logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 00:44




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Фев 2016, 18:41       Заглавие:  Tara TM9 - полимерен пищов от Черна Гора
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Апр 2014, 22:52
Мнения: 81
http://www.tara-perfection.com/tm-9/

Изглежда като клонинг на Глок17. Интересното е, че има двойно действие на спусъка в случай на дефектен капсул, но няма декокер.

Изображение

Изображение

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Фев 2016, 18:56       Заглавие:  Re: Tara TM9 - полимерен пищов от Черна Гора
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Мар 2011, 11:56
Мнения: 435
Местоположение: Русе
Я тука пише Шмайзер....:

http://www.thetruthaboutguns.com/2016/01/joe-grine/can-schmeisser-gmbh-build-a-better-glock-than-glock/

Кой от кого сега преписва, никой не казва!

-----------------------------------------------------------

Намерих, германците от Шмайзер, копират Тара, които копират Глок:

http://www.thefirearmblog.com/blog/2016/01/22/shot-2016-schmeisser-slp-9/

Изображение

_________________
Митко Тошев
Саргон
Ruse Glock Gen4 Team
Толерантност и апатия са първите признаци на едно умиращо общество". Аристотел (384–322 пр.н.е)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Фев 2016, 19:25       Заглавие:  Re: Tara TM9 - полимерен пищов от Черна Гора
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
MUFC написа:
Кой от кого сега преписва, никой не казва!


истината е една - крадат от България
този пистолет е разработен у нас

и си е чиста кражба но ....

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Фев 2016, 19:28       Заглавие:  Re: Tara TM9 - полимерен пищов от Черна Гора
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ето и патента
https://www.google.bg/patents/US8176836 ... 8Q6AEIGzAA

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2016, 00:08       Заглавие:  Re: Tara TM9 - полимерен пищов от Черна Гора
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Егати новината ! Владимир Пеев не е известно име...а патент има...
Никава друга информация не излиза за Пеев или аз не мога да намеря...

Доколко схващам патента не е с платена такса /не е отбелязано изрично/ а патента на Глок е с платена такса и е подаден 20г по рано 1988г
https://www.google.bg/patents/US4893546

може би несанкционирано се краде...заради тази такса, но само предполагам може да е грешка горе

ако сме обективни патента на Пеев е повлиян от Глок разликата с Глок е незначителна...има я очевидно е, но малка...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2016, 01:53       Заглавие:  Re: Tara TM9 - полимерен пищов от Черна Гора
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
Poseidon написа:
Егати новината ! Владимир Пеев не е известно име...а патент има...

Посейдоне, как така не знаеш кой е Владо Пеев :surp: Тука заслужено демонстрираш доказана информираност, а не знаеш кой е Пеев!?

ПП
Сериозно говоря. Не се бъзикам нито с теб, нито с него.

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2016, 03:55       Заглавие:  Re: Tara TM9 - полимерен пищов от Черна Гора
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
А повторният удар в-у негръмналата капсула ако не бъркам е патент на Торес:

Изображение

Изображение

Съвсем я овапцаха тея... Не се знае кой от кого краде. :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2016, 06:25       Заглавие:  Re: Tara TM9 - полимерен пищов от Черна Гора
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Аз лично по-мързелив народ от черногорците не съм виждал. Не мога да повярвам, че са изобретили нещо.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2016, 09:25       Заглавие:  Re: Tara TM9 - полимерен пищов от Черна Гора
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Авг 2010, 17:59
Мнения: 8
Всички такси за патента ми са платени и същия е активен. Само че актуалната информация се вижда само на uspto.gov

А въпросния пистолет от вън и от вътре е на 100% разработен от мен. Просто Тара се оказаха мошенници без пари които не можеха да ми платят това което са обещали и дължат пари на един куп банки.
Както и да е. Издействал съм рестрикция за US. Не могат да продават там.

Относно приликите с Глок, никога не съм крил че, това е еволюция на Глок.

Тази година ще излезе US made еволюция на моя дизайн, където са изчистени всички недостатъци, които видях при работата с Тара.

_________________
Владимир Пеев, кандидат на клуб Dynamic Arms
Забавно развиващ се!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2016, 09:41       Заглавие:  Re: Tara TM9 - полимерен пищов от Черна Гора
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юли 2013, 08:50
Мнения: 271
:tu: :tu: :tu:

_________________
Пламен Рашков- СК "Аргус" Варна

" Даже если пуля попала в жопу, она вызывает удивительные изменения в голове"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2016, 10:24       Заглавие:  Re: Tara TM9 - полимерен пищов от Черна Гора
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Еегати!
Поздравления г-н Пеев! За този патент аз, а и повечето, като гледам не знаят. И освен ваши лични познати и приятели...за останалите е неизвестно.
Как е възможно това да не е публикувано от никоя българска медия? Форума е единствената медия която споменава за това!?
Добре разкажете , моля за тази история...разработката и тестови прототипи. На никой ли у нас не предложихте да изработи няколко пищова?
Доколко схващам работили сте с черногорците направили са го с ваше съдействие и за лиценза "нема пари" нема ама има съдилища ...но това, че няма да продават в щатите не е малко...добре сте ги излупали...
тръгне ли им на тези балканци мисля ще Ви платят обаче ...пазара в щатите няма да пропуснат...няма как...
Ок ще следим за УС мейд еволюцията на дизайна...в нова тема надявам се...

тази Ви пожелавам да приключи със заплащането на патента от черногорския балкански тарикат.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2016, 11:14       Заглавие:  Re: Tara TM9 - полимерен пищов от Черна Гора
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Авг 2010, 17:59
Мнения: 8
Собственика е Швейцаерц. Хенри Томет изритан от не безизвестната фирма Брюгер и Томет.

_________________
Владимир Пеев, кандидат на клуб Dynamic Arms
Забавно развиващ се!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2016, 15:30       Заглавие:  Re: Tara TM9 - полимерен пищов от Черна Гора
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Peev написа:
Тази година ще излезе US made еволюция на моя дизайн, където са изчистени всички недостатъци, които видях при работата с Тара.
Всичко това е много хубаво, поздрави за дизайна, съжалявам за некоректноста на тея от Тара но мене ме интересува кой последно произвежда тоя пищов и ще се продава ли в щатите ? Другото звучи малко като "Битият - бит, такования - такован..." Извинявам се за приказката, сигурно и Вие така мислите, аз друго не мога да разбера: как все на нашенци се случват такива неща...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2016, 19:06       Заглавие:  Re: Tara TM9 - полимерен пищов от Черна Гора
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
Поздравления за конструктора.
Понеже пита някой по-горе за български производители - доколкото знам Аркус-Лясковец имат технологично оборудване за пластмасови рами.

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2016, 19:55       Заглавие:  Re: Tara TM9 - полимерен пищов от Черна Гора
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юли 2013, 08:50
Мнения: 271
Peev написа:
Собственика е Швейцаерц. Хенри Томет изритан от не безизвестната фирма Брюгер и Томет.


Ако някой се заблуждава, че "западняците" , да не говорим за балканците са 'чисти води ненапити", жестоко се лъже, ама жестоко!!! Наскоро ме прецака "ВЕЛИК американец", чрез Пей- Пал( без разходите- 1400 долара и разходи около 300 долара), Един белгиец ми прати кабел ( купувах от него десетки пъти), и тоя кабел( при последната доставкане) ми върши НИКАКВА РАБОТА и тоя ЕВРОПЕЙСКИ ПЕДЕРАСТ се покри като путка и нито на имейли, нито на телефони отговаря....резултата е , че едни 900 евро събират прах на един рафт :D Така , че не се чудя, че са прецакали нашият конструктор.....имам 4 регистрирани патента в Патентно ведомство и това не пречи да бъдат заобиколени.....консултирайте се с патентен специалист да ви каже как могат да ви прецакат...начини хиляди, освен, ако е ИЗОБРЕТЕНИЕ И ИМА МЕЖДУНАРОДНА И СВЕТОВНА ЗАЩИТА...ама е скъпичко:), пък изобретения има много РЯДКО, останалото е "полезен модел" и прочее тъпни

_________________
Пламен Рашков- СК "Аргус" Варна

" Даже если пуля попала в жопу, она вызывает удивительные изменения в голове"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 28 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer