logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 17:40




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 114 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Мар 2016, 08:27       Заглавие:  Тунинг на Глок
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 01 Окт 2011, 13:50
Мнения: 107
Здравейте кои са най удачните подобрения за работата на Глок, питането е за стоковите ген 3 и ген 4, какви са вашите? Каква възвратна пружина ползвате собствениците на Г22 ?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Мар 2016, 08:42       Заглавие:  Re: Тунинг на Глок
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 16 Яну 2007, 19:49
Мнения: 105
Миносов конектор за 2кг спусък и подмяна на фабричните пластмасови мерни прибори.Имам метален водач на възвратната пружина,но си карам с фабричния-пластмасов,без ядове.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Мар 2016, 08:44       Заглавие:  Re: Тунинг на Глок
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
За Глок ген.3 само пружина на иглата от Емантек, а за ген.4 пружина на иглата и минусов конектор. Полиране и стоманени мерници. ДПМ откатно устройство. Овертравел болт в ежекторхаузинга.
Всичко друго е харчи-пари със съмнителен ефект.
Аз и още трима сме пробвали почти всичко, което се намира на пазара.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Мар 2016, 08:51       Заглавие:  Re: Тунинг на Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Като за начало полиране на определени контактни повърхности в УСМ - има писано много из нета - кое, къде и как.

После смяна на конектор - минусов или направо спортен.

Накрая заигравка с пружините, но трябва да се внимава да не се обърка съгласуването им. Обикновено тези, които се продават в комплекти, са съгласувани.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Мар 2016, 09:08       Заглавие:  Re: Тунинг на Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
IzrodGaden написа:
Здравейте кои са най удачните подобрения за работата на Глок, питането е за стоковите ген 3 и ген 4, какви са вашите?



Най-добрия тунинг са износените части......стреляй и не се занимавай с глупости. Това,което ще вкараш в пистолета като части и пари няма да ти даде мисленото от теб предимство....а когато стигнеш нивото да разграничиш подобренията от фабричните части - тогава отново тунинга си губи смисъла....

Единственото задължително нещо за подмяна в Глок - това са мерните прибори - инвестирай в качествени мерници - Уорън Тактикъл,Хайне,Новак......това е тунинга,който ще ти даде реален и видим резултат. Всичко друго е......излишно.


п.п. Горенаписаното е от личен опит....

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Мар 2016, 10:12       Заглавие:  Re: Тунинг на Глок
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2013, 08:47
Мнения: 256
Местоположение: София
Моят избор:
-Ген3 Set (със стоманени мерни прибори, по-добър бутон на пълнителя и минусов конектор)
-Комплект 3 пружини от ZevTec
-Ръчно заобляне и полиране на пин-блока
-Ръчно полиране на всички метални части по рамата
- Овертравел болт в ежекторхаузинга, както го закова колегата Модерна
-Яко стрелба за донапасване и за кеф :armed:

_________________
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ

"He that Hath no sword, let him sell his garment and buy one" - Jesus --- Luke 22:36

It's always better to be judged by 12 than carried by 6

Glock 17 Gen 3 set
CZ Brno2 .22LR
Mossberg 500A


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Мар 2016, 10:54       Заглавие:  Re: Тунинг на Глок
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 01 Окт 2011, 13:50
Мнения: 107
Какво е овъртравел блок?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Мар 2016, 12:21       Заглавие:  Re: Тунинг на Глок
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Овертравел БОЛТче. Устройство за премахване на пътуването на спусъка след спускането на иглата. Има спусъци с такова болтче в самия спусък(Зев Тек, Фантом тригер),трудни, неточни и нетрайни настройки.И безбожно скъпи.
Има такива конектори. Не бягат настройките но и не могат да се променят ако искаш.
Някои навиват болт в рамата. Според мен некрасива работа.
Това, което аз и колегата ValVes препоръчва е болт 2.5х04 навит в ежектор хаузинга. Регулира се с шестограм 1.75 и си го правиш и променяш както искаш.
Ако не можеш да си го направиш сам за без пари си го купуваш от Глокпартс еу за 27 евро.
Нищо не осакатяваш по пистолета. Осезаем резултат.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Мар 2016, 12:32       Заглавие:  Re: Тунинг на Глок
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 16 Яну 2007, 19:49
Мнения: 105
Да е жив и здрав колегата moderna,че ми подари два такива :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Мар 2016, 17:10       Заглавие:  Re: Тунинг на Глок
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2013, 08:47
Мнения: 256
Местоположение: София
moderna написа:
...
Това, което аз и колегата ValVes препоръчва е болт 2.5х04 навит в ежектор хаузинга. Регулира се с шестограм 1.75 и си го правиш и променяш както искаш.
...


Именно :tu:

Трябва да намериш глух болт - вътрешен шестограм без глава

_________________
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ

"He that Hath no sword, let him sell his garment and buy one" - Jesus --- Luke 22:36

It's always better to be judged by 12 than carried by 6

Glock 17 Gen 3 set
CZ Brno2 .22LR
Mossberg 500A


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Мар 2016, 22:01       Заглавие:  Re: Тунинг на Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
moderna написа:
За Глок ген.3 само пружина на иглата от Емантек, а за ген.4 пружина на иглата и минусов конектор. Полиране и стоманени мерници. ДПМ откатно устройство. Овертравел болт в ежекторхаузинга.
Всичко друго е харчи-пари със съмнителен ефект.
Аз и още трима сме пробвали почти всичко, което се намира на пазара.


+1 :tu:
Пробвал съм няколко варианта, но след компетентната намеса на Камен /moderna/ в момента съм с комплекта пружини на еман, мерни прибори тругло, овертравел и метален водач на възвратната пружина.
Резултата, е точно по моя вкус!

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Мар 2016, 22:25       Заглавие:  Re: Тунинг на Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Ако оръжието е за "носене" - хубави мерници и евентуално минусов конектор (на вкус).

Ако е за спорт, тогава можем да говорим много...Пружини, конектори, титаниев пинблок, тригърстоп. На мот съм му докарвал спусък около 1,3-1,4 кила. Следват всякакви там бутони, фунии и т.н.

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Мар 2016, 07:12       Заглавие:  Re: Тунинг на Глок
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 01 Окт 2011, 13:50
Мнения: 107
Благодаря Jose, по принцип оръжието е за носене, затова явно ще се задоволя само с конектор и мерници. Въпроса е, че хубави мерници е доста разтегливо понятие, тъй като вариантите са много много.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Мар 2016, 08:00       Заглавие:  Re: Тунинг на Глок
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
IzrodGaden написа:
Въпроса е, че хубави мерници е доста разтегливо понятие

Точно така. Хубави са тези, с които си свикнал. Всички които не са пластмасови.
Щом е за носене избягвай тези с фибромушка, която закача. Ако не си фантазираш, че ще зареждаш в дрехите или колана избираш с по-нисък профил и по-обтекаеми.
Аз за носене бих избрал Аро Тек. Таргет модела. Здрави, обтекаеми с ясна картина.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Мар 2016, 09:39       Заглавие:  Re: Тунинг на Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
IzrodGaden написа:
Благодаря Jose, по принцип оръжието е за носене, затова явно ще се задоволя само с конектор и мерници. Въпроса е, че хубави мерници е доста разтегливо понятие, тъй като вариантите са много много.


С тези пружини, няма да имаш проблеми аз съм с такива. http://www.ipscstore.eu/en/glock/935-ee ... -kit-.html

Пружината на пинблока е достатъчно силна и работи идеално - тази от комплекта. Оригиналната на Глок е дори прекалено силна. Но ако сложиш и трите пружини от този комплект спусъка става прекалено лек. Слагат се или само пружината на пинблока и на иглата. Или само пружината на пинблока и на спусъка.

Тогава спусъка става малко под 2 килограма. Моят спусък е 1.9 килограма.

Ако ще носиш пистолета зареден не ти трябва спусък под 2 килограма.

Разумният тунинг е смяна на пружината на пинблока. Полиране на спусъка и минусов конектор. Така може да се носи зареден пищова. Аз не го нося зареден за това си позволих спусък 1.9 килограма.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 114 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer