logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 14:01




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 114 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Апр 2016, 21:21       Заглавие:  Re: Тунинг на Глок
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
HRISTOFOR HRISTOV написа:
Препоръчайте мерни прибори за GLOCK17

Зависи за какво ти трябват.
За спортна стрелба Севини компетишън с фибро 1мм. За скрито носене Аро Тек. За прецизна стрелба чисто черни без никакви точки. Ако носиш очила с диоптър- голяма точка на мушката и черен мерник, или само една малка точка на мерника.
Ако можеш погледни през различни мерници на колеги и реши Ти това ли искаш да виждаш. Ясна мерна картина ли виждаш, лесно ли вземаш равна мушка, имаш ли проблеми с позиционирането на мушката в средата на мерника.
Спортните мерници са доста редки(тънка мушка в широк прорез на мушката) и несвикнал човек среща затруднения.
Всеки препоръчва мерници каквито на него му харесват.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Апр 2016, 21:45       Заглавие:  Re: Тунинг на Глок
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Прикачени файлове:
IMG_1458[1].JPG
IMG_1458[1].JPG [ 1.91 MiB | Прегледано 9444 пъти ]
Ново Глокче 43. Като всеки новозакупен Глок- отвратителен. Стърже, скърца, спусък над 4кг., мерни прибори- всички знаят какви.
Полиране тук-там, конекто Гоуст Про, мерник Севини кери с две точки(предна тритий голяма задна една тритий малка. Удължител на пълнителя Тарън Тактикал плюс един патрон и още един удължител плюс два патрона. Изпиляване на спусковата скоба там, където подпира на средния пръст на силната ръка.
Стана доста кефско пищовче.


Прикачени файлове:
IMG_1466[1].JPG
IMG_1466[1].JPG [ 1.9 MiB | Прегледано 9444 пъти ]

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Апр 2016, 09:54       Заглавие:  Re: Тунинг на Глок
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2016, 20:07
Мнения: 66
Местоположение: Gabrovo
Благодаря :tu:

_________________
Христофор Христов
СКДПС "ЕТЪР - IPSC"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Апр 2016, 19:34       Заглавие:  Re: Тунинг на Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Eдно кобурче, което спретнах днес за подарък за приятел от форума :-)

Изображение

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Апр 2016, 03:08       Заглавие:  Re: Тунинг на Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
moderna написа:
Прикачени файлове:
IMG_1458[1].JPG
Ново Глокче 43. Като всеки новозакупен Глок- отвратителен. Стърже, скърца, спусък над 4кг., мерни прибори- всички знаят какви.
Полиране тук-там, конекто Гоуст Про, мерник Севини кери с две точки(предна тритий голяма задна една тритий малка. Удължител на пълнителя Тарън Тактикал плюс един патрон и още един удължител плюс два патрона. Изпиляване на спусковата скоба там, където подпира на средния пръст на силната ръка.
Стана доста кефско пищовче.

Кой от двата е с пилената скоба, че не се отварям ? Долната снимка е с ЕксГрип а горната е с ТТ baseplate нали ? Що не си взе от тея с +2 ?
Мой съсед го е накичил с такива и седят много добре.
Направи ми много добро впечатление за фабричен спусък - нищо от това за което се оплакваш, даже доста плавен ход без никакво стържене...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Апр 2016, 06:32       Заглавие:  Re: Тунинг на Глок
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
И на двете снимки е един и същи пищов. От ъгъла на снимката не се вижда къде е пилена скобата.
Дълги опити правих да си купя удължител на ТТ плюс2 но навсякъде е изчерпан. Тарън Тактикал няма, РокиГлок ми върнаха парите, в Браунел намерих плюс1. Тия плюс2 намерих в Амазон,но не ми харесват защото са прекалено дълги за моята ръка.


Прикачени файлове:
IMG_1492[1].JPG
IMG_1492[1].JPG [ 1.85 MiB | Прегледано 9304 пъти ]

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Апр 2016, 20:32       Заглавие:  Re: Тунинг на Глок
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2016, 20:07
Мнения: 66
Местоположение: Gabrovo
http://www.amazon.com/Vogel-Dynamics-Ch ... glock+tool
Мнение за това

_________________
Христофор Христов
СКДПС "ЕТЪР - IPSC"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Апр 2016, 22:07       Заглавие:  Re: Тунинг на Глок
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
HRISTOFOR HRISTOV написа:
http://www.amazon.com/Vogel-Dynamics-Champion-Pistol-Sights/dp/B01BLV1QQI/ref=sr_1_111?ie=UTF8&qid=1460485711&sr=8-111&keywords=glock+tool
Мнение за това

Спортен мерник. Тънка мушка в широк прорез. Лесно и бързо се намира мушката, трудно се позиционира. Лесно се стреля по IPSC картонена мишена, трудно по плейт. Предполагам загуба на прецизност.
Аз предпочитам 3.5 мм. мушка, по-точно стрелям с плътен мерник.
Като начало измери си с шублер настоящите мерни прибори и сравни с данните на този мерник за да предположиш какво да очакваш.
В Габрово има Глок 17 с мерник Севини Компетишън, а този е с още по-широк прорез на мушката.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Апр 2016, 03:44       Заглавие:  Re: Тунинг на Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Аз съм учуден, че ТТ +2 ти е голям но е възможно. На мене ми пасва, даже ако беше +3 щеше да ми заспи идеално. Straight 8 би трябвало да е бърз мерник, аз имам такъв на Читата. Тая 43ка на съседа ми е със XS sights, голям оранжав отпред, мисля малка вертикална черта отзад, не си спомням добре. Струва ми се малко разсейващ, аз лично бих предпочел просто нищо отзад, даже не знам за какво биха ми трябвали мерници на такъв малък пищов но както и да е, всеки си има различни разбирания за разстоянието на което предполага, че ще го употребява.
Аз съм много доволен от Шилда, даже съжалявам, че ТТ нямат удължения за него, имат само за М§Р, ако ще е със 7 патрона само бих носил .357маг револвер...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Апр 2016, 05:45       Заглавие:  Re: Тунинг на Глок
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
.38 Super написа:
Аз съм учуден, че ТТ +2 ти е голям но е възможно. На мене ми пасва, даже ако беше +3 щеше да ми заспи идеално...

ТТ+2 не мога да намеря. Ако някъде го има то продавача не праща до България. Голям ми е пластмасовия +2 удължител. С него дръжката става като на 19-ка.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Апр 2016, 09:54       Заглавие:  Re: Тунинг на Глок
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 15 Апр 2016, 09:07
Мнения: 4
Здравейте, изчетох темата и бих се радвал да споделите малко опит, мнение и информация относно тунинг на Глог 19, 4-та генерация.
Това което ми се иска да направя се свежда до:
1. По-лек спусък да не е под 2 кг.
2. Този допълнителен talen grip който слага едно "гуро" за американците - https://www.youtube.com/watch?v=2oX3FMT9TBA или премахване на сток грипа и с поялника също гледам се получава добре?
3. Изрязване на малко пространство под спусъка за по-висок хват.
4. Изрязване или оформяне на дупки, като в снимката по-долу (zevtech гарантират сериозно намаляване на теглото, по-лесно връщане, по-малко откат)? Предполагам това би било възможно на хубава и точна ЦНЦ машина....

Ако имате нещо предвид кой би помогнал с подобни интервенции също може да ми го рекламирате :)

Благодаря предварително. :tu:


Прикачени файлове:
tumblr_ns8cnyODVX1uc89a8o1_1280.jpg
tumblr_ns8cnyODVX1uc89a8o1_1280.jpg [ 301.57 KiB | Прегледано 9128 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Апр 2016, 10:45       Заглавие:  Re: Тунинг на Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Tradiuli написа:
Изрязване или оформяне на дупки, като в снимката по-долу (zevtech гарантират сериозно намаляване на теглото, по-лесно връщане, по-малко откат)?



Извинявай,колега....ама ти наясно ли си в какво приключение влизаш с тази интервенция ? И колко много неща има след "простото" изрязване на дупки и "по-малкия" откат(според ЗевТех) ?

Всичко останало можеш да си го направиш и сам - и изрязването на рамата,и работата с поялника(ползва се пирограф с регулиране на температурата,а не поялник - ма тва е друга тема).....както и подмяната на части и пружини за прословутото олекотяване на спусъка.

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Апр 2016, 17:53       Заглавие:  Re: Тунинг на Глок
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 15 Апр 2016, 09:07
Мнения: 4
Ами след като питам, значи не съм напълно наясно, сподели какво "влачи" след себе си нарязването?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Апр 2016, 18:12       Заглавие:  Re: Тунинг на Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Tradiuli написа:
Ами след като питам, значи не съм напълно наясно, сподели какво "влачи" след себе си нарязването?


В твоето мнение единственото питане е кой би ти помогнал с подобни интервенции? Аз не виждам никъде въпрос какво "влачи" след себе си подобна интервенция.

Tradiuli написа:
Това което ми се иска да направя се свежда до:


Tradiuli написа:
Ако имате нещо предвид кой би помогнал с подобни интервенции също може да ми го рекламирате


В отговор на твоя въпрос от горното мнение - всеки един добър стругар или фрезист може да ти "нареже" пистолета както ти душа иска - кръгли отвори,квадратни,триъгълни,детелинки и т.н.

И съвет от мен отново по горния ти въпрос - след изрязването в желаната от теб форма - ако искаш да не стои гол метала - бластираш блока хубаво,купуваш си една от многото продавани специализирани бояджийски покрития и си боядисваш пистолета - там отново има огромен избор от разцветки и нюанси.

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Апр 2016, 18:58       Заглавие:  Re: Тунинг на Глок
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 15 Апр 2016, 09:07
Мнения: 4
Благодаря ;) :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 114 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer