logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 03:24




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 114 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Апр 2016, 11:48       Заглавие:  Re: Тунинг на Глок
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 01 Окт 2011, 13:50
Мнения: 107
Дайте малко съвет за бояджийските покрития


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Апр 2016, 21:13       Заглавие:  Re: Тунинг на Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Longbow написа:
В отговор на твоя въпрос от горното мнение - всеки един добър стругар или фрезист може да ти "нареже" пистолета както ти душа иска - кръгли отвори,квадратни,триъгълни,детелинки и т.н.
Хубаво се засилихте да "нарязвате", само дето май забравихте, че чл. 144 от ЗОББВПИ забранява промените в конструкцията и механизмите на оръжията и боеприпасите, свързани с тяхното действие. Отделно, да тръгнеш сам сам да си режеш и разпробиваш блока на пищова - лично за мен е някаква труднообяснима мега глупост.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Апр 2016, 21:22       Заглавие:  Re: Тунинг на Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
ubboto написа:
Хубаво се засилихте да "нарязвате", само дето май забравихте, че чл. 144 от ЗОББВПИ забранява промените в конструкцията и механизмите на оръжията и боеприпасите, свързани с тяхното действие. Отделно, да тръгнеш сам сам да си режеш и разпробиваш блока на пищова - лично за мен е някаква труднообяснима мега глупост.



Геле,кое точно променяш в конструкцията на пистолета,като му изрязваш отвори в желаната от теб форма? И какво действие точно променяш в работата на оръжието с подобна интервенция ?

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Апр 2016, 21:26       Заглавие:  Re: Тунинг на Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Що човек трябва да си реже Глока, като може да си Купи Гранд Пауър? :roll:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Апр 2016, 21:31       Заглавие:  Re: Тунинг на Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Paco написа:
Що човек трябва да си реже Глока, като може да си Купи Гранд Пауър? :roll:



И аз това се чудя :D ,но свят широк - хора всякакви......

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Апр 2016, 21:44       Заглавие:  Re: Тунинг на Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Longbow написа:
Геле,кое точно променяш в конструкцията на пистолета,като му изрязваш отвори в желаната от теб форма? И какво действие точно променяш в работата на оръжието с подобна интервенция ?
Съгласно допълнителните разпоредби на ЗОБВВПИ, затворният механизъм се води "основен компонент на огнестрелното оръжие". Отделено от това, ремонтни дейности по чл. 132, ал. 1 се извършват само от лица, получили надлежното разрешително за това - като въобще не съм сигурен, че разпробиването на блока би могло да се окачестви като "ремонтна дейност". При всички положения обаче, кварталният фрезист или стругар отпада като вариант. Който, ако вземе все пак хубаво да ти нареже блока в непосредствена близост до челото на затвора - какво ли толкова би могло да се случи?! Мисълта ми е, че за разлика от "стиплинга" и други козметични промени по рамата, с разпробиване и изрязване на блока би трябвало да се захващат само хора, които са кристално наясно какво и защо го правят.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Апр 2016, 22:04       Заглавие:  Re: Тунинг на Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
:happy: Начи от някои от последните постове излиза, че шлосерите са в София, а стругаро-фрезистите във Варна :tu:

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2016, 08:59       Заглавие:  Re: Тунинг на Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
ubboto написа:
Мисълта ми е, че за разлика от "стиплинга" и други козметични промени по рамата, с разпробиване и изрязване на блока би трябвало да се захващат само хора, които са кристално наясно какво и защо го правят.


Това е съвсем отделен въпрос.

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2016, 11:11       Заглавие:  Re: Тунинг на Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Longbow написа:
Това е съвсем отделен въпрос.
В крайна сметка, всеки е свободен да прави каквото си иска. Просто това с изрязването на блока от кварталния шлосер или фрезист лично на мен ми дойде малко много. Що са касае до написаното в закона, съгласно чл. 132 (1) от ЗОБВВПИ дори само разглобяване на оръжието, подмяна на негоден детайл с нов и сглобяване с цел привеждането му към годност за употреба се води "ремонтна дейност", която трябва да бъде извършена от лица, които притежават съответното разрешително и отговарят на останалите законови изисквания.

Като за мен изрязването на блока в качеството му на основен оръжеен компонент представлява не ремонтна дейност, а именно промяна на конструкцията на оръжието свързана с неговото действие, която попада под ударите на чл. 144 от ЗОБВВПИ.

DISCLAIMER: Горното си е лично мое мнение, с което не ангажирам абсолютно никого.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2016, 11:28       Заглавие:  Re: Тунинг на Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Ами тогава какво се получава при подмяна на пружини, пилене, минусов конектор и т.н....
Все неща, които някои препоръчват да се правят в по-горните постове :shock:
Това не се ли води също "конструктивна промяна"?!

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2016, 12:03       Заглавие:  Re: Тунинг на Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Spurs написа:
Ами тогава какво се получава при подмяна на пружини, пилене, минусов конектор и т.н....
Като оставим пиленето настрана, останалото се води "ремонтна дейност", която не може да се извършва от всеки. Или поне такъв е моят прочит на закона. И като съм виждал как някои в стремежа си да направят "върховен тунинг" кривят тягите си и правят други подобни глупости - има резон тези неща да се извършват само от лица, притежаващи нужната компетентност. Разпробиването и изрязването на блока пък тук въобще не го коментирам.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2016, 15:48       Заглавие:  Re: Тунинг на Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
ubboto написа:
Като за мен изрязването на блока в качеството му на основен оръжеен компонент представлява не ремонтна дейност, а именно промяна на конструкцията на оръжието свързана с неговото действие, която попада под ударите на чл. 144 от ЗОБВВПИ.



Така...дай да изпаднем в буквализъм и да направим сеира(старобългарска дума е :D ) на четящите .


Нека вземем за пример картинката,която предизвика тази полемика. С какво изрязването на 4 броя отвори,наподобяващи ключалка от всяка страна на затворния блок променят действието на оръжието? Стреля на автоматична? Променяш му балистичната следа? Променяш неговите габарити? Елиминираш или променяш фабричния номер на оръжието?

Аз зная много добре какво променя подобно изрязване на блока....но искам да чуя твоето мнение и юридическо,и чисто техническо.

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2016, 20:06       Заглавие:  Re: Тунинг на Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Longbow написа:
Аз зная много добре какво променя подобно изрязване на блока....но искам да чуя твоето мнение и юридическо,и чисто техническо.
Техническо - мога само да предполагам, затова ще се въздържа от коментари. Юридическо - казах го вече: за мен това е промяна на конструкцията, свързана с неговото действие - особено ако направиш една хубава разпробивка в задната част, където се помещава ударника, примерно.

Сега, за теб нито говоря, нито поставям под каквото и да било съмнения знанията и уменията ти. Постовете ми са насочени към по-младите и неопитни ентусиасти като това с изрязването на блока просто ми дойде много! Щото, вярвам, и ти си виждал изкривени тяги, тотално олигофренски изпилвания и пр. - като всичко това прави оръжието опасно! Именно затова цитирах по-горе и точките от закона - за информация. И да се знае от всички, тръгнали да правят тунинги, кое могат да си направят самите те и за какво трябва да се обърнат към хора с нужната компетенция.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2016, 20:26       Заглавие:  Re: Тунинг на Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Paco написа:
Що човек трябва да си реже Глока, като може да си Купи Гранд Пауър? :roll:


Ейййй...евала! Пич си! :tu:

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Май 2016, 16:06       Заглавие:  Re: Тунинг на Глок
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Glock-4e 43 с 6,7 и 8 зарядни пълнители.Удължители на Тарън Тактикал.
А тоя Тарън Бътлър има интересни клипове в Тубата


Прикачени файлове:
IMG_1623[1].JPG
IMG_1623[1].JPG [ 1.9 MiB | Прегледано 10347 пъти ]

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 114 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 23 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer