logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 18 Апр 2024, 11:42




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2016, 16:57       Заглавие:  Стрелбища. Къде, какви пистолети предлагат, цени
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 12 Апр 2014, 14:13
Мнения: 345
Какво си мислих и защо открих тази тема?

Получил си заветното разрешително за КНО. Но в общият случай нямаш досег масово до оръжията. Опит с КНО единствено в стрелбищните комплекси, където си ходил да стреляш „за кеф“. Получил си заветното разрешително и тръгваш да си харесаш КНО, което да закупиш в рамките на три месеца. Чел си съветите във форума на професионалистите, но накрая ВИНАГИ съвета е един: „постреляй с каквото си харесал и виж кое ще ти пасне“. То хубаво, но какво предлагат стрелбищните комплекси? Макаров? Ако знаеш къде и какво се предлага, защо да не отидеш един ден да видиш „на живо“ как се държи твоят фаворит? Като изстреляш 50 патрона, пък ще решиш. И като знаем, че веднъж закупено оръжието трудно се подменя, мисля, че тази информативна тема ще бъде в полза на някой колеги. Защото едно е да държиш пистолета в магазина, а съвсем друго е да го използваш в стрелба.

И другата информация, ако я знаете:
>Оръжията, които предоставя стрелбището.
>Цените на патроните, в кой калибър какво ще плащам.
>Има ли разлика между цените на 15 патрона, 50 патрона, 100 и повече патрона?
>Цена на оръжието, което се предоставя. И то ли е на час?
>Цена на мишена. Какви мишени?
>Дължина на стрелбището
>Лични впечатления

Като съвет към собствениците на стрелбища, които също четат този форум: Тук, във форума, в раздела ПРОДАВА съм срещнал такива примамливи обяви за продажба на пистолети, че ум да ти зайде. За без пари, на хора, на които не им подновяват разрешителните.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2016, 16:59       Заглавие:  Re: Стрелбища. Къде, какви пистолети предлагат, цени
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 12 Апр 2014, 14:13
Мнения: 345
И така, информация за Бургас:

Стрелбищен Комплекс „АПОЛО“
•Desert Eagle Gold (.50cal)
•Beretta U22 (.22LR)
•RUGER kmk 678 (.22LR)
•Walther P22 (.22RL) - не се предоставя за стрелба
•STEYR C9 A1 (9x19)
•GLOCK 19 Gen 4 (9x19)
•GLOCK 22 Gen4 (S&W)
•H&K P30L V3 SET (9x19) - не се предоставя за стрелба
•Walther P99 AS (9x19)
•SIG SAUER SP 2022 (9x19)
•TT-33 (7,62x25)
•SIG SAUER P232 (9x17)
•CZ 82 (9x18)
•MAKAROV (9x18


Стрелбищен Комплекс „Капчето“ – Бургас
•BAIKAL 422 (9x18)
•ARCUS 94 (9x19)
•GLOCK 33 (.357 Sig)
•GLOCK 19 (9x19)
•CZ 100 PCR (9x19)
•CZ 75B (9x19)
•BERETTA 92FS (9x19)
•MARGO .22LR 98
•VIKING MP 446 (9x19)
•Револвер ARMINIUS HW3 5,6mm (.22 LR)
•TT-33 (7,62x25)
•Револвер ASTRA NS-6 (.38 SPL)
•MARGOLIN 5.6mm (.22 LR)
•Револвер LLAMA Comanche III (.357 MAGNUM)
•Револвер TAURUS (.357 MAGNUM/.38 SPL)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2016, 20:27       Заглавие:  Re: Стрелбища. Къде, какви пистолети предлагат, цени
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1082
Местоположение: Въъъййй....маняк!
kiril_bulgaria написа:
И така, информация за Бургас:

Стрелбищен Комплекс „АПОЛО“
•TT-33 (7,62x25)


Стрелбищен Комплекс „Капчето“ – Бургас
•TT-33 (7,62x25)


И на двете стрелбища го няма този калибър повече от година.
Капчето според мен е по добре, а и по евтино на коридор. Все пак е на естествена светлина.
Но пък Аполо си имат екстри и е по чистичко...

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2016, 20:44       Заглавие:  Re: Стрелбища. Къде, какви пистолети предлагат, цени
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 12 Апр 2014, 14:13
Мнения: 345
Беше ми казано в АПОЛО, че всичко, което е на показаните снимки пред входа, го има в стрелбището. Затова ги сложих в темата.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2016, 20:56       Заглавие:  Re: Стрелбища. Къде, какви пистолети предлагат, цени
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 26 Дек 2013, 08:55
Мнения: 35
Много мъдро е питащия да си попълни и профила от къде е. Няма смисъл софиянец примерно да го пратим в Бургас.
Не , че съм песимист ма в тази тема няма да стане с всички стрелбища в страната.
Ще се радвам да греша. PDT_Armataz_01_24


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2016, 21:44       Заглавие:  Re: Стрелбища. Къде, какви пистолети предлагат, цени
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 01 Окт 2011, 13:50
Мнения: 107
По принцип грешиш, защото темата може да бъде за всички градове, например отивам на гости във Варна и ....
София"
1.Стадион Локомотив
2.ВИП - Г.М.Димитров
3.Стадион Герена
4.Металхим - Красна поляна
5.Лозен - открито стрелбище 100м карабина, панички, отделно място за стрелба с КНО
6.The Gym Красно село
7.Техникум по фина механика и оптика Ломоносов - бул. Сливница от Орион посока Сточна гара, след Опълченска втората веднага в дясно ( забранено е за влизане от тази посока :)
Цени не съм писал, защото стрелбищата правят отстъпки за количества боеприпаси, както и цените варират през работни дни до обед и след обед, както и в почивни дни.

п.п. Номерацията която съм поставил не е за кое стрелбище е най доброто. Например от Вип съм разочарован и го слагам някъде на последно място :) С удоволствие ходя в Ломоносов, Металхим и Герена. Лозен за панички.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2016, 22:23       Заглавие:  Re: Стрелбища. Къде, какви пистолети предлагат, цени
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 12 Апр 2014, 14:13
Мнения: 345
Темата не е за отделен град.
Темата не съм я пуснал за моя информация, а да е информативна за ползвателите на форума.

Като пример: искам да закупя "който и да е пистолет". Но го има само в оръжейният магазин, където ми дават да гледам пистолетите от витрината, в краен случай като покажа разрешението - и да го пипна. А аз искам да пострелям с него, да видим дали "ще си паснем". Е, ако го има във Варна на стрелбището, защо да не прескоча една събота да го разгледам и пострелям 1-2 кутийки патрони?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2016, 23:01       Заглавие:  Re: Стрелбища. Къде, какви пистолети предлагат, цени
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1082
Местоположение: Въъъййй....маняк!
kiril_bulgaria написа:
Темата не е за отделен град.
Темата не съм я пуснал за моя информация, а да е информативна за ползвателите на форума.

Като пример: искам да закупя "който и да е пистолет". Но го има само в оръжейният магазин, където ми дават да гледам пистолетите от витрината, в краен случай като покажа разрешението - и да го пипна. А аз искам да пострелям с него, да видим дали "ще си паснем". Е, ако го има във Варна на стрелбището, защо да не прескоча една събота да го разгледам и пострелям 1-2 кутийки патрони?


Начиии, като гледам наличностите в Бургас, трябва да се пали за София.... PDT_Armataz_01_22

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Мар 2016, 07:41       Заглавие:  Re: Стрелбища. Къде, какви пистолети предлагат, цени
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 12 Апр 2014, 14:13
Мнения: 345
Пистолет се купува веднъж, знаете проблемите за замяна, ако не попаднете на удачният за Вас пистолет.

А Бс-СФ е на три часа път. И като оставиш жената в някой МОЛ, ти си вършиш своята работа. Всички доволни!

Важното в случая е да има информация в кой град какво оръжие се предлага на стрелбището. При наличието на такава, може и да се отиде до всеки град. Бг е малка страна. Пък който има желание...и до Цариград ще стигне!

А в Бургас наистина е умряла работа за разнообразие на предлагано оръжие. Залагат в стрелбищата на Глок и Макаров.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Мар 2016, 08:37       Заглавие:  Re: Стрелбища. Къде, какви пистолети предлагат, цени
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 19 Май 2011, 18:51
Мнения: 48
Здравей, Кирил
аз съм инструктор, който е работил на няколко стрелбища и ще споделя моето мнение по темата.

Най- добрият вариант, когато човек реши да постреля или да пробва оръжие е като звънне на съответното стрелбище и просто попита дали представеното оръжие е актуално и с какво оръжие разполагат /ако няма информация за такова/и за цените на боеприпасите.
Винаги има риск даден модел пистолет в момента да е за ремонт, зает или др. и когато дойде клиент и ми поиска точно този модел аз няма да имам възможност да му го предоставя, но ако човекът има намерение да посети стрелбището и звънне по телефона, веднага ще му се даде точна и ясна информация за ситуацията.

Цената на боеприпасите също не е постоянна константа, защото и тя зависи от доставната цена. Собствениците почти винаги поддържат постоянни цени, но ми се е случвало да имамаме 1 калибър боеприпаси с различни цени само, защото едните са една доставна цена, а другите са закупени на моментна по-различна цена.

И все пак стрелбищата не са толкова много във всеки град, че да не можеш да си позволиш да звъннеш, за да попиташ за информация.
Надявам се да съм била полезна :D

_________________
Любомира Тошева- КДС " Алфа "


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Мар 2016, 10:22       Заглавие:  Re: Стрелбища. Къде, какви пистолети предлагат, цени
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 06 Ное 2006, 10:15
Мнения: 399
Може ли повече инфо за стрелбището в Ломоносов и тел. евентуално. :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Мар 2016, 11:09       Заглавие:  Re: Стрелбища. Къде, какви пистолети предлагат, цени
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 01 Окт 2011, 13:50
Мнения: 107
dobri написа:
Може ли повече инфо за стрелбището в Ломоносов и тел. евентуално. :-)


0898 399 444 Симо - ремонтират стрелбището в момента, така че попитай кога ще работят :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Мар 2016, 11:14       Заглавие:  Re: Стрелбища. Къде, какви пистолети предлагат, цени
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Гаден ама как пък не съм те видял в Ломоносов..но верно месеци не съм ходил там....Лазо още ли е там? Ремонта е новина...Ок след ремонта ше видим как ше го нагласят...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Мар 2016, 16:28       Заглавие:  Re: Стрелбища. Къде, какви пистолети предлагат, цени
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
kiril_bulgaria написа:
И така, информация за Бургас:

Стрелбищен Комплекс „АПОЛО“
•Desert Eagle Gold (.50cal)
•Beretta U22 (.22LR)
•RUGER kmk 678 (.22LR)
•Walther P22 (.22RL) - не се предоставя за стрелба
•STEYR C9 A1 (9x19)
•GLOCK 19 Gen 4 (9x19)
•GLOCK 22 Gen4 (S&W)
•H&K P30L V3 SET (9x19) - не се предоставя за стрелба
•Walther P99 AS (9x19)
•SIG SAUER SP 2022 (9x19)
•TT-33 (7,62x25)
•SIG SAUER P232 (9x17)
•CZ 82 (9x18)
•MAKAROV (9x18


Стрелбищен Комплекс „Капчето“ – Бургас
•BAIKAL 422 (9x18)
•ARCUS 94 (9x19)
•GLOCK 33 (.357 Sig)
•GLOCK 19 (9x19)
•CZ 100 PCR (9x19)
•CZ 75B (9x19)
•BERETTA 92FS (9x19)
•MARGO .22LR 98
•VIKING MP 446 (9x19)
•Револвер ARMINIUS HW3 5,6mm (.22 LR)
•TT-33 (7,62x25)
•Револвер ASTRA NS-6 (.38 SPL)
•MARGOLIN 5.6mm (.22 LR)
•Револвер LLAMA Comanche III (.357 MAGNUM)
•Револвер TAURUS (.357 MAGNUM/.38 SPL)

Много ми е интересно какво искаш да пробваш че толкова го драматизираш.
Там където пише че не се предоставя знсчи има проблем с оръжието и може би иска ремонт, а хората неизправно няма да ти дадат да пробваш стреляш.
ПП. Все пак кажи какво исксш да пробваш

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Мар 2016, 17:35       Заглавие:  Re: Стрелбища. Къде, какви пистолети предлагат, цени
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 01 Окт 2011, 13:50
Мнения: 107
Poseidon написа:
Гаден ама как пък не съм те видял в Ломоносов..но верно месеци не съм ходил там....Лазо още ли е там? Ремонта е новина...Ок след ремонта ше видим как ше го нагласят...


Аз съм от скоро в пистолетния бранш :) Лазо не го знам, явно не е или аз не съм го засичал.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ti6kata и 20 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer