logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 25 Апр 2024, 21:02




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2017, 02:48       Заглавие:  What is wrong - Sig X5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4664
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Аз си стрелям вече 4-5 хиляди самоделни патрони и изведнъж пищова взе да не ги взривява. След като върна чукчето банг. И така едно две на пълнител от 15-17.
Извадих още два пистолета (Берета и Сиг 226 - sport) и изстрелях допълнително едно 300 патрона. Никакъв проблем. След това взех възвратната пружина от единия СИГ и прбвах с едно 50 патрона. Само един два пъти се случи.

За отбелязване е, че някои от капсите имат следи от удар, а дуги са девствени.

Най вероятно е, че пружини трябва да се сменяват. Въпроса е възвратната (recoil spring) да бъде по-стегната или по-лабава и тази на чукчето (main spring) дали да е по стегната или по лабава.

Аз не знам какви паунди са оргиналните. За сега имам поръчана само пружината на чукчето.

А може ли слайда заедно с цевта да не се допира до пин блока или пин блока да се "изместил" назад.

Ако след смяна на пружините това продължава СИГ ще трябва се занимава.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2017, 03:41       Заглавие:  Re: What is wrong - Sig X5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
През моя са изстреляни близо 10К, нямам подобен проблем. не мисля, че трябва да закачаш възвратната пружина, само мейнспринга смени.
Погледни дали повдигача на тригър бара ти не се е износил поради някаква причина. малко вероятно е но ако не повдига достатъчно блока няма да освободиш ударника. Хода на пин блока е около м-у 2 и 3-4мм нагоре преди да освободи ударника, толкова трябва да се движи и повдигача преди да освободи чукчето. Имай предвид, че като разглобиш повдигача той си седи високо, трябва да го натиснеш надолу и да теглиш спусъка за да видиш колко се качва, но ако има някакъв проблем с контактуващите повърхности той ще е очевиден.
Самият ти ударник е с пружина която постоянно го натиска извън канала на бричфейса, назад към чукчето. Може би трябва да разглобиш блока и да бъдеш сигурен, че нямаш замърсяване там, сигурен съм, знаеш, че тоя канал, пружината и ударника се чистят но не се смазват. Възможно е но е малко вероятно да имаш проблем с пружината, трябва да я погледнеш.
За мене е по-вероятно замърсен канал от попаднала смазка.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2017, 08:38       Заглавие:  Re: What is wrong - Sig X5
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 747
Местоположение: Тутракан
Възможните причини са повече
Мека възвратна пружина не дотиква блока напред до край и не удря капсата
Поради замърсен-заял изхвъргач не може да прескочи ръба на гилзата пак блока не отива до край напред и чука не удря.
Има още.... Просто когато се случи да не гръмне разгледай пищова и ще разбереш причината

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2017, 09:58       Заглавие:  Re: What is wrong - Sig X5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4664
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Пълна занимавка стана. Уроци по пистолни механизми. Благодаря. :tu:

.38 Super написа:
Самият ти ударник е с пружина която постоянно го натиска извън канала на бричфейса, назад към чукчето. Може би трябва да разглобиш блока и да бъдеш сигурен, че нямаш замърсяване там, сигурен съм, знаеш, че тоя канал, пружината и ударника се чистят но не се смазват. Възможно е но е малко вероятно да имаш проблем с пружината, трябва да я погледнеш.
За мене е по-вероятно замърсен канал от попаднала смазка.



Това ще стане след като купя резервен pin - 8 roll pin heavy (see link)

Моля за малко превод :oops: или да уеднаквим понятията
страници 30 и 31 от този линк
http://stevespages.com/pdf/sig_p220to245.pdf

Карай по номера

ударник - 11 firing pin
бричфейс -
чукче - 29 hammer
блок - 9 breech block

.38 Super написа:
малко вероятно е но ако не повдига достатъчно блока няма да освободиш ударника. Хода на пин блока е около м-у 2 и 3-4мм нагоре преди да освободи ударника, толкова трябва да се движи и повдигача преди да освободи чукчето.


Кое е пин блок, който се повдига - 9 breech block? The hammer 29 (чукчето) си работи нормално.

moderna написа:
Мека възвратна пружина не дотиква блока напред до край и не удря капсата


За кой блок от схемата става въпрос? Аз мисля в тази линия, но не ми е много ясно.

moderna написа:
Поради замърсен-заял изхвъргач не може да прескочи ръба на гилзата пак блока не отива до край напред и чука не удря.


Това е напълно ясно, но при циклене на slid-a (4) cartridge-a се изхвърля нормално. А ако cock the hammer (натисна чукчето надолу) и дръпна спусъка изстрел се произвежда.

Възможно и много вероятно канала на the firing pin (11) е замърсен и има нужда от почистване (наивно след като това стана му налях малко Hoppe 9). Това ме накара да се сетя, че още като го имах в началото, поставих целия slide (4) в ултразвукова вана с няква "специална чистеща течност на Hornady" имах подобен проблем и Sig Arms го оправи заради доживотната гаранция.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2017, 13:20       Заглавие:  Re: What is wrong - Sig X5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1082
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Затвора.
Затворния блок.
Ако е мека възвратната пружина, патрона може да не се дотика и от там затвора и цевта не може да се заключат.

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2017, 13:50       Заглавие:  Re: What is wrong - Sig X5
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 747
Местоположение: Тутракан
delf написа:
Затвора.
Затворния блок.
Ако е мека възвратната пружина, патрона може да не се дотика и от там затвора и цевта не може да се заключат.

Ако не е заключен затвора чукчето не удря иглата, а удря долния ръб на затвора като обикновено го дотиква напред. Затова последващо взвеждане на чукчето ръчно и спускане води до изстрел. Когато затвора не е макс напред дори чукчето да удари иглата се получава "слаб" удар.
Не е задължително да е пружината. Възможно е да е лоша геометрията на патроните и затова да не дотиква.
Много ми е неудобно да "давам акъл" на хора, които знаят повече от мен.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2017, 14:31       Заглавие:  Re: What is wrong - Sig X5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1082
Местоположение: Въъъййй....маняк!
moderna написа:
Възможно е да е лоша геометрията на патроните и затова да не дотиква.


Абсолютно си прав!
Наистина има някои форми, които правят проблеми.
Ако са лети проектили и не са "сайзвани" (каквито са моите :P ), понякога има и по дебелички куршуми....
А относно акъла, за мен не е така, всеки споделя опита си! :tu:

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2017, 15:11       Заглавие:  Re: What is wrong - Sig X5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Дано снимката да помогне Янки, колегите са ти отговорили на някой неща, бричфейс е там където опира дъното на гилзата, в-у отвора за ударника.
Повдигача на тригърбара съм се постарал да го сложа в една линия с пин блока.
Пищова е мръсен, което помага да се види къде какво бележи... :D
Снимката нарочно е оставена голяма за да се увеличи максимално и да се видят частите.
М-у другото аз нямам рол пин на блока, моят е нормален пин.

Изображение

От споменатите нови причини размера на летите проектили също може да е нещо което си заслужава да се погледне, това поне лесно ще се види.

Не знам как е на Янки, но на моята 5тица възвратната пружина е от две части и просто не виждам как за 10 К изстрела ще се умори и няма да бутне тоя тежък блок напред до сигурно заключване но и това е възможно, просто за мене е малко вероятно.

То дали блока не заключва ще се види лесно, освен това си има и начин да се тества пружината дали се е уморила: С празен пистолет, без пълнител, насочваш го нагоре, натискаш спусъка и връщаш блока назад, после бавно го пускаш нагоре, riding the slide upwards. Ако пружината го докара до заключване значи е ОК, то се вижда, както каза Модерна.
При тоя модел изхвъргач и пружина са една и съща част, аз не съм виждал по-масивно нещо другаде, как ще се умори това джелезо, също не ми е ясно но пак - възможно е, на мене ми се струва малко вероятно...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2017, 21:22       Заглавие:  Re: What is wrong - Sig X5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4664
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
.38 Super написа:
Погледни дали повдигача на тригър бара ти не се е износил поради някаква причина. малко вероятно е но ако не повдига достатъчно блока няма да освободиш ударника. Хода на пин блока е около м-у 2 и 3-4мм нагоре преди да освободи ударника, толкова трябва да се движи и повдигача преди да освободи чукчето


Най важното ТИ с горното и картинката и така също втория ми Сиг напипаха проблема. Първо повдигача е малко износен и второ повдигането му е много по-късо отколкото на другия Сиг. И тъй като пин блока (аз търсех някакъв физически блок, а то се оказа блокажен пин :td: ) едва се повдига the firing pin явно се пързаля/търка понякога и не може да удари с пълна сила.

Пружините и reloads явно са добре. Пищова заключва нормално и куршумите са FMJ (Montana Gold).

Ще го пращам на Sig в New Hampshire за да го нагласят.

И едно любопитство - пред повдигача има нещо, което се мести/повдига при натискане на спусъка - каква му е ролята?

Благодаря на всички за изказаните мнения и желанието да помогнат.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2017, 22:18       Заглавие:  Re: What is wrong - Sig X5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Дано да е това. Аз въпреки всичко мисля, че най-вероятно с времето ти е влизала смазка в канала на firing pin и с нагара е започнала да ти блокира хода на пин блока, от там и вероятно проблема с износването на повдигача и трудният ход на пина и ударника... Този Зиг има много по-големи вътрешни пространства от който и да е друг пистолет, директно съм го сравнявал с Г22 и Зига е буквално "кух" вътре, сравнен с Глока. Това води до по-добро обдухване от газовете но и до разнасяне на смазка навсякъде по дупките. Ако не се смазва много, нагара и мръсотиите не се натрупват много. Поне това наблюдавам при моят. Когато го топих в Залива, канала на ударника беше толкова набит с фин пясък, че ударника едва се движеше, въпреки всичко произведе изстрел от раз като го закарах на стрелбището.
Взе ми много време след теста да продухам канала и да го изчистя от финният пясък но от тогава не съм имал никакви проблеми.
Ще съм любопитен да кажеш като ти дойдат частите или като ти го върнат от Зиг какво са открили в канала...
Един начин да провериш дали имаш проблем с мръсотия около ударника е да свалиш блока, да натиснеш с един молив блокажа и с друг да натиснеш по задната част на ударника.
Хода трябва да е относително лек, все едно преодоляваш лека пружина, ударника трябва да се показва през бричфейса поне 1мм ако не и повече.
Ако усещаш каквото и да е усилие, значи имаш някакво замърсяване вътре.
Yank написа:
пред повдигача има нещо, което се мести/повдига при натискане на спусъка - каква му е ролята?

Това би трябвало да ти рисетва спусъка, лежи в един дъговиден изрез в дясната стена на блока, точно под дупката от страни на serrations/накатката.
Успех с ремонта и да кажеш какво е станало и какво са открили зигаджиите... :tu:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2017, 22:23       Заглавие:  Re: What is wrong - Sig X5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
Yank написа:
Уроци по пистолни механизми. Благодаря. :tu:


Зига във витрина да му се радваш
иначе за стрелбището използвай нещо в 1911 или система ЧЗ :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2017, 22:28       Заглавие:  Re: What is wrong - Sig X5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Ivo III написа:
Зига във витрина да му се кефиш...
Или да се пързаляш с него по права линия, без много завои, от предела, по наклона...
Не знам колко си пипал такъв ама е по-просто устроен от 1911, при абсолютно съща работа с интерфейса.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2017, 22:31       Заглавие:  Re: What is wrong - Sig X5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
.38 Super написа:
Ivo III написа:
Зига във витрина да му се кефиш...
Или да се пързаляш с него по права линия, без много завои, от предела, по наклона...
... или ако ти липсва усещането от боравене със сешоар :joke:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2017, 22:42       Заглавие:  Re: What is wrong - Sig X5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
.38 Super написа:
Ivo III написа:
Зига във витрина да му се кефиш...
Или да се пързаляш с него по права линия, без много завои, от предела, по наклона...
Не знам колко си пипал такъв ама е по-просто устроен от 1911, при абсолютно съща работа с интерфейса.


и с X5 и X6 сам стрелял .. все едно си хванал тесла с по дебела дръжка и по тежичка метална част
и се опитваш да ковеш мънички пирончета ... аха да се получи, ама уви

едно полашване и залитане има в различни посоки .. в някои модели е по малко, като тези, но пак го има

:DD :DD :DD

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2017, 22:44       Заглавие:  Re: What is wrong - Sig X5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Само от пистолета е, да знаеш... :tu:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: blackfirefly и 42 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer