logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 12:43




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 58 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2017, 07:17       Заглавие:  Re: Глок 41
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
Spurs написа:
Не е само от патрона.
Ранните 4-ки, 9х19, имаха този проблем, мисля с екстрактора. Гилзите яко биеха стрелящия по главата. Имаше дори в нета сериите, които бяха засегнати и сменяха екстрактор...

https://youtu.be/p8Uhy6Zv15U
Извинявам се и аз ако не съм точен в изказа, но това разбрах.

Имаш грешка. Раните 4 - ки имаха проблем с възвратния механизъм

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2017, 07:42       Заглавие:  Re: Глок 41
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2017, 15:40
Мнения: 257
@mak28 - Благодаря!
Чудя се, дали не е имало начин за по-ранна диагностика или предотвратяване по някакъв начин на това? Дали има един вид - "ранни симптоми" на подобен вид повреди?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2017, 08:23       Заглавие:  Re: Глок 41
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 17 Дек 2008, 19:10
Мнения: 154
Местоположение: Варна
sitemap написа:
@mak28 - Благодаря!
Чудя се, дали не е имало начин за по-ранна диагностика или предотвратяване по някакъв начин на това? Дали има един вид - "ранни симптоми" на подобен вид повреди?

Ами незнам какво да ти кажа,каква по ранна диагностика,при положение че ние стреляме по приблизително 400 патрона на седмица.....единия се счупи на 700 изстрела другия на 1800 третия,четвъртия и петия вече не помня на по колко бяха,което означава чисто нови пистолети на по седмица ,две се счупиха.Чупи се иглата,разглабяме пищова и виждаме огледалото изронено.Стреляме с патрони от ВИП,незнам как е можело да бъде предотвратено.Дано да са били някаква калпава партида,че ти да ги нямаш тези проблеми.Моля те да пишеш тук в темата,какво се случва с твоя пищов след навъртане на определен километраж,живо се интересувам.Със здраве да си го ползваш само по стрелбища.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2017, 09:16       Заглавие:  Re: Глок 41
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
mak28 написа:
Чупи се иглата...
За протокола, на Ген. 5 иглата именно затова е по-масивна от тази на предшествениците си - щото е МИМ, и да се намали вероятността от счупването й. Или поне това да се отложи по-нататък във времето. И, като цяло, пищова за НОСЕНЕ вече си е само за НОСЕНЕ. Ако искаш пищов за ИНТЕНЗИВНО СТРЕЛЯНЕ - си вземаш къстъм спортен, изцяло от фрезована стомана, и сменяш само пружини. Другият вариант ти е да си подменяш пищова заедно със смяната на маслото за колата. :happy: Или да се ходи на някоя друга марка - като "Хеклер", примерно /това последното, като заклет глокаджия, ми беше много трудно да си го призная и напиша :? /. Но, да ти падне чисто нов Глок от масата на земята и да се счупи иглата - това вече на нищо не прилича!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2017, 17:50       Заглавие:  Re: Глок 41
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
ubboto написа:
Или да се ходи на някоя друга марка - като "Хеклер", примерно /това последното, като заклет глокаджия, ми беше много трудно да си го призная и напиша /


Много ми падна в очите тука,да знайш :P :P

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2017, 19:28       Заглавие:  Re: Глок 41
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
ubboto написа:
...., пищова за НОСЕНЕ вече си е само за НОСЕНЕ. Ако искаш пищов за ИНТЕНЗИВНО СТРЕЛЯНЕ - си вземаш къстъм спортен, изцяло от фрезована стомана, и сменяш само пружини. Другият вариант ти е да си подменяш пищова заедно със смяната на маслото за колата. :happy: ?...!

А-атака-а!!!
Бавно, но сигурно истината си пробива път. :tu:

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2017, 16:43       Заглавие:  Re: Глок 41
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2017, 15:40
Мнения: 257
Най-после, успях да се сдобия с кобур.
Благодаря на Милен Димитров и Kydex Holsters Bulgaria.

Много добре пасна даже малко трудно се изважда, но предполагам трябва да се разработи.

Снимки:
https://photos.google.com/u/1/share/AF1QipPlj56ajGuW5AdBJwLDnFvHvaqeR3EoIdlaUp3cTQhRdKrtaSDNzpOds363XWXHZw?key=UE9jLUc3eU5WRWF4SmYzZGktOU5SVS14UGpqTTBR

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юни 2018, 21:11       Заглавие:  Re: Глок 41
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Как върви стрелбата с Глок 41 генерация 4? Има ли засечки до сега или работи, като швейцарски часовник?

Пробва ли по-силни патрони примерно фиоки? С тях гилзите пак ли скачат по главата на стрелеца?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юни 2018, 07:27       Заглавие:  Re: Глок 41
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2017, 15:40
Мнения: 257
Ъпдейт от мен

Почти редовна стрелба (според моите разбирания) от както го взех през седмица, по около 100 - 150 изстрела в зависимост от бюджета... В началото броях колко патрона са изстреляни (грубо), но после се отказах.
Офтопик: В тази връзка се чудя, дали няма вече създадено някакво миниатюрно електронно устройство, подобно на километража на автомобилите, което да брои изстрелите...
Засечки до сега не е имало. Редовно почистване и смазване след всяка стрелба.
За съжаление, на стрелбищата, които посещавам (най-вече Лозен и Ред Джим) не съм попадал на други марки освен Мегатек, С&Б и Prvi Partizan.

Това със скачането по главата на гилзата след изстрел се случваше в началото - незнам дали аз съм бил причината или патроните Prvi Partizan (с които стрелях предимно тогава), но сега няма подобно поведение.

Не искам да звуча, като пристрастен към определена марка/модел, но наистина харесвам този пистолет.
Не, че съм стерлял с много разнообразни модели, за да мога да си съставя по-обективно мнение (CZ shadow 2, макаров, няколко други модели глокове в 9мм, пистолет в 22 калибър и револвер в 9мм).
Бих искал да пробвам Кимбър 1911 някой ден.

За сега обаче, стерлбата остава малко на заден план за известен период от време - увеличихме се с още 2-ма и приоритетите се смениха...


Paco написа:
Как върви стрелбата с Глок 41 генерация 4? Има ли засечки до сега или работи, като швейцарски часовник?

Пробва ли по-силни патрони примерно фиоки? С тях гилзите пак ли скачат по главата на стрелеца?


Последна промяна sitemap на 01 Сеп 2018, 20:49, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Сеп 2018, 20:48       Заглавие:  Re: Глок 41
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2017, 15:40
Мнения: 257
Така изглежда бричфейса след около 2к изстрела. На мен ми изглежда нормално, но може и да не е.
Това, по повод на пост-а на @mak28. Поствам го тук за да не цапам другата тема.
До момента е стреляно само с различни марки 230 грейнови патрони и никога с +П или релоуд.

Изображение

Изображение

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2018, 06:36       Заглавие:  Re: Глок 41
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Види ми се някаква течност (вероятно смазка) между върха на иглата и отвора за нея. Нали знаеш, че там трябва да е сухо?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2018, 08:52       Заглавие:  Re: Глок 41
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2017, 15:40
Мнения: 257
Да, малко се изсилих с балистола.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2018, 20:31       Заглавие:  Re: Глок 41
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 02 Сеп 2018, 18:46
Мнения: 98
.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 58 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ickata671, Majestic-12 [Bot], Suhoi27 и 41 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer