logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 05:12




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 58 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Мар 2016, 19:58       Заглавие:  Re: Глок 41
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
MUFC написа:
http://www.guns.bg/products/?action=det ... g=&outlet=1910лв за Хеклер...
Специално този Хеклер хич не е лош. Аз, естествено, бих предпочел Глок 21 - но това не променя факта, че и Хеклера си го бива.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Мар 2016, 22:14       Заглавие:  Re: Глок 41
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Дек 2011, 12:37
Мнения: 794
MUFC написа:
Kronos написа:
http://www.guns.bg/Glock_41_GEN4_SET_45_ACP-cat10-scat38-p31838.html?searchKey=&priceOrder=&latestOrder=D&items=12&promo=&ref=&needReg=&outlet=
1700 лева за Глок :shock:


http://www.guns.bg/products/?action=det ... g=&outlet=
1910лв за Хеклер... :shock: :shock:

http://www.guns.bg/STI_Tactical_45_ACP- ... g=&outlet=
3450лв за 1911.... :shock: :shock: :shock:

http://www.guns.bg/CZ_75_TS_Czechmate_9 ... g=&outlet=
8200лв за CZ 75... :shock: :shock: :shock: :shock:

Ай стига бе....

Къде си тръгнал да сравняваш Глока с изброените от теб пищови? С изключение на Хеклера, който също е незаслужено скъп за чистия USP, сравнението на Глок със STI и CZ за Open дивизията, е напълно нелепо :shock:
За 1600 лева си купих Експерта, който по моето скромно мнение е доста повече пищов от Глок 41. Който не е съгласен, съм готов да ги тестваме на стрелбището :P
Пък за тези пари дори има Елит:
http://www.guns.bg/Heckler__Koch_USP_El ... g=&outlet=
Глок е силен с цената си, а тук тя е висока. В този ценови сегмент са се наложили други марки.
Така стана с Фаетона на VW - чудесен автомобил построен на базата на Бентли, но недооценен заради марката и имиджа.

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2016, 01:04       Заглавие:  Re: Глок 41
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
За мен Глок е работен пищов - за полицаи, военни, охранители. Ако човек иска нещо с което да пази себе си, а не другите му трябва оръжие, което му подхожда лично на него.

Никога не съм мислил, че мога да направя група от 5 изстрела 4 см на 25 метра с пистолет. Защото никога не бях стрелял с истински спортен пистолет. Разликата от Глок е огромна.
Ако някой стреля точно с 1911 или револвер това е неговото оръжие. Глок е мотика за копане на чужди ниви. Нещо като трактора на фермера. А револвера или 1911 е като любимия Додж Рам на същия фермер.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2016, 02:08       Заглавие:  Re: Глок 41
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Paco написа:
За мен Глок е работен пищов - за полицаи, военни, охранители.
Глок е мотика за копане на чужди ниви. Нещо като трактора на фермера.

:tu: Е това вече трябва да влезе в Златния фонд на форума. :tu:

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2016, 10:59       Заглавие:  Re: Глок 41
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Paco написа:
За мен Глок е работен пищов - за полицаи, военни, охранители. Ако човек иска нещо с което да пази себе си, а не другите му трябва оръжие, което му подхожда лично на него.
По мое скромно мнение, и за цивилни изборът не е чак толкова голям. Естествено, че с чисто спортен пищов имаш възможността да направиш далеч по-бърза и по-точна стрелба, отколкото с Глок - това ако можеш да стреляш, разбира се. Ако не можеш - все тая. Но замислял ли си се защо "Шадоуките" вървят с куфарче резервни части?! Аз на моята съм чупил веднъж затворна задръжка и три пъти ресетваща пружина на спусъка. Накрая ми писна и си навъртях една такава пружина на ръка, която ми изкара повече от трите фабрични взети заедно. Та кел файда да имаш някакъв супер тунингован пищов, който да ти каталяса точно когато най ти трябва?! Другият голям минус на спортните пищови е тяхната маса - колкото и да си голям и здрав, нещо по-леко полимерно при всички положения ще ти е по-удобно да ти виси цял ден на задника, отколкото две оки топуз. И трето, почти всички пищови, с които можеш да стреляш по-бързо и точно от Глок - са от системата 1911. Като такъв пищов да ползваш за работен, особено ако носиш и с патрон в патронника - си трябва доста целенасочена работа и тренировка. В началото бях свикнал да свалям предпазителя докато правя хвата около дръжката. Докато не видях един как си гръмна в кобура с тази техника. На мен, слава Богу, не ми се е случвало. Та в този случай първо трябва да извадиш и насочиш, и чак след това да тръгнеш да сваляш предпазителя. Особено ако си с кайдексов кобур с "ритеншъни" - свалиш ли предпазителя по-рано, пръстът от бутона на кобура има опасност да докосне спусъка - и на "сингъл екшън" е ясно колко му трябва. Докато при Глок и да закачиш неволно отстрани спусъка, вероятността да го задействаш е в пъти по-малка и заради предпазителя, и заради по-дългия ход.

Та, ако можеш да стреляш бързо, точно и безопасно с 1911; окей си с масата и габаритите му - кой може да ти каже нещо?! Ако не си уверен в способностите си, обаче - си струва да се замислиш още веднъж. За да няма после: "I just fuckin' shot myself".

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2016, 11:50       Заглавие:  Re: Глок 41
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Напълно съм съгласен с това, което си написал. Има много хора работили с Глок и е съвсем естествено да искат същия пистолет и за лично оръжие. Но ако човек е ентусиаст и фен не му пречи да носи револвер в .357 или 1911. А който е добър стрелец и с Макаров ще победи неопитен с Глок 17.

Ако ми трябва оръжие за работа ще избера Глок. За лично оръжие бих избрал револвер или 1911.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2016, 12:26       Заглавие:  Re: Глок 41
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Paco написа:
Но ако човек е ентусиаст и фен не му пречи да носи револвер в .357 или 1911. А който е добър стрелец и с Макаров ще победи неопитен с Глок 17.
Револверите въобще не ги включваме в сметката тук - и аз съм фен на .357 Магнум за самоотбрана. Говорим за пищови. "Макарената" не е хич лош пищов, но боеприпаса му е с почти двойно по-слаб PF от 9х19. Отделно, Глок 19, празен, е по-лек от ПМ. "Макарената" с осем патрона и Глока с 15 - по-малко от 100 грама идваше по-тежък Глока. И имаш двойно повече патрони с двойно по-голям "power factor" - предимство, което е трудно може да се отрече. С 1911, за да си безопасен за себе си и околните ако носиш с патрон в патронника и да са ефективен като цяло при самоотбрана - си трябват доста стрелби и тренировки. А че с 1911 пищов може да се стреля значително по-бързо и по-точно, отколкото с Глок - това никой не го отрича.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2016, 12:40       Заглавие:  Re: Глок 41
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
ubboto написа:
По мое скромно мнение, и за цивилни изборът не е чак толкова голям. Естествено, че с чисто спортен пищов имаш възможността да направиш далеч по-бърза и по-точна стрелба, отколкото с Глок - това ако можеш да стреляш, разбира се. Ако не можеш - все тая. Но замислял ли си се защо "Шадоуките" вървят с куфарче резервни части?! Аз на моята съм чупил веднъж затворна задръжка и три пъти ресетваща пружина на спусъка. Накрая ми писна и си навъртях една такава пружина на ръка, която ми изкара повече от трите фабрични взети заедно. Та кел файда да имаш някакъв супер тунингован пищов, който да ти каталяса точно когато най ти трябва?! Другият голям минус на спортните пищови е тяхната маса - колкото и да си голям и здрав, нещо по-леко полимерно при всички положения ще ти е по-удобно да ти виси цял ден на задника, отколкото две оки топуз. И трето, почти всички пищови, с които можеш да стреляш по-бързо и точно от Глок - са от системата 1911. Като такъв пищов да ползваш за работен, особено ако носиш и с патрон в патронника - си трябва доста целенасочена работа и тренировка. В началото бях свикнал да свалям предпазителя докато правя хвата около дръжката. Докато не видях един как си гръмна в кобура с тази техника. На мен, слава Богу, не ми се е случвало. Та в този случай първо трябва да извадиш и насочиш, и чак след това да тръгнеш да сваляш предпазителя. Особено ако си с кайдексов кобур с "ритеншъни" - свалиш ли предпазителя по-рано, пръстът от бутона на кобура има опасност да докосне спусъка - и на "сингъл екшън" е ясно колко му трябва. Докато при Глок и да закачиш неволно отстрани спусъка, вероятността да го задействаш е в пъти по-малка и заради предпазителя, и заради по-дългия ход.

Та, ако можеш да стреляш бързо, точно и безопасно с 1911; окей си с масата и габаритите му - кой може да ти каже нещо?! Ако не си уверен в способностите си, обаче - си струва да се замислиш още веднъж. За да няма после: "I just fuckin' shot myself".

:tu: Казано е всичко, което може да се каже.
Ако ЗНАЕШ какъв Глок си купуваш какъвто знаеш. Според мен ако имаш колебания- Глок 17. Най-малко ще сбъркаш и най-малко ще те ядосва. Не е голям и тежък за носене, не е малък за стрелба, калибъра е истински.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Сеп 2017, 17:17       Заглавие:  Re: Глок 41
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2017, 15:40
Мнения: 257
Да споделя радостта си - днес имах удоволствието да пострелям и закупя въпросния модел на Глок.

Останах приятно изненадан от вип-а, които направиха много добра отстъпка (за което - адмирации).

Поразпитах отностно това, дали ги сет-ват тук, но ми казаха, че си пристигали така (въпреки, че на българските маркировки по кутията няма индикация за СЕТ).

Малко снимков материал:
https://photos.app.goo.gl/Dh70JJMeTMlIb3x93


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Сеп 2017, 18:03       Заглавие:  Re: Глок 41
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Айде честито!Да не е последен! Играй си с него и му се кефи!

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Сеп 2017, 19:07       Заглавие:  Re: Глок 41
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2017, 15:40
Мнения: 257
moderna написа:
Айде честито!Да не е последен! Играй си с него и му се кефи!

Благодарско


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Сеп 2017, 20:02       Заглавие:  Re: Глок 41
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 16 Яну 2007, 19:49
Мнения: 105
Готин пищак-в готин калибър!Да си го ползваш със здраве и за кеф :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Сеп 2017, 21:27       Заглавие:  Re: Глок 41
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
И от мене поздравления! Само радост да ти носи!

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Сеп 2017, 21:55       Заглавие:  Re: Глок 41
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2017, 15:40
Мнения: 257
Благодаря на всички. :tu:
Имах известни притеснения, след като прочетох за проблемите с този модел, но след като пострелях малко решението дойде бързо... страшно удобен ми се стори.
Според служителите на Вип-а е внесен 2017. За ориентировъчна дата на производство - така и не успях да намеря. Зная, че темата е дъвкана доста вече.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Сеп 2017, 22:01       Заглавие:  Re: Глок 41
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
sitemap написа:
Благодаря на всички. :tu:
Имах известни притеснения, след като прочетох за проблемите с този модел, но след като пострелях малко решението дойде бързо... страшно удобен ми се стори.
Според служителите на Вип-а е внесен 2017. За ориентировъчна дата на производство - така и не успях да намеря. Зная, че темата е дъвкана доста вече.

Честито. Поздравявам те за това че пишеш за първи път където и както трябва

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 58 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Paganlord и 31 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer