logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 12:16




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 58 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Сеп 2017, 23:17       Заглавие:  Re: Глок 41
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
sitemap написа:
Благодаря на всички. :tu:
Имах известни притеснения, след като прочетох за проблемите с този модел, но след като пострелях малко решението дойде бързо... страшно удобен ми се стори.
Според служителите на Вип-а е внесен 2017. За ориентировъчна дата на производство - така и не успях да намеря. Зная, че темата е дъвкана доста вече.

Честито и от мен! Със здраве да си го носиш. :armed:

Как не се изкуши да си вземеш H&K 45? :-) А на мен ще ми направят ли отстъпка от ВИП-а? Иначе отивам пак в Стар Форса. :P


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Сеп 2017, 23:38       Заглавие:  Re: Глок 41
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 16 Яну 2007, 19:49
Мнения: 105
Не го мисли толкова това с годината на пройзводство.Вероятно старите Глокове бяха по-здрави...бракувал съм Глок 17 произведен 1999г-2000г на няколко хиляди изстрела и много сухи щракания(спука се огледалото на затвора-breech face) Да сме живи и здрави да изкарваме ресурса на оръжията и да купуваме нови.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Сеп 2017, 07:26       Заглавие:  Re: Глок 41
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2017, 15:40
Мнения: 257
Paco написа:
Честито и от мен! Със здраве да си го носиш. :armed:

Как не се изкуши да си вземеш H&K 45? :-) А на мен ще ми направят ли отстъпка от ВИП-а? Иначе отивам пак в Стар Форса. :P

10x!
Г41 много добре ми пасна в ръцете, има малко по-дълга цев и е по-опростен :) Ще е предизвикателство носенето му но ще се намери решение. С ХК не съм стрелял - така или иначе, имаха само 1 бройка от Г41 в СФ - побързах да взема това, което ми допадна.
За Випа - незнам :) не познавам никой там. Стискам палци да ти направят.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Сеп 2017, 10:30       Заглавие:  Re: Глок 41
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
NWY - излиза март 2017 производство

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Сеп 2017, 19:17       Заглавие:  Re: Глок 41
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Честито и от мен! Изглежда маниашко! Да го скинеш от стреляне... и да постнеш някое видео! :wink:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2017, 08:10       Заглавие:  Re: Глок 41
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2017, 15:40
Мнения: 257
@Spurs - благодаря за инфо-то. Аз пробвах с цифрите от цевта...
@ubboto - благодарско. Скоро :)

Направи ми впечатление, че почти винаги, изхвърлените гилзи ме удрят по главата.
Поразрових се в нета и попаднах на следния пост.
Според него, ако използваш по-слаби боеприпаси, гилзата се изхвърля право нагоре и назад.
Ако използваш по-силни боеприпаси, то тогава гилзата се изхвърля в посока 3-4 часа и на прилично голяма дистанция.
(извинявам се ако бъркам терминологията)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2017, 09:07       Заглавие:  Re: Глок 41
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
По повод споделеното от американския ни колега от линка по-горе:
През последните години с моя Г22 Ген. 4 стрелям само релоуд с PF 135, докато обичайния PF на този калибър при заводски патрони е 170 - 175. И макар и да не ме бият по челото, всички гилзи излитат по някаква различна собствена траектория и падат наблизо до мен. Ако можем да говорим за повторяемост, то тя е че най-често гилзата излита нагоре и леко напред и пада пред краката ми.

Тъй че нищо чудно тези патрони, които си стрелял с новото си Глокче, да са му идвали слаби. Каква марка бяха?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2017, 10:08       Заглавие:  Re: Глок 41
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2017, 15:40
Мнения: 257
За съжаление не разбрах каква марка са - не бяха в кутия ами само по "скара". А и аз, от толкова емоции не обърнах внимание какво пише върху самите патрони.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2017, 11:57       Заглавие:  Re: Глок 41
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Стрелбищен релоуд?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2017, 12:07       Заглавие:  Re: Глок 41
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2017, 15:40
Мнения: 257
Случката се разви на стрелбището в софийския вип - чесно казано се съмнявам да ги релоудват.
Не успях да намеря клипа - вчера попаднах на един клип в ютуб, в който пак г41 ги целеше по главите с гилзи след всеки изтрел.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2017, 12:47       Заглавие:  Re: Глок 41
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Не е само от патрона.
Ранните 4-ки, 9х19, имаха този проблем, мисля с екстрактора. Гилзите яко биеха стрелящия по главата. Имаше дори в нета сериите, които бяха засегнати и сменяха екстрактор...

https://youtu.be/p8Uhy6Zv15U
Извинявам се и аз ако не съм точен в изказа, но това разбрах.

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Сеп 2017, 18:54       Заглавие:  Re: Глок 41
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 17 Дек 2008, 19:10
Мнения: 154
Местоположение: Варна
Здравейте.Колега влез в темата за глок 4 генерация и започни да четеш от 14 страница моите постове,от все сърце ти пожелавам да нямаш нашите проблеми.Интересно....прави ми впечатление че хора които не се изказваха ласкаво за глок 41 ген 4 тогава,сега ти честитят и обесняват колко е добър :-) :-) :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Сеп 2017, 19:08       Заглавие:  Re: Глок 41
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2017, 15:40
Мнения: 257
@mak28 - Всичко съм изчел и искрено се надявам да не се получи същото и при този модел. G41 rocks! :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Сеп 2017, 19:24       Заглавие:  Re: Глок 41
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
mak28 написа:
Интересно....прави ми впечатление че хора които не се изказваха ласкаво за глок 41 ген 4 тогава,сега ти честитят и обесняват колко е добър.
От новото, като изключим скъпите къстъм пищови за спорт, които са от фрезована стомана... почти всичко за ширпотреба вече ти е с МИМ /прахова металургия/ части, което по принцип си е греда. Що се касае до останалото, пищова все пак си е само един инструмент, като уменията адекватно да боравиш с него са далеч по-важни от всичко останало. А и ако не си с +P JHP /неособено разрешени от нашия закон боеприпаси/, от FMJ -та с подобна кинетика - не знам доколко би имало смисъл. Впрочем, мерили ли сте скорости на вашите фишеци? Виж, +P JHP си е окей, стига да можеш да го пласираш достатъчно бързо и точно.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Сеп 2017, 21:14       Заглавие:  Re: Глок 41
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 17 Дек 2008, 19:10
Мнения: 154
Местоположение: Варна
sitemap написа:
@mak28 - Всичко съм изчел и искрено се надявам да не се получи същото и при този модел. G41 rocks! :armed:

Наистина,искренно ти го пожелавам :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 58 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], ickata671 и 39 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer