logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 18 Апр 2024, 18:13




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 71 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Авг 2016, 08:19       Заглавие:  Re: CZ - въпроси и отговори
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Longbow написа:
Krumov написа:
частичен тунинг,който няма да ти даде абсолютно никакво предимство.


п.п. Ако някога някой създаде водач на възвратната пружина,които да събира групите на дадено оръжие - ще спечели Нобелова награда !!

Прав е колегата. Но...много важен е кефа. Ако ще се изкефиш направи го. После почваш да си внушваш, че от това се е получило подобрение, което никак не е маловажно. И самочувствието расте.Това също помага

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Авг 2016, 08:44       Заглавие:  Re: CZ - въпроси и отговори
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 08 Яну 2014, 21:58
Мнения: 68
То и от мен има още много да се иска като стрелец.От скоро започнах да пробвам дублети и разни други дивотии и от там се появиха тези въпроси.Чудех се и за тези DPM системи,и там мненията по чуждите форуми са
от напълно безполезни до най- добрата инвестиция за оръжието.Orange модела ми казваха че идвал с такава.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Авг 2016, 08:50       Заглавие:  Re: CZ - въпроси и отговори
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2810
Krumov написа:
То и от мен има още много да се иска като стрелец.От скоро започнах да пробвам дублети и разни други дивотии и от там се появиха тези въпроси.

Шадоу-то е достатъчно добър пистолет от кутията. На този начален етап, на който си както разбирам, едни тунинги няма да ти дадат нещо осезаемо. По-добре вкарай малко повече пари в подготовка - добър инструктор, патрони. С времето сам ще усетиш какво ти е нужно.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Авг 2016, 09:01       Заглавие:  Re: CZ - въпроси и отговори
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 08 Яну 2014, 21:58
Мнения: 68
Благодаря! Остава си в този вариант за сега.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Авг 2016, 20:03       Заглавие:  Re: CZ - въпроси и отговори
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Ное 2011, 14:41
Мнения: 942
Местоположение: ДелиорманА
Krumov написа:
То и от мен има още много да се иска като стрелец.От скоро започнах да пробвам дублети и разни други дивотии и от там се появиха тези въпроси.Чудех се и за тези DPM системи,и там мненията по чуждите форуми са
от напълно безполезни до най- добрата инвестиция за оръжието.Orange модела ми казваха че идвал с такава.
DPM пружината редуцира отката и то осезаемо!Като начинаещ може да ти помогне докато свикнеш да овладяваш оръжието.Друго е спорния чук и олекотена пружина за него!Оръжието става друго .....но до там!Друго не пипай!
п.п. мнението ми е продиктувано от това че имам същия пистолет и продавам практически нова DPM пружина! PDT_Armataz_01_22 :D

_________________
Светослав Ефтимов КДС"Аргус"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Авг 2016, 09:49       Заглавие:  Re: CZ - въпроси и отговори
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 08 Яну 2014, 21:58
Мнения: 68
Защо се продава?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Авг 2016, 11:02       Заглавие:  Re: CZ - въпроси и отговори
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Ное 2011, 14:41
Мнения: 942
Местоположение: ДелиорманА
Krumov написа:
Защо се продава?
Не стрелям вече с ЧЗто седи си в касата!Ядосвам се с един STI...

_________________
Светослав Ефтимов КДС"Аргус"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Окт 2016, 18:43       Заглавие:  Re: CZ - въпроси и отговори
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 12 Апр 2014, 14:13
Мнения: 345
Чудех се къде да сложа тези размери:
в темата: Чирени. Въпроси и отговори
viewtopic.php?f=1&t=13936
или тук.

Таблица размеров накладок для CZ 75/85
http://www.czshop.ru/catalog/grips-cz

Размер рукоятки пистолета в обхвате при установленных накладках по средней линии, проходящей через винты крепления перпендикулярно оси магазина:

- заводские резиновые накладки: 142мм
- закругленные (arched) алюминиевые накладки: 140мм
- текстолитовые накладки VZ Grips: 140мм
- резиновые накладки Hogue с рельефом под пальцы (обмер в месте углубления под средний палец): 138мм
- деревянные накладки Coco Bolo: 135мм
- толстые алюминиевые накладки с насечкой: 133мм
- накладки Hogue серии Extreme: 132мм
- тонкие алюминиевые накладки с насечкой: 130мм
- тонкие алюминиевые накладки "под шкурку": 129мм

Размеры приводятся справочно, чтобы облегчить покупателю выбор при сравнении различных моделей.

Лични наблюдения - бронзовите стават и за позлата. Помежду другото, в Бургас не позлатяват никакви изделия. Пратих ги до София, момчето ги направи превъзходно (ако някой иска, телефона на лични)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Дек 2016, 09:56       Заглавие:  Re: CZ - въпроси и отговори
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Интересно...
И CZ влязоха в полето на страйкърите:
http://cz-usa.com/product/cz-p-10-c/
Очаквам първите тестове и сравнения.

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Дек 2016, 12:01       Заглавие:  Re: CZ - въпроси и отговори
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Spurs написа:
Очаквам първите тестове и сравнения.
Както и заключения относно това какво повече може да ти даде един такъв ЧЗ страйкър от онова, което ти вече имаш в Глока?! Иначе трябва и лично да се пробва, според мен. Новият страйкър на "Хеклер" примерно, поне на мен ми е адски неудобен за стреляне. Но ако няма да го ползваш за стреляне, а само за носене - тогава става. :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Дек 2016, 13:59       Заглавие:  Re: CZ - въпроси и отговори
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
Spurs написа:
И CZ влязоха в полето на страйкърите:

Олеле :happy: Никъде не се казва обаче, какъв е зип-а с резервните части. Вероятно освен задръжка и рисет пружинка, като минимум, ще има и още поне 2 пружинки за усм и иглата. Поне рамката няма да руждясва обаче :happy:

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2017, 21:57       Заглавие:  Re: CZ - въпроси и отговори
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 18 Ное 2010, 22:47
Мнения: 41
Мисля, че това е темата за няколко въпроса относно един пистолет! Пистолета е CZ 75 BS. Първото ми питане е какъв е този модел BS? Никъде в интернет не намерих информация за него. По външни белези си е често В, но има накатка на металните части на дръжката и има маркер за патрон в цевта. Цевта му е 114 мм., а пълнителя 16 заряден. Второто ми питане е дали мога да му сложа мерни прибори от Шадоу, както и спортен чук и предпазител от Шадоу? За 18 зарядните пълнители разбрах, че стават на модел В. Ето и няколко снимки на пистолета:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2017, 21:59       Заглавие:  Re: CZ - въпроси и отговори
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 18 Ное 2010, 22:47
Мнения: 41
Нещо не мога да кача снимките, а ги намалих доста - до 100 КВ и пак казва, че максималния размер на файла е достигнат! Някой да помогне!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Апр 2017, 11:25       Заглавие:  Re: CZ - въпроси и отговори
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 18 Ное 2010, 22:47
Мнения: 41
Разбрах! Трябвало е да си изчистя старите снимки! Ето и снимките:


Прикачени файлове:
IMAG0897-1.jpg
IMAG0897-1.jpg [ 1.49 MiB | Прегледано 9081 пъти ]
IMAG0899-1.jpg
IMAG0899-1.jpg [ 1.24 MiB | Прегледано 9081 пъти ]
IMAG0900-1.jpg
IMAG0900-1.jpg [ 1.32 MiB | Прегледано 9081 пъти ]
IMAG0901-1.jpg
IMAG0901-1.jpg [ 1.29 MiB | Прегледано 9081 пъти ]
IMAG0902-1.jpg
IMAG0902-1.jpg [ 1.09 MiB | Прегледано 9081 пъти ]
IMAG0903-1.jpg
IMAG0903-1.jpg [ 1.11 MiB | Прегледано 9081 пъти ]
IMAG0905-1.jpg
IMAG0905-1.jpg [ 1.29 MiB | Прегледано 9081 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Май 2017, 17:17       Заглавие:  Re: CZ - въпроси и отговори
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 12 Апр 2014, 14:13
Мнения: 345
Какво може да е S ?
Stainless ? - Може цевта да е от неръждаема стомана?
Sport ? – Може нещо спортно да има? В спусъка?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 71 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer