logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 13:57




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 129 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Май 2016, 22:02       Заглавие:  Re: Помощ за компактно КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
moderna написа:
Намерих време да погърмя и кой да ме снима като стрелям с Глок-чето. Може да се стреля с него. Сладко пищовче. Учудващо комфортно за размера и теглото си. Може да се види в Тубата
Евала, Камене! След малко ще го и "лайкна". Ще ми е интересно какви резултати могат да се постигнат на "Бил Дрил" с 43-ката: 6 изстрела на 7 ярда от скрито носене в А-зоната на ИПСЦ мишена. 31-цата мъчим тук на този стандартен дрил:
https://www.youtube.com/watch?v=CQsRtAnQZv4

Стрелбището също яко кефи! Ще намина някой път, ако не е проблем.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Юни 2016, 02:52       Заглавие:  Re: Помощ за компактно КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
Ще ми е интересно какви резултати могат да се постигнат на "Бил Дрил"
Аз си приказвах със Шутъра за Шилда и ще се опитам да пусна един Бил в Петък, дано не си намеря нещо друго за правене...
Попаднах на клипове за Шилда в които спусъка е описан по много различен начин по който работят двата които съм купил. Опитах се да снимам днеска но окендзах клиповете, но ако отида да стрелям в петък ще снимам и спусък и рисет и гявол, пък ако някой иска да направи същото с Глокчето за да има какво да сравняваме.
Щеше да е интересно и някой с Валтер да снима ама друг път...
Камене браво, клиповете кефят яко ама аз не се учудвам, за мене никога не е било до колата а до това как я караш, с Геле отдавна сме си приказвали по въпроса :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юни 2016, 10:40       Заглавие:  Re: Помощ за компактно КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
ubboto написа:
Като наистина чакам някой да се появи с тежести за лети джанти отдясно на блока.



Като си говорим за тежести за гуми.....


Прикачени файлове:
1150491_205276306302582_599599221_o.jpg
1150491_205276306302582_599599221_o.jpg [ 124.26 KiB | Прегледано 6404 пъти ]

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юни 2016, 11:31       Заглавие:  Re: Помощ за компактно КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Longbow написа:
Като си говорим за тежести за гуми.....


Остава и баланс да има..... PDT_Armataz_06

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юни 2016, 04:30       Заглавие:  Re: Помощ за компактно КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Нямах време да ходя да стрелям, но днеска дойде до в къщи съседа с напудреният Глок и направих малко снимки, премерих също спусъците.

Изображение

Пищова е с Гоуст конектор, с триджикон мерници и две +2 удължения на ТТ.
Сток Смита събира 8+1, Глока с удълженията ако не бъркам събира 6+1.

Дефакто с кобурите му струва почти колкото ако си беше купил още един пищов.

Няма лошо, станало е много приятно пищовче но дали си заслужава парите ? За мене - не, не знам как е за някой друг.
Ето ги един до друг, блока на Глока е по-дълъг, дръжката на Смита е по-дълга, иначе са почти идентични на размер:

Изображение

Изображение

Изображение

триджиконските мерници са млко по-бързи според мене, точката на мушката е доста голяма, но аз поне предпочитам жълта или зелена, ервеното ми се губи, може би са очите ми, някой би предпочел друг цвят.
Съжалявам, че не можах да фокусирам както трябва на Смита мерниците, но идеята е ясна, въпреки всичко за мене единственото преимущество на триджиконските мерници е, че разрешават надеждно зареждане, ампулите им са много слаби и малки и не се виждат добре на дневна светлина. На мене ми е ясно, че с тоя тип мерник се фокусира в-у мушката, за това мнението ми е строго субективно аз съм свикнал да виждам три точки и за това не се чувствам добре с тоя мерник.

Изображение

Изображение

Спусъците са мерени от средното на 5 тегления, Глоковият е със Гоуст конектор, на Смита е сток, разликата поне аз не я усещам.
Поради това как се центрира уреда в-у спусъка аз бих казал, цифрите са малко по-големи, и на двата пищова пръста ми се центрира малко по-надолу и ги усещам по-леки от това което показва уреда, но да кажеме грубо: 4кила на Смита с-у 3.500 на Глока:

Изображение

Изображение

Рисетите и на двта са идентични: 7мм до рисета, 3мм до освобождаване обратно, 3мм овъртравъл, аз не намерих никаква разлика, мерих ги с линийка, нямам снимки, за това трябва видео но бяхме седнали да пием и номера с видеото нямаше как да се получи...

Пищовчето наистина изглежда много добре, но на момчето му хареса повече как му седи в ръката Смита, на мен също, това е моята ръка с двата пищова:

Изображение

Изображение

М-у другото попаднах на някакво списание в магазина онзи ден и видях, че перформанс центъра на Смит са пуснали портван Шилд...
Мене лично не ме вълнува тая но изглежда интересно за феновете на марката.

Изображение

@ Мони, все още правят Шилдове с предпазител, питах, казаха ми че не са спрени :tu:

Въпреки, че тая информация може да се види и в нета, надявам се на някой да му е полезна,
съжалявам, че не можах да отида да ги пострелям но и това ще стане, сега съм ужасно зает а тоя уикенд беше лудница,
важното е, че свърши и то добре :DD

Снимката е за ножарският форум, но "наздраве"-то си е "Наздраве !" :D

Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юни 2016, 09:48       Заглавие:  Re: Помощ за компактно КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Браво! Много изчерпателен материал!

За мене снимките с двата пищова в ръката ти са живо потвърждение на казаното от мен за неслагането на удължители на пълнителите - дръжката пак е неудобна, но за сметка на това е по-дълга. Интересно би било Глокчето да се сложи до един Глок 19 да видим дали не го е стигнало по дръжка...

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Окт 2017, 19:55       Заглавие:  Re: Помощ за компактно КНО
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 29 Сеп 2017, 20:39
Мнения: 71
И аз имам желание да погледна Г19 и Г43 един до друг.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Окт 2017, 20:25       Заглавие:  Re: Помощ за компактно КНО
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Ное 2016, 00:21
Мнения: 49
Здравейте Колеги,
някой да има опит с продуктите на тази компания-https://www.salientarmsinternational.com/products/sai-glock-tier-one-utility
от известно време ми привличат погледа.
Приятна вечер,

_________________
Sig Sauer P226 MK25 9x19
MP5SD6 9X19


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Окт 2017, 09:54       Заглавие:  Re: Помощ за компактно КНО
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 10 Юни 2008, 18:11
Мнения: 709
Браво бе. Изписахте 9 страници, със субкомпакти. Те това е оръжието за скрито носене и самоотбрана. Спор няма! Дреда правилно каза, че не е за стрелба за кеф, а е за да ти спаси живота, ако недай боже, това се наложи. Аз нося един Air Lite, 5 заряден, 333гр без боеприпасите, тъничък и лек, можеш да си го носиш в каквото и както искаш без особен дискомфорт. :-) Ала стане ли въпрос за стрелба, от 2-3м вкарвам 5 бързи в мишената и после остава само болката PDT_Armataz_01_22
Т.е. достатъчни са ми 10 - 15 броя и туйто. Рита бая с обикновен 38 специал, а за +П, какъвто му дават не искам и да зная. Иначе има субкомпакти в .357, чиято употреба преминава границите на мазохизма :happy:
Та да обобщя: за носене малкото рево няма равно, но при употребата губи по точки в полза на самозарядния!!!
Със здраве.

_________________
Илия Йонков
КДПС "Етър IPSC"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 129 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ztavi и 49 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer