logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 03:16




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 129 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Май 2016, 18:30       Заглавие:  Re: Помощ за компактно КНО
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 04 Дек 2011, 10:45
Мнения: 268
Местоположение: София
Да не се разколеба нещо за 17-ката? :shock:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Май 2016, 19:06       Заглавие:  Re: Помощ за компактно КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
JDredd написа:
Ей, сериозно! Има ли криви рами или няма?
Има разбира се, "pignose" eфекта. Криви се но не на страни а нагоре.
Нищо от което човек да се притеснява.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Май 2016, 19:10       Заглавие:  Re: Помощ за компактно КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2428
Местоположение: Варна,България
.38 Super написа:
Дай да не им мътиме главите на хората, Паскал помисли, че си сериозен.



Много съм далеч от тая мисъл.....постовете ме забавляваха от сърце !!!

JDredd написа:
Ей, сериозно! Има ли криви рами или няма?


Няма,бре.....пък и да е крива рамата,кво толкова те притеснява - на 280градуса във фурната за 25 минути - изправяш я и я оставяш да изстине на въздух - бавно,че ако я охладиш рязко ще изметне на другата страна.

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Май 2016, 19:31       Заглавие:  Re: Помощ за компактно КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
И на слънце става изправянето .... Само трябва да се избягва периода 3.07-28.08 и 1.10-25.04 /дати/


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Май 2016, 19:34       Заглавие:  Re: Помощ за компактно КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
За Паскал не знам, обаче аз се вързах яко :evil:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Май 2016, 19:54       Заглавие:  Re: Помощ за компактно КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Longbow написа:
Няма,бре.....пък и да е крива рамата,кво толкова те притеснява - на 280градуса във фурната за 25 минути - изправяш я и я оставяш да изстине на въздух - бавно,че ако я охладиш рязко ще изметне на другата страна.
Nylon-6 се топи на 220 градуса по целзий, но започва да омеква още на 47 градуса:
http://www.polymerprocessing.com/polymers/PA6.html

Чел съм за случай, където един си забравил Глока в жегата в колата с нещо тежко отгоре като след това не можал да си вкара пълнителя. На 280 градуса във фурната, и рамата ще стане на стопилка. Затова лекинко, със сешоарчето. Ама после пак ще трябва да се ходи на гумаджията за баланс. :DD

JDredd написа:
Ей, сериозно! Има ли криви рами или няма?
Глупости на търкалета, бе! Бъзикам дървените философи по този начин аз, че пищова им бие вляво, щото им е крива рамата и трябва да я карат на баланс. Като наистина чакам някой да се появи с тежести за лети джанти отдясно на блока. 8) Щото ми се е изправяла косата, която бръсна редовно, от идиотщини от хора с оръжие. За които им е само за "носене". Един такъв си резна между краката преди няколко седмици, в стремежа си "да покажел нещо". Мой си начин да протестирам срещу отношението към нещата. Щото така и така едва ли скоро ще се въведе един по-сериозен изпит за притежателите на КНО за самоохрана. А щом и ти си се вързал на моите глупости, значи съм напреднал в правото. :happy:

п.п. Това като бъзика, че леда по челното стъкло на колата се свалял най-бързо като сложиш шкурка под чистачките и ги пуснеш на макс. И един сериозно пише: "Ледът наистина наистина бързо се изчисти, но сега пък хептен нищо не се вижда." :DD

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Май 2016, 21:02       Заглавие:  Re: Помощ за компактно КНО
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 21 Май 2016, 12:29
Мнения: 16
Причината да бие в ляво беше в мен. След малко наставления и корекция на хвата нещата заспаха :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Май 2016, 21:06       Заглавие:  Re: Помощ за компактно КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2428
Местоположение: Варна,България
JDredd написа:
За Паскал не знам, обаче аз се вързах яко



Ако смяташ ,че съм се вързал на тия писания......значи сериозно съм ти паднал в очите.....нищо,че не стрелям с Глок вече.

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Май 2016, 21:14       Заглавие:  Re: Помощ за компактно КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Като идеята все пак е бъзикът да няма сериозни последствия. Примерно, тежестите за летите джанти безпроблемно ще ги отлепиш от блока, но на 280 градуса у фурната - и рамата ще стане на стопилка. Да не бъдем толкова лоши, все пак. :)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Май 2016, 21:17       Заглавие:  Re: Помощ за компактно КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Pvon написа:
Причината да бие в ляво беше в мен. След малко наставления и корекция на хвата нещата заспаха
Причината да ти се струва, че оръжието ти става само "за хвърляне по противника", също е у теб. ;)

Пробвай нещата с пълноразмерен пистолет първо. Със субкомпакт всичко иде малко по-тегаво. И нещо като съкровище сред глупостите, които масово се въртят в мрежата:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Май 2016, 23:35       Заглавие:  Re: Помощ за компактно КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
Примерно, тежестите за летите джанти безпроблемно ще ги отлепиш от блока, но на 280 градуса у фурната....
Ха ха ха.... Ами ако някой колега е имал познат фрезист и вече е пилнал блока ? Може да видиме опровержение, че не си бил прав в скоро време, виж колегата открил, че повредата била в него, не в телевизора... :D
Няма проблем ако рамата се загрява, проблема е ако се загрява бързо щото се деформира повърхностно. Heat gun е най-добре, на слабото загряване и да се обдухва постоянно от всички страни, от по-далече и за по-дълго време. после се натиска в-у равна повърхност и се задържа така достатъчно време за да изстине материала постепенно. Говоря за изправянето на пиг ноуса, крива рама на страни аз не съм видял и не бих препоръчал каквато и да е друга топлинна интервенция на полимерна рама.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Май 2016, 13:15       Заглавие:  Re: Помощ за компактно КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Така като чета, има резон от една нова темичка ала "Glock bent frame":
http://forums.officer.com/t182354/

А за "пиг ноуза-а" някои препоръчват да се потопи за около минута във вряща вода, и после натискане наобратно.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Май 2016, 14:03       Заглавие:  Re: Помощ за компактно КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
Така като чета, има резон от една нова темичка ала "Glock bent frame":
Няма смисъл батко, тея неща са дъвкани 100 години и единственото което става ясно е е, че на Глок кастъмър сървиса са идиоти а половината собственици си въобразяват несъществуващи факти. На Глок рамата била създадена със идеята за определена доза огъване... !? :punch: Що? Как са стигнали до тоя извод двамата конструктора които са създали пистолета за два дена работа ? Хора които до тогава са конструирали единствено пистолети с изцяло метални рами ? Това на страна, какво наистина печели едно оръжие от флекса като сопол в момента на изстрела ? С какво допринася флекса за правилната работа на оръжието ?
Чета там и се смея с глас... Глок претендират, е ще пробват пищова и ако трябвало изобщо да пипат нещо, щели да го оправят, после сменят цялата карантия... ?
Тая информация е от преди 5-8 год, сигурен съм, че си го забеУежил копеуе, по това време имаше рапортувани много проблеми с ТЛР фенерите закачени на Г22 и на 45кал модели, един пример е споменат в темата, в Глок форума има много информация за един департамент в Калифорния където пък след слагане на фенерите почват да трошат възвръщателните пружини и осите. Хората бяха минали на 1911, до такава степен бяха пищисали от тея сапунерки... Това са отдавна минали неща, знаеш, Глок тихомълком смениха конструкцията на ген3 рамата и минаха на тези с по-дълги релси, съответно е различен и размера на вложката в полимера, което дефакто прави пищова по-малко поддаващ се на огъване...
За мене е производствен проблем, не конструктивен, не проблем със закачане на твърдо алуминиево тяло под дъсткавъра... Аз съм чупил единият пин на блока и вторият беше огънат, след като подкарах .357сиг цевта, открих го чак като разглобих пищова, при огънат пин и липсващ друг, нямаше функционална разлика със изправен пищов, как ще закачиш фенер и ще почне да ти бележи по гилзите ? Аз без да съм особено в час, бих казал - от фенера, по време на стрелба най-много да му се измести основата на ВП и да почне да му задира като цикли но тогава ще се вижда от самият гайдрод и после как ще дере по гилзата ако това не променя с нищо механиката след патронника ? Не знам, не разбирам... Какъв е бил проблема можем само да гадаем, горе-долу изглежда че е имало нещо с партидите произведени бройки щото няма логика два еднакво пищова, пък единият да го прави непрекъснато а другият - изобщо да няма проблем... Ако пуснеме такава тема ще се развържат едни кучета, за две ловни дружинки, еле па ако на Посейдон му остане повече време и седнат с Лазо за две минути, ще ги разнищят тея от Глок... :DD

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Май 2016, 21:17       Заглавие:  Re: Помощ за компактно КНО
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Намерих време да погърмя и кой да ме снима като стрелям с Глок-чето.
Може да се стреля с него. Сладко пищовче. Учудващо комфортно за размера и теглото си.
Може да се види в Тубата.https://www.youtube.com/watch?v=5KqIQbUFnOQ

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


Последна промяна moderna на 31 Май 2016, 21:23, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Май 2016, 21:22       Заглавие:  Re: Помощ за компактно КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
hri100 написа:
Да не се разколеба нещо за 17-ката? :shock:
А-а-а, няма отказване, но бая смут беше в душата ми с тези криви рами :surp:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 129 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer