logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 16:40




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 129 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2016, 12:47       Заглавие:  Помощ за компактно КНО
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 21 Май 2016, 12:29
Мнения: 16
Здравйте. Имам нужда от съвет и помощ при избора ми на компактно и удобно за всекидневно носене КНО. В момента съм с walther ppq 9x19 и съм много доволен от него, но освен в чантичка, ми е неудобен за носене на колана, а съм дал над 500лв. за кобури. Мисля него да го оставя за стрелбището. Колебая се между http://www.guns.bg/products/?action=det ... g=&outlet=
и това
http://www.guns.bg/WALTHER_P99-cat0-sca ... g=&outlet=
Задължително е да е 9х19. Цената не е от значение. Очаквам предложения. Благодаря


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2016, 12:59       Заглавие:  Re: Помощ за компактно КНО
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 12 Апр 2014, 14:13
Мнения: 345
Щом парите не са от значение, Sig Sauer P239 9x19 е твоят пистолет.
http://www.guns.bg/Sig_Sauer_P239_9x19- ... g=&outlet=

Имах Sig Sauer P239 9x19 и трябва да ти кажа, че е страхотен пистолет.
Съжалявам, че го продадох, можех да измисля нещо.
При толкова много различни производители на оръжие, считам, че цената е съчетание на имидж и качеството на пистолета. Имиджа се гради с годините. Плащаш и получаваш.

Наричан на шега „В Класата” на Зиг Зауер ( по аналогия със серията на Мерцедес) P239 с право се счита за наследник на легендарният P 225, въпреки, че има съществени конструктивни разлики- 239 е с фрезован затворен , блок , има по „обтекаема” форма и леко намалени габарити..

Това е наистина компактен пистолет в калибър 9х19 или .40, който първоначално е предназначен за тези служители на закона, които искат да имат компактно оръжие под достатъчно мощен боеприпас. Особена популярност оръжието придобива обаче като пистолет за скрито носене от цивилни, които не считат, че имат нужда от много заряден пистолет за самоотбрана.

С изключително правните си линии и малка дебелина Р339 е перфектен за целта, като същевременно е с точност не отстъпваща на „армейските” образци.

Особено подходящ е за жени и изобщо хора с малки длани.

Блока е изработен от неръждаема стомана, което го прави особено подходящ за носене близо до тялото (повечето образци оръжие с блок от високо въглеродна стомана не „обичат” потенето). Пълнителят е еднореден, като бутона за освобождаването му може да бъде преместван за лява и за дясна ръка.

Ако търсите компактно, но мощно и надеждно оръжие – Р239 е верният избор.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2016, 13:29       Заглавие:  Re: Помощ за компактно КНО
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 21 Май 2016, 12:29
Мнения: 16
Добър вариант, но бих предпочел нещо с "пластмаска" по него. А и са ме наплашили доста с това ръждясване на зиговете. Въпреки това, ако ми пасне в ръката може и него да избера. Другата седмица ще отида във Випа да купувам, но до тогава искам да съм се подготвил поне с теоритическата част. Благодаря за сьвета.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2016, 22:38       Заглавие:  Re: Помощ за компактно КНО
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 21 Май 2016, 12:29
Мнения: 16
Други идеи...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2016, 23:18       Заглавие:  Re: Помощ за компактно КНО
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 10 Апр 2012, 14:06
Мнения: 22
Може Глок 26, с пета на пълнителя!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2016, 05:35       Заглавие:  Re: Помощ за компактно КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
VIP PEPI написа:
Може Глок 26, с пета на пълнителя!


Поддържам! Много познати имам които носят Г19 или Г26 за ЕДЦ и са доволни.
Аз лично ако трябва сега да купувам бих скочил на тоз
http://www.guns.bg/Glock_30_SF_SET_45_A ... g=&outlet=

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2016, 10:05       Заглавие:  Re: Помощ за компактно КНО
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 21 Май 2016, 12:29
Мнения: 16
Снощи видях в една охранка глог 43. Красота направо. Мога да го нося и като ключодържател :) Определено ми пасва за моите цели...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2016, 13:00       Заглавие:  Re: Помощ за компактно КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Колеги само да подсетя. Оръжието за самоотбрана трябва винаги да се носи ЗАРЕДЕНО!

Който го е страх, че Глок има лек спусък нека носи зареден пистолет с дабъл екшън или револвер. Дали сте полицаи, охранители или цивилни. Лошото идва бързо и неочаквано. Вече обират магазинчета за 500 лева оборот. Достатъчно е да говорите с Айфон 6 и на ръката ви да има часовник за 700 лева и да ви мернат привечер из някоя пряка тиха уличка и сте отекли. Може да ви набият малко, може и да ви счупят черепа с бокс или тръба. Винаги си носете оръжието заредено и тренирайте бързо вадене.

Тия тъпотии, че е опасно да се носи заредено оръжие са от комунизма. За това на всяко районно в София е пълно с некролози на убити полицаи. Носят масово незареден Макаров при това със стоп патрони. После що го наръгали в Люлин при сигнал за битов скандал. Охранителите са същата работа... лични охранители масово с незаредени пистолети. И не е въпроса само колко бързо може да заредите оръжието си. Понякога въобще не може да използвате двете си ръце, защото с едната ръка трябва да предпазите главата си от удар с палка или бокс. Да може да ви счупят или порежат ръката, но с другата ще извадите и стреляте от упор.

Повечето пистолети на дабъл екшън имат спусък между 4 и 5 килограма колкото и револверите. Няма как да гръмнат сами ако ще да ги метнете от 8-мия етаж. Дори и Глок с оригиналните пружини има спусък над 2.5 кила и няма как да гръмне сам.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2016, 15:34       Заглавие:  Re: Помощ за компактно КНО
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 24 Фев 2013, 20:52
Мнения: 278
Вземи си една 43 ка..за Глок става на въпрос..и не мисли повече...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2016, 15:37       Заглавие:  Re: Помощ за компактно КНО
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 24 Фев 2013, 20:52
Мнения: 278
Има една бройка във Сф...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2016, 15:54       Заглавие:  Re: Помощ за компактно КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Paco написа:
Винаги си носете оръжието заредено и тренирайте бързо вадене.

Тия тъпотии, че е опасно да се носи заредено оръжие са от комунизма.
100% съм за казаното!
Алтернатива на Глок 43 е M&P Shield с външен предпазител. За мене е по-добрият пистолет заради предпазителя и по-плоският профил, също така ми е по-удобен от Глока, спусъка му е много по-добър като механика, аз го усещам много по-добре на нов пищов.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2016, 16:23       Заглавие:  Re: Помощ за компактно КНО
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 24 Фев 2013, 20:52
Мнения: 278
За какъв предпазител говорим..при този кобур..нося го със 9 ти във цевта..постоянно...ако ми потрябва...вадя..стрелям..я пробвайте бързичко да махнете предпазителя на скулиозното смитче


Прикачени файлове:
IMG_20160522_172006.jpg
IMG_20160522_172006.jpg [ 72.91 KiB | Прегледано 14514 пъти ]
IMG_20160522_171957.jpg
IMG_20160522_171957.jpg [ 72.31 KiB | Прегледано 14514 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2016, 16:27       Заглавие:  Re: Помощ за компактно КНО
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 24 Фев 2013, 20:52
Мнения: 278
Относно спусъка...на 2 кг..е така е...но свикваш бързо...и не излизаш от десятката...всеяден...няма на по стрелбищата патрон който да не съм пробвал ...шевна машина е...със два пълнителя по 8...и един със 6..за носена във джоба на дънките или якето...всеки ще е спокоен


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2016, 16:52       Заглавие:  Re: Помощ за компактно КНО
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 07 Мар 2015, 09:24
Мнения: 302
Колега разгледай :
1.Берета Нано.
2. Кел -тек.
3. Спрингфийлд армори.
Имат чудесни представители.


https://m.youtube.com/watch?v=-XjYtISS08U

Хикок 45 в youtube ги представя.
А това че нямаш ограничения във финансирането е много добър изказ, за който поднасям приветствия. Така и трябва да бъде.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2016, 17:41       Заглавие:  Re: Помощ за компактно КНО
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 21 Май 2016, 12:29
Мнения: 16
Благодаря много за отделеното време. Имам валтер ппкю и с него резултатите ми в стрелбищата са отлични, пасва ми повече от добре, но не ми е удобен за ежедневно носене. Нямал съм проблем с амуниции, нито от др естесво. Сега ми трябва такъв, с който ще стрелям сравнително рядко, но ще е с мен по всяко време и условия. Наистина непретенциозен във всяко едно отношение... Няма да го вадя и показвам, за да се фукам или др. подобно глупости. В ситуация, в която наистина се налага да се защитавам с него/ за вас не знам, но на мен първия рефлекс ми беше да не се насера, а самото оръжие се озова абсолютно неусетно с ръката ми, но адреналина е толкова силен, че всичко научено на теория се изпарява и остават само някои рефлекси/. Честно казано много по-голям успех съм имал с него само като го покажа. Нещата свършват веднага.
Така че все повече се глася към 43ката, а валтера мога да го сменя или да си взема някой премиум модел, с който да гоня резултати и да се фукам по стрелбищата :) Всичко ще се реши след почивните дни във Випа.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 129 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer