logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 23 Апр 2024, 23:18




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 204 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Окт 2016, 07:27       Заглавие:  Re: Продуктите на Посейдон-а !!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
По причини на физическото ми отсъствие Г19 и Шадоуката седяха намазани близо 4 месеца в касата,оня ден ги погледнах да видя как са...


Добре че крал Артур не е мазал меча навремето с нея щото ескалибурите явно не им понася... :P

Мойте сечива са си съвсем наред...

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Окт 2016, 15:34       Заглавие:  Re: Продуктите на Посейдон-а !!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1082
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Честно, още не съм мазнал от новата ти смазка. Ще пробвам и от нея.
А за чистенето си прав. И то се отнася за всеки един от пистолетите ми, независимо дали съм гръмнал 3 или 300 патрона.
Ще понамажа пистолета и ще споделя резултат.

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Окт 2016, 17:47       Заглавие:  Re: Продуктите на Посейдон-а !!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
Vimpel написа:
Poseidon написа:

А тества ли новата грес? Цоньо трябваше да даде на тебе...другия бургазлия SSG и още някой ...тази грес е ааабсолютен хит!!! :tu: очаквам оценка...държи на морска вода ...мдааа



Дадена е на който трябва.

Единодушно решихме, че си се сдобил със забравена консерва от старата ГОИ и сега я разфасоваш на дребно в напръстници под фешън етикет.
:D

Шегата настрана - пробва се на различни оръжия и аз съм доволен засега - има подобрение спрямо предната версия на греста.

Аз съм на същото мнение
За сведение на Фил, първи получи Делф, а след това Вимпела и почитатела на Щаерите

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Окт 2016, 03:04       Заглавие:  Re: Продуктите на Посейдон-а !!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Ръжда нямам от греста на посейдон....Нямам ръжда и по дайверските ножове, които ги намазах преди да отида два пъти на море....
И те така...Явоно е до обработка покритието на конкретното оръжие...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Окт 2016, 09:58       Заглавие:  Re: Продуктите на Посейдон-а !!
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 12 Апр 2014, 14:13
Мнения: 345
Ръждата е последното качество на оръжеен продукт за смазване, който трябва да гледате при греста. И незнам защо само за това качество коментирате от продуктите на Посейдон. Това са тежки продукти, и при правилно смазване покриват плътно металните повърхности.

Смях ме е, като чета постовете - пирони на стената с грес и разни други залъгалки.
Poseidon написа:
пирон виси в банята зад кенефа съм го окачил вече няколко месеца...мазан е с греста...


Ако искаш да нямаш ръжда, вземи си Ямаха грес, лека и финна за смазване:
http://outboards.bg/product/3003/morska ... 225gr.html

А ако искаш да киснеш оръжието в солена вода, вземи си тежка грес:
MOLY SLIP®
COPASLIP
HIGH TEMPERATURE
ANTI-SEIZE COMPOUND
Working temperature -40C° to +1100C°
Ensures Easy Dismantling and Assembly
Prevent Seizure and Corrosion

Болтовете на смукателните линии при мене, като се смажат, седят около 1г в морето. И се развиват безпроблемно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юли 2017, 00:08       Заглавие:  Re: Продуктите на Посейдон-а !!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
Абре сега се сетих азе - с таз тема и мини-технологична война, що стана бре ?

Излязоха ли резултатите от лабораториите, накъде върви разследването ?

Дайте малко инфо, че да знам да мажа ли, да не мажа ли ?

Сезонът на ремонтите иде....

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юли 2017, 16:55       Заглавие:  Re: Продуктите на Посейдон-а !!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Това коета аз съм мазал е ОК, няма никакви язви или нещо подобно, цеви, вътре, алуминиеви рами и т.н.т.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юли 2017, 18:34       Заглавие:  Re: Продуктите на Посейдон-а !!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2659
Греста ми идва малко тежка на мен ,но маслото по ЧЗто и СТИто няма никакви драми .

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юли 2017, 19:27       Заглавие:  Re: Продуктите на Посейдон-а !!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
нещо сте се наговорили :DD днес в 14.22 часа ми звъни човек от тел ********6050 и ми поръчва масло :D
Казвам ама спрях вноса колега... ръждясаха всички Ескалибури в източна България с това масло ...и тамън да го питам Беер що се ебаваш бре...човека ми казва аз съм с ник Снайпер и искам масло за пресата...ставало екстра...

Няма майтап спрях го изтрих търговския раздел.

Вижте когато една цев ръгяса така с масло означава това масло да не се ползва повече...
ескалибура ще ръждясва с всичко, но това е без значение...виждате назад макарената как държи в соления климат с теста на Деф с моята грес...с всяка друга ръгясва...
ама а намаза ескалибура с маслото а ръждяса като киселина...

kiril_bulgaria написа:
Ръждата е последното качество на оръжеен продукт за смазване, който трябва да гледате при греста. И незнам защо само за това качество коментирате

Това Кириле което си написал е абсурдно! разбирам, че ме подкрепяш, но е смешно братче.
тука сме големи разумни момчета.

Корозоустойчивостта е НАЙ ВАЖНОТО КАЧЕСТВО на едно гън мазило!

Колко стреляш ти и останалите 3млн въоръжени българи? ако изключим няколко стотин специалци и спортисти? та да гледаш износоустийчивост при 2000 непрекъснат настрел????

не пази ли метала от ръгя...на боклука!

Странно е това, но Деф не мое да си прави майтапи...не го познавам, но ми гарантират хора на които вярвам, че е нормален :armed:

Айде Лонгбоя да се е насмел нещо и кой беше още...но при тази ръжда при Деф или Ескалибура е лайно или моите мазила са лайна!

бе заебвате го! иначе пазя още един пирон зад кенефа е /в темата назад е сниман/ ...ще го снимам утре...където е мазан с грес свети, а мина година...

есента ще идва онзи авер от ЮАР...ще донесе една кофа грес и туба масло...ще пусна в ибея...да цакам балъците на Запад ...няма да се вижда с българско ай пи...и всичко ще е наред


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юли 2017, 20:13       Заглавие:  Re: Продуктите на Посейдон-а !!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Иначе за изследванията във Верила пита Беера ... безсмислени са ми казаха ако нямат материал от цевта на Ескалибур...

...стандартен метод на медна ламарина и прочие"...ала бала...е Лонгбоя на ръгявия мерник ли да си верва мазан с моята грес или на документите на Верила???

Такава цев бракувана или парче от цев ще намеря рано или късно обаче...не бързаме...до тогава изследванията ще са в моя кенеф ето започна от 7ма страница на 25.07.2016 и ето днес 10.07.2017 как е
мазан пирон с грес и потопен в солена вода и окачен да виси зад тоалетната чиния...свети под греста...и днес
А Кроноса мое да го види утре реално при Лазо...ама той пък не маже държи бангията напълно суха и нещо не се вълнува от мазила

Изображение
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юли 2017, 21:22       Заглавие:  Re: Продуктите на Посейдон-а !!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Мар 2007, 02:42
Мнения: 775
Добри са нещата , на най различни работи ги ползвам , за пресата , за болтове на карабини , за патлаци ..добро е маслото


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юли 2017, 22:08       Заглавие:  Re: Продуктите на Посейдон-а !!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Греста и маслото са много добри...Аз пак искам от маслото, ама няяяма...И за цяр няма..м..С маслото и греста са мазани от ой приятел и две карабини. Проблеми няма...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2017, 04:07       Заглавие:  Re: Продуктите на Посейдон-а !!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Poseidon написа:
...няма да се вижда с българско ай пи...и всичко ще е наред
:DD Ще има повече за нас, простите американци ха ха ха... :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2017, 18:46       Заглавие:  Re: Продуктите на Посейдон-а !!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1082
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Посейдоне, виждам че ме споменаваш доста, надявам се с хубаво! :tu: PDT_Armataz_01_22

В интерес на истината, без да лобирам нито за твоя продукт, нито за конкретния пистолет който ползвам ще кажа че от както дъвкахме темата с твоите масла, просто спрях да ги използвам и и не е имало никакъв проблем.
Това не ги прави лоши или гадни.
И до ден днешен мажа стечкина и макарената с твоите 3 вида масла- двете греси и маслото- МНОГО СЪМ ДОВОЛЕН!
Просто нещо не се харесаха твоите продукти с гранд паура и това е.
Стана световна тема какво било що било.
Сега мажа ескалибура с каквото ми падне- моторно масло, wd40, греси тип МО, ще пробвам и със зехтин.... PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22
И да ти кажа: ДА, нормален съм! :tu:

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2017, 22:11       Заглавие:  Re: Продуктите на Посейдон-а !!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
ti6kata написа:
Та и аз да напиша няколко слова. Според мен материала на цевите на ГП не де понася с маслото на Посейдон

Sent from my iPhone using Tapatalk


Под секрет...впреди години(не знам как е баш в момента) приятелят ми Ярослав сподели, че поръчва цевите в CZ (пък и е бивш техен служител...).
Вервам малко тук имате такава снимка...

Изображение

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 204 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 54 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer