logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 23 Апр 2024, 19:53




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 204 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2017, 23:03       Заглавие:  Re: Продуктите на Посейдон-а !!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
От чезе цевите...са били някога...после Лонгбоя в тази тема разправя че са 416R

но такова инфо не се среща никъде официално...

Знаем че 416R е патентована оръжейна стомана произведена от Круисибъл - САЩ.

Може вероятно да изпълняват къстъм поръчки... защо не...цев от американска неръждавейка ...чук от израелски титан...мерник от диамант...и т.н.

viewtopic.php?f=1&t=11518&start=75

а един приятел на братовчетката на чичо казва, че цевите на Ескалибур са от стоманата за касите на Ролекс - 904L ...скромно https://www.rolex.com/watches/submarine ... -0002.html
Цитат:
Rolex uses 904L stainless steel for its steel watch cases
http://www.finetubes.co.uk/products/spe ... r.-1.4539/

Ако погледнем в сайта на Ескалаибура четем това...последния пост в темата съм писал
хромванадиева стомана е...откъде се внася не казват.

повърхностно карбонитрират на 0,5мм дълбочина по собствена технология...и тука е някъде пиниза.

просто трябва парче от такава цев и да се изследва не за друго...а технически феномен е това...току виж се направи откритие некво...


Цитат:
Barrels are made of high quality CrV steel which is treated by carbonitriding to the depth of 0,5 mm. The hardness of the core material of the barrel is 45 - 48 HRC. The surface hardness of the carbonitrided layer is 52 - 54 HRC.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2017, 12:06       Заглавие:  Re: Продуктите на Посейдон-а !!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Продуктите на Посейдон...
Имам пищов Танфо сток2 на над 100хил. изстрела, мазан само с с Маслото.
Или Маслото е читаво или нуждата от смазване на пищови е силно преувеличена.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2017, 19:44       Заглавие:  Re: Продуктите на Посейдон-а !!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Poseidon написа:
повърхностно карбонитрират на 0,5мм дълбочина по собствена технология...и тука е някъде пиниза.
Това е същият процес като Тенифера ( или Мелонита). Спомняш си за проблемите които имаха Смитовете с ръждясване нали ? Не бих се учудил ако има някаква връзка м-у използваната стомана и процеса който са си разработили, възможно е наистина на тази комбинация да не и понася именно твоето масло.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2017, 20:45       Заглавие:  Re: Продуктите на Посейдон-а !!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
delf написа:
Посейдоне, виждам че ме споменаваш доста, надявам се с хубаво! :tu: PDT_Armataz_01_22

Как няма да те споменавам, като си в центъра на казуса...и не не те споменавам с лошо...
просто казуса с матряла на цевта / а тези цеви са с различен матрял...една с една няма зависи...кое как /знам повече ама няма да казвам и Лонгбоя...знае че знам.../
но тва не прави пистолета лош...просто се чудят как да изплатят заеми и да оправят финасовите бакии...нормално е това...

та КАЗУСА, Деф е български отсякъде...такава ИСТОРИЯ не може да измисли и най богатата фантазия:

1. Модерния маже тоя пистолет с моето масло...и стреля като див /той не се прибира преди да издъни 2000 изстрела с една бангия за уикенда....почиства се лесно СЛЕД ТОЯ НАСТРЕЛ...цевта свети ...СНИМАМ я в търговския раздел, като пример в преведената тема на англйски...чете я цел свет от ибея...Модерния има само една забележка...по рядко трябва да е маслото за онази изчанчена сглобка в цевта

2. Ти купуваш пистолета от Модерния ама и същото масло...ТОЙ ти праща СЪЩАТА туба с масло...същата оная туба дето след 1000изстрела нагара пада леко с парцал цевта свети и се снима за показ...ти у Бургас мажеш и цевта става на ръжда веднага.

Това е сюжет за филм на Костурица ...аааабсюлютна лудница!!! :DD

Тука обаче никой не лъже в това съм убеден...просто имаме тежката орисия да се родиме на Балканите...
Роден в България е диагноза!!!

Но и с греста шуменлии мажат ВЪТРЕ цевите и намират тонове ръжда...

Поне едно удовлетвотрение получих...Дреда начело на русенската школа, която обявява ВСИЧКИ мазила за еднакви...е преборен...

Е не са еднакви Дред! Само с моите мазила и грес и масло ръждясва Ескалибура...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2017, 22:03       Заглавие:  Re: Продуктите на Посейдон-а !!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Е как грес в цевта? Това за дълбока консервация и съхранение на оръжието или и за носене?
Дори и аз, който прекалявам със смазването не съм го правил...Грес, дори тънко разнесена по канала и браздите на цевта, е просто безсмислено....А ако е мазано яко и без подсушаване от греста, може и да стане неприятно с цевта ...
За мен и за още един човек, DF маслото и греста са много добри-...
От маслото имам още няколко капки и жалко, че вече не може да се купи...
По-харесвам греста обаче....Тая DF грес е с по-добри мазилни свойства / по мои преки, лични впечатления / одир от Kleenbore TW-25 gun grease...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2017, 22:50       Заглавие:  Re: Продуктите на Посейдон-а !!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Poseidon написа:
delf написа:
Посейдоне, виждам че ме споменаваш доста, надявам се с хубаво! :tu: PDT_Armataz_01_22



КАЗУСА, Деф е български отсякъде...такава ИСТОРИЯ не може да измисли и най богатата фантазия:

1. Модерния маже тоя пистолет с моето масло...и стреля като див /той не се прибира преди да издъни 2000 изстрела с една бангия за уикенда....почиства се лесно СЛЕД ТОЯ НАСТРЕЛ...цевта свети ...СНИМАМ я в търговския раздел, като пример в преведената тема на англйски...чете я цел свет от ибея...Модерния има само една забележка...по рядко трябва да е маслото за онази изчанчена сглобка в цевта

2. Ти купуваш пистолета от Модерния ама и същото масло...ТОЙ ти праща СЪЩАТА туба с масло...същата оная туба дето след 1000изстрела нагара пада леко с парцал цевта свети и се снима за показ...ти у Бургас мажеш и цевта става на ръжда веднага.

Това е сюжет за филм на Костурица ...аааабсюлютна лудница!!! :DD ...

Моето предположение: пистолета и маслото са едни и същи,но начина на употреба е различен. Хората се връщат от стрелбището, чистят, смазват и прибират в касата.
Аз като се върна от стрелбище заключвам пищова в касата топъл и отиваме да се черпим.
Чистене и смазване -преди отиване на стрелба.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2017, 23:03       Заглавие:  Re: Продуктите на Посейдон-а !!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
moderna написа:
Poseidon написа:
delf написа:
Посейдоне, виждам че ме споменаваш доста, надявам се с хубаво! :tu: PDT_Armataz_01_22



КАЗУСА, Деф е български отсякъде...такава ИСТОРИЯ не може да измисли и най богатата фантазия:

1. Модерния маже тоя пистолет с моето масло...и стреля като див /той не се прибира преди да издъни 2000 изстрела с една бангия за уикенда....почиства се лесно СЛЕД ТОЯ НАСТРЕЛ...цевта свети ...СНИМАМ я в търговския раздел, като пример в преведената тема на англйски...чете я цел свет от ибея...Модерния има само една забележка...по рядко трябва да е маслото за онази изчанчена сглобка в цевта

2. Ти купуваш пистолета от Модерния ама и същото масло...ТОЙ ти праща СЪЩАТА туба с масло...същата оная туба дето след 1000изстрела нагара пада леко с парцал цевта свети и се снима за показ...ти у Бургас мажеш и цевта става на ръжда веднага.

Това е сюжет за филм на Костурица ...аааабсюлютна лудница!!! :DD ...

Моето предположение: пистолета и маслото са едни и същи,но начина на употреба е различен. Хората се връщат от стрелбището, чистят, смазват и прибират в касата.
Аз като се върна от стрелбище заключвам пищова в касата топъл и отиваме да се черпим.
Чистене и смазване -преди отиване на стрелба.


Каквото и колкото ще да е с магически свойства маслото, с което смазваш използваното оръжие, но това, коетго си написал, ей Богу, НЕ Е правилно! Не че ти държа сметка, как да се отнасяш с имуществото си, не го приемай така! Но да не се чисти оръжието след стрелба, без уважителна причина, не го разбирам честно казано..
И аз имам ,,Борснейк"-ове, обаче не съм доволен от ,,качеството" на това бързо, полево почистване....
Не че нео му става на пистолета...Просто го намирам за немърливост...Затова след стрелба, чистя и смазвам щателно...Е не, както в началото, но се старая да почиства почти навсякъде...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2017, 23:14       Заглавие:  Re: Продуктите на Посейдон-а !!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Тц...не го разбираш Модерния, Андрей! той маже непосредствено преди грамадните настрели и помпа яко...целта е мазилата да са пресни преди чанча...

Иска да каже, че естерна синтетика нанесена на почистена цев на Ескалибур дългосрочно му ебава мамата...и точно това показват и шуменлии и Деф...а Лонгбоя не...просто защото цевта му е РАЗЛИЧНА от на тези три пистолета...ако и да са един модел...защо и как не е предмет на темата...

Иначе Модерния е образец за подръжка на ОО...Оръжейната му химия само на тегло е поне 200 кила и е маркова...имаше снимки в раздела ама затрих всичко ...

Почиства маниакално с компресор па солвенти па това па онова...с кече редовно полира точно малоумната ескалибурска цев...в некоя тема ще разкаже...ползва масла с нанокерамика и т.н.
релодва доста...а за това си трябват качества...аз и 38ия примерно в тоя живот нема да релодваме...

Изобщо Модерния е един от маниакалните прецизняги по подръжка оръжията...

иначе диагнозата до момента е:
Някой легиращ елемент на юарското мазило атакува елемент от състава на карбонитритния слой на Ескалибура.../отнася се за цеви трета цедка/ при атмосферните условия в източна и североизточна България засега...
...до към Търново най много... :roll:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юли 2017, 01:13       Заглавие:  Re: Продуктите на Посейдон-а !!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Интересен иносказателен стил за ебаване на хората имаш Посейдоне и много интересен подбор на изразните средства??? Твоето чувство за хумор е по-черно и от моето...
Айде бе!
Ръждясват ,,Гранд Пауър"-ите на хората от Северойизточна България или най-много до към област Велико Търново...
Странно е това....
Аз като мажа с DF, дето лятото и по време на физическа активност се потя яко, нямам ръГя по пистолета.....Дето знаеш на Зиг-а щанцования затворен блок, колко е склонен да ръждясва...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юли 2017, 08:16       Заглавие:  Re: Продуктите на Посейдон-а !!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1082
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Не знам дали цевта точно на моя пищов е 3та цедка, но при такъв качествен надстрел не е мръднала.
От както е при мен има около 4к изстрела и всичко е ок.
Наистина стана световен проблем с тези смазки!
Както казах по горе, сега смазвам с каквото ми падне и то на глоковия принцип - тук таме някоя мини капчица.....

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юли 2017, 09:01       Заглавие:  Re: Продуктите на Посейдон-а !!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Деф, виж сега...казвам че цевта е "трета цедка" ..."малоумна" и т.н. не защото е келява, а защото легенди се понесоха за матряла:

1.Внесена от ЧЗ
2.Aмериканска 416R...
3. Xромванадиева карбонитрирана
4. от касите на Ролекс - 904L

Остава да направя следното:

в Ибей ще пусна обява като старите, но ще допълня , че маслото се държи много добре с личният ми Ескалибур и ще го препоръчам изрично за Гранд Повер!!
ще измаам снимка точно на твоята цев докато светеше при Модерния
без да ангажирам фирмата естествено...ще е "лично мнение и опит".

ще копирам федбеците на евентуални купувачи...и от къде са...град държава...а при пазар 200млн в САЩ купувачи ще има...
ще пиша в тази тема при всяка продажба ако има...от България няма да мое да се купува...
Ако това се повтори ще платя на човека цевта...по цена колко е в щатите

Тоя феномен не може да остане само на Балканите, мен...требва да го види света!

Ескалибура му ръгясва ...ама останалите си пистолети ги маже и е доволен :DD

Аз ти вярвам че всичко което казваш е така...и на Модерния вярвам...
извода е единствен:
Просто един Бог знае какво внасят в Бандустан...я с дефект при карбонитрирането я друго...

но филма няма да спре продължаваме напред!!! :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юли 2017, 11:53       Заглавие:  Re: Продуктите на Посейдон-а !!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
andrei p226 R написа:
да не се чисти оръжието след стрелба, без уважителна причина, не го разбирам честно казано.....

Как без уважителна причина!?
Аз съм я написал: да се черпим с приятелите.
Имам и други уважителни причини: да не ми изстине пържолата, да не ми се стопли водката и още много.
А пистолетите дори и да изстинат пак ще се почистят.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юли 2017, 14:09       Заглавие:  Re: Продуктите на Посейдон-а !!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Poseidon написа:
ще копирам федбеците на евентуални купувачи...
Не знам дали се бъзикаш, но това е доста интересна идея.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юли 2017, 14:51       Заглавие:  Re: Продуктите на Посейдон-а !!
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 10 Юни 2008, 18:11
Мнения: 709
moderna написа:
andrei p226 R написа:
да не се чисти оръжието след стрелба, без уважителна причина, не го разбирам честно казано.....

Как без уважителна причина!?
Аз съм я написал: да се черпим с приятелите.
Имам и други уважителни причини: да не ми изстине пържолата, да не ми се стопли водката и още много.
А пистолетите дори и да изстинат пак ще се почистят.

ПОДКРЕПЯМ с две ръце!!! :-) :-) :-)

_________________
Илия Йонков
КДПС "Етър IPSC"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юли 2017, 15:10       Заглавие:  Re: Продуктите на Посейдон-а !!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2811
moderna написа:
или нуждата от смазване на пищови е силно преувеличена.

+1
Пищов мажа веднъж-два пъти годишно с каквото има под ръка. И М10Д върши работа. Глока го чистя също веднъж годишно, в съдомиялната и после обдухвам чарковете със сешоара на жената. Другите пищови не ги подлагам на такова издевателство, но също ги мажа 1-2 годишно, точково и с каквото дал господ. До момента не са се оплаквали.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 204 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer