logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 18 Апр 2024, 15:48




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 204 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юли 2016, 20:15       Заглавие:  Продуктите на Посейдон-а !!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2428
Местоположение: Варна,България
Бях обещал в една тема,която беше модерирана после от търгашчето Посейдон,че ще направя тестове на неговите продукти. Та.....направих анализ,разполагам и със официален документ за това,но няма да го пусна тук,докато Посейдон не представи официални документи какъв боклук продава,откъде го е купил,чие производство е и т.н.


Накратко - РАО маслото му е със 4% киселинност,а греста му е със 4% алкалност...... при норми от 0.1% киселинност или алкалност за 99% от смазочните продукти(масла,греси,вазелини и т.н.)

Скоро очаквам да излезе и химическия състав на въпросните продукти,определен от Института по океанология във гр.Варна

Също така чакам и информация от агенция "Митници" дали лицето Филип Венев изобщо е внасял някакви продукти,какви,колко,платени ли са мита,акцизи и т.н.

Очаквайте продължение !

п.п. И не ползвайте продуктите му докато той не извади ОФИЦИАЛНА документация за това,което продава !

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юли 2016, 20:20       Заглавие:  Re: Продуктите на Посейдон-а !!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Ное 2011, 14:41
Мнения: 942
Местоположение: ДелиорманА
Киселина в пищова. ...значи е въпрос на време да "втасат" и други марки и модели освен GP . :shock:

_________________
Светослав Ефтимов КДС"Аргус"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юли 2016, 20:41       Заглавие:  Re: Продуктите на Посейдон-а !!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
В търговския раздел не може да се пишат глупости ...трия ги...тука може всичко...има свобода на словото.

1. Никога няма да кажа от коя фирма от ЮАР точно купувам продуктите ...мазилата са съвместен продукт ... това е търговска тайна.
2. Като частно лице Филип Венев не е внасял нищо. Как и с коя фирма внасям има си органи може да установят елементарно. Ти не си разследващ орган
3. Документация ще има просто трябва да е от лицензирана лаборатория в ЕС...когато стане ще я покажа...много ясно.

Киселини в масла открити без аз да присъствам при предаването на пробата са тъпизми...и очерняне...типично по нашенски...очаквам да открият и конска пикня в пробата у Варненския институт...

остави това Лонгбой писано е какво съдържа и ще извадя официални документи от наша лаборатория, но не и документ от Здравно Министерсто дали може да предизвиква алергии :shock: както искаше ... това е невъзможно!

Може да предизвика алергия, като всяко естерно масло...това е.

Всичко почва от конфекция няколко ескалибури набутани на хората от Лонгбоя...
те са с различни цеви от неговата

това е цев на ескалибура на Модерния никога не е мазана с мое мазило...ръждясва, но това не е кой знае какъв проблем...иска подръжка или смяна с цев като на Лонгбоя...


Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юли 2016, 20:51       Заглавие:  Re: Продуктите на Посейдон-а !!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2428
Местоположение: Варна,България
Не бягай от темата - търговски тайни,путки майни и другите ти глупости нямат край ! Нямах нищо против теб и бизнесчето ти,но ти премина всякакви граници. Докато плащам,ще давам каквото искам за тестове - плащай,давай и ти и вади официална документация - аз имам такава,и във всеки един момент всеки може да ме попита къде е правен теста.

Poseidon написа:
3. Документация ще има просто трябва да е от лицензирана лаборатория в ЕС...когато стане ще я покажа...много ясно.

Киселини в масла открити без аз да присъствам при предаването на пробата са тъпизми...и очерняне...типично по нашенски...очаквам да открият и конска пикня в пробата у Варненския институт...


Понеже сме в ЕС - всяка една лаборатория тук е лицензирана в рамките на ЕС.
А ти къде си присъствал и къде не - изобщо не ми дреме. Ако ти би постъпил по описания от теб начин - не всички са като теб,но явно ти не познаваш друг аршин за мерене,освен собственото си поведение и манталитет.....така че тия не ми ги разправяй ,а както обеща - бегай да садиш домати на село !

И за финал на тази полемика - снимката е на цевта на Модерния - НЯМА корозия - можеш да му звъннеш,или директно да го посетиш и да я видиш с очите си......

.....айде,бегай - сега разсада за домати е евтин,купувай докато е време !

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юли 2016, 20:54       Заглавие:  Re: Продуктите на Посейдон-а !!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2428
Местоположение: Варна,България
Poseidon написа:
В търговския раздел не може да се пишат глупости ...трия ги...тука може всичко...има свобода на словото.


Тука има свобода на словото,защото не модерираш ти това,което не ти отърва. Твоят раздел е само за похвали и превъзнасяния. В този - няма да е така.

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юли 2016, 21:03       Заглавие:  Re: Продуктите на Посейдон-а !!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Ное 2011, 14:41
Мнения: 942
Местоположение: ДелиорманА
В модерните държави някой недоволен потребител с излишни пари за адвокати би изкарал добри кинти! Играчи на дребно винаги ще има и всеки защитава себе си!Но като се представят и доказателства нещата загрубяват. ....ще следим с интерес :D

_________________
Светослав Ефтимов КДС"Аргус"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юли 2016, 21:03       Заглавие:  Re: Продуктите на Посейдон-а !!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4660
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Longbow написа:
Посейдон не представи официални документи какъв боклук продава,откъде го е купил,чие производство е и т.н.


Анализите и изследванията, които си направил по твое желание можеш да ги направиш публични. Без публикация това се нарича слухове. Освен това ако искаш да бъдеш по-формален трябва да публикуваш официалните стандарти и изисквания от регулиращите органи.

Единствения ти избор е да не купуваш продукта. Исканията за официални документи и разследването дали е внасял от къде и т.н. са халосни патрони. Ако имаш щети от тези масла можеш да го съдиш за обезщетение и съответно наказание.

Личните обиди към продавача а така също не доказани щети може да се обърнат към теб.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юли 2016, 21:10       Заглавие:  Re: Продуктите на Посейдон-а !!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2428
Местоположение: Варна,България
Yank написа:
Longbow написа:
Посейдон не представи официални документи какъв боклук продава,откъде го е купил,чие производство е и т.н.


Анализите и изследванията, които си направил по твое желание можеш да ги направиш публични. Без публикация това се нарича слухове. Освен това ако искаш да бъдеш по-формален трябва да публикуваш официалните стандарти и изисквания от регулиращите органи.

Единствения ти избор е да не купуваш продукта. Исканията за официални документи и разследването дали е внасял от къде и т.н. са халосни патрони. Ако имаш щети от тези масла можеш да го съдиш за обезщетение и съответно наказание.

Личните обиди към продавача а така също не доказани щети може да се обърнат към теб.


Аз и ще ги направя публични,ЯНК......но аз не продавам тази стока,но си правя труда да я анализирам. Нещо,което принципно трябва да е задължение на продавача.....но ти отдавна не живееш тук,и сигурно си позабравил българската тарикатщина - някой друг да доказва,щото аз продавам и хваля.

И в това на слуховете - някъде да си видял публикация от въпросния търговец? Или вярваш на 100% на думите му само? Той си го писа - търговска тайна било кой е производителя,па било сборен продукт,па влизало тука през фирми,а не директно той да го внася и т.н. приказки от шипковия храст.

Аз не съм купил продуктите - бяха ми пратени. Тествах,видях и на други пищови какво се получи - написах. И в отговор получих обиди,нефелно отношение,модериране на постове и вадене на вода от 9 кладенеца,само и само аз да изляза кривия.

Я ми кажи ти,там - при тебе,ако някой започне да предлага и продава подобен продукт - ей така,на шано ли ще го продава? Без кьорав документ,само на чиста дума? Все пак става дума за химически продукт,а не за плетените терлици на баба му.

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юли 2016, 21:32       Заглавие:  Re: Продуктите на Посейдон-а !!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ама документи съм ти пратил...те са в шкафчето ти над документите на Браян греста, която ползваш...и тоя я праща с 4килоиграма документация...състав...процент...и прочие...
Ето вместо Янк ти отговарям аз как е в щатите...

Виж сега Лонгбой...няма да правя екпертиза на съставки...та да ги показвам официално...да ги учиш и умуваш...
за безопасността обаче ще има...стават бавно...
На ептен мераклии ще продавам през Ибей...от там с американския инвойс /фактурата/ може да се съдиме и в АМЕРИКА ... :armed:

Но пък каза маслото с киселината го одобряваш и ползваш по УСМа...записал съм го това...ама да го коригирам ли...за пред съдилищата :tu:

иначе по 4% са Делчев нещата...киселинност на олиото и алкалност на греста :D баси комедията...

ето това се изследва и е до 2.5 по наш стандарт

http://www.polihimss.bg/uploads/1402904 ... %D0%B0.pdf

Цитат:
Неутрализационното число е една измервана стойност за
съдържанието на свободни киселини. То се дефинира като количеството
mgKOH/g, което е необходимо за неутрализиране на съдържащите се в 1g минерално масло свобони киселини.


Тука също ще го видиш натуразилационното число и е 0.2 за тази грес...
са за подвеждащото инфо за 0.1% кво правиме?

http://www.al-co.bg/files/custom/gresi/ ... %D0%93.pdf

знаеш ли кое е шибаното от тази комедия, Лонгбой?
Дреда ще ме заподозре, че ти плащам за евтина реклама и ептен ще загубя уважението му...
а и той маже с естера водача на пресата и се шашка как маже...а излезе ли ръжда по водача на Дреда вече не знам как ше я караме...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юли 2016, 21:42       Заглавие:  Re: Продуктите на Посейдон-а !!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2428
Местоположение: Варна,България
Poseidon написа:
Но пък каза маслото с киселината го одобряваш и ползваш по УСМа...записал съм го това...ама да го коригирам ли...за пред съдилищата


Нищо не коригирай ! Запази си темичките - да си ги четеш,докато поливаш доматите ! И не става толкова бавно,колкото го изкарваш пич....не сме паднали с последния дъжд ! Колкото до ЕНОС - там документация има - търси и ще намериш,производителя не крие.....и не само ЕНОС..... Милитек-1, Фроглуб и т.н.

Само ти си факира - търговски тайни,тайни дружества,тайни производители ,фирми вносители и т.н. Всичко е мнооого секретно при тебе....и единствено трябва да ти вярваме на твоите думи - нищо друго,освен твоите думи. Еми....прости ми,ама аз не вярвам на тях.

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юли 2016, 21:46       Заглавие:  Re: Продуктите на Посейдон-а !!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2428
Местоположение: Варна,България
Poseidon написа:
знаеш ли кое е шибаното от тази комедия, Лонгбой?
Дреда ще ме заподозре, че ти плащам за евтина реклама и ептен ще загубя уважението му...
а и той маже с естера водача на пресата и се шашка как маже...а излезе ли ръжда по водача на Дреда вече не знам как ше я караме...


То започна като нормален разговор,но ти го превърна в комедия,която съвсем скоро ще се превърне в трагедия.
А Дред няма да те заподозре - знае,че не си широка душа.....а и мен ме познава достатъчно добре,за да знае,че на това хоро няма да се хвана.

Давай - твой ред е - аз веднъж хвърлих бомбата.....ще я хвърля и още веднъж. Ти си на ред да си защитиш тезите,продукта и реномето(ако все още имаш такова).

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юли 2016, 21:55       Заглавие:  Re: Продуктите на Посейдон-а !!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Longbow написа:
Ти си на ред да си защитиш тезите, продукта и реномето.

Благодаря за предоставената възможност! /казвам го без шега/

...място на сървъра мисля има... :roll:

Реномето почна от този тест ако си забравил да припомня и на Европейското също Христосков стреля с това масло...цитати ше пускам сегиз тогиз и по това, но за хим. състав на маслото от наша лаборатория само по безопасността ше се погрижа с документ с предупреждения и прочие...а съставките какви са в какви пропорции са изследвай ти...аз съм написал какво съдържа...

като ги разбереш публикувай...и изследвай съставките на Кока Кола...после на Червеното дупнишко вино и така до второ пришествие мое да изследваш...

MantuS написа:
Така, и аз да се включа с моите 2 стинки.

За пищолите не вижадам никакъв смисъл в каквито и да били ултра мега хипер масла греси и тн. освен ако не е някой опънджииски пищов с много малки толеранси или при много студено време.

За да ви спестя едни 600 изстрела ето го и моя тест с арката.

И за да е по-честно ще направя сравнение на тези два продукта:

Изображение

и Посейдонското мазило PAO gun oil

И двата продукта са тествани с точно 300 изстрела всеки.

Pro Shoot Lubricant след:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

* огромна част от смазката се е изпарила
* болта е напълно сух
* патроника е напластен с твърд нагар
* голям мазньоч около пиновете

И резултата от PAO gun oil след:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

* смазката е останала по всяка повърхност
* болта стои мазен все едно преди малко му е нанасян лубрикант
* по-малко нагар и много по-лесно почистване на началото на цевта
* много мазно около пиновете

Ето и видео от теста: https://www.facebook.com/video.php?v=1076585849025672&set=vb.612329525451309&type=3&video_source=pages_video_set

И в заключение ще кажа, този лубрикант покрива моите изисквания и ще бъде ползван на европейското по карабина и световното по шотгън :tu:


...сериозно обаче за цевите на ескалибурите ме е яд...не е виновно мазилото ...нали ше цъфнат доста оръжия...и в чужбина...и ще стане мазало без майтап...нещо има по тия цеви, което не е ясно...ръждясват, но пак казвам най доброто ми ножче ръждясва ама има ряз в пъти повече от иноксите


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юли 2016, 01:03       Заглавие:  Re: Продуктите на Посейдон-а !!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4660
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Longbow написа:
Аз и ще ги направя публични,ЯНК......но аз не продавам тази стока,но си правя труда да я анализирам.


Хубаво! В случая ти правиш "public service" - т.е. изказваш мнението, че въпросния продукт има негативни или незадоволителни качества. До тук добре.

Ако има регулации за който и да е мазален продукт да е придружен с някаква информация, производителят през продавача би трябвало да е задължен да я публикува. Upon request от твоя страна ако не ти е доставена такава то ти би могъл да се обърнеш към органите, които са отговорни за прилагането на регулацията.

Ако продавача/производилтеля не са задължени да доставят каквато и да е информация те са свободни да твърдят каквото си искат. При този случай пазара си казва думата (класическия/исторически случай - продавач на sneak oil, а в днешно време препарати за поникване коса и други). Обаче, ако има каквито и да са щети тогава гражданските съдилища могат да се намесят.

Тук много за много продукти се изисква подобна информация, но повече се набляга за опасности за здравето или околната среда.

Разбира се само една подробна техническа обосновка от твоя страна би била ефективна за публиката, която ти адресираш или за регулаторите, ако има такива.

Мисълта ми е talk business and facts with no emotions.

ПС Видеото - Каква е тази издавка на върха на цевта?

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юли 2016, 02:14       Заглавие:  Re: Продуктите на Посейдон-а !!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Yank написа:
Каква е тази издавка на върха на цевта?
JP Compensator Янки:

http://www.armslist.com/posts/1639022/p ... ompensator

Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юли 2016, 08:22       Заглавие:  Re: Продуктите на Посейдон-а !!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
.38 Super написа:
Ако има регулации за който и да е мазален продукт да е придружен с някаква информация, производителят през продавача би трябвало да е задължен да я публикува.

По БДС няма стандарт за продукт "оръжейно масло"
ето как се продава едно от стотиците подобни масла у нас
http://www.pushka.eu/product/%D0%A1%D0% ... 0%BE%D0%BB

Примерно няма и стандарт или регулации по БДС за "восъчни смазки за тетива"
ето http://www.pushka.eu/product/%D0%A1%D0% ... %B2%D0%B0-
и мен лично този восък ме съмнява и ще изследвам в лаборатория точните съставки...а защо не са публикувани ще питам Хелзинския комитет!!!

Също искам да знам съставките и на маслото Мобил1! говорят ми за фирмени адитиви...ало! къде се намират тия американци питам аз??? института във Варна ще му отворим яко работа...

Но и да има каквато и да е регулация моя продукт се продава САМО под юрисдикцията на САЩ...
писал съм в търговския раздел
viewtopic.php?f=95&t=12535&start=0
Цитат:
Маслото DF Ester Gun Oil и греста DF sуntetic gun grease ще се продава само чрез сайта Ибей /ще дам линк, като станат етикетите/ ако нямате акаунт там, чрез мен може да се направи поръчка.

Тоест би трябвало да покрива американски стандарт...ако има такъв.

ето пример - какво се публикува за гресите Шел у нас
http://www.didi94.com/oils/shell/shell_retinax.htm
инфото горе съм публикувал и аз...тип грес....базово масло...комплекса на каква основа е литиева комплекс и температурни интервали...

за повече ако някой например изяде половин кило грес и фърли топа в съда ще се изследват и атомите на греста...тва е

Продукта има спецификации на ЮАР...НЯМА как да публикувам такава с логото на фирмата от която купувам адрес и прочие...това означава всеки да купува директно от там...
ако това е целта на Лонгбоя...тц няма да се получи...

Но сертификат с предупреждения безопасности...ще публикувам...като стане ...не става току така...като в института у Варна - 4% киселинност имало маслото и...греста пак 4% точно...ама алкалност :DD махни я тази тъпня Лонгбой публикувай официални документи...с печат и подпис на лаборатория...

Но пак казвам ако аз не съм присъствал при предаването на пробата изследването е безсмислено... но разбира се никой не може да те спре да твориш...

Ако това не е нашенска си кал...а е засиелен интерес от Лонгбоя , който плаща от джоба си да установява физ. свойства на греста очаквам да публикува следните стандартни изследвания за една грес с официален документ от института във Варна.

1. Неутрализационно число
2. Пенетрация
3. Температура на прокапване
4. Колоидна стабилност
5. Корозия върху електролитна мед при 70гр за 5h /100гр за 24 часа
6. Механични примеси
7. Съдържание на вода
8. Противозадирни свойства по DIN

След това хим. състав също ше изследва /това е различно от физ. свойства горе/ да видим верно ли е с литиев комплекс и това което съм превел и написал истина ли е...

мога да ти съдействам за заем ако срещаш трудности с финансирането на изследванията

но едно е безспорно...ако има ръждясали оръжия след ползването на мазилата...счупени на две или повече части след мазане...отровени и паднали умрели, като са пипнали греста ...има съд...ще се видим там...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 204 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer