logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 11:22




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2016, 18:33       Заглавие:  СТРЕЛБИЩА В БЪЛГАРИЯ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
екипа на форума, воден от идеята да бъдем полезни на всички собственици и фенове на оръжията
ще направи една обобщена тема за стрелбищата в България

модела ще бъде

град
GPS координати
име на стрелбището
кратка информация каква стрелба развива, коридори и т.н.
контакти, сайт, снимки, видео

ще се радваме ако ни помогнете в събирането на актуална и точна информация

ПП: напоследък научаваме за открити нови стрелбища :armed:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2016, 19:22       Заглавие:  Re: СТРЕЛБИЩА В БЪЛГАРИЯ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Имаше такава тема във форума. Може да се ползва информацията от там за основа:
viewtopic.php?f=38&t=5536&hilit=%D0%A1%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BB%D0%B1%D0%B8%D1%89%D0%B0

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Сеп 2016, 01:30       Заглавие:  Re: СТРЕЛБИЩА В БЪЛГАРИЯ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2006, 08:50
Мнения: 2532
Местоположение: Sofia
viewtopic.php?f=72&t=11966&p=140477&hilit=стрелбища#p140477

_________________
Михаил Витанов - НКПС "Динамик"
"Прогресът, постигнат вчера, както прогресът, който ще постигнем днес, ще създаде традициите утре"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Окт 2016, 14:27       Заглавие:  Re: СТРЕЛБИЩА В БЪЛГАРИЯ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Дупница

http://www.lovecbg.com/index.php?/topic ... %86%D0%B0/

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2017, 00:11       Заглавие:  Re: СТРЕЛБИЩА В БЪЛГАРИЯ
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 04 Мар 2009, 14:32
Мнения: 677
Местоположение: София
Оказа се, че стрелбището в Казанлък предлага добри възможности, в сряда прекарахме с един приятел много приятно, персоналът е силно мотивиран, предлагат качествени патрони на Салие и Белот и Първи партизан на приемливи цени. За 5 лева може да се вземе тяхно оръжие, нямах възможност да разпитвам много, но със сигурност имат Викинг, Макаров, АП. Стреля се и с дългоцевно, беше пълно с мосински гилзи. Не се рекламират особено - имат страница във Фейстбук, ама не е особено информативна, иначе изглежда така: https://www.vbox7.com/play:a136361ece

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юли 2017, 17:51       Заглавие:  Re: СТРЕЛБИЩА В БЪЛГАРИЯ
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Мар 2016, 12:30
Мнения: 432
Днес звънях във Випа, да търся прилично евтини .44 патрони за Хенри-то. Скоро ще ходя да стрелям, кеф да си правя.

Едвам намерих някакъв номер на стрелбището, там ми предложиха „Първи партизан“ по 1.75 лв. парчето. Гледам в сайта им - много по-евтини (1.25). Така и така няма да стрелям с карабината при тях, рекох да си купя патрони от магазина им, ако имат налични, защото са редки и трудно се намират на добра цена.

Звъня пак да питам дали цените в сайта са актуални... не са. Аз очаквах, затова се обадих. Мъжът отсреща ме попита за какво оръжие са ми, казах му. Накрая обясни, че понеже ставали „злоупотреби“ с патроните, нямало да ми продаде такива патрони?! Помислих си, че пет пари не давам дали стават злоупотреби или не, всеки сам носи отговорност за постъпките си! Със сигурност никой няма да я търси от тях, ако си вършат работата. След това - и потоп да е, не е за тяхна сметка. Докато мислех върху думите му, човекът обясняваше, че законът бил това, законът бил онова...

Попитах го - „С удостоверение за подборен лов, законно притежавана карабина в .44 магнум и ако дойда, няма да ми продадете патрони за нея?!!“ Отговорът беше - „Дори да имаме, сега не мога да предложа нищо, обадете се в понеделник“.

Законът си е закон! И ми позволява да си купувам до 100 бр. патрони за пушката срещу показване и вписване на съответното разрешително. Това по принцип. Не съм го цитирал по телефона, и надали ще успея да го докарам буква по буква предвид изумлението ми от отказа на тези хора да им бъда клиент и да им дам парите си, но в общи линии познавам закона, вероятно по-добре от тях. За всеки случай го публикувам, ако господинът влиза във форума, нека ТОЙ го прочете, може да е от полза:

Извадка от: http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2135696097
Чл. 6.
(3) За граждански цели - самоотбрана, лов, спортни дейности, учебни стрелби, колекциониране и като реквизит за театрални, филмови и други постановки, могат да се придобиват и съхраняват:
2. огнестрелни оръжия за лов - дългоцевни огнестрелни оръжия с гладкостенна цев, която е с дължина над 51 сантиметра, и до 300 броя боеприпаси за всяко оръжие, и дългоцевни огнестрелни оръжия с нарезна цев и до 100 броя боеприпаси за всяко оръжие;

Та, т.нар. „Вип комплекс“ отдавна не ме привлича като място за търговия, а след днешния случай съвсем! Не знам тези хора как си намират клиенти и как веригата е една от най-големите в България с такова отношение? Отказват да продават стоката си. И без това пазарът не е голям, всеки клиент трябва да се цени - не настоявам да ми продават оръжие на черно в крайна сметка, а просто да си купя кутия-две патрони по законния (единствения) ред! И без това цените им са крайно надути, поначало. Сносни патрони ще си намеря така или иначе, но няма да съм им клиент.

Странни неща стават в нашата Родина. Може би, защото нямаме добра алтернатива, кой знае...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2017, 10:00       Заглавие:  Re: СТРЕЛБИЩА В БЪЛГАРИЯ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
wildyracing написа:
Странни неща стават в нашата Родина. Може би, защото нямаме добра алтернатива, кой знае.


Стават, защото едни хора от КОС съветват търговци и стрелбища да не спазват закона, защото така те смятали за редно.
Стрелбище "Герена" отказа и ми бе дръпната реч кви сме били и т.н. и как едва ли не заради печалби искаме да захранваме престъпния свят. В общи линии обясних, че ще си следвам закона и нямам право да не го изпълнявам, а те ако искат да променят законите, а не да ни карат да не ги спазваме!!!
Щот евентуално някои нещо да не би направил всички редовни и читави хора да го дух...
То на тази основа въобще да приберат оръжията щото наякои нещо да не би да направи ... де да знаеш...

Разбираш ли? За една част от КОС ... всички са престъпници до доказване на противното, а закона ... да си е.....бе м....та!
Не могат да разберат, че временната мярка върши работа за момента, но подронва закона и прави по-големи проблеми в переспектива ... но тъй като нямат капацитет да гледат в переспектива ... затова и не ме разбират.

Та е за това не са ти продали вероятно - свикани са да ги съветват и що да си имат проблеми после с проверки от КОС, като твойте 5 лв. са нищо в сравнение с всичкото.

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2017, 23:09       Заглавие:  Re: СТРЕЛБИЩА В БЪЛГАРИЯ
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Мар 2016, 12:30
Мнения: 432
Точно, добре го каза - „съветват“ ги. А те понеже са мишки и поддават.

Законът си е закон - един е за всички. Като не им харесва - нека опитат да го променят, вместо да вменяват подчинение за нещо, което не е правилно.

А другото - остави оръжията, те не са толкова опасни. Да не би някой да направи нещо, по тази логика защо не забранят автомобилите? Някой може да се качи да кара пиян, дрогиран, с висока скорост, през тротоарите и т.н. С коли всеки ден има смъртни случаи, с оръжие - не. Просто пример колко са им глупави доводите, на повечето полицаи и на хората, които им се връзват. ;)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ivo III и 36 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer