logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 08:43




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 434 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Дек 2016, 17:51       Заглавие:  Re: Подготвяни забрани и ограничения в притежанието на OO в
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Според мен забраната не е само за пълнителите на АР-ките... Тях тъй или иначе, искат да ги забраняват. Мисля че се отнася за всички пълнители с вместимост над 10 патрона...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Дек 2016, 19:53       Заглавие:  Re: Подготвяни забрани и ограничения в притежанието на OO в
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
strike написа:
The Council and Parliament texts both agree that certain semi-automatic firearms when fitted with high capacity magazines are to be treated as Category A prohibited firearms but with special permissions for sport shooters. There is agreement between the Commission, Council and Parliament that the exemption for sport shooters must work not just on paper but also in practice.


Все пак изключение ще има за спортните стрелци ?!?!?!?

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Дек 2016, 20:51       Заглавие:  Re: Подготвяни забрани и ограничения в притежанието на OO в
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
Ограниченията се просто безобразие.
Ще бъде много трудно после да се премахнат.

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Дек 2016, 20:58       Заглавие:  Re: Подготвяни забрани и ограничения в притежанието на OO в
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2007, 13:04
Мнения: 780
За премахване не би трябвало да си правите илюзии. По-скоро това е една от стъпките към пълната забрана за притежание на огнестрелни оръжия от граждани. Въпроса е имали в Европа организации които да се противопоставят на тази тенденция докато сме още в началото...завърти ли се колелото в тази посока вече ще е късно. Аз обаче не съм оптимист, защото не виждам никакво оръжейно лоби в Европа.

Изпратено от моят E5823 с помощта на Tapatalk


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Дек 2016, 00:40       Заглавие:  Re: Подготвяни забрани и ограничения в притежанието на OO в
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
just_shooter написа:
За премахване не би трябвало да си правите илюзии. По-скоро това е една от стъпките към пълната забрана за притежание на огнестрелни оръжия от граждани. Въпроса е имали в Европа организации които да се противопоставят на тази тенденция докато сме още в началото...завърти ли се колелото в тази посока вече ще е късно. Аз обаче не съм оптимист, защото не виждам никакво оръжейно лоби в Европа.


общо взето много точно си го написал
срещу нас стоят изпечени политици, без капка морал, но за сметка на това с много бюрократичен опит

спортистите са организирани и мотивирани да бранят интересите си
пробваха - видяха реакцията им, и се адаптираха
в същото време ... много трудно ще се намери евродепутат който да защити лова с АК, АР и системи с 10+ патрона

сега ще ударят ловци и други граждани .. и ще дебнат спортистите
ще го направят на няколко етапа, както са го планирали
защото в ЕС няма организация която да защити правото на притежаване на оръжия на гражданите

единаците и егоистите - винаги са обречени, това е положението

но пък може да се създадат условия в тази ситуация и да се роди подходящата организация в Европа
ако не се създаде - еми заслужаваме си съдбата и ще си го отнесем

ЕС ще приеме директива в това няма спор (а и там нямаме ресурс да повлияем нищичко)
след това предстои всяка държава да си адаптира и синхронизира законите си :)
да видим какво ще се си надробим тук, нещо което зависи вече от самите нас

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Дек 2016, 05:29       Заглавие:  Re: Подготвяни забрани и ограничения в притежанието на OO в
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Ритане му е майката,а не Ми мен това не ме интересува защото.........или пищов нямам или карабина или не сьм ловец или не сьм спортист или............пьк те бият законче след законче а по едните а по другите.Това от лични наблюдения ви го казвам,рязаха каквото рязаха тук,то не бяха пьлнители,пьк после пищови,пьк карабини.....всяка година нова изненадка до момента в койнто мммммммм закона толкова няма смисьл,че поне 50% от притежателите са се превьрнали в престьпници кой сьзнателно кой неволно и нямащ си идея за закончетата дебнещи го всяка година.

И това в Щатите кьдето уж 4-5 организации хвьрлят милиони за борбата с меките китки,като им чета предложенията на Европейците все едно някой е седнал и е преписал забраните и ограниченията в Калифорния последните 2 петилетки.

Тия няма да спрат до пьлната забрана на орьжията за цивилни,просто си пишат актив на гьрба на гражданите спазващи закона.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Дек 2016, 05:47       Заглавие:  Re: Подготвяни забрани и ограничения в притежанието на OO в
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
FIRSTGUN написа:
все едно някой е седнал и е преписал забраните и ограниченията
Не все едно, ами направо ги е получил на готово и само ги е адаптирал към местните термини. Това, което не мина в САЩ моментално го пробваха тук. Лошото е, че тези процеси се развиват само четвърт век след края на социализма, който показа какво става с държавата, когато някой богопомазан узурпира властта и управлява с помощта на еничари. А най-лошото е, че основен двигател на процесите за забрани тук, се прояви Полша, която "уж" беше сред най-пострадалите от социализма (бил той национал или комунистически).

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Дек 2016, 09:13       Заглавие:  Re: Подготвяни забрани и ограничения в притежанието на OO в
 
Снайперист
Снайперист
Online

Регистриран на: 06 Ное 2006, 10:15
Мнения: 399
Някой забелязал ли е закономерността у Европа независимо от режима в държавите да са изключително единомислещи когато трябва да се ебе майката на населението, даже у нас и в Русия комунягите не събраха пищовите на хората от раз, а чак в края на 60-те, навярно съгласувано със запада ???


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Дек 2016, 09:25       Заглавие:  Re: Подготвяни забрани и ограничения в притежанието на OO в
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Малка скапана групичка се опитва да разкаже играта на Европа по сьщия начин по който се опитват и тук - за чий ограничават нормалния спазващ закона собственик на орьжие след като проблемите с орьжие са с незаконно такова?40 МИЛИАРДА за замазване на бежанския проблем им дойде на акьла да си гласуват,но не им идва на акьла какво става КАТО утре не им мине номера и се нацвькат още 2-3-5 милиона чернокраки.

Кой от кого и за какво пазят?

Просто им е лесно да мачкат нормалните спазващи закона или както казват тук - ако орьжията са толкова опасни колкото управляващите Щата твьрдят то нямаше да остане ни един скапан политик...........ма е на,чакаме да заври канчето,а до тогава ни бият един по един,кой вол се хване той оре,то не бяха пьлнители,па дьлжина на цев па сгьваеми приклади па пьлнители па модели пищови па регистрации па лицензи за патрони.................и се тьрпи до едно положение,от милиони нормални направиха стотици хиляди престьпници газещи закон който го сменят всяка година.


Сьветче което не сьм го писал аз - кОпай под крушата за черни дни и какьв и закон ограничаващ орьжията,колко и безобиден да ви се струва и колко и да е в страни от това което теб те вьлнува...........ПРОТИВ С ДВЕТЕ РЬЦЕ.Кой иска да трепе баш скапания закон ще седне да чете с какво му е позволено.

Мижитурки си пишат актив,е те това е


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Дек 2016, 12:35       Заглавие:  Re: Подготвяни забрани и ограничения в притежанието на OO в
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
FIRSTGUN написа:
Малка скапана групичка се опитва да разкаже играта на Европа по сьщия начин по който се опитват и тук - за чий ограничават нормалния спазващ закона собственик на орьжие след като проблемите с орьжие са с незаконно такова?40 МИЛИАРДА за замазване на бежанския проблем им дойде на акьла да си гласуват,но не им идва на акьла какво става КАТО утре не им мине номера и се нацвькат още 2-3-5 милиона чернокраки.

Кой от кого и за какво пазят?

Просто им е лесно да мачкат нормалните спазващи закона или както казват тук - ако орьжията са толкова опасни колкото управляващите Щата твьрдят то нямаше да остане ни един скапан политик...........ма е на,чакаме да заври канчето,а до тогава ни бият един по един,кой вол се хване той оре,то не бяха пьлнители,па дьлжина на цев па сгьваеми приклади па пьлнители па модели пищови па регистрации па лицензи за патрони.................и се тьрпи до едно положение,от милиони нормални направиха стотици хиляди престьпници газещи закон който го сменят всяка година.


Сьветче което не сьм го писал аз - кОпай под крушата за черни дни и какьв и закон ограничаващ орьжията,колко и безобиден да ви се струва и колко и да е в страни от това което теб те вьлнува...........ПРОТИВ С ДВЕТЕ РЬЦЕ.Кой иска да трепе баш скапания закон ще седне да чете с какво му е позволено.

Мижитурки си пишат актив,е те това е


Че си пишат актив - пишат си, но не е само това. Тва е върха на айсберга.
Всички видяхме клипчето на което тълпа "мирни"
мигранти преследваха някакъв бял човечец и единстевото което го спаси за момента бе че им показа пищова на колана си.
От друга страна обаче, всички разбрахме как радикалните убийци заклах, като агнета, с кухненски ножове падрето и сестрите в църквата, щото са беззащитни.
Къв е извода? Законопослушния въоръжен гражданин може да "развали" рахата на "мирните мигранти", престъпници, гангстери, разбирайте да им попречи да го пребият, ограбят и нае..т.
Е та те това някои хора и организации не могат да допуснат да се случва - законопослушното население в ЕС требе да се превърне в беззащитно стадо, което да не може да оказва НИКАКВА съпротива срещу безчинствата на нашествениците и престъпниците.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Дек 2016, 12:50       Заглавие:  Re: Подготвяни забрани и ограничения в притежанието на OO в
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Дали няма да е възможно да се направи проект на декларация против забраните (текста ще се оформи от хора, които са навътре в спецификата, и с адвокат да е консултира) и да се пусне за подпис от всички заинтересовани.
Местата е най-логично да са СТРЕЛБИЩА, СТРЕЛКОВИ КЛУБОВЕ и ОРЪЖЕЙНИ МАГАЗИНИ, ЛОВНИ ДРУЖИНКИ и Съюз в цялата страна - там е концентриран притока на стрелците!
После да се внесе в нашия парламент, да се предостави на нашите евродепутати...
Това е само идея, мисля че може да се доразвие и осъществи -мотиви, аргументи и т.н. общи за ВСИЧКИ! Без значение дали са ловци, спортисти или други.
Поздрави!

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Дек 2016, 12:59       Заглавие:  Re: Подготвяни забрани и ограничения в притежанието на OO в
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
@Spurs: А какво призовавахме да се подписва от почти година насам!!!?

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Дек 2016, 13:20       Заглавие:  Re: Подготвяни забрани и ограничения в притежанието на OO в
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 13 Дек 2012, 12:35
Мнения: 5
не е съвсем вярно че в европа няма съпротива и организация.Напротив Firearms united направиха всичко каквото могат.Включително и много силна пресконференция.Доста неприятно е че няма Firearms United Bulgaria, а почти навсякъде в Европа има.Общо взето май единствино тези хора правят нещо.Не виждам някой от форума да ги подкрепя или въобще да популяризира това.Така че нищо ново за нас


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Дек 2016, 15:07       Заглавие:  Re: Подготвяни забрани и ограничения в притежанието на OO в
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Absolut написа:
@Spurs: А какво призовавахме да се подписва от почти година насам!!!?


Ако говориш за он-лайн петицията, аз съм я подписал отдавна!
Тук един Слави събра около 700 хил. подписа, сега проверих, че под петицията, която е Европейска, има около 350 хил. подписа...
Мисълта ми е да се направи подписка на хартиен носител, както тази за Референдума.
Като посочих местата, на които е най-вероятно да се постигне максимален брой хора.
После, тези подписи да се внесат в нашия и в Европарламента, да се дадат на нашите евродепутати, да се пошуми малко по въпроса и извън форумите, дето освен нас политик не влиза!
Ако е имало подписка на хартия, а не в нета, значи съм я пропуснал... Ама май не съм.
Тая он-лайн петиция, за мен е работа на халост! Кой я прави, кой я внася, къде отива...?!
Мисля, че само в България могат да се съберат повече подписи!

ПП. Ако пиша като лаик, моля да ме извините, но в случая просто си споделям мнението! :-)

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Дек 2016, 15:09       Заглавие:  Re: Подготвяни забрани и ограничения в притежанието на OO в
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
tsb написа:
Къв е извода? Законопослушния въоръжен гражданин може да "развали" рахата на "мирните мигранти", престъпници, гангстери, разбирайте да им попречи да го пребият, ограбят и нае..т.


Постановление № 12 от 29.XI.1973 г. по н. д. № 11/73 г., Пленум на ВС

"Правото на гражданите да се намесят и отблъснат нападението произтича от принципа на морала за взаимопомощ между членовете на обществото. То трябва още по-широко да се използва, защото има изключително важно възпитателно и предупредително значение и съдейства за ограничаване на пасивността, безразличието и равнодушието на околните, които виждат, че се върши престъпление, но не се намесват. А това насърчава нарушителите на обществения ред, утвърждава у тях съзнанието, че свободно и спокойно могат да нарушават законите, правата и свободата на човешката личност. Що се отнася до длъжностните лица и обществените органи, натоварени за борба с правонарушенията, те не само морално, но и служебно са задължени да отблъснат нападението и бездействието им е нарушение на службата и може да бъде престъпление."

А вижте комунистите тирани какво са писали преди 43 години.

Каква е целта на днешните политически идиоти може само да гадаем.

Все пак има и по-тежки случаи в историята забраната за продажба на алкохол примерно PDT_Armataz_01_30


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 434 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Баян, dobri, Majestic-12 [Bot] и 37 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer