logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 03:21




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 434 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Дек 2016, 15:15       Заглавие:  Re: Подготвяни забрани и ограничения в притежанието на OO в
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 21 Окт 2010, 14:40
Мнения: 61
Spurs написа:
Absolut написа:
@Spurs:
Мисълта ми е да се направи подписка на хартиен носител, както тази за Референдума.
Като посочих местата, на които е най-вероятно да се постигне максимален брой хора.
После, тези подписи да се внесат в нашия и в Европарламента, да се дадат на нашите евродепутати, да се пошуми малко по въпроса и извън форумите, дето освен нас политик не влиза!
:-)


Подкрепям! :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Дек 2016, 15:24       Заглавие:  Re: Подготвяни забрани и ограничения в притежанието на OO в
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
b5202s написа:
tsb написа:
Къв е извода? Законопослушния въоръжен гражданин може да "развали" рахата на "мирните мигранти", престъпници, гангстери, разбирайте да им попречи да го пребият, ограбят и нае..т.


Постановление № 12 от 29.XI.1973 г. по н. д. № 11/73 г., Пленум на ВС

"Правото на гражданите да се намесят и отблъснат нападението произтича от принципа на морала за взаимопомощ между членовете на обществото. То трябва още по-широко да се използва, защото има изключително важно възпитателно и предупредително значение и съдейства за ограничаване на пасивността, безразличието и равнодушието на околните, които виждат, че се върши престъпление, но не се намесват. А това насърчава нарушителите на обществения ред, утвърждава у тях съзнанието, че свободно и спокойно могат да нарушават законите, правата и свободата на човешката личност. Що се отнася до длъжностните лица и обществените органи, натоварени за борба с правонарушенията, те не само морално, но и служебно са задължени да отблъснат нападението и бездействието им е нарушение на службата и може да бъде престъпление."

А вижте комунистите тирани какво са писали преди 43 години.

Каква е целта на днешните политически идиоти може само да гадаем.

Все пак има и по-тежки случаи в историята забраната за продажба на алкохол примерно PDT_Armataz_01_30



днес тези ценности са унищожени .. дори с закони!

и то напълно умишлено .. за да превърнат народа в тълпа населяваща заедно дадена географска ширина
когато човек не може да разчита на помощ, на взаимопомощ от друг .. той се свива и изолира, превръща се в дребно егоистче

такава тълпа от индивиди се управлява лесно .. това е целта на ЕС и в частност на БГ политическа класа

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Дек 2016, 15:33       Заглавие:  Re: Подготвяни забрани и ограничения в притежанието на OO в
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
b5202s написа:
Постановление № 12 от 29.XI.1973 г. по н. д. № 11/73 г., Пленум на ВС

"Правото на гражданите да се намесят и отблъснат нападението произтича от принципа на морала за взаимопомощ между членовете на обществото. То трябва още по-широко да се използва, защото има изключително важно възпитателно и предупредително значение и съдейства за ограничаване на пасивността, безразличието и равнодушието на околните, които виждат, че се върши престъпление, но не се намесват. А това насърчава нарушителите на обществения ред, утвърждава у тях съзнанието, че свободно и спокойно могат да нарушават законите, правата и свободата на човешката личност. Що се отнася до длъжностните лица и обществените органи, натоварени за борба с правонарушенията, те не само морално, но и служебно са задължени да отблъснат нападението и бездействието им е нарушение на службата и може да бъде престъпление."

А вижте комунистите тирани какво са писали преди 43 години.

Каква е целта на днешните политически идиоти може само да гадаем.


Те сега са по-католици от Папата!
Баси, а влизането в ЕС беше мечта...
Тука, ако към "нарушители" се прибави и "мигранти", става яко актуално и днес!
А не да дават полицаите на Прокурор!!!

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Дек 2016, 16:18       Заглавие:  Re: Подготвяни забрани и ограничения в притежанието на OO в
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Spurs написа:
Баси, а влизането в ЕС беше мечта...


за кого е било мечта ?

ЕС ни превърна в циганите на Европа .. дават някакви фондове които ги крадем и това е
освен че убиха всички стимули за производство ... не може да произвеждаме каквото искаме, казват ни какво да правим ..

политиците които одобряват - трябва да продажни, без морал и национални идеали ..
приемат с охота всичко което им наредят от ЕС ..

но това си е друга тема

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Дек 2016, 16:34       Заглавие:  Re: Подготвяни забрани и ограничения в притежанието на OO в
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Ivo III написа:

.. дават някакви фондове които ги крадем и това е ..



Е не така обобщаващо.
Аз лично нищо не съм откраднал от тез фондове и не желая да крада от тях.
Ако на някои детската мечта им е била да крадат от еврофондовете и са го постигнали, то те са единици в сравнение с мнозинството дето им плаща масрафа за да могат да си крадат малцинството от еврофондовете.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Дек 2016, 16:42       Заглавие:  Re: Подготвяни забрани и ограничения в притежанието на OO в
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Ivo III написа:
за кого е било мечта ?

Спомни си "еуфорията" от демокрацията веднага сед '89-та...
Спомни си как хората мечтаеха да се докоснат свободно до Германия, Франция, Италия, Щатите...
Спомни си и много други неща, които си мислехме и мечтаехме да променим, да имаме...
Да пътуваме свободно, без визи, като "бели" хора...
Да имаме чужда валута, купена не от тираджии или работили в Либия... И да тичаме до Кореком за касетки.
Имаше мечти! И ЕС беше една от тях, нали?
Летя за Виена само с лична карта - баси пича, а!
ХУРКА! Голяма... Ама после се разбира...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Дек 2016, 17:15       Заглавие:  Re: Подготвяни забрани и ограничения в притежанието на OO в
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Spurs написа:
Летя за Виена само с лична карта - баси пича, а!


Ама това с визите и висенето по посолствата като животни в клетка го правеха партньорите. Виза може да ти се издаде при слизане от самолета вижте Турция и другите туристически дестинации.

Така че заради едните визи да им търпя диктата няма нужда.

Аз честно казано зор да ходя при тях нямам!

Винаги ми е много гадно като ходя в командировки щото техния мулти-култи ми идва много нанагорно. 2009 в Брюксел разбрах за знамето с цветовете на дъгата. Бати гледаш рокери големи мъже а се мляскат в бара. А в Холандия съм спал в Gаy friendly хотел.

Пък в Париж е най-брутално няма улични кучета но улиците им са по-осрани от софийските. Ходиш и миреше на кенеф. Миналото лято един се изпика пред мен такъв купон е че нямам думи.
Лошото е че от европейска солидарност, тука ще стане същото само дето заплатите ще си останат нашите.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Дек 2016, 18:12       Заглавие:  Re: Подготвяни забрани и ограничения в притежанието на OO в
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
https://firearms-united.com

Тия ли за Европейците за които говорим тук?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Дек 2016, 20:00       Заглавие:  Re: Подготвяни забрани и ограничения в притежанието на OO в
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 13 Дек 2012, 12:35
Мнения: 5
FIRSTGUN написа:
https://firearms-united.com

Тия ли за Европейците за които говорим тук?

да тези са и те са май единствените които водят битката на място в Европарламента.Иначе ние си чешем езиците по нашите форуми и нищо повече


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Дек 2016, 21:09       Заглавие:  Re: Подготвяни забрани и ограничения в притежанието на OO в
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
svetlio написа:
FIRSTGUN написа:
https://firearms-united.com

Тия ли за Европейците за които говорим тук?

да тези са и те са май единствените които водят битката на място в Европарламента.Иначе ние си чешем езиците по нашите форуми и нищо повече


така е
поне можем да им станем членове, е така за бройката да ги подкрепим с това

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Дек 2016, 21:18       Заглавие:  Re: Подготвяни забрани и ограничения в притежанието на OO в
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Аз си направих акаунт там.
Но защо когато искам да направя скромно дарение, в PayPal ми се отваря някаква Испанска асоциация или нещо подобно...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2016, 00:20       Заглавие:  Re: Подготвяни забрани и ограничения в притежанието на OO в
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Ако политиците знаят, че 100 човека от 100 000 собственици на оръжие ще откачат и ще ги погнат лично по всякакъв начин, ако се прокара закон за забрана на оръжието. Дали ще смеят тук в България?! Днешно време има мини GPS, мини камери, мини дронове. Никой не може да се скрие. Те могат да следят, но и ние можем.Те имат охрана, но ние сме били и сме тази охрана!


100 от 100 000... Кои 100 никой не знае...

Не съм от тези 100. :) Кротък и добричък съм :)


Последна промяна Paco на 03 Дек 2016, 00:27, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2016, 00:25       Заглавие:  Re: Подготвяни забрани и ограничения в притежанието на OO в
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Paco написа:
Ако политиците знаят, че 100 човека от 100 000 с оръжие ще откачат и ще ги погнат лично по всякакъв начин, ако се прокара закон за забрана на оръжието. Дали ще смеят тук в България?! Днешно време има мини GPS, мини камери, мини дронове, никой не може да се скрие. Никой! Те могат да следят, но и ние можем! Те имат охрана, но ние сме били и сме тази охрана!


100 от 100 000... Кои 100 си е наша работа...

Не съм от тези 100. :) Кротък и добричък съм :)



когато ЕС го нареди ... тук само ще вдигат рамене .. и амчи - директива
въпроса е да не .. вземат да не си измислят още по големи забрани

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2016, 00:36       Заглавие:  Re: Подготвяни забрани и ограничения в притежанието на OO в
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Днес ще ти вземат оръжието, а утре ще ти пратят ИДИЛ, като в Сирия. Като има директива, няма да се изпълни! Ние сме външна граница на Европа! Няма да се изпълни тази директива!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2016, 00:45       Заглавие:  Re: Подготвяни забрани и ограничения в притежанието на OO в
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Paco написа:
Днес ще ти вземат оръжието, а утре ще ти пратят ИДИЛ, като в Сирия.


е .. все някога ще трябва да се мине отново през чистилището на душата PDT_Armataz_01_22

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 434 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer