logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 17:41




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 72 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Окт 2020, 22:36       Заглавие:  Re: Антифони Earmor M32 срещу Howard Leight
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2012, 20:16
Мнения: 535
vbogoev написа:
Аз също искам да си взема активни антифони, но имам проблем с ушите(имам тинитус) и при по-силни звуци ме заболява главата и пищят ушите. В момента стрелям с тапи за уши + 3M peltor optime 3 с SNR 35dB, които подтискат достатъчно шума, за да ми е комфортно на закрито. Обаче гледам всички активни антифони са до SNR 26, което мисля е доста малко за мен... Или има разлика между спецификацията на активните и пасивните? Въпросът ми е има ли активни, които да предпазват колкото този peltor oprime iii с SNR 35dB?

Колега, аз също страдам от тоя проклет шум в ушите още от преди казармата, за това си взех активни антифони хем да си пазя слуха, хем да чувам околните- важно е това на стрелбището. Еармора при минимално ниво заглушава много добре..всичко. При максимално увеличение освен говора на околните увеличава и паразитните шумове, а и силата на изстрелите става дразнеща и се налага да намалям. Все пак за мен покупката на антифони беше удачна. Добре би било ако имаш възможност да пробваш няколко предварително. Аз нямах такава възможност, но като цяло съм доволен от Еармора.

_________________
ЧЗ СП-01 Шадоу 1
СК "АВГУСТА 92"
СК "РОНИН"
Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Окт 2020, 10:21       Заглавие:  Re: Антифони Earmor M32 срещу Howard Leight
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Viking написа:
vbogoev написа:
Аз също искам да си взема активни антифони, но имам проблем с ушите(имам тинитус) и при по-силни звуци ме заболява главата и пищят ушите. В момента стрелям с тапи за уши + 3M peltor optime 3 с SNR 35dB, които подтискат достатъчно шума, за да ми е комфортно на закрито. Обаче гледам всички активни антифони са до SNR 26, което мисля е доста малко за мен... Или има разлика между спецификацията на активните и пасивните? Въпросът ми е има ли активни, които да предпазват колкото този peltor oprime iii с SNR 35dB?

Колега, аз също страдам от тоя проклет шум в ушите още от преди казармата, за това си взех активни антифони хем да си пазя слуха, хем да чувам околните- важно е това на стрелбището. Еармора при минимално ниво заглушава много добре..всичко. При максимално увеличение освен говора на околните увеличава и паразитните шумове, а и силата на изстрелите става дразнеща и се налага да намалям. Все пак за мен покупката на антифони беше удачна. Добре би било ако имаш възможност да пробваш няколко предварително. Аз нямах такава възможност, но като цяло съм доволен от Еармора.


И аз имам подобни проблеми, но съм с едни Хауърд и поне за мен са ОК. Достатъчно ми заглушават изстрела, и като си уцеля необходимото усилване, чувам и страничните шумове. Но всичко е индивидуално, и е желателно да се пробват лично.

Но...ако е за лов, там нещата са различни. Зависи какъв и как. Не очаквайте чудеса :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Окт 2020, 11:56       Заглавие:  Re: Антифони Earmor M32 срещу Howard Leight
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
vbogoev написа:
Аз също искам да си взема активни антифони, но имам проблем с ушите(имам тинитус) и при по-силни звуци ме заболява главата и пищят ушите. В момента стрелям с тапи за уши + 3M peltor optime 3 с SNR 35dB, които подтискат достатъчно шума, за да ми е комфортно на закрито. Обаче гледам всички активни антифони са до SNR 26, което мисля е доста малко за мен... Или има разлика между спецификацията на активните и пасивните? Въпросът ми е има ли активни, които да предпазват колкото този peltor oprime iii с SNR 35dB?

Тапите за уши и да са окей донякъде на открито, на закрито стрелбище, особено ако ще се стои/ трещи вътре по-дълго време - категорично не! На закрито, под "хаурд"-а, задължително слагам и тапи. Демек, на закрито, антифони/ без значение какви + тапи!

"Хаурд"-а са ми некомфортни, отделно от това са сигурно и едни от най-слабо заглушаващите активни антифони. Държа си ги още, щото ми изпаднаха за без пари, но 4 часа с тях хич не ми е окей. При "Иърмор"-а комфортът е от друго измерение, и определено бих се спрял на тях. Единственият им минус за мен е, че усилват по-слабо звука на макс от "хаурд"-а, и с моя частично увреден още преди 20 години слух - с тапи и антифони не мога да си чуя таймера. Други предимства "хаурд"-а за мен няма, и определено не си струва парите, на които са харчи в БГ. С "иърмор" няма да сбъркаш - успех! Вече ако ти се дават 300+ лева за антифони, там вече имаме и други опции.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Окт 2020, 14:06       Заглавие:  Re: Антифони Earmor M32 срещу Howard Leight
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Офф топик по конкретните антифони, но може да е интересно за аудиторията
Ако админите решат, да трият или да отварят нова тема.
Няма значение кой с какво стреля, антифоните са важни и задължителни за всички...

Ето малко инфо:
https://www.headphonesty.com/2020/02/no ... explained/
А това ми се струва интересно...
https://www.amazon.com/gp/product/B07Z8 ... E22B&psc=1

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Окт 2020, 14:16       Заглавие:  Re: Антифони Earmor M32 срещу Howard Leight
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
антифоните спадат към така наречената индивидуална защита на слуха

всеки човек си има своите особености
външни - големина на глава, форма и т.н.
вътрешни - слуха е различен, всеки човек възприема звука различно - както в различен диапазон така и в чувствителност
също и мозъка който обработва сетивата е различен (някой мозъци възприемат силно финни звуци, други ги игнорират)
не трябва да се пренебрегва и дали се поти много човек .. защото се пълни вътре с конденз

това може да е тема за една дипломна работа :) дори

от друга страна има значение и оръжието - късо/дълго, с компенсатор или без .. и дали е на открито или закрито
дали си състезател или съдия

закрито също има особености - ако е стрелбище - там е значително обезшумено
но ако се стреля в малки стаи, с дълго и шумен компенсатор - нещата стават страшни

заедно с това - може да се напише и докторска работа в Харвард PDT_Armataz_01_22


затова няма как да се даде цялостен съвет, който да се приложи без мисъл и да се пробва
по скоро - можем да споделим личен опит и новите колеги да си правят сами изводите

за мен фаворит след 10 години употреба и търсене на нови модели все още е 3М Peltor Tactical
https://www.3m.com/3M/en_US/company-us/ ... 130&rt=rud

тествам всичко наред, което ми попадне, но все още не мога да си харесам нов модел

3М/Peltor - има най-естествения звук! за мен, за моите особености (слух, възприятие, въздействие, обработка)
в разговор - почти не мога да различа дали съм с антифони или без след няколко часа носене
а ние ги носим .. по 2-3 дена (на големите снайперски мачове)

3М имат проблем с изпотяванията - вътре се кондензира влага, дунапрена хваща плесен (тук незнам други модели дали и те са така)
електрониката е добре защитена (залята) но говорител ми се скапа ..

и най-лошото на 3М е ужасния сервиз! - на практика - няма сервиз!
поискаха ми за един говорител, пари почти колкото за нови антифони (60 еуро с доставката)
говорителя е 120 ома и трудно се намира заместител

МСА Сордин - имах такъв (най-високия клас) и подарих веднага, на колега който още си ги ползва
на мен така ми пищи електрониката, разсейва ме, и започва да ми действа на вестибуларния апарат след време

евтините модели .. пробвам ги от любопитство, да видя как се развива електрониката им
но обикновено звука им е много ужасен и мен ме дразни много (няма как с такова качество да определяш и посока и каквото и да е)
вече тук остава бъдещия собственик да прецени дали го устройва .. все пак са малко по-добре от липсата на активни антифони
но .. тънката лайсна винаги е така - въпрос на разумна достатъчност PDT_Armataz_01_22


на последните ни състезания, стреляме в малки естествени помещения, без щумоизолация
еми .. нищо не помага .. или поне не от този стандартен модел антифони, трясъка е болезнен, а при бърза поредица изстрели действа - дезориентиращо

масово се използва компенсатор АПА, който е и един от най-шумните модели
пробвал съм да ги натискам антифоните - няма промяна, болката от силния звук си остава
за състезател - по става, но за съдия - попада на струята на портовете на компенсаторите

ако са високите класове като на самолетни работници - ще пречат на прикладването, а и масата им става висока
тапи - не помагат особено .. защото явно звука е от костна проводимост вече

оглеждам се за някакво ново решение .. но за сега нищо подходящо
остава си пищене поне месец след мача

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Окт 2020, 14:34       Заглавие:  Re: Антифони Earmor M32 срещу Howard Leight
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Ivo III написа:
3М имат проблем с изпотяванията - вътре се кондензира влага, дунапрена хваща плесен
електрониката е добре защитена (залята) но говорител ми се скапа ..
Като стрелям с пистолет и като съдия по всякакви стрелкови дисциплини аз съм с 3M™ PELTOR™ ProTac™ III Headset, 32 dB

Изображение

При тези драмата с влагата е решена кардинално: говорителите, микрофоните и електрониката са отделени в техен си отсек и не влизат в контакт с въздуха около ушите.

Недостатък: обемисти са не стоят добре при класическото прикладване с пушка.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Окт 2020, 14:50       Заглавие:  Re: Антифони Earmor M32 срещу Howard Leight
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Аз съм доволен от Prohear-a, като го поръчвах ми дойде цената около 220 лв. бяха в промоция с два комплекта резервни наушници (14 лв. комплекта). Сега гледам че ги има и на по-ниска цена...
https://www.amazon.com/gp/product/B07Z8 ... E22B&psc=1 ги пуснах, щото някой търсеше SNR 35 dB, а тези са 36db
Аз стрелям само с пистолет.

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Окт 2020, 15:11       Заглавие:  Re: Антифони Earmor M32 срещу Howard Leight
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
JDredd написа:
При тези драмата с влагата е решена кардинално: говорителите, микрофоните и електрониката са отделени в техен си отсек и не влизат в контакт с въздуха около ушите.


електрониката е залята в смола и не е проблем, но дунапрена им хваща плесен, но гледам че на тези е черен цвета и няма да си личи :-)
но пък, много лесно се разглобява уплътнението и се сушат

ПП: правил ли си сравнение на звука на 3М с други модели?

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Окт 2020, 15:15       Заглавие:  Re: Антифони Earmor M32 срещу Howard Leight
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Сравнявал съм само с MSA-Sordin. Не хванах разлика, но ония са по-скъпи като цяло.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Окт 2020, 19:42       Заглавие:  Re: Антифони Earmor M32 срещу Howard Leight
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Ivo III написа:

ПП: правил ли си сравнение на звука на 3М с други модели?

Аз съм имал повече от няколко марки антифони и най-естествен е гласа на Пелтор тактикъл. Другото хубаво нещо е, че има и за тях гел-наушници, като на Сордина.
Материалите от които е направен Пелтора леко евтинеят. За една година ми се напука изолацията на кабелите.
При мен антифоните никога не мухлясват защото никога не допирам една към към друга слушалките при съхранение и транспорт. След състезание всеки път си пера дунапренчетата с Персил колор гел. Такова имам под ръка заради гилзите.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Окт 2020, 21:39       Заглавие:  Re: Антифони Earmor M32 срещу Howard Leight
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
Първите, които си купих бяха популярните - Howard Leight Impact Sport.
Основен недостатък беше, че при стрелба с болта редовно дясното ми ухо пищеше след сесията, тъй като прикладването леко ми повдигаше слушалката.
По едно време стрелях с тапи + слушалките (усилени на макс, че да чувам говор).
Освен това след продължително носене ме болеше кратуната/ушите.

После взех 3M Tactical и разликата беше доста голяма в тяхна полза.
3М-ките освен всичко са по-стегнати и с по-различен профил, съответно проблема с дясното ухо се реши, освен в някои по-куци позиции на стрелба. :D
Но потвърждавам за дунапрена, че за нула време заприличва на нищо.
Аз се потя адски много и последно време също не ги "затварям" една срещу друга при транспорт, но пак си плесенясва.

Напоследък се оглеждам за активни тапи (за лятото основно), като май пак отивам на 3М, но още не мога да се реша.

PS - един от минусите на 3М-ките е, че аудио кабела им е с къстъм жак и струва безумни пари, докато Impact Sport-а е със стандартен 3.5мм.
Но поне аз никога не съм ползвал тази екстра и не е било проблем.

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Окт 2020, 01:06       Заглавие:  Re: Антифони Earmor M32 срещу Howard Leight
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
това за радиото, в антифона е много неудобно за спорт

защото ако свалиш антифона и не чуваш

аз използвах, хендсфрии под антифона .. но напоследък и това не използвам вече

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 72 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer