logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 23 Апр 2024, 09:23




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 72 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2018, 14:51       Заглавие:  Re: Антифони Earmor M32 срещу Howard Leight
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
stoshkov написа:
Възнамерявам да си купя активни антифони за да ги ползвам за лов .Искам да чувам по добре приближаващия дивеч в гората когато е без кучета - няколко пъти тази година ме изненадват така прасетата .Ще ми вършат ли работа за това ?
Недей. Няма да ти свършат работа. Ако ти се ползва търсачката - някъде писах подробно какво, защо и как.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2018, 18:52       Заглавие:  Re: Антифони Earmor M32 срещу Howard Leight
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 18 Дек 2018, 20:39
Мнения: 3
stoshkov написа:
peltor tactical 7-s
stoshkov написа:
peltor tactical 7-s
stoshkov написа:
peltor tactical 7-s
stoshkov написа:
eltor tactical 7-s


Да разбирам че този модел на Пелтор е най вискокия клас от изброените и се представя най добре

Нямам вход за радиостанция , но така или иначе не мисля да ползвам


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Дек 2018, 23:26       Заглавие:  Re: Антифони Earmor M32 срещу Howard Leight
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 11 Май 2017, 06:39
Мнения: 2
Колеги ,мнение за Walkers Ultimate Power Muff Quads
https://spyboar.com/слушалки-за-лов-антифони-walkers-ultimate-power-muff-quads-с-9-пъти-увеличаване-на-слуха-prod-7198.html
Заслужават ли си парите ? С по два микрофона по лесно ли ще се определя посоката на звука в гората ?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Окт 2020, 22:50       Заглавие:  Re: Антифони Earmor M32 срещу Howard Leight
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2012, 20:16
Мнения: 535
Аз бих поставил въпроса така: Earmor M32 срещу Earmor M31 ?
Не съм чак толкова активен стрелец (поне за сега) за това се оглеждам за нещо сравнително добро и бюджетно.
Освен за стрелба ще се ползват и за работа с дървообработващи машини и режещи такива, и нормалната комуникация с околните е от значение за мен.

_________________
ЧЗ СП-01 Шадоу 1
СК "АВГУСТА 92"
СК "РОНИН"
Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Окт 2020, 08:41       Заглавие:  Re: Антифони Earmor M32 срещу Howard Leight
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Viking написа:
Аз бих поставил въпроса така: Earmor M32 срещу Earmor M31 ?
Не съм чак толкова активен стрелец (поне за сега) за това се оглеждам за нещо сравнително добро и бюджетно.
Освен за стрелба ще се ползват и за работа с дървообработващи машини и режещи такива, и нормалната комуникация с околните е от значение за мен.

Извън темата е, но аз си взех тези:
https://www.amazon.com/PROHEAR-Electron ... s9dHJ1ZQ==
Като говориш за комуникация, може да си вържеш и телефона към тях.
Гледам в момента, че са на по ниска цена, отколкото когато аз си ги поръчах през април... Имаха и промоция с два компекта допълнителни наушници...
ПП. Като недостатък мога да посоча, че не се самоизключват

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Окт 2020, 09:14       Заглавие:  Re: Антифони Earmor M32 срещу Howard Leight
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Viking написа:
Аз бих поставил въпроса така: Earmor M32 срещу Earmor M31 ?
Не съм чак толкова активен стрелец (поне за сега) за това се оглеждам за нещо сравнително добро и бюджетно.
Освен за стрелба ще се ползват и за работа с дървообработващи машини и режещи такива, и нормалната комуникация с околните е от значение за мен.


М32 можеш да свържеш с радиостанция.
М31 - с телефон МП3 плеър или др.

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Окт 2020, 11:59       Заглавие:  Re: Антифони Earmor M32 срещу Howard Leight
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2012, 20:16
Мнения: 535
Jose написа:
Viking написа:
Аз бих поставил въпроса така: Earmor M32 срещу Earmor M31 ?
Не съм чак толкова активен стрелец (поне за сега) за това се оглеждам за нещо сравнително добро и бюджетно.
Освен за стрелба ще се ползват и за работа с дървообработващи машини и режещи такива, и нормалната комуникация с околните е от значение за мен.


М32 можеш да свържеш с радиостанция.
М31 - с телефон МП3 плеър или др.

Знам че е доста субективно, но
според вас Еарморите достатъчно ли увеличават звука на човешката реч? И аз съм от малко глухите и със слушалки на ушите ми е ... леко трудно.

_________________
ЧЗ СП-01 Шадоу 1
СК "АВГУСТА 92"
СК "РОНИН"
Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Окт 2020, 16:11       Заглавие:  Re: Антифони Earmor M32 срещу Howard Leight
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Viking написа:
Знам че е доста субективно, но
според вас Еарморите достатъчно ли увеличават звука на човешката реч? И аз съм от малко глухите и със слушалки на ушите ми е ... леко трудно.

Могат да се пробват на живо на доста места.

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2020, 08:58       Заглавие:  Re: Антифони Earmor M32 срещу Howard Leight
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 975
Местоположение: София
След като темата се разшири - ето ги и моите 5 ст.
Започнах с Peltor пасивни, след по-малко от година минах на активни (не помня производител, но бяха с микрофон и жак), а от по-миналата избрах това - изображението е атачнато .

Предимствата, които аз намирам в него:
Не опира в приклада на пушката.
Подтиска достатъчно добре звука от изстрелите на открито, а говорът и командите се чуват много добре.
Лека и удобна
Цената е като за пасивни.

Нямам наблюдения как е за лов, но за рейнджа е чудесна.

Е, след като прочетох всичко тук вече поръчах и Сордин. Основни "виновници" за това са мненията на Moderna и The last man standing. Е, отговорността за решението си е моя...


Прикачени файлове:
zemsg31.jpg
zemsg31.jpg [ 334.49 KiB | Прегледано 4413 пъти ]

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2020, 09:43       Заглавие:  Re: Антифони Earmor M32 срещу Howard Leight
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
Offtopic:
MolonLabe написа:
Нямам наблюдения как е за лов
От скромния ми опит в лова мога да кажа, че в нашата малка Родина има толкова много различни видове лов, че обобщаването на понятието "лов" е погрешно.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2020, 10:53       Заглавие:  Re: Антифони Earmor M32 срещу Howard Leight
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 975
Местоположение: София
JDredd написа:
Offtopic: От скромния ми опит в лова мога да кажа, че в нашата малка Родина има толкова много различни видове лов, че обобщаването на понятието "лов" е погрешно.

Е, моля моята липса на опит да бъде простена :D

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Окт 2020, 16:42       Заглавие:  Re: Антифони Earmor M32 срещу Howard Leight
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Яну 2019, 10:13
Мнения: 540
JDredd написа:
Offtopic:
MolonLabe написа:
Нямам наблюдения как е за лов
От скромния ми опит в лова мога да кажа, че в нашата малка Родина има толкова много различни видове лов, че обобщаването на понятието "лов" е погрешно.

За 90% от българските ловци лов е "лов на дива свиня с гонка".

_________________
Георги Василев, СК "Динамик армс"-T-class


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Окт 2020, 18:48       Заглавие:  Re: Антифони Earmor M32 срещу Howard Leight
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Баян написа:
JDredd написа:
Offtopic:
MolonLabe написа:
Нямам наблюдения как е за лов
От скромния ми опит в лова мога да кажа, че в нашата малка Родина има толкова много различни видове лов, че обобщаването на понятието "лов" е погрешно.

За 90% от българските ловци лов е "лов на дива свиня с гонка".

Абсолютно точно. Обаче мен ми е най кеф самичак и за хищник. Супер спокоен лов.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Окт 2020, 12:52       Заглавие:  Re: Антифони Earmor M32 срещу Howard Leight
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2012, 20:16
Мнения: 535
Впечатления от Еармор М31-добре заглушават шума на изстрела, доста добре увеличават звука на човешката реч( повече от колкото очаквах!)-нещо което е важно за мен. След дълго носене чувствах ушите си смачкани, но вероятно е въпрос на свикване, а и нямам база за сравнение с други марки. Мисля, че за парите си са Ок!

_________________
ЧЗ СП-01 Шадоу 1
СК "АВГУСТА 92"
СК "РОНИН"
Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Окт 2020, 15:53       Заглавие:  Re: Антифони Earmor M32 срещу Howard Leight
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Авг 2019, 09:58
Мнения: 87
Местоположение: София
Аз също искам да си взема активни антифони, но имам проблем с ушите(имам тинитус) и при по-силни звуци ме заболява главата и пищят ушите. В момента стрелям с тапи за уши + 3M peltor optime 3 с SNR 35dB, които подтискат достатъчно шума, за да ми е комфортно на закрито. Обаче гледам всички активни антифони са до SNR 26, което мисля е доста малко за мен... Или има разлика между спецификацията на активните и пасивните? Въпросът ми е има ли активни, които да предпазват колкото този peltor oprime iii с SNR 35dB?

_________________
Васил Богоев
СК Борис Дрангов


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 72 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer