logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 15:29




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 96 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2017, 09:06       Заглавие:  Re: Ново късо оръжие за щатската армия - Sig 320
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
delf написа:
Пак оспамихме темата.....
Като цяло, тренировките дават рутина, която се използва не дай си боже в истинска ситуация без да се замислиш. Според мен, ако някой стреля срещу теб, първото нещо което ще направиш е инстинктивно да залегнеш или да търсиш укритие.
Хват, стрелба, презареждане ще ти е най малкия проблем....
:tu:

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2017, 09:20       Заглавие:  Re: Ново късо оръжие за щатската армия - Sig 320
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
tconiotconev написа:
Дългият меч се върти на широко пространство, късият меч – на тясно пространство. Това е основно за моя път.

А така Цоньо...обясни нещата... просто в случая момчетата въртят камите...
демонстрират нещо което всеки вижда по различен начин явно

единя е отзад вдясно зад другия, като непрекъснато опира левия си лакът зад дясното рамо на предния...
така се усещат двамата...физически...не знам каква тактика е това...но не е това което казва Ритера..това на снимката не е избран момент....така си движат...
Ritter написа:
Движат се един до друг на едно ниво, когато е по-удачно да са един зад друг на две нива,

а проверка на целите след като ги е отмаал с пищова...няма какво да прави...те раздават хедшоти просто :armed:

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2017, 10:54       Заглавие:  Re: Ново късо оръжие за щатската армия - Sig 320
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
delf написа:
Пак оспамихме темата.....Като цяло, тренировките дават рутина, която се използва не дай си боже в истинска ситуация без да се замислиш. Според мен, ако някой стреля срещу теб, първото нещо което ще направиш е инстинктивно да залегнеш или да търсиш укритие.Хват, стрелба, презареждане ще ти е най малкия проблем....
Да; за някой обикновен гражданин, който се е превърнал в цел и действа в условията на неизбежна отбрана - е така. Само дето ние тук имаме едни специалци, които не търсят укритие; а излизат от него, за да ходят да "чистят" лошите от траншеята. Иначе, да правиш демонстрационно видео със стрелба; и да демонстрираш как не можеш да си хванеш правилно пищова - също кефи като PR концепция.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2017, 11:12       Заглавие:  Re: Ново късо оръжие за щатската армия - Sig 320
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Цитат:
Само дето ние тук имаме едни специалци, които не търсят укритие; а излизат от него, за да ходят да "чистят" лошите от траншеята.


Ммммдааааа! Пушечно месо.

Цитат:
да демонстрираш как не можеш да си хванеш правилно пищова - също кефи като PR концепция.

:tu: Всичко трябва да ни е в тон с настоящата обстановка в държавата!

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2017, 15:41       Заглавие:  Re: Ново късо оръжие за щатската армия - Sig 320
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 06 Ное 2006, 10:15
Мнения: 399
Най - страшното е че никой не събираше гилзите, как ще се изпишат после ?!?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2017, 21:19       Заглавие:  Re: Ново късо оръжие за щатската армия - Sig 320
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Това с гилзите е много уместно и актуално.
Продължават тези тъпотии.
И все пак- някой има ли впечатления от x-five?

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2017, 21:52       Заглавие:  Re: Ново късо оръжие за щатската армия - Sig 320
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
delf написа:
И все пак- някой има ли впечатления от x-five?

няма как да има...ако говорим за военни у нас...
иначе е това е човека с екс файф във форума...
memberlist.php?mode=viewprofile&u=985
и Янк де...няма как иначе :-)
а митничари тука няма...

п.п. Деф, предупреждавам те, че разхода само по смазката за месец на екс файфо е около $200 ...а за другото обслужване отделно..
ти си патил с кофти смазки...та знаеш :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2017, 02:15       Заглавие:  Re: Ново късо оръжие за щатската армия - Sig 320
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Моят не е като на Янки спортен и напудрен, моят си е най-обикновен СА, стреля се 1:1 като 1911. Спусъка му не се регулира но е кило и 300-400гр, цевта му е с един сант по-дълга заради резбата.
Не е засичал с нищо, никога, за смазките знам, че се ебаваш но и много бъркаш... Преди го глезех с разни синтетични греси заради алуминиевата рама, но в момента не му слагам нищо освен твоята грес, в микроскопични количества, от малкото шишенце ми е отишло около една-осма сигурно, от както съм го купил, по-малко от греста, която влиза в релсите, това е.
А иначе колко е надежден, ами ето, Глока счупи пружина на спусъковият предпазител и спря да стреля на стрелбището на другият ден след половин пълнител ако си спомням правилно, Зига стържеше от пясъка вътре но си изстреля пълнителя без проблем:

Изображение

Изображение

Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2017, 06:13       Заглавие:  Re: Ново късо оръжие за щатската армия - Sig 320
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
.38 Super написа:
Моят не е като на Янки спортен и напудрен, моят си е най-обикновен СА, стреля се 1:1 като 1911. Спусъка му не се регулира но е кило и 300-400гр, цевта му е с един сант по-дълга заради резбата.
Не е засичал с нищо, никога, за смазките знам, че се ебаваш но и много бъркаш... Преди го глезех с разни синтетични греси заради алуминиевата рама, но в момента не му слагам нищо освен твоята грес, в микроскопични количества, от малкото шишенце ми е отишло около една-осма сигурно, от както съм го купил, по-малко от греста, която влиза в релсите, това е.
А иначе колко е надежден, ами ето, Глока счупи пружина на спусъковият предпазител и спря да стреля на стрелбището на другият ден след половин пълнител ако си спомням правилно, Зига стържеше от пясъка вътре но си изстреля пълнителя без проблем:

Изображение

Изображение

Изображение


Данчо това с алуминия ама хич не ми се вързва. Ако си е стомана си е малък танк.

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2017, 09:52       Заглавие:  Re: Ново късо оръжие за щатската армия - Sig 320
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
delf написа:
Пак оспамихме темата.....
Като цяло, тренировките дават рутина, която се използва не дай си боже в истинска ситуация без да се замислиш. Според мен, ако някой стреля срещу теб, първото нещо което ще направиш е инстинктивно да залегнеш или да търсиш укритие.
Хват, стрелба, презареждане ще ти е най малкия проблем....


Тук съм съгласен с теб - прикритието/укритието е много важно ... презареждането (ако се стигне до там де) ще дойде от към мускулната памет и натренираността ...
Ама трябва да се вкара и един нов елемент. Как, като приключи всичко да си махнеш с нова онова кафяво залепнало нещо от дъното на гащите си :happy:

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2017, 12:06       Заглавие:  Re: Ново късо оръжие за щатската армия - Sig 320
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Ми ако не ти е изтекло през крачките, вадиш някоя реплика на sog и си изтъргваш гащите на спокойствие! PDT_Armataz_01_22

Иначе за x-five ми допада на външен вид, с нетърпение ще чакам да го внесат да го разгледам.
А и наистина имам опит в смазките.... :tu:

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2017, 16:00       Заглавие:  Re: Ново късо оръжие за щатската армия - Sig 320
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Ное 2016, 00:21
Мнения: 49
https://sg17.armf.bg/Uchenie-na-silite- ... /2/22.html
https://www.youtube.com/watch?v=guzKdK54ipg

_________________
Sig Sauer P226 MK25 9x19
MP5SD6 9X19


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2017, 16:12       Заглавие:  Re: Ново късо оръжие за щатската армия - Sig 320
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
tconiotconev написа:
Данчо това с алуминия ама хич не ми се вързва. Ако си е стомана си е малък танк.
Цоньо, виж приятелю, и аз бях така, и аз се шашках от алуминия щото си мислех, че ще е мек, това-онова...
От друга страна обаче, представи си тая двуметрова тояга със стоманена рама ? Мисля те имат такива модели, повечето спортно профилирани петици са такива.
Аз умишлено не търсех спортен модел, аз исках голям размер пищов, максимално опростен и близък до 1911 конфигурация. Всъщност аз исках Марк 23 ама тогава се намираха много трудно и за това взех тоя...
Обратно на алуминия, ами виж батко, това се получи от пясъка с цевта, след раздвижване и след стрелбата на другият ден. Пак да повторя - снимките са правени в 5 следобед, половин час във прибоя, после и двата бяха като бетонирани. Пличкане във морската вода докъто и двата почнат видимо да функционират нормално, после както са мокри със солената вода - в една кофа и на другият ден - на стрелбището...

Това е цевта, след пълнителя който си изстреля Зига, вижда се как е свалено покритието до момент в който се виждат следите от обработката на метала и се виждат също надлъжните драскотини където някоя по-голяма песъчинка е влизала м-у триещите се повърхности на блока и цевта.
Също се вижда още финният пясък в резбата, макар и да съм я търкал за снимката за да си личи надраскването:

Изображение

Драскотините са дето оръжието е циклирало на един пълнител, тогава.
Това пък е рамата и блока от преди 5 мин., на сигурно вече 10-12 000 изстрела, може да са малко повече.
Нарочно съм оставил снимките малко по-големи и съм ги поосветлил за да се види грубо колко е "заминало" покритието на алуминиевата рама...
("Язвите" в канала на блока е просто мръсотия... )

Изображение

Изображение

Изображение

Така, че макар и аз да имах подобни опасения в началото с тая алуминиева рама, послушах някой тукашни познати да не се притеснявам за нея и скочих в дълбокото, оказа се, че не съм сбъркал, нямам никакви ядове с нея. Да, със стоманена рама сигурно би бил още по-здрав, но ще е и по-тежък, а не е малък пищов, сега, след както съм го притежавал толкова време, сигурно бих избрал пак алуминиева рама, стоманена може да взема за по-късо оръжие, но за тая тояга алуминия си е екстра :tu:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юли 2017, 15:07       Заглавие:  Re: Ново късо оръжие за щатската армия - Sig 320
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
.38 Super написа:
Моят не е като на Янки спортен и напудрен


За какви make-ups говориш. :-) Пищова ми е работно добиче, който направи малък "протест", като отказваше отвреме на време да накара капсата да се запали. Право си беше добичето - липсваше му елементарната хигиена. След обилни масажи и гюлови мазила, сега е толкова доволен, че започна да се самонасочва в центъра на мишените с превишена скорост независимо в чий ръце е държан.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Авг 2017, 14:38       Заглавие:  Re: Ново късо оръжие за щатската армия - Sig 320
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
korki написа:
"...
Цел в ляво - както и други 3 команди подобни на тази се задават изключително при "прочистване" на реален терен.Реални бойни действия.Не е импровизация.Има е и базовото обучение на BUD/S тренировките.Не ,не трябва да е - просто по този начин се пести още една десета.И пак не , това не важи за реални бойни действия(относно пълнителя).При движение при прочистване се издават само 3 команди.Защото обикновено операторите са няколко - 2,3,5 или 7.И не - при прочистването имаш за цел да ликвидираш...."


Има указание, българско, армейско , от 1917г на състава, въоръжението и действията на щурмовите групи "прочистващи" окопи , траншеи и блиндажи на противника . Направи си труда да го прочетеш . Това на филмчето-показуха е комично .

А така са изглеждали реалните ликвидатори ...

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 96 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer