logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 02:07




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 96 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Авг 2017, 20:27       Заглавие:  Re: Ново късо оръжие за щатската армия - Sig 320
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Ное 2016, 00:21
Мнения: 49
Благодаря,
Изучавам изкуството на войната , още от Шумерските войни насам....,макар да съм специалист в един друг вид Войни.
Имам ДНК роднина,който е участвал там,както и в Дойран,както и при боевете на Драва.Истории да искаш...
Юрисдикцията променя Войната,както и наклона на някой работи...за това ми беше думата.

С Уважение,

_________________
Sig Sauer P226 MK25 9x19
MP5SD6 9X19


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Авг 2017, 11:41       Заглавие:  Re: Ново късо оръжие за щатската армия - Sig 320
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2810
http://www.thefirearmblog.com/blog/2017 ... -repaired/
BREAKING: P320 Recall Issued By Dallas Police | Prohibited From Duty Till Repaired

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Авг 2017, 11:50       Заглавие:  Re: Ново късо оръжие за щатската армия - Sig 320
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Сещам се за подобна новина от миналата година:
Цитат:
BREAKING: Glock 17M Recalled By Police Department
http://www.thefirearmblog.com/blog/2016 ... epartment/

Ако всичко това е вярно /което мен малко ме съмнява/... да се чуди човек, що не се спират на проверни оръжия; а се хвърлят на такива, още в доработка.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Авг 2017, 21:33       Заглавие:  Re: Ново късо оръжие за щатската армия - Sig 320
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Доколкото разбрах на първо слушане... с по-тежкия спусък сам гърми при изпускане; щото като падне пищовът под определен ъгъл - спусъкът продължава да се движи:


_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Авг 2017, 02:26       Заглавие:  Re: Ново късо оръжие за щатската армия - Sig 320
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
X5... :tu:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Авг 2017, 12:51       Заглавие:  Re: Ново късо оръжие за щатската армия - Sig 320
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 25 Юни 2015, 18:02
Мнения: 17
http://www.thefirearmblog.com/blog/2017 ... mome_share

Проблемите със p320 се задълбочават, човека тук демонстрира как може да се произведе изстрел дори и без да се изпусне !!!

_________________
Милен Костадинов
СК 9мм Плевен


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Авг 2017, 00:13       Заглавие:  Re: Ново късо оръжие за щатската армия - Sig 320
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 24 Авг 2016, 14:33
Мнения: 37
Mani написа:
http://www.thefirearmblog.com/blog/2017/08/08/p320-failed-without-even-dropping-no-plans-test/?utm_source=email&utm_medium=SumoMe&utm_campaign=sumome_share

Проблемите със p320 се задълбочават, човека тук демонстрира как може да се произведе изстрел дори и без да се изпусне !!!

Току що го гледах клипа със Сиг- а. Чукна го с чукчето и гръмна като на сватба. Четох някъде, че за военните този проблем е отстранен.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Авг 2017, 14:06       Заглавие:  Re: Ново късо оръжие за щатската армия - Sig 320
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 16 Фев 2015, 14:29
Мнения: 30
Местоположение: София
Интересно какво ще се случи за собствениците на P320 в милата ни родина.
Предполагам няма да са много, но все пак мисля и на нас ни се полага "voluntary upgrade".

Някой дали се се свързвал с разни БГ вносители по този въпрос?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Авг 2017, 02:00       Заглавие:  Re: Ново късо оръжие за щатската армия - Sig 320
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
kammgard написа:
Предполагам няма да са много, но все пак мисля и на нас ни се полага "voluntary upgrade".
Глок мина през такива "ъпгрейди" 20 пъти до сега, едно решение за собствениците на такива Зигове е просто да не си удрят пищова с чук отзад, не е толкова сложно.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Авг 2017, 03:00       Заглавие:  Re: Ново късо оръжие за щатската армия - Sig 320
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
38-ми. Ти си ми като ежедневен брифинг преди the cocktail hour. Macanudo, Monte Christo, Rocky Patel and recently discovered I.W. Harper Bourbon (опитах го в Кентъки миналата година на NRA Convention - $26 за унция в скъпо заведения. Бутилката е reasonable priced). Съчетава вкус на single malt и според мен на много отлежала в черничево буре сливова ракия.

Може ли някой да каже, кой измисли the striker system. Вярно е, че всякакъв механизъм (съвокупност метални движещи се части) подложен на външни ускорителни сили си задвижва карантията. Неизбежно е (Нютон и машините за продажба на цигари и кока кола - блъскаш го и те "работят", понякога и без монети са показателни).

Модерно стана да се пренебрегне старата система на safety (при автомобилите е ръчната спирачка). Проблема нарастна - the tort-litigation lawyers и конкуренцията нaдушиха big $$$$. И от там истерията.

Нямам нищо против експерименти, нови производства, технолгии и пр. Ама ако си купил или приел нещо да притежаваш да крещиш след това, че не са ти изпълнили мечтите е все едно да се оплакваш , че някой ти с##л в гащите. "Никой не ми е казал да не удрям с чук пистолета:" не би трябвало да е аргумент да искаш компенсация. Ама за съжаление така е - адвокатите и конкуренцията си искат своето ($$$).

Една evaluation система за мен е - Follow the money trail или Как си Вуте? - абе Ване да зле!. Грешка почти няма.

Have a nice evening.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Авг 2017, 06:28       Заглавие:  Re: Ново късо оръжие за щатската армия - Sig 320
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Yank написа:
Нямам нищо против експерименти, нови производства, технолгии и пр. Ама ако си купил или приел нещо да притежаваш да крещиш след това, че не са ти изпълнили мечтите е все едно да се оплакваш , че някой ти с##л в гащите. "Никой не ми е казал да не удрям с чук пистолета:" не би трябвало да е аргумент да искаш компенсация. Ама за съжаление така е - адвокатите и конкуренцията си искат своето ($$$).
Проблемът е, че този Зиг гърми и при изпускане... да, под определен ъгъл - но все пак гърми! При нас колега се осакати по подобен начин, но с "Стечкин" - тръгва да го прибира зареден; изпуска го на чука; пищова гърми, куршумът му влиза отдолу... и се спира на сантиметър от белия дроб! И кое съм "приел да притежавам"?! Кой друг страйкър гърми при изпускане?! Било ли е споменато от фирмата предварително, че Зиг 320 има вероятност да гръмне при изпускане, ако се носи с патрон в цевта?!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Авг 2017, 21:14       Заглавие:  Re: Ново късо оръжие за щатската армия - Sig 320
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
kammgard написа:
Интересно какво ще се случи за собствениците на P320 в милата ни родина.
Предполагам няма да са много, но все пак мисля и на нас ни се полага "voluntary upgrade".

Някой дали се се свързвал с разни БГ вносители по този въпрос?
Излиза ми някаква програма за ъпгрейди тук:
https://www.sigsauer.com/support/p320-v ... e-program/


Нищо не пречи да се пробва. Въпреки че си мисля, че ще им е по-лесно направо да ти сменят целия пищов. Вместо да им го пращаш; те да ти го ъпгрейдват и да ти го връщат. Виновни са все пак от Зиг... и продължават да се излагат. VOLUNTARY UPGRADE PROGRAM... е, нема такъв смех!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Авг 2017, 22:42       Заглавие:  Re: Ново късо оръжие за щатската армия - Sig 320
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
kammgard написа:
Интересно какво ще се случи за собствениците на P320 в милата ни родина.
Предполагам няма да са много, но все пак мисля и на нас ни се полага "voluntary upgrade".

Някой дали се се свързвал с разни БГ вносители по този въпрос?

Този пистолет Sig Sauer P320 няма да се наложи на цивилния пазар на оръжие в България! Първо защото сме мижав пазар, второ защото този модел пистолет реално, в българските условия няма никакви предимство пред пистолетите Зиг Зауер от ,,Класик линията".
Трето, в България при КНО Зиг Зауер си останаха като цяло непопулярни оръжия.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Авг 2017, 17:37       Заглавие:  Re: Ново късо оръжие за щатската армия - Sig 320
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ама виж сега Янк...ти хубаво си написал за мечтите...но този модел зиг гърми като го изпуснеш!!!! :angry:
Преставяш ли си какво е това нещо?
е добре де само двама да се самоубият така в щатите и се докаже по вина на модела...къде отива фирмата може би?
именно адвокати и Правото в САЩ как ли ще одерат тази фирма...как мислиш?
и несправедливо ли ще е?
Ти как си представяш защитната теза на адвокатите от зиг в такова дело ако ползват твоя цитат?
мислим поне още $500млн ще ги отпорят за нахалство :DD

Yank написа:
Нямам нищо против експерименти, нови производства, технолгии и пр. Ама ако си купил или приел нещо да притежаваш да крещиш след това, че не са ти изпълнили мечтите е все едно да се оплакваш , че някой ти с##л в гащите.
"Никой не ми е казал да не удрям с чук пистолета:" не би трябвало да е аргумент да искаш компенсация. Ама за съжаление така е - адвокатите и конкуренцията си искат своето ($$$).


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Авг 2017, 18:34       Заглавие:  Re: Ново късо оръжие за щатската армия - Sig 320
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Няма да се изненадам ако на пистолета за американския пазар се напише с големи букви на слайда: Хора , не удряйте тук с чук !!!Може да грьмне!!! :D Това само за Америка де. Дебилноста там е често срещана сред хората :oops:

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 96 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта



 
Иди на:  
cron

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer