logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 25 Апр 2024, 17:41




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 96 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юли 2017, 18:55       Заглавие:  Re: Ново късо оръжие за щатската армия - Sig 320
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
Тактика; придвижване и пр. - също е жалка история! Ще ти стои дългото на тактически ремък, а ти ще движиш с пищова, пред гърди и то! А там долу, където ти е целта; ако залегнал някой с дълго - ги е отнесъл тези двамата, преди още да са го идентифицирали като опасност.

Аз мислим че малко прекаляваш :? ...
демонстрацията е с пистолет...защо и къде да оставят дългото? ми виси на ремъка а момчетата движат с пищовите...нарочно бавно да се види от журналистките и младите

хвата не е чак толкова лош...може и по добре, но не чак хват тип "пречат ми ръцете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юли 2017, 20:47       Заглавие:  Re: Ново късо оръжие за щатската армия - Sig 320
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Poseidon написа:
демонстрацията е с пистолет...защо и къде да оставят дългото?
Късото въобще няма работа в подобна тактика, освен ако и на двамата не са им свършили патроните за дългото. Иначе ако се движиш, да, през мерник не се гледа, щото под мерника не виждаш како се случва... но чак пък пищова прибран плътно до гърди?! И, да не съм голословен - малко самосиндикална групова тактика; от 1,29 нататък:

https://www.youtube.com/watch?v=nB8UeawTNo4

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юли 2017, 21:50       Заглавие:  Re: Ново късо оръжие за щатската армия - Sig 320
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ок...разбирам ...ми добре е...иначе ето какво ми попадна докато гледах вашия клип
https://www.youtube.com/watch?v=A-fwjr6nxtw
професионално барнато...песента е трепач ще я сваля да я слушам в задръстванията :roll:
пистолета е с чук...на зиг прилича...не се научиха военните, че зига не става 8)
въпреки всичко тези ...с всичкото им оборудване ако се срещнат с нашите от нашия клип...залагам на нашите...ние се бием мръсно... :armed:

п.п.разбира се ако няма кошмарна технологична разлика в уреди за нощно виждане термовизии и прочие


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юли 2017, 21:56       Заглавие:  Re: Ново късо оръжие за щатската армия - Sig 320
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2813
Poseidon написа:
Аз мислим че малко прекаляваш ...
демонстрацията е с пистолет...защо и къде да оставят дългото? ми виси на ремъка а момчетата движат с пищовите...нарочно бавно да се види от журналистките и младите

Не прекалява, да ти кажа. Не знам това упражнение движение и чистене на траншея или коридор ли представлява, но както и да е налице са ъглите на разклоненията, които никой не отваряше ако и да са минимални. Хората си знаеха къде са си целите и стрелеца юнашки се изтъпанваше срещу целта. Втория номер даже веднъж, за цяр не погледна кво се случва на шест часа, а и не се влизаше в ръкавите да се провери целта. Движат се един до друг на едно ниво, когато е по-удачно да са един зад друг на две нива, като поне втория си е с дългото и покрива и горната зона на траншеята. А не като стадо бенгалски говеда, без да се контролира горната зона и без да се гледа и пред краката.
Ей тъй, да намеря и аз кусури PDT_Armataz_01_22

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юли 2017, 22:04       Заглавие:  Re: Ново късо оръжие за щатската армия - Sig 320
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
Айде още един, дето хал хабер си няма от PR :joke:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юли 2017, 22:08       Заглавие:  Re: Ново късо оръжие за щатската армия - Sig 320
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2813
JDredd написа:
Айде още един, дето хал хабер си няма от PR

Е, таквоз то, късно ми е на тез години да уча такива чужбински думички. 8)

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юли 2017, 22:08       Заглавие:  Re: Ново късо оръжие за щатската армия - Sig 320
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Poseidon написа:
пистолета е с чук...на зиг прилича...не се научиха военните, че зига не става
Сега, ти ако не правиш разлика между Зиг Про и 226 /229/ - си е твой проблем. Но, така ще е - индианците с дебелите държавни поръчки и занапред ще обират скрапа. Не че не може и с Зиг Про да се стреля, де... но този пищов е доста неудачен вариант за стреляне; за това не трябва и спор да има. Иначе видеото, което си постнал - кефи! Въпреки че не се вижда има ли попадения. А мен лично ме кефи, че боеца там сигурно е с 30 кила допълнителен багаж. Като там, вече, доста неща ти идват по-различни. Особено ако си търчал и едни 10 километра преди това.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юли 2017, 22:14       Заглавие:  Re: Ново късо оръжие за щатската армия - Sig 320
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Ritter написа:
Не прекалява, да ти кажа. Не знам това упражнение движение и чистене на траншея или коридор ли представлява...
Имаше едно пропагандно видео на ИД; където пленници със завързани ръце и крака; бяха разхвърляни из една изоставена сграда. И; после бяха пуснали деца с по един "Глок"; да ги търсят и да ги стрелят от упор. Та; може би само в такъв сценарий би могло да проработи подобна тактика... без дуото да даде фира още на втората крачка извън укритието.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юли 2017, 22:21       Заглавие:  Re: Ново късо оръжие за щатската армия - Sig 320
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
как нема да кефи... това е видеоканала на колумбийската " XSA International" :armed:
http://www.xsallc.com/
те:
https://www.youtube.com/channel/UC22Vyx ... y9Q/videos
прави впечатление как само саунда може да наелектризира човек...имайте го предвид с видео представянията и изобщо...с обученията...
иначе ето как е там
Цитат:
Advanced Pistol – $99
The advanced pistol coursework picks up where the basic pistol course left off; at the fundamentals. The class quickly builds on the shooter’s ability to draw and manipulate their gun, engage single and multiple targets, as well as advanced techniques such as the tactical and speed reload, night shooting is also integrated with advanced tactics.
1 day, 300 rounds.

бззз ...тънко... а базовия курс за пищов е 75долара..

За пистолета ясно де .. занасям се... ЗИГ ФОРЕВААА :DD


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юли 2017, 23:25       Заглавие:  Re: Ново късо оръжие за щатската армия - Sig 320
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Ное 2016, 00:21
Мнения: 49
Благодаря,наистина - страхотни въпроси.Ще ми е много интересно - какви ще са отговорите на някой участници в този форум.
Ако не възразявате,може да ви отговоря и аз ,от юрисдикцията и начина ми на обучение.
Цел в ляво - както и други 3 команди подобни на тази се задават изключително при "прочистване" на реален терен.Реални бойни действия.Не е импровизация.Има е и базовото обучение на BUD/S тренировките.Не ,не трябва да е - просто по този начин се пести още една десета.И пак не , това не важи за реални бойни действия(относно пълнителя).При движение при прочистване се издават само 3 команди.Защото обикновено операторите са няколко - 2,3,5 или 7.И не - при прочистването имаш за цел да ликвидираш.
И това е огромната разлика между всички клипчета, тактики и т.н които напоследък виждам да се дават за пример.За гр.Ракка може и да са удачни,макар че според анализите пак има риск над 50%.Нещата са много ,много различни....
Още веднъж, благодаря за изключително интересните въпроси които зададохте.
Аз имам един въпрос, защо след приключване на упражненията си въртят главите наляво,надясно,наляво....?
С Уважение,
Absolut написа:
Нямам понятие от групова тактика (от индивидуална, също). Дали не бихте пояснили - каква е тази команда "цел в ляво", на 0:52? Това стандартна тактическа команда ли е или някаква импровизация? Вижда ми се дълго - докато го изговори, 1/3 от пълнителя на "целта" ще е изстрелян. И не трябва ли да е ляво-цел, за да се насочи вниманието към посоката, пък докато се движи да се подаде командата за обстрел, прикриване, евакуация на заложник или каквото там? И защо се подава такава команда устно, вместо този, който е забелязал целта, да я обстреля? Ако това е нормална ситуация, не е ли по-добре "съгледвачът" да подаде команда "ляво прикрий се" пък после да се обстрелва каквото и да е?

_________________
Sig Sauer P226 MK25 9x19
MP5SD6 9X19


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юли 2017, 23:32       Заглавие:  Re: Ново късо оръжие за щатската армия - Sig 320
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
korki написа:
И не - при прочистването имаш за цел да ликвидираш.
Това не го разбрах - при "прочистване" имаш или нямаш за цел да ликвидираш; както и аналогията с бойните действия в гр. Рака ми остана неясна.

korki написа:
Аз имам един въпрос, защо след приключване на упражненията си въртят главите наляво,надясно,наляво....?
Вика му се "сканиране"; американските SWAT инструктори карат да се прави на 360 градуса, преди да си прибереш оръжието в кобура; или да го пуснеш на ремъка.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юли 2017, 23:46       Заглавие:  Re: Ново късо оръжие за щатската армия - Sig 320
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Absolut написа:
Нямам понятие от групова тактика (от индивидуална, също). Дали не бихте пояснили - каква е тази команда "цел в ляво", на 0:52? Това стандартна тактическа команда ли е или някаква импровизация? Вижда ми се дълго - докато го изговори, 1/3 от пълнителя на "целта" ще е изстрелян.
След всеки трагичен случай като този с бай ти Петко от Лясковец - учебниците по специална тактика се пишат наново. Така че; хич да ти не дреме. Иначе, сериозно - има си изисквания и стандартни оперативни процедури относно това; как правилно да се отварят ъгли; "реже торта" и пр. Пък и в тази траншея; ако врагът ти е стандартно с бронежилетки - най-много да го почешеш по мъдете с този дублет с 9х19. Докато дългото ти се вее свободно на тактическия ремък. А и това придвижане напред с пищов пред гърди - кърти мивката окончателно! И, ако това наистина минава за "реално" - то аз съм трамвай!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2017, 00:06       Заглавие:  Re: Ново късо оръжие за щатската армия - Sig 320
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
korki написа:
...защо след приключване на упражненията си въртят главите наляво,надясно,наляво....?
Да се раздвижат... Изпълняването на упражнения пред журналисти е стресова работа, особено когато не трябва да се правят както трябва :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2017, 07:51       Заглавие:  Re: Ново късо оръжие за щатската армия - Sig 320
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
tconiotconev написа:
ubboto написа:
delf написа:
Има тук таме някой който горе долу е с нормален хват на оръжието и веднага го снимат за рекламно клипче или репортаж за вдигане на имиджа.
Стрелбата с кенеф като Зиг Про-то; и точно с този хват - ти е обречена!

Изображение

Тактика; придвижване и пр. - също е жалка история! Ще ти стои дългото на тактически ремък, а ти ще движиш с пищова, пред гърди и то! А там долу, където ти е целта; ако залегнал някой с дълго - ги е отнесъл тези двамата, преди още да са го идентифицирали като опасност.

Геле това са топ джедаи.

Прочети творението на Мусаши - ръкописа на пете пръствна или още го ри но шо

Дългият меч не трябва да бъде размахван бързо. Това съм обяснил във втория свитък – “Вода”. Дългият меч се върти на широко пространство, късият меч – на тясно пространство. Това е основно за моя път.

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2017, 08:53       Заглавие:  Re: Ново късо оръжие за щатската армия - Sig 320
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1082
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Пак оспамихме темата.....
Като цяло, тренировките дават рутина, която се използва не дай си боже в истинска ситуация без да се замислиш. Според мен, ако някой стреля срещу теб, първото нещо което ще направиш е инстинктивно да залегнеш или да търсиш укритие.
Хват, стрелба, презареждане ще ти е най малкия проблем....

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 96 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: PV и 30 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer