logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 19:00




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 168 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Апр 2017, 19:53       Заглавие:  Re: Проблеми с Мачтек 9х19мм !!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Delian Tsvetanov написа:
Купих и някои ограничени количества други 9х19

Всички патрони по-долу са 124 грейна и са изстреляни от Глок 17
По 5 изстрела.
Метри в секунда

Геко Хексагон
324,1
331,2
323,1
334,3
333,0

CCI Блазер Брасс
327,1
332,8
332,9
330,2
331,1

Мачтек
358,8
361,3
359,5
364,7
359,3


Точен, както винаги! :armed: Голямо Благодаря от всички нас!

Тези Мачтек са си чисти +Р , защото 360 м/с при тегло 124 грейна си е +Р заряд. Същите ли правят проблеми?

Ако са друга партида веднага идвам да си сменя импотентните Селиери 115 грейна с тези Мачтек, които си измерил.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Апр 2017, 22:34       Заглавие:  Re: Проблеми с Мачтек 9х19мм !!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
Същите са!

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Апр 2017, 03:58       Заглавие:  Re: Проблеми с Мачтек 9х19мм !!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Стига с тоя паразитизъм Мачтек! Хиляда пъти го повторихте! Това е все едно, както някои хора признасят цитирам: ,,Декстоп", вместо ,,десктоп"
Magtech/МаГтеК е коректното название!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Апр 2017, 05:45       Заглавие:  Re: Проблеми с Мачтек 9х19мм !!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Ако прочетеш описанието на производителя ще разбереш, че идеята на тази кухина отпред и тези гънки по ризницата е да се подобри точността, а не за да се разпльоква куршума.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Апр 2017, 15:30       Заглавие:  Re: Проблеми с Мачтек 9х19мм !!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Не знам дали поста е към мен. :) Но най-вероятно е така, защото аз написах, че въпросните куршуми не се отварят в балистичен желатин.

Мислиш ли, че точно аз дето съм педант до n-та степен не съм прочел за тези патрони. И то не само в сайта им. А още поне 3 различни ревюта в нета. И изгледал каквито има клипове с тях в нета PDT_Armataz_01_22

"GECO Hexagon bullet: its structure is based upon a very tight cavity hollow point. "
https://www.all4shooters.com/en/mobile/ ... r-pistols/

Нарочно търсих такъв клип за да се види, че не се отварят куршумите. Повечето хора вероятно биха си помислили, че това е куршум, който ще се отвори. И исках да съм полезен с тази информация. :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Апр 2017, 17:43       Заглавие:  Re: Проблеми с Мачтек 9х19мм !!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Към тебе беше, но моля за извинение - грешно съм те разбрал :oops:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Апр 2017, 18:25       Заглавие:  Re: Проблеми с Мачтек 9х19мм !!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Няма проблем, искрено съм ти благодарен, че ме изтърпя в този форум. Ти ме накара да се замисля за много неща. Говорех цинизми, писах какви ли не глупости за богати и силни хора, които само да духнат и ще ме отвеят та няма да се видя.

Иначе тези патрони сигурно са качествени, но с този дизайн ходи обяснявай в КОС, че не са JHP. Нека Делян каже дали стават за подмяна?
И дали може да си подменим с такива старите.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Апр 2017, 19:17       Заглавие:  Re: Проблеми с Мачтек 9х19мм !!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Paco написа:
Няма проблем, искрено съм ти благодарен, че ме изтърпя в този форум. Ти ме накара да се замисля за много неща. Говорех цинизми, писах какви ли не глупости за богати и силни хора, които само да духнат и ще ме отвеят та няма да се видя.

Иначе тези патрони сигурно са качествени, но с този дизайн ходи обяснявай в КОС, че не са JHP. Нека Делян каже дали стават за подмяна?
И дали може да си подменим с такива старите.

Бате Пламен, нещо си подозрително кротък! Това ме е нужно, просто!

Сега за ,,Черна мамба"..Тия патрони силно наподобяват класически експанзивен боеприпас ( при всичката условност на това понятие в България, доколкото все още няма легалн дефиниция, що е то ,,експанзивен боеприпас").


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Апр 2017, 20:11       Заглавие:  Re: Проблеми с Мачтек 9х19мм !!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Имах предвид, че патроните GECO Hexagon приличат на JHP. А черната мамба са си чист FMJ и не един и двама колеги от този форум ги носят в техните лични оръжия. За трети път ти казвам, че черната мамба са FMJ и няма да имаш проблеми. Ходи в Металхим и ги виж. Вече ставаме досадни да повтаряме едно и също.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Апр 2017, 15:05       Заглавие:  Re: Проблеми с Мачтек 9х19мм !!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
Хексагона в петролатум с глок 17.

Навлиза до 25 см. в петролатума, като на 10см. намерихме якенцето ... цЯлОТО, което придобива всевъзможни причудливи форми с остри и режещи ръбове.

Забележка!
Стрелбата бе направена с два патрона , всеки един от тях без пълнител.
Оръжието е насочено надолу. Блокът натежава повече. И в двата случая не можа да изхвърли гилзата- комин.
Според Чавдар Калоферов(оръжейника ни) това говори, че са твърде слаби и на кантар изхвърлят гилзите.
С маГ ;) тека този проблем го няма.

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Апр 2017, 20:18       Заглавие:  Re: Проблеми с Мачтек 9х19мм !!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Колко е цената при вас на GECO Hexagon? А колко е цената на Магтек 124 грейна?

Според мен GECO Hexagon не са слаби. Виж обявените от теб скорости. GECO Hexagon има средно 329 м/с при тегло 124 грейна, това е съвсем нормална скорост от Глок 17. Виж, че и CCI ти дават същата скорост 330 м/с средно при същото тегло от 124 грейна.

Delian Tsvetanov написа:
Купих и някои ограничени количества други 9х19

Всички патрони по-долу са 124 грейна и са изстреляни от Глок 17
По 5 изстрела.
Метри в секунда

Геко Хексагон
324,1
331,2
323,1
334,3
333,0

CCI Блазер Брасс
327,1
332,8
332,9
330,2
331,1

Мачтек
358,8
361,3
359,5
364,7
359,3


Колкото до Магтек 124 грейна с 360 м/с от Глок 17 това си е чист +Р патрон. Ако можете проверете дали и CCI 124 грейна ще изхвърлят гилзата при същата позиция на стрелба с цев насочена надолу. Ако CCI не прави засечки при същата скорост, то причината тогава ще е диаметъра на куршума и до колко има компресия зад него.

С DPM или заводската възвратна пружина е Глок 17 с който е правен теста?

Генерация 3 или генерация 4 е този Глок 17?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Апр 2017, 21:09       Заглавие:  Re: Проблеми с Мачтек 9х19мм !!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
Теста е правен с Глок 17 ген 3 стандартен със стандартна възвратна.

Цени на стрелбище Герена.
Геко хексагон - от 0,85лв. до 0,95лв.
CCI - от 0,95лв. до 1,05лв.
Магтек - от 0,60лв. до 0,70лв.

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Апр 2017, 20:17       Заглавие:  Re: Проблеми с Мачтек 9х19мм !!!
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
По повод Magtech-a,

В сряда стрелях при Делян...
(бяхме двама с различни оръжия 9х19)
1. с Glock17 Gen4 150 патрона -> 1 невъзпламенен (106-ия поред)
2. с Щаер някакъв 100 патрона -> 0 невъзпламенени, 1 засечка тип "комин".
Жорката замени невъзпламенения патрон без проблем.

Днес (пак при Делян):
1. Glock17 gen4 от 50 патрона -> 0 невъзпламенени
2. Хеклер (някакъв от нличните там 9х19) от 50 -> 0 невъзпламенени

Поздрави.

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Апр 2017, 11:20       Заглавие:  Re: Проблеми с Мачтек 9х19мм !!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
Rotkod написа:
с Glock17 Gen4
Rotkod написа:
Щаер
Rotkod написа:
Хеклер


Сам ще се убедиш, че независи от оръжието!
Невъзпламененият на каквото оръжие и да го сложиш ... няма да гръмне.

Така че, от 350 имаш един невъзпланен.
Аз вече си ги смених със CCI-ки.

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Апр 2017, 16:42       Заглавие:  Re: Проблеми с Мачтек 9х19мм !!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Бих искал да попитам хората, които са стреляли/изпробвали и носили за самоотбрана 9х19 ,,черна Мамба" пна ,,Фиоки". Тези патрони +Р ли са? Как се държат, като групираност на попаденията / ако са изстреляни от цев, с дължина 110-120 мм/.
Като пробивност? Ако сте пробвали в навлажнена хартия или желатин, има ли някаква експанцзия на проектила?
В заключение един въпрос, какви качества / според Вас / притежават ,,Черна Мамба", които да ги правят по-подходящи от най простите FMJ?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 168 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer