logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 16:39




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 168 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2017, 12:30       Заглавие:  Проблеми с Мачтек 9х19мм !!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
Здравейте.

При последните доставки на Мачтек 9х19мм. на стрелбището ни (в последните4-5 месеца) забелязахме повече от обичайното количество не възпламенени капси. Не става въпрос за по-твърди капси, които е необходимо втори удър, а въобще не работещи независимо от силата на удъра върху тях.
Честотата е приблизително 1 на 1000 - 2000 , което е необичайно много.

Като за стрелбищни патрони не е проблем, но като патрони за носене би представлявало проблем.

Патроните в България не се взимат от много различини места, така че предполагам, че подобен проблем не е само при нас.

ЗАТОВА:
1. Ако някой си е подменял патроните да го има предвид.
2. Поръчахме като проба няколко патрона CCI и LAPUA 124 грейна FMJ за подмяна. Те естествено са на по-висока цена и се надявам и да са по-качествени.

ВАЖНО !!!
Държа да подчертая, че ако искате да подмените патроните си трябва да изстреляте ТОчНИЯТ брой ваши патрони, за колкото сте заплатили да изстреляте.
Всеки един опит за изнасяне на по-голямо количество патрони от това, с което сте влезли в стрелбището е нарушение на закона и се наказва с лишаване от свобода от 2 до 8 години.
Затова, ако искате да подменяте патроните си трябва да уведомите инструктора за това !!!

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2017, 13:47       Заглавие:  Re: Проблеми с Мачтек 9х19мм !!!
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 27 Яну 2012, 18:22
Мнения: 236
Местоположение: София
Лапуа 124 грейна са точно каквото ми трябва, такива нося и в момента. Минаха вече 5 години и определено им е време за подмяна.
Един технически въпрос (във форума е вече дискутирано, но аз лично така и не се ориентирах в мненията...) - тази подмяна трябва ли да бъде по някакъв начин документално верифицирана, или просто - идвам с 45-те си патрона, изстрелвам ги и ги подменям с нови 45 патрона (в случая от същия производител)?
Позволявам си да се обърна с този въпрос лично към Вас, г-н Цветанов, тъй като със сигурност сте наясно с юридическата страна на този процес.
Благодаря!

_________________
H&K USP 9x19 full size
Benchmade H&K series


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2017, 14:39       Заглавие:  Re: Проблеми с Мачтек 9х19мм !!!
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2011, 22:35
Мнения: 43
И на мен ми е интересен отговора на последния въпрос.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2017, 14:44       Заглавие:  Re: Проблеми с Мачтек 9х19мм !!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
Не съм юрист.
Винаги препоръчвам всеки сам да си чете закона и след това може да обсъжда.

Моето мнение:
1.Никъде не е забранено следователно е разрешено.
2. Философията на закона при подмяна на патрони е спазена - изстрелват се патрони само на стрелбището и бройката и калибъра, за които ти е издадено разрешителното за закупуване остават същите.

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2017, 14:49       Заглавие:  Re: Проблеми с Мачтек 9х19мм !!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
Правенето на протоколи за изстреляни боеприпаси и пускане на разрешителни за закупуването на нови е само по отношение на закупуване на боеприпаси.
На стрелбищата не се закупуват боеприпаси, а се заплаща услугата да ги изстреляш там. Затова и гилзата остава собственост на стрелбището! :wink:

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2017, 16:08       Заглавие:  Re: Проблеми с Мачтек 9х19мм !!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
Както и метала който остава от проектила

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2017, 16:27       Заглавие:  Re: Проблеми с Мачтек 9х19мм !!!
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 06 Ное 2006, 10:15
Мнения: 399
Боже, колко мъка има по тоя свят, боже !!!
Не разбирате ли, че тоя ви работи щото просто иска да вдигне и безтова надутите си цени !!!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2017, 17:38       Заглавие:  Re: Проблеми с Мачтек 9х19мм !!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
Пропуснах да допълня!
Не, подмяната не се документира.
Препоръчвам само да обявявате на инструктора, че ще правите такава.

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2017, 20:05       Заглавие:  Re: Проблеми с Мачтек 9х19мм !!!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Май 2008, 20:19
Мнения: 519
Местоположение: Pleven
От няколко месеца почти ежедневно ползвам въпросните патрони. Голям боклук са. Това не е онзи MAGTECH който познаваме като супер надежден патрон. Винаги ползвам на състезания фабрични патрони предимно на тази марка и никога не съм имал никакви проблеми с тях. Новата кутия е по-малка и патроните са по-нагъсто вътре. Първото което ми направи впечатление е, че много цапат. Едва след няколко патрона и оръжието ми става на лисица и иска чистене всеки път. На кутия патрони се пада по 1/2 които не гърмят при условие, че ги слагаме на ЧЗ,, Зиг, Браунинг, Берета и Глок. Първоначално си мислех, че е от Глока поради по слабия удар на иглата. Според мен това е някакво менте което е заляло страната, дано да греша. Скоро разбрах, че от "СК Аргус" са имали подобни проблеми.

Изпратено от моят D5503 с помощта на Tapatalk

_________________
Венцислав Б.Богданов
www.9mm.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2017, 20:12       Заглавие:  Re: Проблеми с Мачтек 9х19мм !!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
dobri написа:
Боже, колко мъка има по тоя свят, боже !!!
Не разбирате ли, че тоя ви работи щото просто иска да вдигне и безтова надутите си цени !!!


:DD ми ако е истина какво правим?

Или няма как да е истина?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2017, 20:46       Заглавие:  Re: Проблеми с Мачтек 9х19мм !!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
Delian Tsvetanov написа:
Пропуснах да допълня!
Не, подмяната не се документира.
Препоръчвам само да обявявате на инструктора, че ще правите такава.

Айде сега да те питам :
От какъв зор да те информирам че ще си подменям патроните?
Влизам купувам 150 бр. И изваждам още 45 бр. От тези 150 си отделям 45 бр. Които си прибирам а старите 45 бр. ги добавям към новите 105 и така си имам 150 за изстрелване.
Та така къде е проблема?
П.П. В гр. Бургас и по точно в стрелбище Аполо хората са коректни. Няма изстрел веднага ти дават нов патрон а несработелият се прибира

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2017, 21:14       Заглавие:  Re: Проблеми с Мачтек 9х19мм !!!
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 04 Дек 2011, 10:45
Мнения: 268
Местоположение: София
9mm написа:
Първото което ми направи впечатление е, че много цапат.

+1 :tu:
Първо реших, че само така ми се струва, но след следващата стрелба се убедих, че си е така.
Не сам имал засечка, но наистина цапат ужасно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2017, 21:14       Заглавие:  Re: Проблеми с Мачтек 9х19мм !!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
9mm написа:
От няколко месеца почти ежедневно ползвам въпросните патрони. Голям боклук са. Това не е онзи MAGTECH който познаваме като супер надежден патрон. Винаги ползвам на състезания фабрични патрони предимно на тази марка и никога не съм имал никакви проблеми с тях. Новата кутия е по-малка и патроните са по-нагъсто вътре. Първото което ми направи впечатление е, че много цапат. Едва след няколко патрона и оръжието ми става на лисица и иска чистене всеки път. На кутия патрони се пада по 1/2 които не гърмят при условие, че ги слагаме на ЧЗ,, Зиг, Браунинг, Берета и Глок. Първоначално си мислех, че е от Глока поради по слабия удар на иглата. Според мен това е някакво менте което е заляло страната, дано да греша. Скоро разбрах, че от "СК Аргус" са имали подобни проблеми.

Изпратено от моят D5503 с помощта на Tapatalk


При мен е от около 5 месеца.
Преди две години забелязах, че Гекото са направили с по-твърда капса и при по-слаб удър правеха проблем. Глока нямаше проблем, но ЧЗ имаше.
Селиерките също почнаха с проблем, но последните партиди бяха ок.
Предполагам, че всяка една от тези марки си има и по-квалитетни патрони.
Това за състезанията, обаче е проблем. Ако нямаш релоуд, то проблемът е сериозен.

Скоро видях едни патрони, които клиент искаше да ги подмени. Продадени му бяха като Мачтек от стрелбище, гилзата беше Мачтек, но не и капсата. Изглеждаха ми на релоуд.
И това трябва да се има предвид.

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2017, 21:17       Заглавие:  Re: Проблеми с Мачтек 9х19мм !!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
tconiotconev написа:
От какъв зор да те информирам че ще си подменям патроните?


Не от зор, а от коректност. ;)
Като си прибираш патрони взети от стрелбището да не се шашка инструктора, че свиваш патрони, а да занае за какво става въпрос.
Просто съвет.

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2017, 22:01       Заглавие:  Re: Проблеми с Мачтек 9х19мм !!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
Delian Tsvetanov написа:
tconiotconev написа:
От какъв зор да те информирам че ще си подменям патроните?


Не от зор, а от коректност. ;)
Като си прибираш патрони взети от стрелбището да не се шашка инструктора, че свиваш патрони, а да занае за какво става въпрос.
Просто съвет.

Деляне 3 бр. пълнители по 15 бр. патрони са 45 бр. патрони. Отделям прецварително и така пак ли е от коректност да ти кажа и пълнителите които притежавам ли .... ей не така става нагло ако е твоето Да май отиваме в една друга посока..... и ме подсещаш да ти разкажа за един случай по време на лов..... ми накратко горския тръгна да ми проверява патроните и пушката и му казах че ако не си махне кунките от пушкалото ще станем на кълбо с последваща жалба срещу него на определено место защото си вменява задължения на служител от МВР.... Хлъц и онзи даде назад.
Пич като инструктор имаш други задължения и те са описани накратко така:
- инструктаж по МБ;
- запознаване накратко с реда за безопасно боравене с оръжие;
- как да се премери и за да не се гръмне;
- да стреля а дали ще порази мишената не е важно важно е от стрелбището да излезе здрав;
- ако иска нещо повече в тази насока си има ред и начин.

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 168 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 27 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer