logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 23:35




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 72 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2017, 21:18       Заглавие:  Re: Въпрос относно боеприпаси
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2011, 22:35
Мнения: 43
Бахти и jsp-то с извинение. Не очаквах, честно. Зелката си взе промоции. Интересно какво става с проектила след срещата му с нея.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2017, 21:59       Заглавие:  Re: Въпрос относно боеприпаси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
BitterLemon написа:
Интересно какво става с проектила след срещата му с нея.
Колкото по-чисто минава през зелката, толкова по-голяма кинетична енергия и съответно убойна сила ще има след това съответният проектил. По-сериозните американци ползват правилно калибриран балистичен гел за подобни тестове, но и зелката дава известен повод за размисъл, мислим.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2017, 22:12       Заглавие:  Re: Въпрос относно боеприпаси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
JDredd написа:
Ако се отвори някой ден линкът - там има и един куховърх в .40СиУ Gold Dot, изстрелян в същата среда, за който мислим е заложено конструктивно да се разтваря, обаче нъцки - ако не бяха следите от нарезите на цевта - куршумът беше толкова недеформиран и лъскав, че можеш да си кажеш, че никога не е стрелян.И пак там има и един куховърх на Fiocci 115 грейна, който направи такава красива гъба, че да ти се прииска да си правиш селфи с нея.
И при мен не се отваря линка. :sad: Иначе специално за 40-ките и аз съм чел по американските форуми, че имат проблем с експанзията. За причините не съм се замислял, но може би им трябва малко повечко скорост да се раздипли този кютук / в сравенение с 115 грейновата девятка/. При куховърха +P .40-ка би трябвало да е по-различно, мислим. Но засега всичко това са хипотези.


п.с. Що, мислиш, SP-то е осезаемо по-засилено FMJ-то?

http://www.guns.bg/Sellier__Bellot_9x19 ... g=&outlet=
....

http://www.guns.bg/Sellier__Bellot_9x19 ... g=&outlet=

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Апр 2017, 00:16       Заглавие:  Re: Въпрос относно боеприпаси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
JDredd написа:
ubboto написа:
Все пак, за разлика от куховърхите боеприпаси и други типове експанзивни такива, при него го няма конструктивно заложеното свойство да увеличава двойно и повече диаметъра на напречното си сечение при попадение в жива цел.
Аха. А би ли осветлил широката форумна аудитория поради що тогава се произвеждат такива куршуми - полуоблечени?

Ако се отвори някой ден линкът - там има и един куховърх в .40СиУ Gold Dot, изстрелян в същата среда, за който мислим е заложено конструктивно да се разтваря, обаче нъцки - ако не бяха следите от нарезите на цевта - куршумът беше толкова недеформиран и лъскав, че можеш да си кажеш, че никога не е стрелян.

И пак там има и един куховърх на Fiocci 115 грейна, който направи такава красива гъба, че да ти се прииска да си правиш селфи с нея.

BTW, денят, в който с MUFC заснехме тази фотосесия, беше денят в който спрях да нося куховърхи за самоотбрана.


Има два големи мита и заблуди относно въздействието на патроните за късо оръжие.

Първият мит е опасността за косвени жертви от over penetration или свръх пробиване при използване на късо оръжие. Вероятността след като е пробил нападателя същият куршум от късо оръжие да убие невинен зад него е много, много малка. Помните случая с руския посланик в Турция прострелян 4 пъти с изходни рани от пистолет. На метри от него имаше плътна редица от хора. Много по вероятно и много по-опасно е да пропуснеш целта си в стресова ситуация. Тогава цялата енергия на 9х18 или дори на .22 lr може да попадне в косвена жертва. Също толкова опасно и много по-вероятно е, ако пропуснеш целта си да се получи силен рикошет. Примерно от удар в бетонен стълб или стена на сграда. Тогава рикошета може да попадне в косвена жертва. Примери за косвени жертви от пропусната цел и рикошет има не един и два. Последно граничар уби без да иска от рикошет в бетонен мост бежанец.

Има ли един случай в България на косвена жертва от свръх пробиване - over penetration от късо огнестрелно оръжие?

Този човек много добре обяснява заблудата за вероятността от over penetration:
https://www.youtube.com/watch?v=-U-O0sX ... ata_player


Вторият мит или заблуда - куховърхите или на английски hollowpoint куршуми в патроните за късо оръжие са по-смъртоносни от FMJ. Това не е вярно за калибрите 9х18, 38 спешъл, 9х19, 40 S&W и 45АСР.

При калибрите .357 магнум и .357 Зиг от 4 и повече инча цев. И силно зареден патрон примерно този: https://underwoodammo.com/shop/357-sig- ... low-point/ Енергията е над 800 джаула и куршума прави големи поражения заради високата си скорост. Същото се отнася и за силно зареден .357 магнум от 6 инча цев. При патроните за дълго .223 и .308 дори няма нужда от коментар, че hollowpoint куршума е много по-смъртоносен. Но за 9х19, 40 S&W и 45 АСР FMJ е по-смъртоносния куршум. Причината е по-дълбоката рана прекъснала много кръвоносни съдове. Ако не се засегне гръбначният стълб, мозъка или сърцето. Се умира най-бързо от загуба на кръв. Затова FMJ е по-смъртоносен в тези 3 калибъра. Както и в .38 Спешъл и 9х18.

Този човек много добре ни информира защо полицията използва hollowpoint. Защото е по-безопасен откъм рикошет, по-безопасен да не пробие газови бутилки, стени и в ситуации със заложници.
https://www.youtube.com/watch?v=IDcyBvY ... ata_player

И все пак опасност от свръх пробиване има. Колкото и малка да е. В момента в който подцениш една ситуация предизвикваш съдбата. Мисля, че тежките FMJ са най-опасните патрони за късо оръжие. Не че леките не са опасни и те.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Апр 2017, 09:35       Заглавие:  Re: Въпрос относно боеприпаси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Paco написа:
Но за 9х19, 40 S&W и 45 АСР FMJ е по-смъртоносния куршум.
Хвърлих едно око на темата преди да съм се логнал, и това! И понеже все ми даваш съвети и наклон на уя, моят единствен съвет към теб е да почетеш и помислиш малко повечко, преди да почнеш да пишеш! Как FMJ ще е по-смъртоносен при условие, че един качествен куховърх куршум при проникване се отваря на "petals" или "нокти" по нашему... тези нокти едно че увеличват двойно и повече диаметъра на напречното сечение на проектила при добра експанзия /което сигурно също няма нищо общо с поразяващото въздействие върху тъканите и убойността/, ами като се въртят и мушат навътре вследствие на движението на куршума, сигурно не правят и едни хубави разрязвания на тъканите по продължение на раневия канал, а?!

И вместо да споделяш как не си бил научил нищо от този форум, преди да тръгнеш да се упражняваш и на тема "терминална балистика", можеше поне да потърсиш темата за "The FBI Penetration Standard" , която сме я бистрили преди сигурно десет години, и където американците сами казват защо при тях няма как да приемат на въоръжение в държавните им структури боеприпас, което не прониква минимум 12 инча в правилно калибриран балистичен гел... и не спира до 18 инча . Тръгнах аз да питам по американските форуми за един боеприпас с проектил от пресован волфрам, който беше представен преди повече от десет години у нас - хората ми обясниха как той прониква само 6 инча в балистичен гел, че това е едва половината от нужното проникване, и че този боеприпас няма шанс да бъде приет на въоръжение в държавните структури на САЩ... и десет годни вече не е! Некачествени куховърхи, които от barrier material пред целта или по някаква друга причина не се отварят правилно и имат терминална балистика подобна на FMJ , се шкартират не защото нямат желаното проникване, а защото при тях не се наблюдава задължителното спиране до 18 инча.


п.с. Срещу теб нямам нищо против, просто границата ми към глупости от всякакъв род и калибър в последно време рязко е изтъняла! И като срещна изявление като това на един друг титан на мисълта, че скоростта при проектила оказвала влияние с оглед на поражението от баротравмите едва чак над 1000 м/с, дори да съм насясно че човекът отсреща пак ще се газира - няма как да не взема отношение към подобно умопомрачително твърдение! А така и така вече си рекъл, че FMJ-то е по-смъртоносно от JHP-то, от теб сега зависи дали ще кажеш че нещо си се объркал, дали пък аз нещо не съм разбрал /свикнах вече да го чувам :DD / или ще продължиш да се излагаш настоявайки на своето. Най-малкото, ще е интересно да те опознаем по-добре като личност. :happy:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 03 Апр 2017, 14:16, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Апр 2017, 13:39       Заглавие:  Re: Въпрос относно боеприпаси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Благодаря все пак, че не си ме игнорирал напълно. Ако съм ядосал някой не е било нарочно. Не съм дразнил или измъчвал малки животни, като дете. Садизма и злобата не са ми присъщи. Не обичам да споря за каквото и да е. Или да дразня който и да е. Ти също ми изглеждаш добър човек. Но яко се газираш, ако някой защитава политиката на САЩ или каже нещо нелогично. Както и да е.

Не съм лекар, но си мисля, че много се надценява JHP в пистолетните калибри 9х18 и 9х19. Най вече леките JHP до 125 грейна в 9х19. Според мен балистичния желатин се пробива много по-лесно от човек. Дори много по-лесно. Почти съм сигурен, че в човек 115 или 125 грейна 9х19 JHP ще пробие от 15 до 20 см, което е 6 до 8 инча. Ако се отвори напълно куршума JHP, което не винаги става. При попадение в тялото на човек, ако този лек 115 или 124 грейна JHP се отвори напълно и спре на 17 сантиметра. Ще изтича по-малко кръв отколкото, ако FMJ пробие 30 до 40 сантиметра цялото тяло при попадение под 90 градуса. Тук има лекари и хирурзи, които четат и по рядко пишат. Според мен при преминаване през цялото тяло в областта на белите дробове с входна и изходна рана смъртта ще настъпи много по-бързо от загуба на кръв. Също и при пронизване на цялото тяло в областта на корема от FMJ ще има много повече загуба на кръв. Не съм лекар, но си мисля, че попадение с лек 115 или 125 грейна JHP в 9х19. Не е по-смъртоносно от 115 или 125 грейна FMJ в 9х19.

Но силно зареден .40 S&W JHP тежък 135 или 155 грейна ще е по-смъртоносен от FMJ в .40 S&W. Същото се отнася и за силно зареден .357 Sig и .357 Magnum JHP. Но при 9х19 не е точно така. Това е моето мнение, може и да не съм прав. Нека лекарите да кажат. Те знаят повече.

Според мен залитането по силните и мощни калибри за самоотбрана от хора е вид неувереност в себе си. Много по-важно е точното попадение отколкото голямата енергия, извън виталните зони. При престрелка от близко разстояние най-важно е да се укриеш веднага. А ако няма къде да се прикриеш най-важно е да имаш точно попадение във витална зона. С калибър .38 спешъл или 9х19 е много по-лесно да уцелиш точно, заради малкия откат и по-добрия контрол над оръжието. Според мен .38 спешъл и 9х19 е напълно достатъчен да спре всеки човек при точно попадение. Ако имам по-мощен калибър от .38 спешъл или 9х19 това е за носене по горите и за защита от диви животни.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Апр 2017, 14:25       Заглавие:  Re: Въпрос относно боеприпаси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Едно JHP като се отвори, то хем прави по-широк раневи канал, хем и тези негови "petals" или "нокти" едно хубаво нарязват тъканите, докато проектилът се върти и пробива навътре в плътта. Да, не всички JHP-та се отварят - на някои явно им липсва скорост, други сигурно са кофти изработка, но едно добре експандирало JHP вече проявява конструктивно заложеното си свойство двойно и повече да увеличи диаметъра на напречното си сечение при проникване. В резултат на което имаме един двойно по-широк раневи канал с нарязани от "ноктите" тъкани.

И още нещо важно: когато един проектил остане в целта, той отдава цялата си кинетична енергия в нея.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Апр 2017, 14:56       Заглавие:  Re: Въпрос относно боеприпаси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Ако имаш предвид изцяло медните куршуми в +Р+ 9х19 си прав. Аз не говоря за +Р+ в 9х19 те имат енергия колкото .40S&W. Ставаше въпрос за нормално заредени, а не +Р+ 9х19.

Фил тук залиташе по +Р+ 9х19 и им се кефеше яко. Но Глок НЯМА fully supported chamber в калибрите 9х19, 40 S&W и .45 ACP. http://mp-pistol.com/mp-full-size-pisto ... orted.html
Изображение

Глок имат fully supported chamber само в калибъра .357 Sig. Дали е случайно и защо само в .357 Sig Глок има fully supported chamber?!

Та тия два пъти плюс... +Р+ в 9х19 са си игра с огъня според мен. Само +Р не е толкова страшен. Но това си е лично мое мнение. Може и да не съм прав.

Иначе съвета, който си позволих да ти дам. Да не спориш и дразниш непознати най вече за политиката на САЩ. Беше съвсем приятелски, защото не знаеш на колко луд и зъл човек може да попаднеш. Гледай филма Ледения http://zamunda.net/banan?id=369488&hit=1&t=movie Този от филма освен за пари е утрепал доста хора само, защото са го ядосали. Замисли се дали няма такива хора и в реалността. Примерно Райко Кръвта от Перник. Има гадни хора и никога не знаеш дали и по форумите не висят. Но ти си знаеш. Аз също прекалявам понякога. Но вече се осъзнах и спрях да пиша предизвикателно. Макар, че съвсем скоро написах нещо много лошо за Путин. Надявам се, че не чете форума. PDT_Armataz_01_22 Но нищо чудно някой луд негов почитател да ме причака, което не е смешно. И май не е зле да си изтрия това мнение.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Апр 2017, 17:50       Заглавие:  Re: Въпрос относно боеприпаси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Paco написа:
Ако имаш предвид изцяло медните куршуми в +Р+ 9х19 си прав. Аз не говоря за +Р+ в 9х19 те имат енергия колкото .40S&W. Ставаше въпрос за нормално заредени, а не +Р+ 9х19.
Eдно FMJ няма как да бъде по-смъртоносно от JHP в същия калибър, това единствено искам да кажа, като се опитах и да се аргументирам. Девятка напомпана в "мейджър" пък вади скоростта на стандартен фабричен .357 Sig, отделно ако стреляш с 17L какво правим, така че нещата при скоростите и енергиите в никакъв случай не са еднозначни. Що се касае до терминалната балистика, ако куховърх боеприпас не експандира, в най-лошия случай ще се представи като FMJ , но разликата в скоростите наистина трябва да е значителна, за да е по-зле. Неекспандирал 9х19 vs. .357 Sig FMJ примерно, но тук вече отиваме в доста крайни хипотези. Щото дори и частично експандирало JHP пак ще направи по-брутален раневи канал от едно гладичко FMJ. Иначе при чистите FMJ-та, пусках преди време сравненителен анализ между 9х19 и .357 Sig , разлика в терминалната балистика наистина има, но е незначителна.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Апр 2017, 20:05       Заглавие:  Re: Въпрос относно боеприпаси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
ubboto написа:
Иначе при чистите FMJ-та, пусках преди време сравненителен анализ между 9х19 и .357 Sig , разлика в терминалната балистика наистина има, но е незначителна.

Така е прав си! :tu: В терминалната балистика или диаметъра на раневия канал няма да има значителна разлика. Като и 9х19 и .357 Sig 125 грейна FMJ ще пробият и излязат от 15 метра дистанция. Освен ако простреляния не е 150 кила. Но ако стреляш по нападател с лека бронежилетка тия 150 джаула разлика между +Р 9х19 125 грейна и нормален патрон на Федерал 125 грейна Sig. Ще си окажат въздействие. Едно е да те ударят 125 грейна с 360 м/с колкото е приблизителната скорост на 9х19 +Р от Глок 19. От Глок 17 ще е най-много 370 м/с. Съвсем друго е да те ударят 125 грейна с 410 м/с колкото е приблизителната скорост на Федерал .357 Sig от Глок 32. С лека жилетка ти заминават поне 2 ребра, а при дублет направо ще потроши всичко под жилетката.

Та при стрелба по нападател с бронежилетка .357 Sig има значителна разлика от 9х19. А ако сравняваме +Р+ 9х19 нека е със силен .357 Sig, който дава 800 джаула от Глок 32.

Иначе ако човек има само едно късо оръжие разбира се, че 9х19 е много по оптимален, като цена от .357 Sig. Да плащаш всеки път двойно заради нищожния шанс да те нападне някой с бронежилетка си е глупост. Но да имаш и 9х19 и .357 Sig си е екстра. :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Апр 2017, 20:36       Заглавие:  Re: Въпрос относно боеприпаси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
За JHP-тата спорът за пистолетните калибри като че ли иде приключен, а Лари Викърс си е авторитет безспорен.

http://us1.campaign-archive2.com/?u=7b1 ... 852473e203

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Апр 2017, 20:50       Заглавие:  Re: Въпрос относно боеприпаси
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2011, 22:35
Мнения: 43
От карабинери ловци, стреляли с не знам какъв калибър прекъснат конус, знам че входната рана на прасето си е била стандартна за калибъра, докато изходната е била много по-голяма и придружена с 2-3 ребра и шепа разпиляни месища.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Апр 2017, 20:56       Заглавие:  Re: Въпрос относно боеприпаси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Paco написа:
Та при стрелба по нападател с бронежилетка .357 Sig има значителна разлика от 9х19. А ако сравняваме +Р+ 9х19 нека е със силен .357 Sig, който дава 800 джаула от Глок 32.
От "по-смъртоносните" FMJ-та отидохме на бронежилетки и друго калибри... ами, окей. :D .357 Sig е калибър, който може да развихри потенциала си в пълнота само с експанзивни проектили. Иначе нали обичаш да сравняваш - съпостави .357 от Глок 31 и 9х19 от същата марка и вид, FMJ-та на S&B примерно, изстрелян от 17L.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Апр 2017, 20:57       Заглавие:  Re: Въпрос относно боеприпаси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
BitterLemon написа:
От карабинери ловци, стреляли с не знам какъв калибър прекъснат конус, знам че входната рана на прасето си е била стандартна за калибъра, докато изходната е била много по-голяма и придружена с 2-3 ребра и шепа разпиляни месища.
Тук говорим вече за боеприпаси за дълго нарезно, където скоростите и оттам цялостната картинка на нещата са съвсем различни в сравнение с пистолетните калибри.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Апр 2017, 00:23       Заглавие:  Re: Въпрос относно боеприпаси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
ubboto написа:
Paco написа:
Та при стрелба по нападател с бронежилетка .357 Sig има значителна разлика от 9х19. А ако сравняваме +Р+ 9х19 нека е със силен .357 Sig, който дава 800 джаула от Глок 32.
От "по-смъртоносните" FMJ-та отидохме на бронежилетки и друго калибри... ами, окей. :D .357 Sig е калибър, който може да развихри потенциала си в пълнота само с експанзивни проектили. Иначе нали обичаш да сравняваш - съпостави .357 от Глок 31 и 9х19 от същата марка и вид, FMJ-та на S&B примерно, изстрелян от 17L.

Е сега :) Глок 17 L има 6 инча цев нормално е да качи 30 м/с спрямо Глок 19 и 20 м/с спрямо Глок 17 при стрелба с 125 грейна патрони.

За Селиер не знам, но Speer Cold Dot 9х19 +P 124 грейна от Глок 17 L дават 405 м/с средна скорост. А това са едни от качествените и най-силните +Р 9х19. И струват по 1.16 долара бройката. https://www.youtube.com/watch?v=UYuPEfP ... ata_player Това е доста повече от цената на нормален .357 Sig патрон на Федерал, който дори в България струва 1.2 лева. А не 2.10 лева колкото е цената Speer Cold Dot 9х19 +P.

Най-обикновен Федерал .357 Sig 125 грейна FMJ от Глок 32 дава средно 405 м/с - същата скорост и енергия. Колкото два пъти по-скъпият Speer Cold Dot 9х19 +P от супер дългият и тегав за носене Глок 17 L. Иначе колко енергия имат Селиер в .357 Sig не знам. Може и да са много зле в този калибър.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 72 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer