logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 24 Апр 2024, 03:21




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Апр 2017, 22:35       Заглавие:  Re: За или против тунунг на Glock?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
JDredd написа:
Искам и аз такъв прозрачен пълнител :shock:

ето, но май са само до 30 патрона...не видях 50 патронен засега...

https://gun.deals/product/ets-advanced- ... lk-pricing
Изображение

Но и такава рама не е зле

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Апр 2017, 03:45       Заглавие:  Re: За или против тунунг на Glock?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Elite Tactical Group ги произвежда, това е сайта, има подробно инфо за размерите им.
https://www.etsgroup.us/
Нормалните струват $16 кинта, нищо не са.
Имат 30 зарядни и имат различни цветове повдигачи, което мене лично не ме интересува много, аз предпочитам различен цвят капачка.
Повдигачите са маркирани с калибъра и са като Глоковите, не видях някаква разлика на първо четене.
Говорих с двама които ги използват от доста време, предимно за стрелбищни пълнители и са много доволни.
Казаха, че макар и без метални вложки при устните, няма отваряне на полимера, няма сцепване или пукнатини когато ги хвърлят по земята. И двамата са милиционери. При устните полимера е двойно по-дебел и усилен.
Аз поръчах два, нормален размер и бях приятно изненадан от капачката на дъното - периферията е със един ръб, наклонен нагоре, зацепва като контра като се вади, утре ще го снимам на по-читава сетлина - много сигурен хват дава при теглене, за мене е по-добър от на Викърс капачките защото е по-малък но зацепва много добре и на гола ръка и на ръкавица.
Някъде попаднах на ревю, че полимера и технологията която използвали тея, е същата като на прозрачните пълнители на H&K, колко е верно не знам.

Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Апр 2017, 06:12       Заглавие:  Re: За или против тунунг на Glock?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
Е защо мълча досега за такава шукария, бе бате Данчо?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Апр 2017, 04:03       Заглавие:  Re: За или против тунунг на Glock?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Гн Съдия, на последък съм толкова зает, че просто ми е изкочило от главата... Аз ги имам от сигурно месец. Стрелял съм веднъж, работят си безотказно.
Днеска пак не можах, но утре ще имам време и ако има интерес, ще ги наснимам от близо да се види кое-как е.
Иглеждат доста качествени за $16 моя цена. Знаеш как е с частните пратки за пълнители... То на последък всички пратки се засраха, знаеш...
Може би ако се вземат през фирма в БГ цената ще се задържи под тази на оригиналните пълнители...
Аз лично при положение, че пълниятеля е в дръжката, не виждам много полза от прозрачното ама изглеждат интересно.
Кажи ако нещо конкретно те интересува за тях, ще разглобя един и ще го снимам, проблема е нулев.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Май 2017, 12:23       Заглавие:  Re: За или против тунунг на Glock?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1284
Не виждам нищо лошо в Глока от първата снимка. Червената точка и фенера могат да се махнат за да не пречат за носене, но останалите неща са си ок. Цевъта като я гледам и чета е много по прецизна и като напасване към блока и рамата от оригиналната. Цвета май е от покритието - титаниев нитрит мисля беше. Стиплинга прави дръжката доста по приемлива. Портването на блока също има смисъл и при комбинация с правилните пружини ще осигури по-бързо циклене. Поне за мен тази накатка на всякъде е полезна. Спусъка вече може и да става за нещо. Комбиниран с правилен кобур високия мерник е удобен за бързо мерене и няма да се замотва по дрехите. Предполагам сега е толкова висок за да се вижда през ред-дота.
В конфигурацията си от снимката, пистолета е ок за домашен пазител или за стрелбището. Предполагам ще е кеф да се пляка с него.
Така си мисля аз...като отявлен негодувател срещу Глока...

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Май 2017, 01:09       Заглавие:  Re: За или против тунунг на Glock?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Мар 2009, 18:55
Мнения: 789
BitterLemon написа:
Сега това например не мога да го приема насериозно...

Абсолютно всичко по този пистолет е подчинено на функцията.. и цевта не е боядисана "златна" а обработена с титаниев нитрид, чийто естествен цвят е това, освен че е едно от най устойчивите анти корозионни покрития.

Несериозно тук е само твоя коментар по снимката :danger:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Май 2017, 04:08       Заглавие:  Re: За или против тунунг на Glock?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Gungrave написа:
Несериозно тук е само твоя коментар по снимката
Днеска щях да напиша същото ама викам: Айде да му го спестя...
Стиплинга с черепа обаче е чудесен тунинг :tu:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Май 2017, 14:01       Заглавие:  Re: За или против тунунг на Glock?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Категорично съм против тунинга на Глок генерация 4. Освен метални мерници и Agency Arms Magwell - https://www.rainierarms.com/agency-arms ... 9-23-gen-4

При генерация 3 лек тунинг може да има. Добре е да се сложи DPM възвратна пружина. Също метални мерници и Agency Arms Magwell - https://www.rainierarms.com/agency-arms ... 9-23-gen-4


Това е работен пищов! За мен чара на Глок е в неговият спартански дух. :armed:

Гънгрейв, може ли поне един път да напишеш нещо позитивно и ведро. В живота въобще усмихваш ли се?! Всеки пост поне това, което съм прочел от теб е изпълнен със сарказъм и негативна енергия. Същото се отнася и за много други пишещи тук. Знаеш ли колко е важно за един мъж па и жена. Да е пич. Разбираш ли какво се опитвам да ти кажа?!

Бъди жив и здрав и моля те не ми отговаряй. Защото няма да вляза повече в този хейтърски форум. И няма да прочета какво си ми отговорил.

п.п. Гледам, че форума е тих, като гробница...
И по тих ще става... Язък за хубавото лого и цвят. :-) Но само с лого и цвят не става.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Май 2017, 14:24       Заглавие:  Re: За или против тунунг на Glock?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
.38 Super написа:
Аз лично при положение, че пълниятеля е в дръжката, не виждам много полза от прозрачното ама изглеждат интересно.


Престрелка. Дим. Притичваш в коридора. Заставаш до вратата, в която ще влизате.
Твоят партньор от другата страна те пита: - С колко патрона остана .38 Super?
Ти безмълвно, за да не те чуе врага, натискаш бутона, освобождаваш пълнителя и му показваш..... :D

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Май 2017, 14:51       Заглавие:  Re: За или против тунунг на Glock?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Beer написа:
.38 Super написа:
Аз лично при положение, че пълниятеля е в дръжката, не виждам много полза от прозрачното ама изглеждат интересно.

Престрелка. Дим. Притичваш в коридора. Заставаш до вратата, в която ще влизате.
Твоят партньор от другата страна те пита: - С колко патрона остана .38 Super?
Ти безмълвно, за да не те чуе врага, натискаш бутона, освобождаваш пълнителя и му показваш..... :D
На американците патроните никога не свършват, ти Рамбо гледал ли си ? :DD

Аз в къщи пе'ра с метлата. Вътре са 9 бъкшата, като свършат - метам метлата и грабвам Калашника, в тея картонени къщи няма да се притеснявам от рикушети а смяната на оръжието е по-бърза от презареждане... :D

Тука ако развържем кучетата може да изкараме 20 сценария за филми Изображение

Сериозно, защо прозрачен пълнител за пистолет ? И защо цветни водачи ?
Аз съм купувал пълнители като съм намирал евтини, слагам водачи за .357зиг или за 9мм и слагам цветни капачки да не ги объркат тея дето стрелям с тях по стрелбищата. Сини за .40смит и 0ранжави за .357зиг, 9мм са си черни.
Цевите ми също са маркирани с бяло, за калибъра. Такива неща разбирам, но ако не е дълго дето повече от половината ти пълнител се вижда, за чий дик освен за cool factor са тея прозрачни пълнители... Ако правиш "тактикъл релоуд" и имаш един неизстрелян пълнител - да, ама колко служители ще подкарат прозрачни пълнители в служебно оръжие ? Кой друг ще прави засукани презареждания ако не служител ?
Изглеждат добре, би трябвало да са качествени и са евтини, нищо друго, пълнителя е консуматив, идеята е да ги стрелям за да не циклирам оем-овите.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Май 2017, 21:15       Заглавие:  Re: За или против тунунг на Glock?
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2011, 22:35
Мнения: 43
sk67 написа:
zzlatev написа:
Не става въпрос за тунинг, а за тунунг


:D :D :D

Хо хо хо голям смях пада верно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Май 2017, 22:21       Заглавие:  Re: За или против тунунг на Glock?
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 08 Май 2017, 09:51
Мнения: 59
Аз лично бих попитал за мнение какъв глок да си взема. Сет или обикновен. Не мисля да го ъпдейтвам чак толкова. Бих сменил бутона за спускане на пълнителя да бъде от дясната страна
И евентуално по лек спусък ,който не знам дали на сет би могъл да се променя.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Май 2017, 22:44       Заглавие:  Re: За или против тунунг на Glock?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
Ако искаш да видиш някакво подобрени в спусъка на Глок - трябва полиране/леко пилене. Колкото щеш и заменяй готови части - нищо не може да замести полирането, защото проблемът не е в теглото му, а в неравномерния му и "грапав" ход на излизане от завода.

Тритиевите тръбички стоят много готино на стрелки и индекси на часовник, обаче на мерници на пистолет... нямат смисъл - лично мнение.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Май 2017, 22:54       Заглавие:  Re: За или против тунунг на Glock?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
action955 написа:
Аз лично бих попитал за мнение какъв глок да си взема. Сет или обикновен. Не мисля да го ъпдейтвам чак толкова. Бих сменил бутона за спускане на пълнителя да бъде от дясната страна
И евентуално по лек спусък ,който не знам дали на сет би могъл да се променя.


Знаеш ли, че на генерация 4 може да се премести бутона за пълнителя отдясно?! На генерация 3 не може!

Генерация 4 СЕТ има единствено светещи мерници и минусов конектор. С монтажа на нормален Глок ще ти излязат към 150 лева. Така, че дали ще вземеш нормален ген. 4 за 1200 лева или СЕТ за 1350 се тая.

По-лек спусък от стандартния не ти трябва, ако ще носиш пищова зареден. Ако не е зареден и някой те нападне с нож или пистолет. Докато заредиш... и ще те копат.

За полирането съм пуснал два линка от ютуб. Единият как се разглобява Глок и другият как се полира безопасно. С фина полир паста и парцалче на ръка. С дремел ще смъкнеш покритието по частите. По-добре бавно с парцал и паста на ръка.


https://www.youtube.com/watch?v=oV0wDDF ... ata_player


https://www.youtube.com/watch?v=J4BccY7 ... ata_player


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Май 2017, 01:43       Заглавие:  Re: За или против тунунг на Glock?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
action955 написа:
Бих сменил бутона за спускане на пълнителя да бъде от дясната страна
Левичар ли си ?

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 54 госта



 
Иди на:  
cron

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer