logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 26 Апр 2024, 01:29




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Апр 2017, 20:37       Заглавие:  DIY - Trigger Job за S&W Shield
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2007, 13:04
Мнения: 780
Първо се извинявам за заглавието, но няма как да го напиша на български. Просто има неща които са разбираеми само на определен език. Така например ще се съгласите, че поезията на Ботев няма как да бъде преведена (и да има същата сила и смисъл) на какъвто и да е език различен от български, същото е и с някой термини от английски когато става въпрос за оръжия.
Та... Темата е за собствениците на S&W Shield (моя е 9мм, сигурен съм, че за .40SW ще е абсолютно същото), които не харесват фабричния спусък на пистолета. Не че е лош, но поне за мен беше далече от това на което съм свикнал. На финал ще получите спусък, който е нещо средно между спортен и такъв за самозащита. Т.е. ако не сте уверени в собствените си способности не носете оръжие с толкова подобрен спусък за самоохрана. След като приключите ще имате спусък с тегло около 1,4-1,6 кг., с ход 1,5 мм и рисет 1,7 мм. Самата интервенция е чисто моя идея и няма данни от други оръжия. Това са числата които се получиха при мен.
Първа стъпка - поставете Apex Trigger Kit (купих го от eBay за $70). Аз избрах комплекта който не включва спусковия лост, защото фабричния ми харесва повече. Това ще намали усилието на спусъка и ще направи връщането му по-бързо (не по-късо) поради по-тежката рисетваща пружина. Но ще остане дългия и леко стържещ ход на спусъка, което пречи на пълното му олекотяване. Освен това остава и едно голямо около 4 мм. пропадане на спусъка след изстрела (т.нар. мъртъв спусък).
Втората стъпка е работа по спусковата тяга. Най-добре си купете нова (струва само $15), а фабричната да ви стои за всеки случай. На спусковата скоба се правят две лазерни наварки. Който се интересува ще му пусна фирмата на ЛС, че има много чувствителни модератори тука и да не го сметна за реклама. Цената на наваряването е 30 лв. Със сигурност има не една и две фирми който ще ви свършат работа, но тези поне вече веднъж са го правили и ще минете с по-малко обяснения. Наварява се на две места които ще ги изобразя на снимките. В общи линии в задната част се наваряват 2 мм, а отстрани 1,5 мм. После полирате, сглобяване и имате фантастичен спусък.
Всички действия описани тук са изцяло на ваша отговорност. Който иска може да види на живо как се получи на моят пищов.

Ето и снимки:

1. Фабричната спускова скоба:

https://www.dropbox.com/s/cghu6bd3b20lfrs/nachalo.JPG?dl=0
Изображение

2. Местата за лазерно наваряване:

https://www.dropbox.com/s/3qltvedbq0458l9/rabota.JPG?dl=0
Изображение

3. Така изглежда когато приключите:

https://www.dropbox.com/s/z8d67hn6e3qe0h9/zavyrshena_1.JPG?dl=0
Изображение

https://www.dropbox.com/s/ahxc1upez8bjtrz/zavyrshena_2.JPG?dl=0
Изображение

https://www.dropbox.com/s/ef87ygtnufmu2ly/zavyrshena_3.JPG?dl=0
Изображение

4. Ето и вече монтирано на оръжието:

https://www.dropbox.com/s/hvd9c8upyhblxly/montirana_1.JPG?dl=0
Изображение

https://www.dropbox.com/s/9ajlj924uo5s2gy/Montirana_2.JPG?dl=0
Изображение

Ако някой реши да се пробва ще помагам при необходимост.

EDIT: Нещо не се справих с качването на снимките за това давам линкове на които могат да бъдат отворени. По някаква причина в dropbox-a ми изчезна опцията "copy public link" :??:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Апр 2017, 14:08       Заглавие:  Re: DIY - Trigger Job за S&W Shield
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
:tu:
Видимо си се занимавал в детайлите. Аз на моя само му смених сиъра и много ми харесва.

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Апр 2017, 15:13       Заглавие:  Re: DIY - Trigger Job за S&W Shield
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2007, 13:04
Мнения: 780
Хм.. Ще ти дам да пипнеш моя и вече няма да ти хатесва както е сега при теб :P
Нямаш ли сега голямо пропадане на спусъка след изстрел?

Изпратено от моят E5823 с помощта на Tapatalk


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Апр 2017, 22:02       Заглавие:  Re: DIY - Trigger Job за S&W Shield
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Имаш ли предпазител на пистолета? Ако нямаш предпазител не те ли е страх да го носиш зареден с толкова лек спусък?

Честито за тунинга! :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Апр 2017, 23:55       Заглавие:  Re: DIY - Trigger Job за S&W Shield
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Mr. Smith написа:
:tu:
Видимо си се занимавал в детайлите. Аз на моя само му смених сиъра и много ми харесва.
Какъв сиър му сложи ?

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Апр 2017, 03:41       Заглавие:  Re: DIY - Trigger Job за S&W Shield
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4664
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Нямам го този пистолет и въпреки, че разгледах подробно снимките не бях в състояние да оценя постиженията. Впорчем имам няколко въпроса.

just_shooter написа:
След като приключите ще имате спусък с тегло около 1,4-1,6 кг., с ход 1,5 мм и рисет 1,7 мм. Самата интервенция е чисто моя идея и няма данни от други оръжия. Това са числата които се получиха при мен.


Как мериш хода и рисета? В коя част на самия спусък мериш? За теглото на спусъка е очевидно - 1.4-1.6 кг е наистина оптимално. Това разбирам е на Single Action Mode.

Тези наварки дето си правил - на око ли ги определи или използва собствени чертежи и анализи? Търсеше ли да постигнеш някакви профили?

И след като си постигнал задоволителни резултати - поздравления.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Апр 2017, 05:51       Заглавие:  Re: DIY - Trigger Job за S&W Shield
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2007, 13:04
Мнения: 780
Paco написа:
Имаш ли предпазител на пистолета? Ако нямаш предпазител не те ли е страх да го носиш зареден с толкова лек спусък?

Честито за тунинга! :armed:

Пистолета е с предпазител. Лично аз нямам притесняния от този лек спусък, но някой може да има и за това давам данните които се получиха.

Изпратено от моят E5823 с помощта на Tapatalk


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Апр 2017, 06:10       Заглавие:  Re: DIY - Trigger Job за S&W Shield
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2007, 13:04
Мнения: 780
Yank написа:
Нямам го този пистолет и въпреки, че разгледах подробно снимките не бях в състояние да оценя постиженията. Впорчем имам няколко въпроса.

just_shooter написа:
След като приключите ще имате спусък с тегло около 1,4-1,6 кг., с ход 1,5 мм и рисет 1,7 мм. Самата интервенция е чисто моя идея и няма данни от други оръжия. Това са числата които се получиха при мен.


Как мериш хода и рисета? В коя част на самия спусък мериш? За теглото на спусъка е очевидно - 1.4-1.6 кг е наистина оптимално. Това разбирам е на Single Action Mode.

Тези наварки дето си правил - на око ли ги определи или използва собствени чертежи и анализи? Търсеше ли да постигнеш някакви профили?

И след като си постигнал задоволителни резултати - поздравления.


Наварките са по мои анализи. Използвах луфтомери, за да ипределя колко точно трябва да бъдат. Лазерното наваряване е доста прецизно, но за всеки сличай сложих по 0,2 мм отгоре които в последствие отнех при полирането и напасването. Постигането на точен профил е задължително.
За меренето на спусъка ме е срам ама щом питаш ще ти кажа. Не разполагам с trigger gauge и меренето правя по следния начин: на капачката на една двулитрова бутилка съм завил кука от закъчалка (с леко изправен профил така че да е перпендикулярна на спусъка). Оръжието държа така че цевта да сочи право нагоре под 90 гр. и куката е влезнала в спусъка. Пълня бутилката с определено количество вода и вдигам оръжието бавно и внимателно. И така докато щракне спусъка. Колкото вода в литри има в бутилката това е теглото на спусъка.
Хода на дпусъка и рисета меря с линия която е поставена точно под спусъка, успоредно на хода му. Точката в която меря е в края му на самия връх.
И да това е теглото на single action. Този пищов така или иначе double няма. Тук спусъка подобен на глоковския.

Изпратено от моят E5823 с помощта на Tapatalk


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Апр 2017, 08:29       Заглавие:  Re: DIY - Trigger Job за S&W Shield
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
.38 Super написа:
Mr. Smith написа:
:tu:
Видимо си се занимавал в детайлите. Аз на моя само му смених сиъра и много ми харесва.
Какъв сиър му сложи ?

Апекс. В сет-а има и флат тригър с пружинки, но тях не съм ги сменял.

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Апр 2017, 08:33       Заглавие:  Re: DIY - Trigger Job за S&W Shield
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
Монка,
С какъв кобур го носиш? Искаш ли да погледнеш един кайдекс за апендиксово носене, а и не само. Имам и хубави тритиеви мерници :tu:

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Апр 2017, 08:43       Заглавие:  Re: DIY - Trigger Job за S&W Shield
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 29 Апр 2014, 10:25
Мнения: 217
Местоположение: София
Тия тритиеви мерници за МР-то стават ли? Я пиши на ЛС какво имаш останало като туниниг, да не спамим темата.

_________________
Злати Златев
CNsysRasing


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Апр 2017, 09:23       Заглавие:  Re: DIY - Trigger Job за S&W Shield
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
just_shooter написа:
Paco написа:
Имаш ли предпазител на пистолета? Ако нямаш предпазител не те ли е страх да го носиш зареден с толкова лек спусък?

Честито за тунинга! :armed:

Пистолета е с предпазител. Лично аз нямам притесняния от този лек спусък, но някой може да има и за това давам данните които се получиха.

Изпратено от моят E5823 с помощта на Tapatalk

Поздравления за положените усилия! :armed: И затова, че сподели с близо 4000 регистрирани потребители! И поне още 4000, които четат без да имат регистрация.

Спусъка ти е станал супер!!! :armed: Моят на Глок 22 ген.4 стана около 1.8 - 1.85 килограма. Но според мен беше прекалено лек за постоянно носене с патрон в цевта. Защото Глок няма предпазител, който да блокира натискането на спусъка. Новият собственик ме помоли да върна оригиналните пружини и спусъка стана около 2.5 килограма. Сега спокойно може да си го носи зареден.

Според мен има огромна разлика от спусък 2.5 килограма и спусък 1.8 килограма. Пробвал съм да вдигна пистолета, като симулирам неволно закачане на спусъка. При тегло 1.8 килограма и рязко движение спусъка се задейства. Но все пак Глок 22 зареден е почти един килограм тежък. Ако се повдигне за спусъка малко по рязко усилието върху него може да стигне и до 2 килограма от инерцията и при спусък от 1.8 килограма - гърми. При 2.5 килограма това е невъзможно. Трябва да се натисне спусъка, а не просто да го закачиш неволно без свиване на пръста.


Шийлда ти има предпазител, така че нямаш никакъв проблем да го носиш зареден дори и с този лек и къс ход на спусъка. :tu: Ако си задействал предпазителя разбира се!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Апр 2017, 20:00       Заглавие:  Re: DIY - Trigger Job за S&W Shield
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2007, 13:04
Мнения: 780
Mr. Smith написа:
Монка,
С какъв кобур го носиш? Искаш ли да погледнеш един кайдекс за апендиксово носене, а и не само. Имам и хубави тритиеви мерници :tu:


Сложил съм му StreamLight TLR-6 и проблема с кобурите е сериозен. Поръчах си custom made от www.wrightleatherworks.com. Цената не е от най-разумните (над 350 лв. излезе), но до сега не съм се докосвал до толкова качествен кобур. В момента точно имам малко ядове със същия производител заради кобур който си поръчах за друго оръжие, но това е отделна история и не омаловажава качествата на кобурите които правят.
За мерниците: мислех да слагам тритиеви, но фабричните за мен са изключително удобни и за сега съм решил да стои така.
Ето и две снимки на оръжието и кобура:

https://www.dropbox.com/s/m8l6ir4ukwb26bb/shield.JPG?dl=0

https://www.dropbox.com/s/lhexbnyc8wdrrh6/holster.JPG?dl=0


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Фев 2018, 03:35       Заглавие:  Re: DIY - Trigger Job за S&W Shield
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Понеже няма специална тема за Шилда, с разрешение на Шутъра само ще допълня тая с няколко снимки и сравнителни клипчета като ги кача:
Онзи ден мой приятел си взе същият Шилд само дето е Performance Center издание. Би трябвало да е с по-добър спусък от стандартният, портове на цевта и блока, и файбъроптик мерници - мерник в червено и мушка в зеУено, зеуено... :D
Постреляхме малко и спусъка наистина се усеща по-добър, както е още неразработен. По-лек е поне. Рампата на патронника беше полирана със сигурност.
Очаквах да ми харесат мерниците, но за мене поне са пълна скръб, особено мушката която на слабата светлина в стрелбището не се виждаше изобщо...
Така както е направена мушката, от близоста до портовете, се цапа неимоверно и много трудно се чисти... За мене е почти неизползваема ако се олабят два-три пълнителя...
Сега, да не дава Господ, ясно е, че 2-3 пълнителя освен на стрелбище едва ли ще ги стреляме, а и от където евентуално ще се стреля, мушка може изобщо да не му трябва на човек, но като ще слагат "перформанс" прибори да бяха сложили нещо дето проверено работи, да ме прощават.
Иначе, не бях стрелял портван пищов и доста ми хареса, искрата от портовете изобщо не ме впечатли, аз по-скоро я виждам като проблем ако се стреля нещо от чанта или джоб, дреха, все пак е "защитно" оръжие, но както и да е... Важното е, че повдигането ми се стори малко по-контролирано от на моят "простият" модел... :D
Стреляхме 115гр стрелбищни боклуци и на края му дадох на момчето една кутия Волф да види какво е малко по-силен патрон. Единствената разлика беше, че след почти 300 патрона, руските така засраха пищова, че на предпоследният пълнител затвора не можа да заключи от мръсотия, трябваше да извадиме патрона и да пуснем един борснейк за да подкараме патрона да хедспейсва в патронника. След няколко изстрела попаднахме и на един по-твърд капсул и доизгърмяхме останалото с моят и си тръгнахме.
Не е лош пищов, хареса ми, че не повдига, също спусъка беше добър, но аз лично бих сменил тея мерници.
Момчето няма много опит но стреля, не е бос, като подкара моят с белите точки събра прилична група.
Стреляхме в 6 инча мишени на 7 ярда, дефакто са омащабени за 12 ярда, не беше трудно да държиме целият пълнител в кръга и с двата пищова, още веднъж се убеждавам колко сполучлив е тоя Шилд, само дето портваният е много 36@н за чистене ха ха ха... :D
Малко снимки, като кача клиповете ще ги постна (Мони, извинявай за включването :D ) :

Изображение Изображение

Изображение Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Фев 2018, 06:59       Заглавие:  Re: DIY - Trigger Job за S&W Shield
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2007, 13:04
Мнения: 780
Хм... С удоволствие ако някой тук има такъв Шилд бих сравнил спусъка с моя. Да видим кой се е справил по-добре, аз или performance center-a на S&W ;)

Изпратено от моят E5823 с помощта на Tapatalk


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 54 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer