logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 26 Апр 2024, 19:41




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 142 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2017, 16:36       Заглавие:  Re: Курс за инструктори
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1023
Геле, ,,на времето'' от къде си намерил 500 лева?! Намирисва ми на нерегламентирани доходи!

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2017, 16:39       Заглавие:  Re: Курс за инструктори
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Spurs написа:
Освен ако зад никнейма на питащия не стои някой, който иска шеговито на прикрие истинските си способности...
Ми то си пише кой е колегата, няма нищо за чудене:
Цитат:
Човек се учи докато е прост!
Велизар Маринов
Динамик Армс IPSC
ESA Bulgaria

Spurs написа:
При добро желание, с толкова разбиращи хора тука, всичко е възможно! Но, уви! Само пребройте отрицателните и положителните мнения по темата и ще разберете за какво става дума! Предимно кусури се търсят.
Чета темата с интерес защото е полезна и важна, освен това пишат предимно хора които си разбират материала. Надявам се да продъли с обсъждането и да се стигне до някаква схема, макар и да се съмнявам силно че ще даде краен резултат.
Кусури се търсят от хора които са в час с материала, в това няма нищо лошо... Обаче с добро желание само нищо не се постига, трябват време и пари.
Ако не ми вярваш, само се пребройте колко души имат време за нещо повече от две мнения във форума и колко е най-малката сума която биха отделили за какъвто и да е курс, или за организирането му... :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2017, 19:29       Заглавие:  Re: Курс за инструктори
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18474
korki написа:
Поемам грижата колежката ми да направи правен анализ на въпросите които се дискутират съгласно някой наредби,разпоредби и новия Закон за противодействие на тероризма.
Това наистина ще е интересно, дори само с оглед на това да станат ясни настроенията в системата от гледна точна на Закона за противодействие на тероризма. А аз, от своя страна, в замяна се наемам и предлагам да направим някоя друга неангажираща стрелбичка с който желае от вас на "Локото" или "Лозен"... да обменим опит, най-малкото.

С Уважение,

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2017, 21:55       Заглавие:  Re: Курс за инструктори
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Ное 2016, 00:21
Мнения: 49
Благодарим сърдечно,
Ние сме ок с Sig Sauer P226 MK25 9x19,MP5SD6 както и HK416A5.
Знаем,че сме зле с Г17,19,Макаров и т.н както и Сар модификациите ... Бюджети и политики ...
Имахме добра традиция,но една дефектна Гайка в двигателя разруши всичко...Както и се видя,че инструктори от SWAT не бяха точния избор!!!Относно другата морска абревиатура - там основно огромния съпорт,както и законовите разпоредби и специални законови международни съглашения дават изключително предимство на тях.
Очакваме да се реализира това събитие - от нас до този момент - 3-ма човека.
На "Лозен" не сме идвали,поради 6 причини,но на Локомотив - с удоволствие.
С Уважение и мир,

_________________
Sig Sauer P226 MK25 9x19
MP5SD6 9X19


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2017, 22:34       Заглавие:  Re: Курс за инструктори
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18474
korki написа:
Ние сме ок с Sig Sauer P226 MK25 9x19,MP5SD6 както и HK416A5.
Ухаа, сигурно най-скъпото на пазара! И тъй като Лозен и съответно дългото отпада, нямам търпение да им чуя гласеца на тези пищови за над три бона бройката.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юни 2017, 00:58       Заглавие:  Re: Курс за инструктори
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Zakira написа:
Може и да спамя, но ще изнахалствам! Ко е туй класифаър, колко народ го практикува и къде? И понеже съм обикновен софийски дрисльо без хартийка за богоизбран, да попитам моа ли си мера ,,инструмента'' с батковците на класифаър (каквото и да значи това)? За Glock 17 gen 4 set питам?! Да кажа за протокола не познавам Трактора, Пашата, Буда и тн. да не се притесняват милиционерчетата!

Ми като не ги познаваш къде си тръгнал бе келеш! :DD


Zakira написа:
Геле, ,,на времето'' от къде си намерил 500 лева?! Намирисва ми на нерегламентирани доходи!


Аз му ги дарих, щото съм влюбен. :oops:

Ако се видим ще те черпя докато паднеш от масата. Тука има много стабилни хора. :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юни 2017, 07:24       Заглавие:  Re: Курс за инструктори
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1023
Paco написа:
Ми като не ги познаваш къде си тръгнал бе келеш! :DD

Ми не ги познавам и така мисля и да си остане! Има хора в България, които си работим и изкарваме прехраната по честен начин! Не мутреем и не сме мафиоти, но това не значи че не мразим милиционерите :twisted:

А за черпенето няма да се отървеш :mrgreen:

Изпратено от моят SM-G900F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юни 2017, 10:32       Заглавие:  Re: Курс за инструктори
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Кефи ме, че имаш чувство за самокритика и носиш на майтап. :tu: Но не мрази никой. Това е слабост на духа.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юни 2017, 18:35       Заглавие:  Re: Курс за инструктори
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18474
korki написа:
Както и се видя,че инструктори от SWAT не бяха точния избор!!!
Това ми стана много интересно като го прочетох, но после го забравих. И, да споделя: Ерик Перкинс, инструктор на чигагския SWAT , който идваше да води мероприятията на Тактическата асоциация... за мен е много добър!




Аз имах щастието да участвам на може би последния такъв петдневен семинар през 2013-та, преди да се разхвърчат л.ната при Лясковец... и примадоните да си измият ръцете с едни от най-железните мъже, които познавам... но, да не задълбавам. Като тези тактически упражнения никога не ги бих стрелял... за два дни чатнах за какво иде реч... и завърших накрая първи от над 50 човека, с антипищов като Зиг Про и то. Та, мисълта ми е... че едната стрелба няма как да ти развали другата.


Що се касае до "точния избор", SWAT инструктора идва да преподава специална тактика, а не да те учи как да си хванеш пищова! То затова и висяхме два дни на слънцето да правим стойка и хват почти цял ден... за наказание. Щото ако ти я няма техниката, тактиката ти също увисва... а без това... си един красив манекен с оборудване за 20 бона, който може само да се надява някой друг като бай ти Петко да не изпердаши и да не нарами двуцевката.


Като именно тук идват американските стандарти за техника - да имаш някакъв обективен ориентир дали това, което правиш е правилно или не. И да вземеш съответните мерки, в случай че си далеч от истината.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юни 2017, 20:37       Заглавие:  Re: Курс за инструктори
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18474
tconiotconev написа:
Пистолета е оръжие което трудно се учи и най лесно се забравя от там най лесния начин е опънати лакти + т.н. котешки гръб + прибрана глава. Накратко всяко положение или поза си имат предназначение.

Американски SWAT инструктор + chest rig :

Изображение


Така че... хайде стига с тези свободни съчинения и разни други безумни интерпретации!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2017, 12:52       Заглавие:  Re: Курс за инструктори
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
https://instagram.com/p/BU8_LgqghuX/


Много се чудя като каква точно костенурка съм тука/дано нинджа хахаха/ и дали правилно съм си обул плейта :joke: :joke: :joke:

Иначе заповядайте на Мърф ... :armed:

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2017, 14:15       Заглавие:  Re: Курс за инструктори
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18474
ken6iro написа:

Яко! :tu: :danger: :armed:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2017, 15:06       Заглавие:  Re: Курс за инструктори
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Айде и аз да се изокам от коневръза.
Понеже по една или друга причина с годините съм докарал не малко инструктори (международно признати) у нас за разни "фенски занятия" (както ги нарече един голям началник ).
Въпроса да се правят каквито на човек му се иска семинари и курсове е никакъв. Кани се човек , плаща му се масрафа и идва Обаче:
1. Трабва да има бюджет.
2. Или трябва да има бизнес интерес от страна на частният сектор.
В първият случай отговора е "пари няма" , във вторият случай започват приказките за лобисти интереси (което не е съвсем да лишено от логика).
Няма ли едно от двете - пак почваме да правим от пръдня боя - и ако при последното все стигаме до някаква охра , в случея се опитваме да го докараме на сив металик.
Иначе аз съм силно ЗА идеята....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2017, 15:21       Заглавие:  Re: Курс за инструктори
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18474
Mad Dog написа:
Понеже по една или друга причина с годините съм докарал не малко инструктори (международно признати) у нас за разни "фенски занятия" (както ги нарече един голям началник преди години).
За да е високо КПД-то от мероприятията с такива хора... основната работа трябва да сме си я свършили ние тук, с нашите инструктори. А не да ти дойде някое известно, високоплатено име... и взаимно да си губим времето с елементарни неща като това, как правилно да си хванем пушката и пищова. А без да са налице тези базови умения... и най-добрият световен инструктор да дойде - нещата неминуемо отиват на бичене на халтура. Или ако е по служебна линия, а времето повече - два дни на слънцето, само стойка и хват за наказание.

Затова и въпроса със семинара с Любиша си го движа самосиндикално... щото ми се стреля хай-левъл техника точно под неговото ръководство. А не нещо друго, каквото началството реши. За което, разбира се, съм готов да си платя едни скромни 300 лева от моя си джоб, без патроните. А и много съмишленици тук определено не ми и не трябват.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2017, 18:16       Заглавие:  Re: Курс за инструктори
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31410
Местоположение: Sofia
случайно попаднах на това

Welcome to our advanced pistol shooting course - TRTP. 18.06.2017!

https://www.facebook.com/ESA-Bulgaria-1074613199271163/


„Tактическа стрелба с пистолет – TRTP ( Time reaction and target perception) “

Участието в този курс е най-лесния и най-достъпен начин да се сдобиете със сертификат на
„Европейската Секюрити Академия“ и да се докоснете до методиката й на обучение и международно разпознатите й стандарти.
Курсът е специално разработен и утвърден от центаралата на академията за нуждите на ЕСА България. Ще се провежда само на български език, ограничен брой пъти в годината.
Програмата е основана на съдържанието на курса провеждани в централата в Полша – „TRTP”. Курсът предлага всички елементи засегнати в курсовете на ЕСА, представени в кратък интензивен еднодневен формат.

Този курс е за напреднали ползватели на огнестрелно оръжие. Програмата набляга изключително много на стрелбата след движение и в движение, стрелбата по група мишени на пределно близки разстояния, светкавична реакция и разпознаване на целите.
Програмата надгражда всичко, което е изучавано в курса на ЕСА България „Тактическа стрелба с пистолет“ и „Тактическа динамична стрелба с пистолет“.

Обучението ще бъде изцяло практическо, подчинено на модела О-Д-Т-И-А ( Обяснение- Демонстрация-Повторение-Изпълнение-Анлиз).

След бърз инструктаж по правилата за безопасност, курсът продължава с упражнения за бързо определяне на нивото.

Съдържание:


• Алтернативни стрелкови позиции и бърза смяна позициите;
• Стрелба от движение;
• Стрелба на крайно близки разстояния;
• Стрелба със светкавично отразяване на атаката;
• Стрелкови техники при скрито носене на оръжието;
• Допълнителни упражнения развиващи бързината и точността на стрелба;
• Всички техники преподавани в предходните нива на курсовете на ЕСА;
• Стрелба по група мишени и в различни зони от мишената;
• Стрелба след физическо натоварване.

Специална цена на курса за български клиенти: 360.00 лв. с ДДС
Участниците, които вече са завършили курс на ЕСА, ползват 10% отстъпка.

В цената на курса са включени:

• Ползването на стрелбище и мишени;
• Официален сертификат от централата на ЕСА – TRTP Pistol;
• Допълнителен сертификат от ЕСА България на български език, обясняващ съдържанието на курса и постигната индивидуална степен със съответния модел и марка късо огнестрелно оръжие;
• Допълнителен сертификат от ЕСА България на Английски език (при поисквне), обясняващ съдържанието на курса и постигнатата индивидуална степен със съответния модел и марка късо огнестрелно оръжие;
• Комплект подаръци от ЕСА България;
• Tениска на ЕСА;
• Почетен знак (плочка с надпис и сериен номер) на ЕСА България;
• 200 патрона за късоцевно оръжие калибър 9х19 мм.
Заявяването на желание за участие става чрез изпращане на заявка в свободен текст, на български език, на електронна поща: bulgaria@euseca.com. Запазването на място в групата става с извършване на пълно плащане на цената на курса по банкова сметка, която всеки заявил желание за участие ще получи индивидуално. Срок за запазване на място за участие в курса е до 12.06.2017г.
За допълнителна информация можете дс се свържете с нас на горепосочения адрес.
Добре дошли!

https://www.facebook.com/events/7961959 ... y%22%3A%22[%7B%5C%22surface%5C%22%3A%5C%22page%5C%22%2C%5C%22mechanism%5C%22%3A%5C%22page_upcoming_events_card%5C%22%2C%5C%22extra_data%5C%22%3A[]%7D]%22%2C%22has_source%22%3Atrue%7D

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 142 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: kcv и 47 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer