logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 20 Апр 2024, 00:38




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 79 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2017, 14:47       Заглавие:  Re: Nice shot
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Какво има да говорим за 2000 + метра изстрел. Има факти, като премине звуковата бариера проектила си променя драстично траекторията. Освен това кой си прострелва оптиката на 2000 метра?! Корекции по скалата над определено ниво са комични, заради нивелирането, което става невъзможно.

Над 1600 метра всеки изстрел е лотария. До 1500 метра може да се стреля с .338, .408 и .50 BMG.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2017, 14:58       Заглавие:  Re: Nice shot
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
Paco написа:
Какво има да говорим за 2000 + метра изстрел. Има факти, като премине звуковата бариера проектила си променя драстично траекторията. Освен това кой си прострелва оптиката на 2000 метра?! Корекции по скалата над определено ниво са комични, заради нивелирането, което става невъзможно.

Над 1600 метра всеки изстрел е лотария. До 1500 метра може да се стреля с .338, .408 и .50 BMG.


да знаеш много глупости написа :oops:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2017, 16:06       Заглавие:  Re: Nice shot
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Кои са толкова много. :)

1. Че при преминаване под звуковата бариера куршума си променя траекторията.

2.Че оптиката трудно се нивелира, ако се стреля с голяма парабула.

3. Че изстрел над 1600 метра е лотария.

Ще ми е интересно да чуя кое и защо е глупост. :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2017, 17:29       Заглавие:  Re: Nice shot
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Paco написа:
Кои са толкова много. :)

1. Че при преминаване под звуковата бариера куршума си променя траекторията.

2.Че оптиката трудно се нивелира, ако се стреля с голяма парабула.

3. Че изстрел над 1600 метра е лотария.

Ще ми е интересно да чуя кое и защо е глупост. :)


1 Променя си ма 308 го стрелят и на 1100 та и на 1200 метра

2 Трудно колкото и другото нивелиране,слагаш една основа на 20 или 30 МОА и после я ловиш като очиларка

3 Лотария за теб и мен,добрите стрелци с добра оптика и пушка бият на 2000 метра вече без да се напьват много както ние с теб бихме се напьнали на 600 или 800 метра

Хората сьстезания правят на над 1500 метра,не им викат Лотария ми сьстезание,ако беше лотария то и аз да сьм се цанил за кьсметлия ма на,искат си и рька и око и пушка та да легнеш


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2017, 17:44       Заглавие:  Re: Nice shot
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Щирлиц написа:
Дръпна ти се водата като стана дума да застанеш мъжки зад думите си , още повече и с финансово изражение . Почна да скимтиш , извиняваш и тупаш с опашка ниско .
Щирлиц, виждам, че ти е малко напушено... :D ; затова, да ти предложа аз един бас. Е, няма да е 5х100, щото съм още много далеч от твоя левъл. Но нещо около 5х10 и малко отгоре; превъплътено в бутилка черно "Джони"; пътува към Стара Загора, ако прогнозата ми се окаже невярна. Пък ако взема да позная - сакам само признание! Та, заповядай след малко в темата за Сирия!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2017, 21:54       Заглавие:  Re: Nice shot
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Ivo III написа:
Paco написа:
Какво има да говорим за 2000 + метра изстрел. Има факти, като премине звуковата бариера проектила си променя драстично траекторията. Освен това кой си прострелва оптиката на 2000 метра?! Корекции по скалата над определено ниво са комични, заради нивелирането, което става невъзможно.

Над 1600 метра всеки изстрел е лотария. До 1500 метра може да се стреля с .338, .408 и .50 BMG.


да знаеш много глупости написа :oops:


Еее сега кажи: "Объркал си рейса пич" . Тва "говориш глупости"... Така нито един готин тип не съм чул да говори. Както и Кенширо се излага. Мъж планина, а се изцепва, като 20 годишна продавачка в мола.

Давайте го по лежерно. Вие тарикати ли сте или сухари. PDT_Armataz_01_22

Иначе да объркал съм се яко. Така е! Направо съм се качил на влака за Мездра вместо за Пловдив. :oops: В голяма грешка съм...


Вече знам кой е калибъра!!! .300 Win. Magnum :armed:





 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2017, 22:20       Заглавие:  Re: Nice shot
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Пако така не се прават провокации ... фен съм ти ама това дето пишеш не става за провокация и е досадно и ше се триеме...

има голямо поле за бъзици далечната стрелба ама мааалко требва да се знае...аз не съм виждал на живо класна оптика ама поне знам, че "невъзможно нивелиране" е понятие нонсенс...
как си променяла костилката драстично траекториата ...като минела бариерата звукова...ама заеби ...тва не е детска градина тука...

стегни се и гледай

стрелба на над 4км
https://www.youtube.com/watch?v=aoQMYb70QJ8
флоберка на 900м
https://www.youtube.com/watch?v=Fg808TYc2Ao

не мое всичко да е измама...аз понеже не разбирам вервам, че може да има попадение прицелно на над 3000м
вятъра прецаква всичко...иначе не може да не може


Последна промяна Poseidon на 28 Юни 2017, 22:22, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2017, 22:21       Заглавие:  Re: Nice shot
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
Добре, Пацо, всички те разбрахме. Хайде спри се вече!

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2017, 22:23       Заглавие:  Re: Nice shot
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Уникален стрелец! :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Авг 2017, 10:33       Заглавие:  Re: Nice shot
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 18 Сеп 2014, 17:47
Мнения: 91


Хората обясниха колко невъзможно и извън балистиката на познатите калибри е такова попадение :)

Нужно е 84 mil-а над целта. Специални бази с наклон 180 MOA евентуално биха свършили работа да се види целта с използваната оптика.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Авг 2017, 09:29       Заглавие:  Re: Nice shot
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 29 Апр 2014, 10:25
Мнения: 217
Местоположение: София
Поровете се малко в нета, самия стрелец определя попадението си като случайно, видял как талибаните наближават скрито правителствени войски и стрелял да ги сплаши. Сега ще се поровя къде беше линка да го сложа тук.

_________________
Злати Златев
CNsysRasing


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Авг 2017, 09:56       Заглавие:  Re: Nice shot
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
Това добре, но доста "медии" пропуснаха да отразят тези слова на стрелеца.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Авг 2017, 10:25       Заглавие:  Re: Nice shot
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
iterziev написа:
Хората обясниха колко невъзможно и извън балистиката на познатите калибри е такова попадение Нужно е 84 mil-а над целта. Специални бази с наклон 180 MOA евентуално биха свършили работа да се види целта с използваната оптика.
Щом "killing"-а на това разстояние е "confirmed" - значи е възможен! А колко невероятен би бил подобен изстрел - вече си е мнение по въпроса. Впрочем, някой виждал ли е с каква пушка и оптика точно е стрелял канадският снайперист?! Да, вижал съм ги само на снимка, но съм чел за компютъризирани оптики. А вече какво и как изчислява там компютърът - някой по-запознат, ако иска може да сподели.

Това тук е явното:



... а за секретните разработки, които се тестват в наши дни на терен - можем само да предполагаме.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Авг 2017, 11:01       Заглавие:  Re: Nice shot
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
още ПСВ са водили такъв огън .. мерник 20 .. и пукат групово обезпокоително
даже са били доста ефективни по оръдейни разчети, защото проектилите падат под голям ъгъл :DD


има няколко момента
- след 1000метра е трудно разпознаването на целта
- наистина си е късметлийски изстрел .. на 2200метра - полета на тази 50ка е около 6 секунди, .. ако целта върви или бяга .. след 6 секунди къде ще е ? освен това и земята се врътнала доста за това време :))
- всяко такова потвърдено (ПОТВЪРДЕНО!) попадение .. се използва яко за реклама и помпане на самочувствие на нацията

разговаряли сме с чешки военен снайперист с много мисии в Афганистан (с 408 е служил в АФГ)
сподели че има няколко попадения около и след 2000метра, .. обикновено са с втори изстрел и са били чисто късметлийски (сам си го казва снайпериста)

ПП: проектила си има енергия за трепане, стига някой да се блъсне в него :DD

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Авг 2017, 11:05       Заглавие:  Re: Nice shot
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Сега се сещам за едно интервю на Крис Кайл, в което изразяваше своето уважение към снайперистите от едно време. Щото сега компютърът сам си изчислявал всичко, като истинският снайперизъм е бил именно тогава.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 79 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer