logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 23 Апр 2024, 10:12




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 228 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Окт 2018, 17:33       Заглавие:  Re: EU GUN BAN .. на БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5271
Местоположение: София
b5202s написа:
Ако може се преборете за двеста патрона за нарезно за ловни цели. Защото сега имаш 200 за гладко и 100 за карабина.

От кога 300-те за гладко са станали на 200? А 100 са за дълго нарезно, че карабина е доста общо понятие. Освен това, дори нарезните да станат 200, пак не стигат за 3-то ниво състезание. Но пък можеш да се обзаведеш с повече отръжия от един и същи калибър и за всяко от тях да пазиш разрешения брой патрони...

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Окт 2018, 17:55       Заглавие:  Re: EU GUN BAN .. на БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
1. Какъв е смисълът на ограничението?
2. Ако целта е да имаш повече цеви от един калибър без да са ти нужни, значи закона в тази си част е глупав.

За 200 щом казваш може и да са 300, тогава толкова трябва да са ти и за дълго нарезно.

А дали трябва изобщо да има ограничение и колко? Може да се обсъжда едва след, като имаме отговора на въпрос 1.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Окт 2018, 21:18       Заглавие:  Re: EU GUN BAN .. на БГ
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 08 Юли 2018, 13:20
Мнения: 53
Ivo III написа:
cyber написа:
Пълнителите с по 30 за спортни цели остават ли ?


само за доказан спортист .. сега борим как да се доказва :tank:

Сами ще си отрежете клона ако стане това...не трябва да забравяме, че развитието на масовия спорт трябва да е основна цел на всяка федерация а рестрикциите във всеки един вид ще доведат до отлив на и без това малкото любители на стрелбата. Понеже не съм професионален футболист/спортист, трябва ли да ритам с половин топка или половин бутонка?
По мои впечатления от последното състезание на което присъствах ще има не повече от 100 човека в България с 30ки :DD
Масовост и облекчения в спорта му е майката а не броене на заслужили и не заслужили, но всичко е точно. :tank:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Окт 2018, 21:50       Заглавие:  Re: EU GUN BAN .. на БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
има масов спорт и елитен спорт за високо спортно майсторство

а това с доказването е съгласно директива на ЕС ..

има я в началото на темата, четете

ние от 2 години пишем ли пишем тук, имаше и подписки дето българите най малко се включиха, даже ловците ни се присмиваха че ще ни земат играчките

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2018, 12:15       Заглавие:  Re: EU GUN BAN .. на БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
Ivo III написа:
има масов спорт и елитен спорт за високо спортно майсторство

а това с доказването е съгласно директива на ЕС ..

има я в началото на темата, четете

ние от 2 години пишем ли пишем тук, имаше и подписки дето българите най малко се включиха, даже ловците ни се присмиваха че ще ни земат играчките


Аз се включих в подписката /макар и да не съм спортуващ/ в рамката на това понятие.
Включих се, заради принципа който касае всички ни като ценители.
Мисля си за подписката, ние. / боравещите с оръжие/трябва да разберем вкупом и поотделно фактора пропаганда, който да мотовира носещи и ползващи, убеждаването, че това не е порок.
Публичната защита, че това умение е добродетел, както и че уреждане по единично, вероятно работи до някъде и за къс период от време, но винаги ще ни "цакат" по отделно.
Това трябва да се разбере.
Наскоро гледах филмче, в което мъжете се навряха под масата, защото на една чистачка и изпъкна пистолета за самоохрана. А това е пропаганда наслагвана от лоби с конкретни и дългосрочни цели.
Осъзнаването, че оръжието е само инструмент, а умението с инструмент, е добродетел, която е добре да се цени, развива, та дори да се гордее.
Аз също имам своите умения в гората, те не са статични и трудно влизат в дефениция, но именно уменията които съм натрупал, биха помогнали в една ситуация, а самото оръжие, би имало стойността само на помощен инструмент.
Мисля си, че е добре да настояваме на принципи, които касаят стрелящите, което беше и моята мотивация да се включа.
Може би е заради годините, а и опита, но за мен е ясно, че ако отсвирят едните /спортуващи/, онези с дългосрочната цел рестрикции, ще отсвирят след време и другите /високо спортно спортуващи..
Осъзнаването на целите, като група, ще полезно за нас, както и че установяването на принцип, би уредил всеки ни по отделно.
Отделно, но, част от организирано и осъзнато от ползите на определени умения общество.
Онзи мангал от Русе, уби момичето, без оръжие, а ние се държим, като виновни, заради уменията си.
П. П.
Това, че ловците са се присмивали, го разглеждам, като инфантилна реакция, на хора не осъзнаващи, какво предстои да им се случи, въпрос на време е.

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2018, 12:56       Заглавие:  Re: EU GUN BAN .. на БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2811
kanartikin написа:
Може би е заради годините, а и опита, но за мен е ясно, че ако отсвирят едните /спортуващи/, онези с дългосрочната цел рестрикции, ще отсвирят след време и другите /високо спортно спортуващи..

kanartikin написа:
Публичната защита, че това умение е добродетел, както и че уреждане по единично, вероятно работи до някъде и за къс период от време, но винаги ще ни "цакат" по отделно.


"Когато нацистите дойдоха за комунистите, аз мълчах - не бях комунист.
Когато дойдоха за социалдемократите, аз мълчах - не бях социалдемократ.
Когато дойдоха за тези от профсъюзите, аз мълчах - не членувах в профсъюз.
Когато дойдоха за евреите, аз мълчах - не бях евреин.
Когато дойдоха за мен – вече нямаше кой да говори."

Martin Friedrich Gustav Emil Niemöller

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2018, 13:19       Заглавие:  Re: EU GUN BAN .. на БГ
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 975
Местоположение: София
Цитат:
[Аз се включих в подписката /макар и да не съм спортуващ/ в рамката на това понятие.
Осъзнаването, че оръжието е само инструмент, а умението с инструмент, е добродетел, която е добре да се цени, развива, та дори да се гордее....
Осъзнаването на целите, като група, ще полезно за нас, както и че установяването на принцип, би уредил всеки ни по отделно.
...


Подкрепям +100 :armed:

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2018, 15:23       Заглавие:  Re: EU GUN BAN .. на БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Ritter написа:
"Когато нацистите дойдоха за комунистите, аз мълчах - не бях комунист.
Когато дойдоха за социалдемократите, аз мълчах - не бях социалдемократ.
Когато дойдоха за тези от профсъюзите, аз мълчах - не членувах в профсъюз.
Когато дойдоха за евреите, аз мълчах - не бях евреин.
Когато дойдоха за мен – вече нямаше кой да говори."


:tu:

За съжаление това е подобно на това, което срещам отвреме на време в този форум - "през оная работа ми е", "ще си го преместя", "не ме интерсува" и други. При всяка нова забрана на хоризонта, реакцията в този форум,се състои от дебати какво точно се забранява и как ще се отрази лично. Опасно мълчание. Правото за защита на личен живот и имущество е върховно право за всеки. Защитата на това право не пада от небето и не е напълно гарантирано от държавата.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2018, 15:56       Заглавие:  Re: EU GUN BAN .. на БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Ritter написа:
kanartikin написа:
Може би е заради годините, а и опита, но за мен е ясно, че ако отсвирят едните /спортуващи/, онези с дългосрочната цел рестрикции, ще отсвирят след време и другите /високо спортно спортуващи..

kanartikin написа:
Публичната защита, че това умение е добродетел, както и че уреждане по единично, вероятно работи до някъде и за къс период от време, но винаги ще ни "цакат" по отделно.


"Когато нацистите дойдоха за комунистите, аз мълчах - не бях комунист.
Когато дойдоха за социалдемократите, аз мълчах - не бях социалдемократ.
Когато дойдоха за тези от профсъюзите, аз мълчах - не членувах в профсъюз.
Когато дойдоха за евреите, аз мълчах - не бях евреин.
Когато дойдоха за мен – вече нямаше кой да говори."

Martin Friedrich Gustav Emil Niemöller

Именно!
Трябва ви нещо като NRA, да защитава и популяризира притежанието на оръжие и стрелбата във всичките и видове - спортна, за самоотбрана, за лов, за кеф.
За тия 20 години трябваше да има национална организация, която да лобира, да организира мероприятия за подкрепа на идеите си, да събира нови членове, да обучава - изобщо да става сила, с която да се съобразяват.
Май са към 200-300 000 притежателите на оръжия в БГ. Сложи семействата им, и получаваш блок от почти милион гласоподавателя. Обедини ги с една цел - запазване и увеличаване правата за ползване на оръжия, и ще видиш как не вие тях, ами политиците сами ше почнат да ви идват на крака да искат подкрепа за изборите. С ясната идея, че ако не изпълнят обещанията си, следващите избори ще загубят подкрепата ви и ще си ходят.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2018, 16:00       Заглавие:  Re: EU GUN BAN .. на БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
minavasht написа:
Трябва ви нещо като NRA


нали следиш последните няколко дена дискусиите в форума .. според теб възможно ли е да съществува такава организация в БГ с такива хора ?

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2018, 16:17       Заглавие:  Re: EU GUN BAN .. на БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Ами, мисля че може. Има различни виждания за това как да се постигне, но май всеки иска едно и също.
И не е задължително да е голям броя на членуващите. NRA e няколко милиона активни члена, но зад тях стоят 70-80 милиона протежателя на оръжие, защото NRA се бори със зъби и нокти срещу всяко ограничение и забрана, и активно работи за облекчаване на съществуващите такива.
Създайте такива организация, започнете сериозно да водите кампания, хората сами ще дойдат при вас, като видят че сте сериозни и се опитвате да свършите нещо. И не е задължително да са митинги - напълнете фейсбук с случаи на ползване на оръжие за самозащита.
организирайте пресконференции, на които да говорите за нуждата и ползата от оръжието - първо ще дойдат 1-2 журналиста, но като продължавате и събирате сила, ще видите че стават повече.
Организирайте дебати и с факти доказвайте идеите си.
Няма да стане за ден, няма и за година. Но ще стане.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2018, 16:45       Заглавие:  Re: EU GUN BAN .. на БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
minavasht написа:
Ами, мисля че може. Има различни виждания за това как да се постигне, но май всеки иска едно и също.
И не е задължително да е голям броя на членуващите. NRA e няколко милиона активни члена, но зад тях стоят 70-80 милиона протежателя на оръжие, защото NRA се бори със зъби и нокти срещу всяко ограничение и забрана, и активно работи за облекчаване на съществуващите такива.
Създайте такива организация, започнете сериозно да водите кампания, хората сами ще дойдат при вас, като видят че сте сериозни и се опитвате да свършите нещо. И не е задължително да са митинги - напълнете фейсбук с случаи на ползване на оръжие за самозащита.
организирайте пресконференции, на които да говорите за нуждата и ползата от оръжието - първо ще дойдат 1-2 журналиста, но като продължавате и събирате сила, ще видите че стават повече.
Организирайте дебати и с факти доказвайте идеите си.
Няма да стане за ден, няма и за година. Но ще стане.


а кога за последно си бил в България 8)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2018, 17:08       Заглавие:  Re: EU GUN BAN .. на БГ
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 975
Местоположение: София
minavasht написа:
Ами, мисля че може....организирайте пресконференции, на които да говорите за нуждата и ползата от оръжието - първо ще дойдат 1-2 журналиста, но като продължавате и събирате сила, ще видите че стават повече.
Организирайте дебати и с факти доказвайте идеите си.
Няма да стане за ден, няма и за година. Но ще стане.


дадада :armed:
да започваме:

Ето, като начало:
НАБС - Национална Асоциация на Българските Стрелци (например)

Заинтересуваните освен нас - тези с КНО, с дълго, би трябвало да са и ловците и колекционерите и историците и производителите, и оръжейните търговци, и някои юристи...

Журналисти ще намерим, Юристи - също, телевизии също

Много сме и имаме разнообразни знания и познанства! Ако излезем от пашкулите на ежедневието и песимизма ще го спретнем!!!

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2018, 17:14       Заглавие:  Re: EU GUN BAN .. на БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Не съм се връщал в БГ от май 7-8 години. Но виждам как се правят нещата тук.
Ето, някой са навити да се направи нещо, защото малко по малко ви режат и ограничават. И ако си мълчите и се оправяте поединично, рано или късно ще ви оправят всичките.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2018, 17:17       Заглавие:  Re: EU GUN BAN .. на БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
Периодически някой започва, прави организация пред последните 15 години
поне 6-7 организации знам дето изгаснаха като свещички на студено

като видяхме с какъв ентусиазъм се подписа подписката .. за тази директива (най-малък % за европа)
.. може би ще се случи ама при следващите поколения

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 228 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Last Man Standing и 35 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer