logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 20:49




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 228 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2018, 17:23       Заглавие:  Re: EU GUN BAN .. на БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
Ivo III написа:
minavasht написа:
Трябва ви нещо като NRA


нали следиш последните няколко дена дискусиите в форума .. според теб възможно ли е да съществува такава организация в БГ с такива хора ?

Не може.
Но не бива да спираме, да се опитваме.
Тези които са като магаре на мост, са 5/6 персони, явни са и се познават конкретно.
За мен голямият проблем, е отчаянието на отделният човек, обезверяването, пълното безсмислие да се полемира със бетонни глави, липсата на изявена личност със силата да увлича.
Има разни остатъци от миналото които отчайват и компрометират идеята.
Същите считат, че оръжието придава, статут, признак на власт и им се полага по право.
Те, няма да бъдат част от осъзнато организирана инициатива.

Аз лично подкрепям стрелците, както и ценящите оръжието, като такова, което съхранява мъжкото начало.
За мен, казаното от Минаващия е правилно, с допълнението, че политическата страна на тези които биха подкрепили инициативата, не представлява интерес.
Ако ясно и недвусмислено се заяви, че се търси само законна изява и ще се подкрепи само този който осигури легитимност.
Нищо друго.
Само легитимност.
Идеята е, да се борят за гласовете на ценителите на оръжието.
Аз лично, нямам илюзии от настоящата политическа класа, но бих подкрепил този, който легитимира моето/нашето право, като не ме интересува друго за какво се бори.
То и без това обърката там, е пълна.
Разбира се, конюнктурата у нас и Европа, е срещу оръжейната традиция и култура и възможността да се копира NRA, е абсурдна изначало.
Това е въпрос на среда и представа за нормално.
Тука, е така!!!!
Но също е вярно, че със чакане и спасяване по единично, ни обричат на отмиране.
Такава, е и целта, според мен.
Осъзнатият избор, е рядко срещано явление, но пък е добър мотиватор и опора за нещо, което наричаме 3-ти закон на Нютон. :-)

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2018, 17:42       Заглавие:  Re: EU GUN BAN .. на БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
Ivo III написа:
Периодически някой започва, прави организация пред последните 15 години
поне 6-7 организации знам дето изгаснаха като свещички на студено

като видяхме с какъв ентусиазъм се подписа подписката .. за тази директива (най-малък % за европа)
.. може би ще се случи ама при следващите поколения

Да, това е точно така!!!!
И е нормална реакция.
Това е същото, като да направиш Юдейска организация в Берлин през 1941г или да се обявиш за Горянин в България през 1948г.
И всеки, на когото му е оказана честта да има разрешитешно, под страх от промяна на статуквото, ще бъде предпазлив разбира се.
Тази пасивност, не е в резултат на леност, ограниченост или природна тъпота.
Просто, хората се опасяват, че споменатата чест, ще им бъде отказана.

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2018, 18:13       Заглавие:  Re: EU GUN BAN .. на БГ
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 975
Местоположение: София
Ivo III написа:
Периодически някой започва, прави организация пред последните 15 години
поне 6-7 организации знам дето изгаснаха като свещички на студено... може би ще се случи ама при следващите поколения


Да, за съжаление си прав...
важно е колко сериозно ще подхождаме, важно е колко ще бъдем екипни, не мизантропи.
Който не исика да свърши работата, намира причина...

И всичко зависи от нашето усърдие, дисциплина, амбиция и отговорност!
Ако гоним целта си, идеала си с максимална отдаденост, нещата ще се случват!

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2018, 19:03       Заглавие:  Re: EU GUN BAN .. на БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юни 2006, 06:57
Мнения: 1361
Може да прочете първите три поста от темата за EU директивата от
08.12.2015. за гражданските инициативи по темата в отделните държави. Преди три години се случват събитията.

viewtopic.php?f=1&t=14695

_________________
Живко Антонов
СК "Shotgun Masters"
Тяжело в деревне без нагана.
И с наганом - тоже тяжело.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2018, 21:14       Заглавие:  Re: EU GUN BAN .. на БГ
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 08 Юли 2018, 13:20
Мнения: 53
MolonLabe написа:
важно е колко ще бъдем екипни

Властта се огъва пред протести, доказано, покажат ли те по телевизора ти обръщат внимание, ако не, значи не съществуваш. И 100 организации да се направят файда йок!
Трябват дела а не думи. Защо ако притежателите на оръжие, смятат, че се ограничават правата им по някакъв начин не се съберат пред парламента един ден и да изпият по едно кафе за половин час да кажем, само тогава ще се обърне внимание на тоз "проблем",,, По данни, ползвателите на оръжие в България са около 300к, един процент от тях да надигнат глас и ще се обърне внимание, но страхът да не изгубиш заветната хартия е голям и главата пак ще се наведе, като по старому, докато оръжие не остане само в службите и в нашите хора :DD пак по старому.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2018, 21:55       Заглавие:  Re: EU GUN BAN .. на БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
DMASTER написа:
MolonLabe написа:
важно е колко ще бъдем екипни

Властта се огъва пред протести, доказано, покажат ли те по телевизора ти обръщат внимание, ако не, значи не съществуваш. И 100 организации да се направят файда йок!
Трябват дела а не думи. Защо ако притежателите на оръжие, смятат, че се ограничават правата им по някакъв начин не се съберат пред парламента един ден и да изпият по едно кафе за половин час да кажем, само тогава ще се обърне внимание на тоз "проблем",,, По данни, ползвателите на оръжие в България са около 300к, един процент от тях да надигнат глас и ще се обърне внимание, но страхът да не изгубиш заветната хартия е голям и главата пак ще се наведе, като по старому, докато оръжие не остане само в службите и в нашите хора :DD пак по старому.

Едно време бях мисля член номер 163 или 183 на Екогласност. Случи се, че по онова време нямах какво друго да правя и обикаляхме по митингите с две Лади и веехме байраци. Гониха ни с кирки, пускахме позиви от балон над Стамболийски, лелки ни хранеха по селата. В щаба на Жеко Жеков бяхме 5-10 човека. И го избрахме. После помагах на И Костов, избрахме и него.
Помня как майка ми с рев ме е молила да не се замесвам, защото щели да ми направят нещо, да съм си стоял кротко и да си гледам живота, не било моя работа да променям света.
Та да, познато ми е.
Тук имат една приказка “ the squeaky wheel gets the grease” - демек докато не почнеш да се оплакваш, никой няма да ти обърне внимание.
Докато си мълчите, няма кой да ви забележи.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2018, 22:09       Заглавие:  Re: EU GUN BAN .. на БГ
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 08 Юли 2018, 13:20
Мнения: 53
minavasht написа:
“ the squeaky wheel gets the grease”

Има и една друга "Срам пу.ка не е.е" :happy: ....та от срам ли от страх ли накрая ще си останем без пушки и пищоле :D


Последна промяна DMASTER на 28 Окт 2018, 22:11, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2018, 22:45       Заглавие:  Re: EU GUN BAN .. на БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
minavasht написа:
Тук имат една приказка “ the squeaky wheel gets the grease” - демек докато не почнеш да се оплакваш, никой няма да ти обърне внимание.
Докато си мълчите, няма кой да ви забележи.


Аз мисля, че по-ефетkивно е движение за намаление на престъпленията (кражба, взлом, изнасилване и пр) и правото за защита. Подобни движения доведоха до ред щатски закони като Stand Your Ground, Make my day etc и изключителена редукция на подобни престъпления (криминала се бои от armed response) . Това автоматично би олабило режима за притежание и употреба на оръжие, а така съшо ще получи широка подкрема and squeak от страна на мирните граждани. Само един политик с високи политически амбиции или телевизионна звезд ще са способни да повдигнат децибелите. Въпроса е дали някои ще помогнат.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Окт 2018, 17:12       Заглавие:  Re: EU GUN BAN .. на БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Yank написа:
minavasht написа:
Тук имат една приказка “ the squeaky wheel gets the grease” - демек докато не почнеш да се оплакваш, никой няма да ти обърне внимание.
Докато си мълчите, няма кой да ви забележи.


Аз мисля, че по-ефетkивно е движение за намаление на престъпленията (кражба, взлом, изнасилване и пр) и правото за защита. Подобни движения доведоха до ред щатски закони като Stand Your Ground, Make my day etc и изключителена редукция на подобни престъпления (криминала се бои от armed response) . Това автоматично би олабило режима за притежание и употреба на оръжие, а така съшо ще получи широка подкрема and squeak от страна на мирните граждани. Само един политик с високи политически амбиции или телевизионна звезд ще са способни да повдигнат децибелите. Въпроса е дали някои ще помогнат.

Това имах предвид и аз, да се използва обстановката - със сигурност ще има широка подкрепа в момента.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Окт 2018, 16:11       Заглавие:  Re: EU GUN BAN .. на БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1219
Местоположение: USA
kanartikin написа:
Ivo III написа:
minavasht написа:
Трябва ви нещо като NRA


нали следиш последните няколко дена дискусиите в форума .. според теб възможно ли е да съществува такава организация в БГ с такива хора ?

Не може.
Но не бива да спираме, да се опитваме.
Тези които са като магаре на мост, са 5/6 персони, явни са и се познават конкретно.
За мен голямият проблем, е отчаянието на отделният човек, обезверяването, пълното безсмислие да се полемира със бетонни глави, липсата на изявена личност със силата да увлича.
което наричаме 3-ти закон на Нютон. :-)

Мисля, че България е много далече до създаване на официална организация от рода на NRA. Преди няколко дни по българските новини имаше случай, мисля, че беше в София. Някакъв "следовател" с приятел в ресторант започват разправия. "Следователя" вади пистолет и стреля по оградата на къща срещу ресторанта. Трябва да си институционно ненормален, за да вадиш оръжие и да стреляш ей така, за удоволствие по къщите. И протестирате, че имате проблеми с разрешенията за притежаване.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Ное 2018, 09:47       Заглавие:  Re: EU GUN BAN .. на БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18472
Според чужди анализатори, оттеглянето на Меркел ще доведе до "парализиране" на ЕУ-то:
https://www.euractiv.com/section/future ... lysts-say/

Дори и да не се стигне чак дотам, трусовете/ сътресенията вътре в общността... с оглед на набирането на скорост на най-различни крайно десни/ националистически/ популистки формации... е сигурно! Така че на фона на задаващите се кризи вътре в ЕУ-то... зорлем да бързаме да криминализираме "големите" пълнители, за да се сложим на ойрогейците... нещо не ми стои.

Да го впишат в ЗОБВВПИ най-много, и... както ако те хванат да носиш едновременно две КНО-та за самоотбрана, глобата е 500 лв./ по спомени...подобно да е законовата конфигурация и за празните "големи" пълнители... ако евентуално се стигне дотам и то.

Иначе, да... всяка допълнителна рестрикция, без значение каква е тя... хич не е окей! Но, щом такава е повелята от ЕУ-то... какво реално можем да направим ние тук?! Както досега, всеки си се организира на малки групички/ засега само спортистите успяват/ успяха... и си гонят интереса. Останалите, така или иначе... ПАК ЩЕ ГО ИЗДУХАТ!!! Реве Пацо, че не са му дали разрешение за закупуване на трето КНО... а на колко народ въобще не им подновиха разрешителните за самоотбрана?! Ама тема за това няма и в Основния форум, що ли?!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Ное 2018, 21:49       Заглавие:  Re: EU GUN BAN .. на БГ
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2017, 15:25
Мнения: 725
Не знам защо, но напоследък докато чета поредната евро норма все ми се причуват звън на Денари, тътен на бойни тъпани и вой на зурли.

_________________
Румен Георгиев
КДС "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Ное 2018, 04:50       Заглавие:  Re: EU GUN BAN .. на БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Те не са виновни,ние само си ебаваме мамата,да е чул някой в последно време да е налагана забрана или ограничение или нов закон за орьжието в коя да е страна от ония със зурлите?

Ние се огологьзваме пък после :shock:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Ное 2018, 12:41       Заглавие:  Re: EU GUN BAN .. на БГ
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 975
Местоположение: София
Излиза, че властта и криминалните елементи имат еднаква мечта - гражданинът да е обезоръжен.

А законопослушния гражданин се отрайква като мишка у брашно, за да не загуби съкровенното разрешение, което с времето се свива като шагренова кожа PDT_Armataz_01_31

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Ное 2018, 12:44       Заглавие:  Re: EU GUN BAN .. на БГ
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 975
Местоположение: София
"kanartikin"
Цитат:
...Но не бива да спираме да се опитваме. ...
Аз лично подкрепям стрелците, както и ценящите оръжието, като такова, което съхранява мъжкото начало....
Ако ясно и недвусмислено се заяви, че се търси само законна изява и ще се подкрепи само този който осигури легитимност. ...
Нищо друго.
Само легитимност.
...Осъзнатият избор, е рядко срещано явление, но пък е добър мотиватор и опора


+100 :tu:

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 228 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: stab73 и 43 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer