logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 26 Апр 2024, 12:10




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 67 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2017, 20:36       Заглавие:  H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 24 Авг 2016, 14:33
Мнения: 37
Здравейте! Вече една година стана, от както купих горепосочения пистолет. Повече от доволен съм от него във всеки аспект. Въпросът е, че ЕГН- то си казва своето и за съжаление не се подмладявам, а одъртявам. Още щом се усетих, че не виждам добре на дистанция за четене се оказа, че имам затруднения с откриването на frong sight при не добра светлина, а вечер няма смисъл и да го търся. Вече ползвам очила за четене и не дай си Боже да ми се наложи да го вадя..., няма да ме чакат да си слагам очилата и тогава да посягам към кръста.В този ред на мисли се насочих към това като първа степен на ъпгрейда:

https://www.trijicon.com/na_en/products ... .php?mid=9

Модела за USP с жълтата точка. Поне през деня да ми грабва окото.

Втората част от ъпгрейда, който ми е на сърце е за тъмната част от денонощието:

https://viridianweapontech.com/x5l

Ходя за риба, EDC тип съм, меря баирите из планините като имам възможност, обикалям дето се казва. Вярно, че рибарите и туристите са кротки хора, но не заради тях съм EDC. Имам и син, който въпреки, че е на 3 години, вече го стягам да тръгва по моите стъпки по отношение на рибарлъка и планинарството. Работя в МВР вече 15 години, не съм издухан triger happy wanabe, но трябва да отчитам много фактори, за да се приберем вкъщи to live another day.

По отношение на trijicon мерните прибори, имах приятен и безрезултатен разговор със служителка на ISD Bulgaria. Оказа се, че ISD са представители на Trijicon за България и от разговора с тяхната служителка стана ясно, че няма проблем да си поръчам мерните прибори при тях. Обаче... ги нямали в наличност точно сега. Ако съм ги искал - капаро и да чакам 2- 3 месеца да си ги получа. Платих не капаро, а цялата сума, барабар с данъци и т.н. Към 310 лева ако не ме лъже паметта. Когато настъпи шестия месец им се обадих да ги питам какво аджеба става с поръчаната и платена изцяло от мен стока? Отговора беше, че още не са ги поръчали. Прецених, че няма смисъл да ги ангажирам повече със себе си и поисках парите си - след една седмица и три имейла до тях... ми ги върнаха точно до стотинка.

За лазера и фенера на Виридиан - обменяхме имейли с техен представител - не изнасяли извън щатите - греда и червен картон.

Открих, че в Амазон ги има Trijicon- ските мерни прибори, но като българче ме чопли съмнението за автентичността им. Това от една страна, от друга... не знам дали ще ги докарат до България. Пак в Амазон го има и Виридиана, даже и на няколко долара по- ниска цена - естествено пак същите съмнения и опасения за доставка.

Ще бъда благодарен за всички съвети и мнения на вече минавалите по моя път! Точна и безопасна стрелба на всички желая!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2017, 21:04       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2666
С ISD внимавай . И аз питах навремето за едни налични тритиеви.
"Доставиха ни ги преди 10 месеца " ........ оказаха се с дата на производство преди 10 /десет/ години


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2017, 21:10       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 24 Авг 2016, 14:33
Мнения: 37
ti6kata написа:
С ISD внимавай . И аз питах навремето за едни налични тритиеви.
"Доставиха ни ги преди 10 месеца " ........ оказаха се с дата на производство преди 10 /десет/ години


Sent from my iPhone using Tapatalk



Благодаря за разяснението! С тях приключих. Щом си давам трудно заработените пари и отсреща няма сериозност - няма какво да си губим времето едни с други. За съжаление тук нещата все по трудния начин стават и всеки "търговец" вижда в клиента голяма будала!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2017, 21:52       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Май 2008, 20:19
Мнения: 519
Местоположение: Pleven
В грешна посока си тръгнал с тези упгрейди. Светещи мушки няма да помогнат. Търси бързомер.

Изпратено от моят ASUS_Z00AD с помощта на Tapatalk

_________________
Венцислав Б.Богданов
www.9mm.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2017, 21:57       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2428
Местоположение: Варна,България
Оле написа:
Благодаря за разяснението! С тях приключих.


+1

Аз приключих с тях преди 8 години :D :D

Замислял ли си се за бързомерец(red dot sight)? Вече има доста компактни и читави модели за парите,който си готов да отделиш за лазера. Пък и ще си ползваш стандартните кобури,а с подцевен лазер/фенер ..... айде още една шапка пари за кобур,обикновено къстъм вариант.

Отделно,че сега и модното течение е такова и фирмите бълват модели на КНО с възможност за монтаж на Red Dot sight.

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2017, 22:02       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Longbow написа:
..... айде още една шапка пари за кобур,обикновено къстъм вариант.
Поръчва си от пичовете от Бургас кайдексов... и ще му стъпи 50-60 лв. Аз лично; имам вече три вътрешни /два апендиксови и един страничен/; и два външни от тях... и засега; повече от половин година... съм супер доволен!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2017, 22:12       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 24 Авг 2016, 14:33
Мнения: 37
Благодаря за насоките! Да призная, че през ума ми не беше минавало за red dot, но като споменахте... разгледах trijicon- ските. Бая мед ще трябва да съберат пчелите ми, че да го купя, но... safety first! Определено ми отворихте очите. Английския го говоря, даже и го разбирам, но от практическа гледна точка не мога да се ориентирам в трите вида Adjustable LED,Dual-Illuminated,LED - кое ще е по- добро от практическа гледна точка за индивид със зрение, което няма да става по- добро с времето.

https://www.trijicon.com/na_en/products ... php?id=RMR - ето ги и трите спецификации.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юли 2017, 00:03       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 27 Яну 2012, 18:22
Мнения: 236
Местоположение: София
ti6kata написа:
С ISD внимавай . И аз питах навремето за едни налични тритиеви.
"Доставиха ни ги преди 10 месеца " ........ оказаха се с дата на производство преди 10 /десет/ години


Sent from my iPhone using Tapatalk

И аз за малко да се пре...ба по същия начин на същото място преди три години.
Добре че не ги поръчах по Интернет, а отидох да ги видя на живо - бяха вече изфирясали и въобще не светеха.
И аз доста време си търсех тритиеви мерници за моето USP, но така и не си намерих и накрая се отказах. Май трябва да си намериш човек да ти ги достави отвън.
Не ти препоръчвам да слагаш TFO или бързомерец, защото, както сам казваш, си ЕДЦ човек, а това са крехки аксесоари.

_________________
H&K USP 9x19 full size
Benchmade H&K series


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юли 2017, 03:54       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4664
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Оле написа:
Adjustable LED,Dual-Illuminated,LED - кое ще е по- добро от практическа гледна точка за индивид със зрение, което няма да става по- добро с времето.


Dual Illuminated използва дневна светлина и тритиеви елементи - работи без батерии.
Има положителни и отрицателни мнения за използването; Ето тук има малка дискусия.
http://www.opticsplanet.com/reviews/reviews-trijicon-rmr-dual-illum-red-dot-sight.html

и още полезна информация:

http://www.opticsden.com/best-red-dot-sight/

цитат - Higher Price does not mean Better Quality

btw

Amazon (поне при нас US) работи безгрешно - ако продават нещо на известна фирма гарантирано е, че не фалшиво. Освен това винаги можеш да върнеш каквото си купил (поне при нас).

По отношение на очилата - най дорброто е да имаш диоптър, който фокусира на предната мушка. Все пак при внезапно нападение време за гледане на мерниците почти няма. Полезна е тренировката за синхронизиране между показалеца и механичната памет/реакция за стрелба по усет (нещо като wild west gun fights - стрелба от хълбока). Дори и да ползваш бързомерец все пак отнема време да запалиш червената точка. Е има малко "автоматизирани" ама въпрос на предпочитания.

Успех

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юли 2017, 15:41       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 24 Авг 2016, 14:33
Мнения: 37
Благодаря за разяснението, Yank! Имам приятели отвъд голямата вода, живот си живеят там. Чрез единия си купих IWB на Alien gear 3.0, че и те не изнасяли извън US. Може отново да приложа същата схема чрез него да си купя каквото ми трябва. Чудно ми е обаче тоталната липса на изобретателност у чистите американци. Говорих с няколко, с които се познавам, единия даже е бивш военен с мисии в Ирак и... до като им казах да им пратя парите за кобура и съответно ги информирах, че фирмата е щатска и не изнася извън страната им... директно дръпнаха назад - Ама то е продукта е ориентиран за нашия пазар, ама то митниците може да ме погнат, ама то това, ама то онова... А българчето, с което на времето служихме войници, до като му кажа и даже не чака да му пращам парите - директно поръча, след 3 дни ми прати снимка като го е получил - да се уверя, че е това, което искам. После по пощата и чиста работа. Red dot- а ми идва малко баир на горе като цена, снощи стоях, мислих... Живот и здраве да продам меда на есен... може да скоча с оферта за Виридиан- а и Trijicon- ските тритиеви мерни прибори. Нали знаеш - Мерака е като диарията, има само едно лечение. По същия начин си купих и USP - то. Парата в джоба и стои. Почти се бях отчаял, че няма да намеря и... три дни преди да се откажа тотално - бум - виждам обява тук, че се продава, публикувана 10- 15 минути преди да вляза. Веднага се обадих на човека, видяхме се, разбрахме се. После като дойде ред да давам парите и да тествам пистолета, вече мой... го "почерпих" един пълнител на стрелбището, да си каже довиждане с пистолета. Не го очакваше, зарадва се много! Та виждам, че и с мерните прибори и лазера с фенера ще действам така. Вътрешното ми успокоение е, че не го правя от гъзария, а от чисто практическа нужда.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юли 2017, 17:51       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Тук по закон е забранено изнасянето на една дадена продукция и хората се плашат,рисковано е да се набиват за едните мерни прибори та за това така.

Има фирми които пращат много неща до много страни,аз сьм пращал какво ли не което е разрешено,но гледам да не скачам на горския на фаса,че за едната услуга да ми свалят правото да имам орьжие ммммммм сам ще се сьгласиш,че не си заслужава.

Амазонските ще са оригинални,няма какви други да са,врьщането там е шегичка,няма как да ти ги пробутат.

Я дай линк ТОЧНО какво тьрсиш и да видя аз какво става.


https://www.amazon.com/Trijicon-Front-O ... con+hk106y


и добрите нощни мерници не пречат на ред дота


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юли 2017, 18:15       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 24 Авг 2016, 14:33
Мнения: 37
Ох, така става като чета без очилата - ти пишеш линк, аз чета лично... Извинявам се! Ето текста от съобщението, което така или иначе ти написах:

Здравей и благодаря за бързия отговор в добавка с насоки.

Цитираните от теб мерни прибори на Trijicon са именно тези, които искам. Ще си ги поръчам през Амазон- а. Отказах се да вземам red dot - просто цената ми идва в повече за ред дот. А и аз пистолета само като си лягам го свалям от кръста си, така че като играя със сина ми в парка, като се гоним, търкаляме... кусур ще ми е ред дот да го натроша на първото кълбо по тревата :) Иначе съм се засилил и към това:

https://viridianweapontech.com/x5l

Цената в Амазона мисля, че е по- ниска, но за тези долари... трябва първо да си продам меда, че гледам пчели и... чак тогава да мъдря как да си пръскам парите. Често пъти като съм се прибирал съм засичал през колко тъмни места минавам и... преди да имам син не ми правеше впечатление, но вече ми прави. Като няма никой съм вадил USP- то да видя какво виждам от мерните прибори, ей така за тест - нищо не виждам, та това е причината за лазера+ фенер.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юли 2017, 19:35       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Оле написа:
Ще си ги поръчам през Амазон- а. Отказах се да вземам red dot - просто цената ми идва в повече за ред дот.

Като няма никой съм вадил USP- то да видя какво виждам от мерните прибори, ей така за тест - нищо не виждам, та това е причината за лазера+ фенер.


International Shipping: This item is not eligible for international shipping.

Някой трябва да си го сложи в джоба това и да ти го нодесе,отпускарски сезон,все някой се прибира.А иначе ако от Американския Амазон го порьчваш то ето какво пише под мерниците - няма да го пратят извьн Щатите та тьрси сайт който праща макар,че едва ли ще намериш такьв - закона не им дава,те нямат нищо против да пращат кьде ли не ма закона ги спира..


Иначе по темата - аз на няколко цеви имам заводски тритиеви мерници ии на тьмно или полумрак много добре се вижда,на няколко пищова имам и фенер/лазер комбо а АА батерия / мога да ти дам и марка и модел ма нещо са спрени от производство та последния ми хвана седмица преди да го изровя пьк аз сьм добьр в ровенето /.

Така или иначе фенер е добре да има пищова та поне да е с лазер,кобури има за тия по марка и модел пищов в комбинация с марка и модел фенер/лазер,е скьпи до доста скьпи идват,но ако е само за един пищов става.



Отивам да ровя закона за тия мерници,това тук се клика и идва за 2 дни по пощата та не ми е проблем ма никакьв,проблема идва като му лепнеш адреса на следващата доставка.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юли 2017, 19:44       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 24 Авг 2016, 14:33
Мнения: 37
FIRSTGUN написа:
Отивам да ровя закона за тия мерници,това тук се клика и идва за 2 дни по пощата та не ми е проблем ма никакьв,проблема идва като му лепнеш адреса на следващата доставка.


Благодаря ти! Имам човек и в Канада, няма да ми откаже да поръча, пък после да ми го прати..., но ме съмнява, че и канадците ще са се изтарикатили с пратките извън Северна Америка. Виждам, че пак с набора от казармата ще контактувам и като си идва насам да ми ги донесе, ама я си дойде за Нова година, я не... И аз будала, тази година лятото си беше тук, не му заръчах... Не се набутвай с евентуални проблеми да ми изпращаш тук нещо. Хвана ме точно като правех сухи тренировки на един изстрел след сигнал от телефона... Човек в отпуск какво може да прави? :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юли 2017, 20:06       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Оле написа:
Благодаря за насоките! Да призная, че през ума ми не беше минавало за red dot, но като споменахте... разгледах trijicon- ските. Бая мед ще трябва да съберат пчелите ми, че да го купя, но... safety first!
http://thegunman-bg.com/forum/viewtopic.php?f=1&t=14489 Цялата тема си заслужава четенето предимно заради мненията на различни колеги относно РД-а.
Аз имам същият проблем с очилата, почнах да слагам за четене и като опъна ръката не мога да фокусирам мерните прибори, дали ще са светещи или магически - кел файда, казано на английски...
Хубавото на РД-а е, че фокусираш точката в-у целта си, демек само трябва да я видиш и позиционираш в-у целта, не фокусираш в-у мерните прибори на оръжието. Иска малко свикване но работи идеално за човек който има каквито и да е проблеми със зрението, малки или по-сериозни.
Относно хубавите РД, не е задължително да се меткаш на Триджиконските, за тях ще ти трябва или по-голяма приставка, или да режеш блока, което аз лично не мисля, че е нужно, особено пък да си модифицираш твоят пищов...
Виж в темата от линка за моделите на Вортекс - много са добри и са доста популярни, мой познат полицай видя моят, постреля го и остана много доволен, човека е инструктор по няколко неща в полицията, все си един от дългите Глокове с такъв РД и сега си го стреля редовно по ИДПА състезания и е точно толкова надежден колкото и Триджиконските, поне за това за което се употребява.
Едно нещо което за мене е много добро ако носенето с патрон в патронника е все още за притеснение при вас - с такъв РД, на Вортекс, монтиран само на довтейла на оръжието, можеш спокойно да биеш през него за да заредиш, 20 пъти по-лесно се зарежда ако вадиш с празен патронник от кобур, от колкото по другите два по-разпространени начина, за мене поне е много удобно, макар и да не нося с празен патронник по принцип.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 67 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ztavi и 41 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer