logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 23 Апр 2024, 18:12




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 67 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юли 2017, 20:10       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
FIRSTGUN написа:
International Shipping: This item is not eligible for international shipping.

Някой трябва да си го сложи в джоба това и да ти го нодесе,отпускарски сезон,все някой се прибира.
По принцип всякакви мерници и подобни оптики са забранени със закон да се изпращат извън щатите, освен ако не си дилър и имаш лиценз за това. В багажа на някой , никой не ги поглежда, ни наши, ни ваши... Ако се изпраща с нещо друго, например бинокъл, може да се декларира като някаква приставка и тогава дори и да се види на скенерите не им обръщат внимание.
За съжаление минаха онея времена когато тукашните митници не трябваше да се съобразяват със тъпанарщините на ООН за контрол в-у движението на small arms и аксесоарите за тях, сега за един прост мерник ще те търсят със съд...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юли 2017, 22:07       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 24 Авг 2016, 14:33
Мнения: 37
[quote=".38 Super"]http://thegunman-bg.com/forum/viewtopic.php?f=1&t=14489 Цялата тема си заслужава четенето предимно заради мненията на различни колеги относно РД-а.

Благодаря за насоката! Изчетох всичко - с шегите, закачките, въпросите и отговорите. Естествено не съм специалист и не мога да изразя собствено, независимо мнение точно по върпоса за РД, но това, което ми прави впечатление, е че като цяло се посреща с известна доза любопитно недоверие. Недовиждащия съм аз. Както ми казваха по- старите колеги, когато аз бях с жълто по устата - "Като ти дойде на главата, моето момче, тогава ще видиш как е. Сега и да ти обяснявам, полза няма!". Е, дойде ми на главата да сложа очила. "Виждам" как е! Опитвайки се да разсъждавам чисто логически, воден и от логиката на споделените мнения в поста за РД си зададох въпроса - От чисто практическа гледна точка, не е ли по- добре лазер с фенер от колкото гол РД?! Сега някой е възможно да каже, че аз от тритиеви мерни прибори тръгнах, сега ръся мозък за РД и пак фенер и лазер, но... нали събирам съвети и мнения? С РД получавам мерен прибор на цената на премахнат мерник на USP, за денем да речем- бива. А вечер? Хъркам като пън вкъщи или в палатката в планината, чувам нещо, вадя и какво - червената точка я няма. Някак си ми се вижда в сферата на поговорката - От таз файда, полза няма. А лазера с фенер, гледах някъде, че има къстъм кайдексови кобури със специфична гънка, която при вадене активира фенера и лазера - кеф ти светло, кеф ти точката, където трябва. Колкото и да не виждам, поне ще е светло там, на където е насочено оръжието. Спомням си един случай в моя град, когато един бацил реши да запали кантората на съдия изпълнител късно вечерта. Към онази дата, съдията беше на 50- 55 години, дебел и тромав. Кантората е с пуснати метални щори и бацила си мисли, че вътре няма никой. Но съдията има камери навсякъде и си работи вътре. Вижда го на камерите как му полива щедро кантората със смес от нафта и бензин. Става, взема си законния ЗИГ с лазер и фенер. Явно е имал някаква функция за аварийно вдигане на щорите - много бързо. Та до като бацила полива, съдията вече е до него, но от другата страна на щората. Вдига я, бацила хуква да бяга. С колегите ми бяхме на работа нея вечер, така че разказвам от първо число. Резултата беше, че съдията му слага точката на задника и от 25 метра го целва с един изстрел. Най- комичното беше, че пазихме бацила в болницата след операцията и говорихме с него за случая. Просто не можеше да повярва как дебел мъж на тези години е успял да го улучи от 25 метра /доказано от следствен експеримент, вещи лица и т.н./ в тъмното до като бяга от него. Доктора пък беше изумен от късмета, който е изкарал бацила, защото ако не ме лъже паметта май беше гърмян с 9мм. Куршума влиза през лявата буза на задника му, ниско долу, минава през нея, после между всички кръвоснабдяващи органчето му кръвоносни съдове, пикочопроводи и т.н., точно над тестисите, продължава напред и излиза на няколко пръста от лингвиналната гънка през дясното бедро. Бацила и до днес е жив, даже има и дете! Та... воден и от този случай се замислям за лазер с фенер.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юли 2017, 23:18       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 27 Яну 2012, 18:22
Мнения: 236
Местоположение: София
Лазер с фенер е чудесна комбинация - дай Боже всекиму и мен не забравяй - но лично аз бих започнал с тритиеви мерни прибори. Пак повтарям - за ЕДЦ нужди подобни джаджи са чупливи и дори и добър кобур трудно ще ги уварди.

_________________
H&K USP 9x19 full size
Benchmade H&K series


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юли 2017, 23:27       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
http://www.gunsandammo.com/video/pdtv/g ... ht-wl1-aa/

Е малко такива имам аз,на среден и голям пищов стои нормално,на Сиг 229 примерно стърчи пред цевта,но на 1911 си застава като у дома си.

С далаверата беше 250 кинта или там някъде,принципно около 350 за модела,НО има и други марки и модели които също стават - този е добър ако децата си светнат с него и трябва да му сменяш батериите,намират се винаги и лесно.

Имам и малко кобури за тия с фенерите,кажи ако искаш и ще плясна снимки да се ориентираш,но като цяло не са малки,не се крият лесно и не се намират лесно,цената съвсем еле ако е извратен модел на пищова и на светкавицата.

Виж Вортекса който те съветва 38ми,не пречат ни на фенер ни на лазер,а аз си виждам,но с теб виждам повечко.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Юли 2017, 15:30       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Оле написа:
А вечер? Хъркам като пън вкъщи или в палатката в планината, чувам нещо, вадя и какво - червената точка я няма.
:DD Червената точка винаги я има колега, тя се включва всеки път като раздвижиш оръжието, винаги е там, лазера - трябва да губиш време и да го включваш...
С Червената точка (reflex sight) се работи както работиш с пистолета с обикновенните мерни прибори на дневна светлина - вдигаш, слагаш точката в POA и теглиш.
С фенер и лазер е добре ако си свикнал да работиш с фенер и лазер, но както и да го гледаш е по-бавно: вдигаш - включваш лазера/и фенера ( тука вече си се прицелил с РД-а и теглиш спусъка) и тогава се целиш и теглиш...
Разбирам ти опасенията, в края на краищата тая работа е както се чувстваш комфортно именно ти да работиш, но за мене РД е по-добре.
Още едно лично мнение - аз бих предпочел да се целя на тъмно, само с РД. Светлината, на несвикнали очи, дори и да е слаба ( 120-200лм) иска някакви секунди свикване, очите подсъзнателно търсят къде да фокусираш, това е губене на време. Ако си на тъмно и виждаш единствено червената точка на РД-та, това означава, че оръжието ти е общо взето в мерната ти линия и само трябва да търсиш силуета в който да поставиш точката, това става даже без да я гледаш, тя се откроява много по-ясно в пълна тъмнина, от колкото в светлото петно на фенера.
Друго нещо което аз лично не харесвам на лазера е, че много играе, понеже точката се проектира в далечният край на лъча, иска време докъто се стабилизира и се "укроти" в-у целта. С ред дота е друго - той е в ръката ти, няма рамо като лазерният лъч да "играе" в-у целта ти на 5-10 или колкото са там метра. Това означава, че макар точката да е в ръката ти, и е стабилна, не трепти и играе, мерника те лъже, че е проектирана в-у целта ти, за мене е много по-смислено и бързо защото държи фокуса на очите ти изцяло в-у целта ти а точката можеш да я позиционираш дори и с периферното зрение ако гледаш силуета на нападателя.
Пак, моето мнение не е задължително да е най-верното, тука има и спортисти и други хора които могат да го поправят, но в ситуацията която описваш, аз бих казал - ти ще си изненаданият, което за мене означава, че би трябвало да се интересуваш от това да не губиш време с никакви паразитни действия и също да не се разкриваш със светлина и т.н.т.
Аз харесвам фенер и лазер на пищова поради три причини - първо тежи и помага малко за дулното повдигане, пищова се връща по-бързо в мерната линия ( относително е но аз така го усещам като стрелям със или без фенер), второ - с фенер можеш да си осветятваш нещо докъто пищова ти е насочен към опасноста, говоря за момент когато можеш да светиш, да видиш например какво си уцелил... И трето - лазера за мене е добре да се използва като превантивно средство - не е нужно да стреляш, ако му осветиш очите на евентуален нападател, печелиш време да вазираш, също така имаш шанс нападателя да размисли и да даде на задна. Това са хипотетични ситуации но все пак са възможни, по-добре да не стреляш ако можеш да се размине стрелбата...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Авг 2017, 00:32       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Оле написа:
Ще бъда благодарен за всички съвети и мнения на вече минавалите по моя път! Точна и безопасна стрелба на всички желая!

Привет! Brothers in arms. :armed:
И аз много се кефех на лазера, който имах преди време на пищова. Но го продадох.

Лазера е офанзивно приспособление! Върши работа, ако стреляш по цел, която не те вижда или не очаква!

При самоотбрана лазера ще те забави много сериозно и това е голям минус!!! Лазера е за нападение от засада! Не за отбрана!

Трябва ти силен фенер да заслепиш нападателите в тъмното. И тритиеви мерник и мушка да хванеш целта бързо.

Ето ти едни от най-качествените и ярки мерници. И най-силния фенер за пистолет на пазара - Olight PL-2 Valkyrie. https://www.amazon.com/Olight-Valkyrie- ... B071W246S9

Фенера е 100 долара в Амазон, 1200 лумена качествен и здрав. В най-скоро време ще си взема поне два такива. Само не знам дали ще стане за Хеклера ти. Май USP имаха специфична релса. Дано стане за твоя пищов.

Мерници:

https://metalhim.com/bg/e-magazin/weapo ... er-koh-bg/

https://metalhim.com/bg/e-magazin/weapo ... er-koh-bg/

Фенер:





 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Авг 2017, 07:20       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Оле написа:
Та до като бацила полива, съдията вече е до него, но от другата страна на щората. Вдига я, бацила хуква да бяга. С колегите ми бяхме на работа нея вечер, така че разказвам от първо число. Резултата беше, че съдията му слага точката на задника и от 25 метра го целва с един изстрел.
Ти хубаво цитираш този случай... но; това си е опит за убийство! Или... неизбежна отбрана на сто процента няма!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Авг 2017, 07:51       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 07 Мар 2015, 09:24
Мнения: 302
Не съм съгласен, че е опит за убийство.

Опита за убийство щеше да го има ако попадението беше над таза. В жизненоважните органи. Дупарата не е жизненоважен орган.

Има опит за палеж. Има бягащ нападател. Има средна телесна (или може би дори и лека) причинена при задържането му. Колегата да каже в кой град се случва и по кои години. За да проверим случая в Сиела/Дикси. Че е интересн


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Авг 2017, 08:00       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Ангел00 написа:
Не съм съгласен, че е опит за убийство. Има бягащ нападател. Има средна телесна (или може би дори и лека) причинена при задържането му.
Когато стреляш по някого в гръб, който също не стреля по теб - неизбежната отбрана е изключена! Съдията няма право да задържа; така че "опит за убийство" е доста вероятно като обвинение. Как да е; да не спамим темата на Оле... мисълта ми беше; че примерът му е нерелевантен.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Авг 2017, 08:00       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 24 Авг 2016, 14:33
Мнения: 37
Ти хубаво цитираш този случай... но; това си е опит за убийство! Или... неизбежна отбрана на сто процента няма!


Случая го цитирам като пример за човек, който е със затруднение със зрението и като вариант за по- точна стрелба предвид намаленото зрение, а не като пример как трябва да се действа. Прекалено дълго са ми набивали в канчето като служител, че стрелбата в гръб по човек се води на 100% превишаване на правата на неизбежда самоотбрана /освен ако не е талибан, за тях много ми се иска да не важи това правило, макар че пак ще важи и един билюк НПО- та ще ревнат ако се случи на наша територия/.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Авг 2017, 08:07       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 24 Авг 2016, 14:33
Мнения: 37
Не съм съгласен, че е опит за убийство.

Случая се разви някъде през 2006,7,8,9 в гр. Добрич. Лятото беше. От сега казвам, че случая до колкото си спомням приключи със споразумение. ЧСИ- то плати едни пари на бацила, той пък май си оттегли всичките жалби и т.н. и нещата приключиха така. ЧСИ- то го дърпаха в началото за опит за убийство, но там стана една мътна предвид авторитета, контактите и парите на ЧСИ- то и бекграунда на бацила и... нещата приключиха тихомълком поне от полицейска гледна точка. Не съм се интересувал в детайли.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Авг 2017, 08:30       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 27 Яну 2012, 18:22
Мнения: 236
Местоположение: София
Re: Paco: Валкирията не става за USP - уви, пробвано. За съвсем малко не става, за част от милиметъра. Пробвахме това в един от оръжейните магазини, където много любезните момци отвинтиха напречната планка (дето е за Пикантини релсата), и фенерът почти пасна, но именно почти - леко кривеше нагоре.

_________________
H&K USP 9x19 full size
Benchmade H&K series


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Авг 2017, 09:20       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 24 Авг 2016, 14:33
Мнения: 37
Аз също пробвах няколко варианта за фенери и лазери, по отделно. Нито един не пасна за USP- някой за милиметър, други щяха да се движат по време на стрелба заради липсваща допълнителна планка за релсата. Капризен модел е USP, но за мен е най- доброто за моите разбирания за качество и надеждност.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Авг 2017, 20:11       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Дек 2011, 12:37
Мнения: 794
Както се казва, да хвърля моите няколко стотинки по темата. От 9 години имам H&K USP Expert в .45. От тогава съм му сложил Streamlight TLR-2 (лазер и ксенонов фенер). За мен това е най-удачната комбинация. После си играх да слагам тритиеви и фибро изгъзици, но накрая оставих заводския мерник и червена фибро мушка.
Обаче лазера с фенера е нещото, което ти препоръчвам като най-правилния ъпгрейд. Просто си намери преходник за релсата.
Успех.

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Авг 2017, 21:45       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 24 Авг 2016, 14:33
Мнения: 37
Kronos написа:
Както се казва, да хвърля моите няколко стотинки по темата. От 9 години имам H&K USP Expert в .45. От тогава съм му сложил Streamlight TLR-2 (лазер и ксенонов фенер). За мен това е най-удачната комбинация. После си играх да слагам тритиеви и фибро изгъзици, но накрая оставих заводския мерник и червена фибро мушка.
Обаче лазера с фенера е нещото, което ти препоръчвам като най-правилния ъпгрейд. Просто си намери преходник за релсата.
Успех.

Пробвах го Стрийм лайта, но без преходник. Няма го в комплекта тук в Бг. Питах да ми го поръчат отделно във ВИП-а, нямало как. В общи линии ми намазаха ските от мързел до като парите бяха в джоба ми. Иначе като го монтираха без преходник ме оставиха да го тествам в тъмната тоалетна- наистина много добре добре свети и зеления лазер се вижда ясно. Ако ми излезе късмета тази година да си идеа набора от щатите... го слагам без да се замисля.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 67 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer