logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 18 Апр 2024, 13:08




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 67 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Авг 2017, 15:21       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4659
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Kronos написа:
Обаче лазера с фенера е нещото, което ти препоръчвам като най-правилния ъпгрейд. Просто си намери преходник за релсата.
Успех.


Ето една статия за изпозлването на лазери.

https://www.gunsamerica.com/blog/9-critical-concealed-carry-lessons-ep-4-lights-lasers/?utm_source=email&utm_medium=20170802_SpecPub_0104&utm_campaign=/blog/9-critical-concealed-carry-lessons-ep-4-lights-lasers/

Този аргумент е доста силен в полза на лазерите.

Цитат:
For the first time in history, in Special Operations Forces at least, the majority of the killing was done in the dark


И това, че с лазер погледа и вниманието ти е концентрирано върху противника, а не върху мерните прибори.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Авг 2017, 19:17       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 24 Авг 2016, 14:33
Мнения: 37
Yank написа:
Kronos написа:
Обаче лазера с фенера е нещото, което ти препоръчвам като най-правилния ъпгрейд. Просто си намери преходник за релсата.
Успех.


Ето една статия за изпозлването на лазери.

https://www.gunsamerica.com/blog/9-critical-concealed-carry-lessons-ep-4-lights-lasers/?utm_source=email&utm_medium=20170802_SpecPub_0104&utm_campaign=/blog/9-critical-concealed-carry-lessons-ep-4-lights-lasers/

Този аргумент е доста силен в полза на лазерите.

Цитат:
For the first time in history, in Special Operations Forces at least, the majority of the killing was done in the dark


И това, че с лазер погледа и вниманието ти е концентрирано върху противника, а не върху мерните прибори.



Съгласен съм с теб. Не мога да открия видеото в YouTube, където един ex seal обясняваше огромното преимущество на лазера - демонстира ситуация, в която се бори с някой в тъмна стая и в един момент успя да го отблъсне, но симулативно бе контузен тежко в процеса на борбата и не можеше да стане и да изпъне ръка за да стреля. Тук дойде най- голямото преимущество, както той каза - Ръката ви е счупена, тъмно е, как ще стреляте - Просто насочвате лазера към противника и стреляте без да имате нужда от изпъната ръка или да следите мерните прибори. - Та за това и аз съм се насочил към тази комбинация. Дано ми излезе късмета и да я имам! :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Авг 2017, 21:46       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Оле написа:
Прекалено дълго са ми набивали в канчето като служител, че стрелбата в гръб по човек се води на 100% превишаване на правата на неизбежда самоотбрана.
Не, не е така! В този случай; когато непосредствена опасност липсва; или вече е отминала... неизбежна отбрана въобще липсва! И; трябва посе да си смучем от пръстите стрелба във въздуха... и; рикошет от мост, примерно. Имай и едно наум, когато попиваш американските тактики - в САЩ законовите положения могат да бъдат доста по-различни от нашите. Преди наистина не вярвах; но там наистина има щати... където влизането с взлом на някого в твоето жилище автоматично ти развързва ръцете съвсем законно да го застреляш; дори с АР-15! Докато; в Бг-то преди това задължително трябва да имаш налице ситуация на неизбежна отбрана! А от пределно близка дистанция; доколко би ти бил полезен лазерът - също съм леко скептичен. Аз на твое място; бих ги дал тези пари за патрони и тренировки! Малко наши експерименти от едно време:

https://www.youtube.com/watch?v=kMjD0Bie5u4


п.с. Сори за спама; и успех... в каквото крайна сметка ти сам си си решил! :wink: Все пак; аз все още проблем със зрението нямам... и няма как да се поставя на твое място.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Авг 2017, 02:53       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Yank написа:
И това, че с лазер погледа и вниманието ти е концентрирано върху противника, а не върху мерните прибори.
Нямам нищо против, това е идентично с ред дота/рифлекс сайта, просто който стреля с лазер знае, че точката играе много повече на по-голяма дистанция и взима много повече време на нетрениран стрелец да я "успокои" в-у целта, която през това време се движи. Рифлекс сайта проектира точката именно в-у целта ти, гледаш с двете очи и точката не трепери, стреля се по-бързо и точно.
Кроноса може да харесва лазера ама не всеки има на Кроноса настрела и не е свикнал с пищова си както Кроноса или някой друг тука да не посочвам... Искам да видя двама души които стрелят с лазер за първи път да засечат колко по-бързо стрелят сравнено с мерни прибори на 15м например, да кажеме да сравнят сплитовете, и тогава пак ще си говориме колко е ефективен лазера в една ситуация която се развива за секунди. Ефективен е ако тренираш непрекъснато, което се отнася и до всяка една друга с-ма. Фенера си е фенер, аз лично предпочитам фенер в другата ръка защото ти дава още едно оръжие в ръката, нищо друго, фанера така или иначе не го изпозлваш по време на самата стрелба, не говориме за служители, говориме за дефанзивна стрелба в къщи, поне аз не бих го правил поради ред причини.
Единственият недостатък на рифлекс сайта сравнено с лазера е, че трябва да ти е в мерната линия докъто лазера можеш да го стреляш и без да си вдигнал пищова в мерна линия. Общо взето за мене лично това са измишльотини, на тебе ще ти счупят ръката и ти ще мислиш аджеба как с нея ще стреляш по някой с лазера, вместо да си преместиш пищова в другата ръка, взима точно толкова време ако не и по-малко от времето за което ще се целиш със счупена ръка... Както и да е. Някой тука ще кажат, че за такива случаи не трябва да се разчита първо на лазера а си има отдавна проверени простички принципи и правила какви са ти приоритетите в такива ситуации, като например местене в другата ръка и т.н.т но това не е толкова важно в случая, аз мисля че колегата си е направил вече избора, аз мога само да му пожелая успех и да видиме снимки един ден като лепне фенера на Хеклера... :tu:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Авг 2017, 08:23       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Дек 2011, 12:37
Мнения: 794
.38 Super написа:
Yank написа:
И това, че с лазер погледа и вниманието ти е концентрирано върху противника, а не върху мерните прибори.
Нямам нищо против, това е идентично с ред дота/рифлекс сайта, просто който стреля с лазер знае, че точката играе много повече на по-голяма дистанция и взима много повече време на нетрениран стрелец да я "успокои" в-у целта, която през това време се движи. Рифлекс сайта проектира точката именно в-у целта ти, гледаш с двете очи и точката не трепери, стреля се по-бързо и точно.
Кроноса може да харесва лазера ама не всеки има на Кроноса настрела и не е свикнал с пищова си както Кроноса или някой друг тука да не посочвам... Искам да видя двама души които стрелят с лазер за първи път да засечат колко по-бързо стрелят сравнено с мерни прибори на 15м например, да кажеме да сравнят сплитовете, и тогава пак ще си говориме колко е ефективен лазера в една ситуация която се развива за секунди. Ефективен е ако тренираш непрекъснато, което се отнася и до всяка една друга с-ма. Фенера си е фенер, аз лично предпочитам фенер в другата ръка защото ти дава още едно оръжие в ръката, нищо друго, фанера така или иначе не го изпозлваш по време на самата стрелба, не говориме за служители, говориме за дефанзивна стрелба в къщи, поне аз не бих го правил поради ред причини.
Единственият недостатък на рифлекс сайта сравнено с лазера е, че трябва да ти е в мерната линия докъто лазера можеш да го стреляш и без да си вдигнал пищова в мерна линия. Общо взето за мене лично това са измишльотини, на тебе ще ти счупят ръката и ти ще мислиш аджеба как с нея ще стреляш по някой с лазера, вместо да си преместиш пищова в другата ръка, взима точно толкова време ако не и по-малко от времето за което ще се целиш със счупена ръка... Както и да е. Някой тука ще кажат, че за такива случаи не трябва да се разчита първо на лазера а си има отдавна проверени простички принципи и правила какви са ти приоритетите в такива ситуации, като например местене в другата ръка и т.н.т но това не е толкова важно в случая, аз мисля че колегата си е направил вече избора, аз мога само да му пожелая успех и да видиме снимки един ден като лепне фенера на Хеклера... :tu:

Натрениран може някога да съм бил, сега вече не съм ченге и пищова се вади само веднъж в годината ;)
Имам свидетели, че и на 50 метра уцелвам с .45, ама реално пищова си е за стрелба от 5 до 25 метра. Колкото и да ти играе лазера, важното е да в тялото. А дефенс с изпънати ръце и взета мерна линия за стрелба с бързомер, малко не ми се връзва. Пък да не говорим за практичността от мъкнене на такова нещо.
За мен бързомера е за оръжие с приклад - наистина е незаменим.

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Авг 2017, 18:08       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 24 Авг 2016, 14:33
Мнения: 37
Kronos написа:
.38 Super написа:
Yank написа:
И това, че с лазер погледа и вниманието ти е концентрирано върху противника, а не върху мерните прибори.
Нямам нищо против, това е идентично с ред дота/рифлекс сайта, просто който стреля с лазер знае, че точката играе много повече на по-голяма дистанция и взима много повече време на нетрениран стрелец да я "успокои" в-у целта, която през това време се движи. Рифлекс сайта проектира точката именно в-у целта ти, гледаш с двете очи и точката не трепери, стреля се по-бързо и точно.
Кроноса може да харесва лазера ама не всеки има на Кроноса настрела и не е свикнал с пищова си както Кроноса или някой друг тука да не посочвам... Искам да видя двама души които стрелят с лазер за първи път да засечат колко по-бързо стрелят сравнено с мерни прибори на 15м например, да кажеме да сравнят сплитовете, и тогава пак ще си говориме колко е ефективен лазера в една ситуация която се развива за секунди. Ефективен е ако тренираш непрекъснато, което се отнася и до всяка една друга с-ма. Фенера си е фенер, аз лично предпочитам фенер в другата ръка защото ти дава още едно оръжие в ръката, нищо друго, фанера така или иначе не го изпозлваш по време на самата стрелба, не говориме за служители, говориме за дефанзивна стрелба в къщи, поне аз не бих го правил поради ред причини.
Единственият недостатък на рифлекс сайта сравнено с лазера е, че трябва да ти е в мерната линия докъто лазера можеш да го стреляш и без да си вдигнал пищова в мерна линия. Общо взето за мене лично това са измишльотини, на тебе ще ти счупят ръката и ти ще мислиш аджеба как с нея ще стреляш по някой с лазера, вместо да си преместиш пищова в другата ръка, взима точно толкова време ако не и по-малко от времето за което ще се целиш със счупена ръка... Както и да е. Някой тука ще кажат, че за такива случаи не трябва да се разчита първо на лазера а си има отдавна проверени простички принципи и правила какви са ти приоритетите в такива ситуации, като например местене в другата ръка и т.н.т но това не е толкова важно в случая, аз мисля че колегата си е направил вече избора, аз мога само да му пожелая успех и да видиме снимки един ден като лепне фенера на Хеклера... :tu:

Натрениран може някога да съм бил, сега вече не съм ченге и пищова се вади само веднъж в годината ;)
Имам свидетели, че и на 50 метра уцелвам с .45, ама реално пищова си е за стрелба от 5 до 25 метра. Колкото и да ти играе лазера, важното е да в тялото. А дефенс с изпънати ръце и взета мерна линия за стрелба с бързомер, малко не ми се връзва. Пък да не говорим за практичността от мъкнене на такова нещо.
За мен бързомера е за оръжие с приклад - наистина е незаменим.


Мъчих се с моето USP 9х19 със стандартните мерни прибори да целна една метална плоча на 50 метра, обаче нещо не ми се получи номера. На 25 я целя, но на 50... няма и няма. Като се видя с някой лев ще издухам поне 2 кутии патрони, дерт ми са тези 50 метра и това е. Краста - трябва да се чеше, иначе дразни и сърби :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Авг 2017, 19:53       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
Нещо не схващам.....за нападение или за самоотбрана искаш да го използваш този хеклер?
Какви лазери ,какви фенери, какви 50 метра ?
Ей така си се чудя.....

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Авг 2017, 20:13       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 24 Авг 2016, 14:33
Мнения: 37
ti6kata написа:
Нещо не схващам.....за нападение или за самоотбрана искаш да го използваш този хеклер?
Какви лазери ,какви фенери, какви 50 метра ?
Ей така си се чудя.....



Единствено и само за самозащита. Тези Рамбовски изпълнения за кълбо напред с троен пирует и всички да са на земята не са за мен. Лазера и фенера са заради отслабващото ми зрение. А 50- те метра - като бях на 10 години се записах към старото ОСО и там тренирах няколко години стрелба с пушка и от тогава ми е на сърце стрелбата и до днес имам едно Гамо с газово бутало - въздухарка, 5.5 и целя пчелояди на по 150- 200 метра /не ги целя от първия път де, поне не и винаги, понякога просто умират от скука или смях/, но това вече ми е предела физическите и зрителни способности, иначе пушката хвърля над 300 метра, поне чувам как тупкат сачмите по камъните зад целта. Петдесетте метра с USP са просто интерес към достигането на тази дистанция, нищо повече. По документите на USP- то го дават с ефективна далекобойност 50 метра и ми е интересно да чуя дали ще лепна оловото на плочата предвид тази информация. Гледам видеа из тубата, където с Глок целят и на по 250- 300 метра метални плочи, но аз съм на светлинни години даже от идеята, че мога видя плочата на тази дистанция, камоли да я уцеля. Воден съм изцяло от практическо съображения, не от фантазия или хормони.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Авг 2017, 20:21       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
На 250 мята и 9 и 45ти за майтап в пустинята ма си бият и двата,сега от колко колко целим е друг въпрос / гадното е брат ти близнак да вкара първия и после се развинтиш от стрелба /.

Там лазера не играе,малка му мишената


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Авг 2017, 20:25       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
Искам само да ми кажеш чистата самозащита до колко метра я виждаш.
Искаш да дадеш една шапка пари за лазеро-фенерно дифенс чудесия,а нямаш пари за две кутийки патрони да пробваш на 50м.
Що не вкараш парите за мега-гига екстри в няколко тренировки ?

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Авг 2017, 20:39       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 24 Авг 2016, 14:33
Мнения: 37
ti6kata написа:
Искам само да ми кажеш чистата самозащита до колко метра я виждаш.
Искаш да дадеш една шапка пари за лазеро-фенерно дифенс чудесия,а нямаш пари за две кутийки патрони да пробваш на 50м.
Що не вкараш парите за мега-гига екстри в няколко тренировки ?


Чистата самозащита я виждам от 0 до 10- 15 метра. Проблема е, че като си изпъна ръката и виждам front sight размазан вече, нищо че е с хубави бели точки, които виждам като си сложа очилата, а от там и всички негативи. Шапката с пари за даване зависи от гледната точка за шапка с пари без да целя нищо обидно, просто споделям визия. За някой 20 лева са пари за семки днес, за някой са доход за една седмица. Кой, както я нареди. Мога да ги дам, както и съм правил за стрелба до като ми омръзне, мога да ги дам за фенер и лазер, мога да ги дам и за играчки на синът ми. Тези пари са за фенер с лазер. За патрони в момента няма как да дам пари, че си гледам детето до като е във ваканция. Няма да го помъкна по стрелбища на 3 години да го стресирам. Като му свърши ваканцията съм първа пушка нареден да гърмя. А пък чак мега- гига екстри... пак опира до визия за тях. Аз го наричам удобство продиктувано от физическото ми състояние. Миналото лято издухах към 500 лева за патрони само - както казва Алеко Константинов в "Бай Ганьо" - "Имал си бол пари, дал си!", че и моята работа. Да си продам меда от пчелите, да видя кога набора ми от казармата ще си идва от щатите, което може и да е за Нова година, може и да е за другата и ще ми ги донесе. Чак бърза работа за точно тези мерни прибори нямам, не ме е налегнала чак толкова. Събирам съвети, мнения, крайното решение ще е мое надявам се, парите за даване и те. Иначе си гърмя по стрелбищата, когато имам време и пари заделени специално за патрони. Пък сега точно като е хармана на пчелите... време нямам - за да ги харча, трябва първо да ги изкарам! :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Авг 2017, 20:53       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
Нищо лично, но ходенето в стрелбището е за:
1.Повишаване на уменията
2.Производство на Гилзи от цели патрони /цитирам нечий подпис :) /
3.Кеф - обвързано с 1 или 2

Насочването на лазер на 10-15 м изисква съшо тренировки /наистина играе доста :) /
Фенерчето е полезно, но обемно и включването също отнема време и изисква натренираност
Реддот май е най-удачен в случая.Гледаш мишена и проектираната точка-попадение.

Успех в намирането на най-удачното за теб решение, което не изключва и тренировките, защото
мушка се пили ама фенерче с лазер- не :)

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Авг 2017, 20:55       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Оле написа:
Чистата самозащита я виждам от 0 до 10- 15 метра.
От 3-4 метра нататък... трябва да те стрелят с нещо. Като; може и от 30-40 метра да те стреля някой... с АК-47 /като Златко баретата/. Та; идеята тук е... ти къде се виждаш в подобни сценарии. Срещу трима-четирима с ножове и бухалки, примерно... да ги зачебрастиш от 10-15 метра; сложна работа да ти признаят неизбежната отбрана... предвид наличието на задължителната непосредствена опасност. Та; дори и да замахна с батата да те положа... трябва да съм на такова разстояние, от което да създам непосредствена опасност за теб... а от 15 метра; сложна работа! Food for thought , както се казва... лично мнение, с което не ангажирам никого!

Но; така както те чета... влязла ти е тактукууул мухата... в което; лошо няма! Отбрани; момбрани... няма нужда да си търсиш оправдание. :happy: Като си нагласиш пищова... пусни някоя друга снимка да се похвалиш!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Авг 2017, 21:17       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 24 Авг 2016, 14:33
Мнения: 37
ti6kata написа:
Нищо лично, но ходенето в стрелбището е за:
1.Повишаване на уменията
2.Производство на Гилзи от цели патрони /цитирам нечий подпис :) /
3.Кеф - обвързано с 1 или 2

Насочването на лазер на 10-15 м изисква съшо тренировки /наистина играе доста :) /
Фенерчето е полезно, но обемно и включването също отнема време и изисква натренираност
Реддот май е най-удачен в случая.Гледаш мишена и проектираната точка-попадение.

Успех в намирането на най-удачното за теб решение, което не изключва и тренировките, защото
мушка се пили ама фенерче с лазер- не :)



Изцяло съм съгласен с теб за всичко, което казваш. В Добрич, където живея има едно стрелбище - старото на ОСО. Към днешна дата на неговата територия има хостел - спалното на проститутките както му казвам. Има и конна база - правят детски рожденни дни там - кончета, пастички ала бала... да се радват децата. Въпросът е, че сегашния инструктор там е един бивш военен, който беше офицер в същото поделение, в което бях войник преди над 20 години. Лоша дума няма да кажа, само ще споделя, че от него няма какво да науча по отношение на стрелбата... Както се казва - "И той хляб трябва да яде!", намерил си е ниша човека, провежда си теоретическия инструктаж и... до там. Преди 20- 30 години може и да е бил нещо, някой в сферата на стрелбата, обаче "преди". Провеждам си сухи тренировки вкъщи като съм сам, определено по мои наблюдения имам някаква форма на напредък, но не се самозаблуждавам. Обичам да уча, да усвоявам. Сам тази работа само с тубата няма как да стане! Живот и здраве да стигна до фенер и лазер ще тренирам и с тях. Жалкото е, че най- близкото стрелбище с трениращ инструктор е ВИП- а във Варна. Петдесет километра не са ми много, но от друга страна не мога да вися на главата на човека и да се занимава само с мен. Ако има курсове, занятия, практически занимания в близост /все пак имам задължения и извън обичта ми към стрелбата/ с удоволствие бих ги посетил и платил цената за времето, нервите и труда на обучаващите! Както казват отвъд голямата вода - Притежанието, носенето на оръжие не ви прави добри в употребата му. Та воден от това заключение търся вариант за обучение.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Авг 2017, 22:04       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 24 Авг 2016, 14:33
Мнения: 37
ubboto написа:
Оле написа:
Чистата самозащита я виждам от 0 до 10- 15 метра.
От 3-4 метра нататък... трябва да те стрелят с нещо. Като; може и от 30-40 метра да те стреля някой... с АК-47 /като Златко баретата/. Та; идеята тук е... ти къде се виждаш в подобни сценарии. Срещу трима-четирима с ножове и бухалки, примерно... да ги зачебрастиш от 10-15 метра; сложна работа да ти признаят неизбежната отбрана... предвид наличието на задължителната непосредствена опасност. Та; дори и да замахна с батата да те положа... трябва да съм на такова разстояние, от което да създам непосредствена опасност за теб... а от 15 метра; сложна работа! Food for thought , както се казва... лично мнение, с което не ангажирам никого!

Но; така както те чета... влязла ти е тактукууул мухата... в което; лошо няма! Отбрани; момбрани... няма нужда да си търсиш оправдание. :happy: Като си нагласиш пищова... пусни някоя друга снимка да се похвалиш!


Съгласявам се и с теб. На скоро се сдобих с две счупени ребра по време на работа. Баналната история с двама полицаи в циганската махала. Добра лопата ми вкараха - признавам! :) Не ми е сефте да ме целнат така. Не е болка за умиране, макар че е доста неприятно. Сега тече вътрешна проверка, а аз и колегата ми агажирахме адвокат и се присъединяваме като частни обвинители. От сега казвам, че няма смисъл да се търси по местните електронни издания - няма я новината. Та тогава имах 3 циганки отгоре ми и налагат коя каквото е хванала - едната беше с лопатата дето я изядох, другата ми се мерна с метална тръба от ВИК и един циганин в ръцете ми - провеждахме оперативна беседа с гражданите. Та в това мероприятие, имах пълното право да се възползвам от Макаров- ия. Но не го направих. На два пъти се хванах за пистолета, защото яйцето го виждах как иска да идва на гъ.а ми, но се оправихме само с ръце и крака. Да не дава Господ да ни гърмят с АК - тези от филмите дето тръгват с голи гърди и едно чифте са за филмите според мен. Тактикуул мухата щеше да е хубаво да ме е хванала като бях на 25. Сега гледам по- практично на нещата - да го разнасям това USP само полза нямам. Миналта седмица един наркоман извади едно преправено пищовче - газово преправено на бойно... в една неподходяща квартална кръчма - ми набиха го арбашлийската клиентите и се обадиха да отидем да си го приберем. Бяха му счупили ръката в процеса на изясняване на правото да размахва пистолет. Та... далече съм от този кух ербаплък. Да не кажа, че нямам нищо общо с него! Като взех USP- то започнах с една гилза на front sight и тренирах DA на сухо до припадък - сега гилзата не трепва като се прицелвам, а на SA все едно не е там. Гледах вашия клип от надстрелването преди няколко години, няколко дни подред и си тренирах вкъщи - от 0.75 до 1.05 резултат постигах. Относително е да кажа, че се чувствам задобрял. Просто се занимавам. На времето един циганин ми извади нож на 5 крачки от мен до като мигна, признавам си, че не разбрах как стана тогава. Щом съм тук значи съм си свършил работата тогава. Но неприятното чувство от изненадата остава! За това и се занимавам. Искам да посетя курс, ама пусто разстояние или невъзможност... Не може всичко да е наред! :) Оправдание за да съм в час няма как да си търся. Просто искам да съм подготвен - що годе адекватно. Гледах твои клипове - далече съм от теб, но... всеки тръгва от някъде! Когато и да съм готов с някаква форма на ъпгрейд с удоволствие ще кача я снимка, я видео. Критици ще имам, това е ясно, въпросът е да са конструктивни! :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 67 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer