logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 20 Апр 2024, 02:46




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 67 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Авг 2017, 02:20       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Kronos написа:
А дефенс с изпънати ръце и взета мерна линия за стрелба с бързомер, малко не ми се връзва. Пък да не говорим за практичността от мъкнене на такова нещо.
За мен бързомера е за оръжие с приклад - наистина е незаменим.
Е, айде сега не си трениран, все едно Геле да ми каже че не може да стреля щото не бил стрелял 2 месеца... :D
Има резон това за опънатите ръце, забележи, аз просто съпоставям двете точки - едната играе, другата - не, това е. Под 5 метра аз не бих използвал нито едната, но в моята ситуация в къщи аз имам повече поле да опъна ръцете, от колкото да си играя в тъмното да напипам със слабата ръка бутона на било фенера, било лазера.
После, не забравяй, че за повечето лазери с фенер, пак трябва да работиш с хват с две ръце, просто не е задължително да са опънати а докъто и фенера и лазера трябва да ги включиш ( да използваш слабата ръка), точката на рифлекс сайта си се включва само като се размърда пищова, не изисква никакви допълнителни дейности като търсене на бутоните в тъмното... Малко е на кантар сравнението м-у двете с-ми и си зависи от това как ще го види тоя който избира мисля, но аз разбира се може и да бъркам... :D
За носене - не е много тегаво, но пак - за мене такова оръжие ти седи на нощното шкафче... Иначе да биеш през рифлекс сайта за да заредиш е в пъти по-надеждно сравнено със щипкането на блока ако трябва да теглиш, ако събираш двете ръце пред гърдите рифлекс сайта е 100% за предпочитане - даже не трябва да хващаш блока отгоре.
Това, ако не държиш патрон в патронника... За мене е предимство за българските условия, когато евентуално защитаващият се е избрал да е с празен патронник...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Авг 2017, 09:53       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Дек 2011, 12:37
Мнения: 794
.38 Super написа:
Kronos написа:
А дефенс с изпънати ръце и взета мерна линия за стрелба с бързомер, малко не ми се връзва. Пък да не говорим за практичността от мъкнене на такова нещо.
За мен бързомера е за оръжие с приклад - наистина е незаменим.
Е, айде сега не си трениран, все едно Геле да ми каже че не може да стреля щото не бил стрелял 2 месеца... :D
Има резон това за опънатите ръце, забележи, аз просто съпоставям двете точки - едната играе, другата - не, това е. Под 5 метра аз не бих използвал нито едната, но в моята ситуация в къщи аз имам повече поле да опъна ръцете, от колкото да си играя в тъмното да напипам със слабата ръка бутона на било фенера, било лазера.
После, не забравяй, че за повечето лазери с фенер, пак трябва да работиш с хват с две ръце, просто не е задължително да са опънати а докъто и фенера и лазера трябва да ги включиш ( да използваш слабата ръка), точката на рифлекс сайта си се включва само като се размърда пищова, не изисква никакви допълнителни дейности като търсене на бутоните в тъмното... Малко е на кантар сравнението м-у двете с-ми и си зависи от това как ще го види тоя който избира мисля, но аз разбира се може и да бъркам... :D
За носене - не е много тегаво, но пак - за мене такова оръжие ти седи на нощното шкафче... Иначе да биеш през рифлекс сайта за да заредиш е в пъти по-надеждно сравнено със щипкането на блока ако трябва да теглиш, ако събираш двете ръце пред гърдите рифлекс сайта е 100% за предпочитане - даже не трябва да хващаш блока отгоре.
Това, ако не държиш патрон в патронника... За мене е предимство за българските условия, когато евентуално защитаващият се е избрал да е с празен патронник...

Принципно си прав, но... има едно голямо НО. Бързомера не става за тъмнина, не става за обикновен кубур, не става за тесни помещения. Според мен бързомера си е за оръжие с приклад.
Това за включването се отнася и за бързомера, така че не го смятам за предимство.

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Авг 2017, 12:20       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
Kronos написа:
Бързомера не става за тъмнина, не става за обикновен кубур, не става за тесни помещения. Според мен бързомера си е за оръжие с приклад.
Това за включването се отнася и за бързомера, така че не го смятам за предимство.


Нещо не те рабирам.... :)


Прикачени файлове:
outdoorhub-concealing-a-pistol-with-a-red-dot-sight-2015-09-28_18-59-52.jpg
outdoorhub-concealing-a-pistol-with-a-red-dot-sight-2015-09-28_18-59-52.jpg [ 509.17 KiB | Прегледано 7451 пъти ]

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Авг 2017, 12:49       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 24 Авг 2016, 14:33
Мнения: 37
Ей този е единия от кобурите ми. Alien gear IWB 3.0. Така като гледам, ред дот няма да пречи.


Прикачени файлове:
FB_IMG_1502016337262.jpg
FB_IMG_1502016337262.jpg [ 63.8 KiB | Прегледано 7445 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Авг 2017, 12:50       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Дек 2011, 12:37
Мнения: 794
ti6kata написа:
Kronos написа:
Бързомера не става за тъмнина, не става за обикновен кубур, не става за тесни помещения. Според мен бързомера си е за оръжие с приклад.
Това за включването се отнася и за бързомера, така че не го смятам за предимство.


Нещо не те рабирам.... :)

Кое от всичко не разбра? Първо бързомера не става за обикновен кобур. Това на снимката не е обикновен кобур. То и за фенера си трябва специален де.
Второ, не става за тъмно.
Трето, бързомера не може да е постоянно включен и също изисква технологично време за включването му.
Аз като мерих, никой бързомер, не стана за Хелкера обаче.

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Авг 2017, 13:39       Заглавие:  H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
Та обикновен кобур ако е джоралти- ОК
Има и за Хеклер монтажи ;) /искаш ли снимки и линкчета?/
И за тъмното става и то по-добре от черни обикновени мерници
П.п. Че и самовключващи се има :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Авг 2017, 13:55       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Kronos написа:
Принципно си прав, но... има едно голямо НО. Бързомера не става за тъмнина, не става за обикновен кубур, не става за тесни помещения. Според мен бързомера си е за оръжие с приклад.
Това за включването се отнася и за бързомера, така че не го смятам за предимство.
Адаш това не е за спор кое е по-добро и т.н.т., различни с-ми са и може само да ги сравняваме и той който търси нещо да избере коя му пасва повече.
Само да отбележа - за "тъмно" рифлекс сайта се е утрепал... Първо никога не се будиш в абсолютна тъмнина, тогава когато различаваш силуети, червената точка е единственото което трябва да гледаш, проектирана в-у целта ти... После, не знам кои си гледал, може да говориме за различни неща, но рифлекс сайта на Вортекс който ми е на Глока, се включва само като се размърда оръжието, гасне когато е покрит или в покой ( или в кобур).
За опънатите ръце - така е, но не е задължително да са опънати, достатъчно е да имаш някакво доближаване до мерната линия, хубавото на тоя мерник е, че разрешава ъгъл, не е задължително да си в целта с изравнени мушка и мерник, може просто да си гледаш целта и ако виждаш точката, значи можеш да я поставяш където искаш по нея.
Както и да е, аз съм последният човек тука който ще твърди, че едната с-ма е по-добра от другата, нито пък ще споря, само казвам, че в моят случай, в тъмната ми къща, ако се събудя през ноща се вижда всичко достатъчно ясно за да мога да поставя червената точка в-у цел, ако светна с фенера който също ми е на пищова, иска някакво време за да различа нещо в светлината а моят даже не е много силен, не по-вече от 120лмн е... В днешно време човек има пре-достатъчно източници на светлина в къщи, за да може спокойно да различава какво става през ноща, и фенер и лазер си имат место, мисля всичко си зависи от конкретният случай на този който търси някакво подобно решение...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Авг 2017, 13:57       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Kronos написа:
аз като мерих, никой бързомер, не стана за Хелкера обаче.
На Вортекс се закачат за довтейла, ако мерника ти е такъв, значи е стандартен и Венъма на Вортекс ще заспи на него.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Авг 2017, 14:09       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
ИзображениеИзображение


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Авг 2017, 16:21       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Дек 2011, 12:37
Мнения: 794
.38 Super написа:
Kronos написа:
Принципно си прав, но... има едно голямо НО. Бързомера не става за тъмнина, не става за обикновен кубур, не става за тесни помещения. Според мен бързомера си е за оръжие с приклад.
Това за включването се отнася и за бързомера, така че не го смятам за предимство.
Адаш това не е за спор кое е по-добро и т.н.т., различни с-ми са и може само да ги сравняваме и той който търси нещо да избере коя му пасва повече.
Само да отбележа - за "тъмно" рифлекс сайта се е утрепал... Първо никога не се будиш в абсолютна тъмнина, тогава когато различаваш силуети, червената точка е единственото което трябва да гледаш, проектирана в-у целта ти... После, не знам кои си гледал, може да говориме за различни неща, но рифлекс сайта на Вортекс който ми е на Глока, се включва само като се размърда оръжието, гасне когато е покрит или в покой ( или в кобур).
За опънатите ръце - така е, но не е задължително да са опънати, достатъчно е да имаш някакво доближаване до мерната линия, хубавото на тоя мерник е, че разрешава ъгъл, не е задължително да си в целта с изравнени мушка и мерник, може просто да си гледаш целта и ако виждаш точката, значи можеш да я поставяш където искаш по нея.
Както и да е, аз съм последният човек тука който ще твърди, че едната с-ма е по-добра от другата, нито пък ще споря, само казвам, че в моят случай, в тъмната ми къща, ако се събудя през ноща се вижда всичко достатъчно ясно за да мога да поставя червената точка в-у цел, ако светна с фенера който също ми е на пищова, иска някакво време за да различа нещо в светлината а моят даже не е много силен, не по-вече от 120лмн е... В днешно време човек има пре-достатъчно източници на светлина в къщи, за да може спокойно да различава какво става през ноща, и фенер и лазер си имат место, мисля всичко си зависи от конкретният случай на този който търси някакво подобно решение...

Разбира се, че всеки си има виждания по нещата. Моето е, че бързомера е за оръжие с приклад. Всъщност ако говорим за чист дефенс, фенерът е нещото, което ще даде поне секунда-две уплах в един евентуален крадец в дома, защото като блесне ксенон в очите, не виждаш какво е насочено и кой държи оръжието. Чисто психологически ефект от неизвестното - ако до един момент контролираш всичко и имаш ясна информация за къщата в която си влязъл да крадеш, изведнъж си заслепен, сетивата ти изпадат в шок и не знаеш какво става.
Може логиката ми да е неразбираема за повечето тук, но все пак толкова години в полицията и виждам нещата по друг начин.
Ако човек иска прецизност и бързина на стрелбището, несъмнено бързомера е ненадминат.
ti6kata написа:
Та обикновен кобур ако е джоралти- ОК
Има и за Хеклер монтажи ;) /искаш ли снимки и линкчета?/
И за тъмното става и то по-добре от черни обикновени мерници
П.п. Че и самовключващи се има :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Тишка, нали помниш, че моя мерник е малко по-изчанчен - говори сме за това :-)
Верно, че на стария ти Tactical, мерника е като на стандартно USP, бях забравил :wink:

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Авг 2017, 17:53       Заглавие:  H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
https://www.optics-trade.eu/en/mounts/d ... xpert.html

При голямо желание ......,
Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Авг 2017, 18:08       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Дек 2011, 12:37
Мнения: 794
Стига някой да ти направи такава планка, нали :wink: То не, че преходник за USP за фенер се намира навсякъде, но такава планка за Expert, за сефте виждам.

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Авг 2017, 18:14       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
е направена е и струва 105 американски лева :):) отвори линкчето

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Авг 2017, 18:36       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2810
Пробвах бързомерец върху пищова и за себе си не виждам смисъл да го слагам на носимо оръжие. На дистанцията за защитна стрелба мерни прибори не се ползват, до 10м. става и по затвора и пак няма особена нужда да прецизираш през мерник. От там нататък, да не дава господ, все някак и открития мерник ще ми свърши работа.
IMHO

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Авг 2017, 19:11       Заглавие:  Re: H&K USP 9x19 full size - съвет за ъпгрейд.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
Ritter написа:
Пробвах бързомерец върху пищова и за себе си не виждам смисъл да го слагам на носимо оръжие. На дистанцията за защитна стрелба мерни прибори не се ползват, до 10м. става и по затвора и пак няма особена нужда да прецизираш през мерник. От там нататък, да не дава господ, все някак и открития мерник ще ми свърши работа.
IMHO

Това е най-вярното нещо в тази тема. Пефразирано:
пуцане му е майката,а не кичене :)

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 67 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer