logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 15:14




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 48 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Яну 2017, 00:50       Заглавие:  Re: Антифони Earmor M32 срещу Howard Leight
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
за радиостанциите
на мен най-удобно ми е да сложа малка слушалка под антифоните (въпреки че имат вход за радио)
така мога да ги свалям антифоните, без да се налага да превключвам кабели

но това е за състезания, за война .. сигурно е различно :happy:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Яну 2017, 01:10       Заглавие:  Re: Антифони Earmor M32 срещу Howard Leight
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
но това е за състезания, за война .. сигурно е различно
Howard-a под каската, и хич им не дреме. Другото са глезотии. :happy:
https://www.youtube.com/watch?v=2sBGflHGs74

FIRSTGUN написа:
...и 350 кинта за Сордин
Бяха дали за тест някакви Сордини на един семинар /моделът за съжаление не помня, но казаха, че бил скъп/, стрелях и аз един ден с такъв... да, не са лоши, но така и не успях да схвана за чий се харчат на чак такива модрени пари.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Яну 2017, 02:15       Заглавие:  Re: Антифони Earmor M32 срещу Howard Leight
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
Бяха дали за тест някакви Сордини на един семинар /моделът за съжаление не помня, но казаха, че бил скъп/, стрелях и аз един ден с такъв... да, не са лоши, но така и не успях да схвана за чий се харчат на чак такива модрени пари.


сордина .. ако имаш добър слух ще те побърка и даже дезоринтира
чуват се някакви шумове и високочестотно пищене .. което лично мен ме подлудяваше, няма такава гадост и отврат
и ги ... подарих на приятел с кофти слух, който им се радва (щото е фен на Америка и УС Арми)
на всичкото отгоре не притискат добре и .. се чуват доста осезаемо изстрелите :)
т.е. сордина има отвратителна електроника! и да работи добре трябва да се сменят уплътненията
ако си глух - стават
хубавото е че са тънички отдолу и не пречи на прикладването много



за мен оптимални са 3М Peltor Tactical ... имат страхотен звук, софтуер и електроника! (пускат ги на промоция за по 100$)
http://peltorcomms.3m.com/Americas/Prod ... gory_Id=39
като ги носиш цял ден, имаш чувството, че не си въобще с антифони .. толкова е реалистичен звука им!
най-добрият звук който сам чувал на активен антифон
лесно и бързо се сменят батериите (на коляно, на полето) само трябва да се внимава с кабелчетата да си легнат на местата като се затваря капачката

обаче имат един кофти недостатък - изпотяват се!
ако не ми вярвате - свалете дунапрена - измъква се лесно и ще видите за какво става дума

даже - хваща мухал дунапрена (това го видях на 3 екземпляра, на различни колеги)

на мен от влагата ми прекъсна единия говорител, и ги разглобих на съставни части
добре е направена електроника, платката е залята, всичко се разглобява и лесно заменя

писах на 3М да си накупим резервни говорители .. препратиха ни към БГ представители .. и кур, балкански кур мърляв
българин да се занимава с резервни части и гаранции - забрави :)
ще търся начин от чужбина някъде

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Яну 2017, 06:48       Заглавие:  Re: Антифони Earmor M32 срещу Howard Leight
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Да, слагането на тапи под активни антифони е вариант за допълнителна защита, както обясних и на бат` tconiotconev.
При мен се получи след едно жестоко поразяване на слуховата мембрана от тромба при едни летни протести в София.
Затова близо 6 месеца ходих със силиконова тапа в едното ухо, а на стрелби - с тапа, памук и антифони.
Мина ми, ама остана един горещ спомен, заради който днес обръщам повече внимание и още от вратата влизам в стрелбището със слушалки.

Oт личен опит: Да - Howard Leight /базовия модел/ са прости, прибрани, с широка мида на слушалката - супер са.
Единственият им сериозен недостатък за мен е това черно супер твърдо, почти дървено пвц покритие на самата слушалка.
Особено твърд тоз найлон става, когато си навън и е студен климата. Е тогава няма такъв студ - все едно държа два icepack-а вързани на ушите си.

Наистина е голям разкош да сложиш на ушите си МСА Сордин Про или тези новите Еърмори - ех...нежност, силиконов гел, мекота,.....не ти се иска да ги сваляш.
Но аз лично имам проблем със Сордина, там заради по-малкия отвор на слушалката ми се притискат едни хрущяли на ухото, и затова предпочетох Earmora,
чиито слушалки са идентични като отвори с Хауърдите, но покритието е супер меко и ненатоварващо нервите ми.
В това отношение - за продължително ползване, Earmora води по точки като междинен вариант между Howard Leight и MSA Sordin.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Яну 2017, 08:11       Заглавие:  Re: Антифони Earmor M32 срещу Howard Leight
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Явно аз съм с малки уши / това го знам /,но и малко глух / това сега го научих :DD /

За сордина продават силиконови миди или там как му викат на силиконЯ и става за 6-7 часа да ти стои на главата,за повече не знам,затварят и ме гонят от стрелбището.Не ми се е налагало и да им усилват до дупка звука като на HL.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Яну 2017, 09:08       Заглавие:  Re: Антифони Earmor M32 срещу Howard Leight
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
ubboto написа:
Ivo III написа:
но това е за състезания, за война .. сигурно е различно
Howard-a под каската, и хич им не дреме. Другото са глезотии. :happy:
https://www.youtube.com/watch?v=2sBGflHGs74

FIRSTGUN написа:
...и 350 кинта за Сордин
Бяха дали за тест някакви Сордини на един семинар /моделът за съжаление не помня, но казаха, че бил скъп/, стрелях и аз един ден с такъв... да, не са лоши, но така и не успях да схвана за чий се харчат на чак такива модрени пари.

+ :tu: Човека победи във войната с Украйна. Истински професионалист спечелил не една тежка битка! RIP! Има и други военни и частни контрактори с антифони Howard Leight Impact Sport. 



Ето едно обективно ревю и съпоставяне с други видове антифони.


Когато стрелям с .357 магнум на закрито звука е изключително силен заради компенсатора на цевта. Компенсатора сваля отката, но сериозно усилва звука при изстрел. С евтините антифони на стрелбищата се чува много по-силен тътен от .357 магнум. Спрямо приглушения звук от антифоните Howard Leight Impact Sport.

Това, че едно нещо струва 50 долара не значи, че не върши добра работа. Една кама Сог Пентагон също струва 50 долара, но е предпочитана от американските спец. части участващи в бойни мисии. Какво като едно нещо струва 50 долара?!

Все едно моите тъмни очила Полароид за 50 долара не спират UV лъчите и не ми вършат добра работа?!

Разбира се, че има по-скъпи очила от тези за 50 долара. Разбира се, че има по-скъпи ножове от Сог Пентагон. Разбира се, че има по-скъпи антифони от Howard Leight Impact Sport. Но тези неща за 50 долара вършат добра работа.

Който има мерак нека си вземе антифони за 500 долара със сигурност ще са по-здрави и по-качествени. Със здраве да си ги ползва. :tu: Но и нашите за 50 долара вършат добра работа. :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Яну 2017, 17:01       Заглавие:  Re: Антифони Earmor M32 срещу Howard Leight
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Така де,за 50 долара стават та и аз имам такива и за мен в тая ценова категория това са Антифоните.
Ако сериозно си се замислил за слуха си то не гледаш категориите по пари ми взимаш от добро по-добро и там са Сордин от които съм по-доволен,много по-доволен.

И те така


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Яну 2017, 18:38       Заглавие:  Re: Антифони Earmor M32 срещу Howard Leight
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
сордина .. ако имаш добър слух ще те побърка и даже дезоринтирачуват се някакви шумове и високочестотно пищене .. което лично мен ме подлудяваше, няма такава гадост и отврат
И за хора с увреден слух - пак не стават. Или поне мен хич не ме кефят. На тези модерни пари пък, дето се харчат - абсурд!

"Хаурд"-а иначе, освен че са най-слабо заглушаващите активни антифони, които въобще съм слагал, ами и комфортът им е под всякаква критика, особено ако ги носиш повече от два часа. Единствен плюс: когато си с тапи отдолу и ги увеличиш на макс - си чуваш безпроблемно таймера, дори и да си с леко увреден слух. Иначе за студа - слагаш ги върху шапката, също действат.

"Иърмор" досега не съм пробвал, но това предстои, и ако ми хареса комфорта - директно заменят "Хаурд"-а. Иначе последните съм ги срещал най-тънко на $25 в един американски сайт.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Яну 2017, 19:05       Заглавие:  Re: Антифони Earmor M32 срещу Howard Leight
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
А е за това говорим - върти/сучи 5 Антифона и на финала Сордин и си седнах на задника,другите се ползват по стадиони разни с децата,авиошоута,моторни помещения............ма да бях взел Сордина първо по-нямаше да ме е яд пък и щях да съм някой долар напред.

То и зависи колко стреляш де,за 3 пъти в годината по 40 минути и аз не бих се набьлбуцал с 350 кинта след като едни тапи и антифони за 50 кинта пак са си мммммммм ОК един вид.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Авг 2017, 02:32       Заглавие:  Re: Някои разсъждения на тема активни антифони
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Поради липса на нарочна тема за активни антифони в основния форум (ползвах търсачката по отношение на думата "антифони" в заглавия на теми), отделих тук офтопика от тази тема на Beer: http://thegunman-bg.com/forum/viewtopic.php?f=1&t=14724 с идеята тази да стане обща тема по въпроса, а неговата да си остане едно много добро ревю-сравнение на два конкретни модела.

Убеден съм, че доста сме се джафкали за плюсове и минуси на различните марки и модели активни антифони, но явно е било пак офтопик по някакви други теми :D , затова настоящата тема ще се явява за в бъдеще правилното място за тази работа :wink:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Авг 2017, 03:43       Заглавие:  Re: Някои разсъждения на тема активни антифони
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
А конкретният повод да създам тази тема е, че се сдобих със 3M PELTOR ProTac III MT13H221A и отначало мислех да напиша едно ревю. Пуснах търсачката и попаднах на темата на Beer http://thegunman-bg.com/forum/viewtopic.php?f=1&t=14724 , която:
1. ме депресира по отношение на вложения труд, перфекционизъм и обем от предоставена информация. Просто осъзнах, че това, което евентуално бих написал аз, нямаше дори бегло да прилича на труда на Beer и затова се отказах.
2. ми подсказа, че за продукти, чиято цел е предимно естетическа, както и за продукти, които слугуват на човешката сетивност, няма по- и най- , защото всяко ухо чува различно, всяко око вижда различно, всеки нос надушва различно и т.н.

Няколко думи и за мен самия (за тези, които не ме познават):
1. Скръндза съм.
2. Много съм лъган през целия си живот и трудно се доверявам на непознати, както и не вярвам в първичната честност у хората.
3. За мен скъпо не винаги значи добро, респективно по-скъпо не значи по-добро.
4. Много си пазя нещата и никак не харесвам охлузени, обелени, напукани и прочие естетически и функционално осквернени предмети. В особен бяс ме хвърля нарочното унищожаване на работеща вещ посредством подлагането й на екстремално натоварване при работа, за каквото тя не е технически предназначена.

И след тази дълга увЪртюра да кажа и защо пиша тук въобще :D

Досега бях ползвал евтини активни антифони на Caldwell. Имам 2 чифта: едни с големи черупки, които заглушават по-добре, но не стават за дълго оръжие и едни нископрофилни, които заглушават малко по-слабо, но не се удрят в приклада. Бях се спрял на такива, защото съм имал възможност по програмата „Поиграй си с играчката на другарчето си” да пробвам практически всички марки и модели що се търкалят по нашите земи и честно казано не разбрах защо трябва да се дават 350 лева за нещо, което върши мааалко по-добра работа от нещо за 50 лева, особено предвид факта, че 7 бройки от това от 50 лева ще те изкарат мноооооого по-дълго от едната бройка за 350 лева.

Тук умишлено няма да говоря въобще за реалистичността на звука, неговата пространственост, изкривяване и прочие, защото както писах по-горе всяко ухо чува различно. Няма да коментирам и работата на електрониката на различните модели.
По отношение на заглушаване на шумове ще кажа само, че за мен най-добре заглушават тапи тип „елхичка” за 80 ст., обаче като сме група няма как да се вадят и слагат в ушите постоянно, та затова всички сме с активни антифони.
И понеже всички сме наясно с техните плюсове, рекох да споделя тук техните минуси и най-вече как се боря аз с тях.

За мен най-големият минус на всички антифони е, че изпотяват ушите. Всичко, що съм пробвал аз, го прави. То няма и как да е по друг начин – щом един материал спира звука, той спира и течението на въздуха. Силикони, гелове и прочие шукарии внасят един по-голям комфорт, но пред потта всички са равни. Сега, тук отново допираме до физиология – един се поти повече, а друг по-малко, но за мене това си е проблем. И сега ще обясня в какъв аспект: влагата, която се генерира от потта в черупките, разказва играта на електрониката, която се намира вътре. Това не е проблем за потребители, чиито антифони ги плаща някой друг – чупят се, изхвърлят се, потребителят безплатно получава нови и си кюта. И съдейки по написаното по-горе от другите участници в темата – това си е драма, пред която са изправени и скъпи и евтини модели.
По тази причина моите Caldwell-и не ги ползвам лятото, а през другото време ги оставям по няколко часа с обърнати навън черупки за да изсъхнат след употреба.
Като се замисля – освен влагата от потта, която бавно унищожава електрониката, за мен активните антифони като цяло други минуси нямат.

Та така - 3M PELTOR ProTac III (MT13H221A)
Сдобих се с едни такива на изключително добра цена по сделка inter amicis съвсем наскоро. По всичко личи, че ще заменят Caldwell-ите ми, защото при тях е решен проблема с вредите по електрониката вследствие на влагата от потта: частта от черупката, която има директен контакт с ухото, конструктивно представлява отделна самостоятелна кухина, запълнена с дунапрен. Това колкото и влажно да седи – все тая. Самата електроника се намира в отделно „помещение”, в т.ч. и говорителите. Доволен съм като прасе в тикви.
Като допълнителни плюсове на модела мога да посоча:
- отлична работа на електрониката;
- много добро пасивно заглушаване;
- липса на стърчащи елементи, които да се закачат и счупят при транспортиране;
- видимо качествени материали и ниво на изработка.

Като минус мога да посоча единствено обемистостта, която ги прави непригодни за стрелба с дълго оръжие. В интерес на истината не съм пробвал реално как е, но с тези големи черупки няма как да е по др. начин.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Авг 2017, 08:26       Заглавие:  Re: Някои разсъждения на тема активни антифони
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Ама моля ви се.....такова внимание към моята скромна особа.... :D

Онзи мой скромен еърмор-слушалков очерк е достоен най-вече за неделният брой на списание "Септемврийче" /тук наборите ще си го спомнят/
Може би трябва само да допиша един недостатък, който също открих, а именно - наличието на външен тактикъл микрофон: чиста изгъзица, която само пречи, когато си на състезание.
На отминалият райфъл, освен че много хора ме гледаха странно с него, част от тях се опитваха и да ми говорят на него, мислейки, че само така ги чувам....а аз бях вдигнал кабела с приемника над челото си...... PDT_Armataz_01_22

Ето защо моето мнение е, че всякакви ревюта са важни в нашата общностна сфера.
И както се пее в една песен: "Pluris est oculatus testis unus, quam auriti decem" - По-добре един очевидец, отколкото десет чули.

Ето защо напълно одобрявам Вашето "Пелтор Про-так" изложение:
Изображение
PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22

А ако имаше и едно лично фото на придобивката.....щеше е най-завършено откъм очерк.

Поздрави,

p.s. Само едно нещо неразбрах: толкова ли са дебели, че да не стават за прикладване ? Про-так моделите трябва да са съобразени именно с това обостоятелство. Този модел не е предназначен за корабни механици или кранисти в строителството ?!

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Авг 2017, 08:45       Заглавие:  Re: Някои разсъждения на тема активни антифони
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Beer написа:
... толкова ли са дебели, че да не стават за прикладване ? Про-так моделите трябва да са съобразени именно с това обостоятелство. Този модел не е предназначен за корабни механици или кранисти в строителството ?!

Според мен точно тези антифони са предназначени за някой съдия който бяга с таймер след състезател а не за състезател който бяга с пушка пред съдията с таймера.
И са направени така, че да може Съдията да издържи цяло състезание с антифони на главата.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Авг 2017, 09:21       Заглавие:  Re: Някои разсъждения на тема активни антифони
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Има и Slim версия
http://www.best4systems.co.uk/peltor-pr ... t-all.html
http://multimedia.3m.com/mws/media/1270 ... nordic.pdf

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Авг 2017, 20:34       Заглавие:  Re: Някои разсъждения на тема активни антифони
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 10 Юни 2008, 18:11
Мнения: 709
3M Peltor, модел Range Guard са много удобни за прикладване. Разлика ценова със скъпия модел голяма. Друга такава не намирам.

_________________
Илия Йонков
КДПС "Етър IPSC"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 48 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 42 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer