logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 16:33




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 48 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Авг 2017, 01:12       Заглавие:  Re: Някои разсъждения на тема активни антифони
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Beer написа:
p.s. Само едно нещо неразбрах: толкова ли са дебели, че да не стават за прикладване?
Надявам се в неделя към 18,00 часа и нататък температурите в Русенско да паднат под 40 градуса и да изляза за панички. Тогава ще пробвам, макар и както казах вече да съм почти сигурен, че няма да стават за дълго.
moderna написа:
Според мен точно тези антифони са предназначени за някой съдия който бяга с таймер след състезател а не за състезател който бяга с пушка пред съдията с таймера.
И са направени така, че да може Съдията да издържи цяло състезание с антифони на главата.
Точно така е :tu:
ti6kata написа:
Има и Slim версия
Тише, то тези са слим версията. Страх ме е да фантазирам нормалната колко е дебела.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Авг 2017, 14:11       Заглавие:  Re: Някои разсъждения на тема активни антифони
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
3М са прилични антифони
новите модели са с много добро аудио .. почти няма разлика дали си с тях или слушаш директно

НО
1. много конденз правят - след стрелба ги разглибявам да съхнат
2. ужасен сервиз!!!
повреди ми се говорител след стрелба с як калибър .. (явно и корозията е помогнала)
... не пращат говорители, писах на кой ли не - фирмена политика, ремонт в техен сервиз
препращаха ме към БГ идиоти - дилари на 3М .. мъка та мъка
на IWA едни немци се смилиха ... но поискаха 67 еуро за два говорителя (с доставката)

на промоция има по 100$ нови антифони, и по добре да стои за части

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Авг 2017, 22:09       Заглавие:  Re: Някои разсъждения на тема активни антифони
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Граби, народе, хауърди :armed:

http://www.ebay.com/itm/2-Pair-Howard-Leight-R-01526-Impact-Sport-Electronic-Shooting-Ear-Muffs-new-ff/302409486632

Аз поръчах един комплект заради цената :wink:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Авг 2017, 23:42       Заглавие:  Re: Някои разсъждения на тема активни антифони
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
един колега си повреди слуха точно с тези ефтини хаурди ... не са за сериозни калибри да знаете

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Авг 2017, 00:23       Заглавие:  Re: Някои разсъждения на тема активни антифони
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
Но за масовия 9х19 ще да са Ок (поне при мен).
Пък и винаги можеш да мушнеш 2 допълнителни тапи...

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Авг 2017, 11:04       Заглавие:  Re: Някои разсъждения на тема активни антифони
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Rotkod написа:
Но за масовия 9х19 ще да са Ок (поне при мен).
Пък и винаги можеш да мушнеш 2 допълнителни тапи...


разбира се! особено на открито

ПП: с тежки снайпери когато се стреля под навес, направо ни смачква трясъка!
на мен ми се прекъсна намотка на бобинката на говорител на антифона PDT_Armataz_01_30
.. но се замислихме и какво става с главите ни .. но явно са яки PDT_Armataz_01_30 PDT_Armataz_01_30 и кухи :DD

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Авг 2017, 11:15       Заглавие:  Re: Някои разсъждения на тема активни антифони
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Ivo III написа:
един колега си повреди слуха точно с тези ефтини ...

Проблема при евтините антифони, очила и други предпазни изделия е, че не знаеш колко точно предпазват.
Например менте антифони. Заглушават но не се знае колко милисекунди след изстрела изключват звука. Мозъка на стрелеца не чува изстрела, но ухото се поврежда и си оглушаваш прогресивно.
Менте слънчеви и други очила затъмняват образа, зеницата се отваря заради затъмнението и през разширената зеница влизат повече ултравиолетови лъчи и си ослепяваш повече, отколкото без очила.
Ментето вреди. Дори и при алкохолите. Щом е евтинино първо помисли!

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Авг 2017, 15:18       Заглавие:  Re: Някои разсъждения на тема активни антифони
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 01 Юни 2016, 08:46
Мнения: 52
http://www.ebay.com/itm/3M-PELTOR-TEP-1 ... SwQHFZjoAV

Скоро тествах тези от линка.
Предимствата са, че не изпотяват, заглушаването се регулира на три степени, на закрито стрелбище не се чува ехо.....
Недостатъците-цената; след около час носене с най-малките тапи в комплекта започват да ме болят ушите;

Бяха ми предоставени за кратко от представител на 3М, като разбира се не уточни цената :shock:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Авг 2017, 19:21       Заглавие:  Re: Някои разсъждения на тема активни антифони
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
но имат огромен недостатък ... не ти държат шапката :DD :DD

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Авг 2017, 21:49       Заглавие:  Re: Някои разсъждения на тема активни антифони
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
moderna написа:
Например менте антифони. Заглушават но не се знае колко милисекунди след изстрела изключват звука. Мозъка на стрелеца не чува изстрела, но ухото се поврежда и си оглушаваш прогресивно.
Това определено е интересно! Малко повече инфо по този въпрос някой може ли да даде? Кои активни антифони се склонни към закъснение на заглушаването... по какъв начин се засича това закъснение и т.н.?!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Авг 2017, 21:58       Заглавие:  Re: Някои разсъждения на тема активни антифони
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
jordan_mp написа:
Скоро тествах тези от линка.Предимствата са, че не изпотяват, заглушаването се регулира на три степени, на закрито стрелбище не се чува ехо.....Недостатъците-цената; след около час носене с най-малките тапи в комплекта започват да ме болят ушите;
Някакви нива на шума не се ли предаваха и чрез т.нар. "костна проводимост"?! Иначе, тапичките винаги са ми били по-удобни от каквито и да било антифони.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Авг 2017, 10:55       Заглавие:  Re: Някои разсъждения на тема активни антифони
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 01 Юни 2016, 08:46
Мнения: 52
Ами те напрактика припокриват стандартните силиконови тапи, само дето са с приставка :D .
Не съм уситил да се предават някакви шумове или вибрации, въпреки че самият корпус на антифоните се допира до ушната мида.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2017, 01:14       Заглавие:  Re: Някои разсъждения на тема активни антифони
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Да продължа с хвалбата:

Изкарах първото си състезание с 3М-ките (съдия). Доволен съм. Досега не се бях замислял за преимуществата на цифровата обработка на звука пред аналоговата - антифоните не се смущават от излъчванията на GSM апарати.

Забелязах и друго, което не знам на какво се дължи: не чувах вятъра, а вятър имаше. С Колдуел-ите вятър с такава сила си го чувам харабийската.

В резюме: 2 дразнещи звука по-малко.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2017, 16:52       Заглавие:  Re: Някои разсъждения на тема активни антифони
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
JDredd написа:
което не знам на какво се дължи: не чувах вятъра, а вятър имаше.


на софтуерните филтри .. 3М-ките имат ново поколение електроника, в това са добри

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Сеп 2017, 21:39       Заглавие:  Re: Някои разсъждения на тема активни антифони
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
JDredd написа:
Граби, народе, хауърди :armed:

http://www.ebay.com/itm/2-Pair-Howard-Leight-R-01526-Impact-Sport-Electronic-Shooting-Ear-Muffs-new-ff/302409486632

Аз поръчах един комплект заради цената :wink:
Интригата се разраства: ebay махна този продавач. Дали някой му подля вода, дали имаше някакъв действителен порок - няма как да знаем...
Така или иначе според тракинг информацията моите пътуват към мене. Да видим какво ще стане.

Ivo III написа:
на софтуерните филтри .. 3М-ките имат ново поколение електроника, в това са добри
А възможно ли е това да се дължи на по-специфичното разположение на микрофоните + качествен дунапрен?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 48 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer