logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 18 Апр 2024, 08:25




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 284 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 19  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Яну 2020, 22:30       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1082
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Моите уважения господин Съдия, но само с мазане не става!
Както казваха в една реклама- не става само с ядене, трябва и акъл....
Та моето мнение е следното:
Финиша на изделието глок е добро до 3та генерация.
От там нататък не става.
Не засягам "тенфиер ".
Говоря за самата оксидация.
Мазане то помага, но 4та и явно 5та генерация имат склонност да стават по "ярки"... PDT_Armataz_01_22

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Яну 2020, 23:39       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Яну 2016, 23:44
Мнения: 184
Стана ми интересно и реших да проверя моя....ген.4 е и за сега държи...на около 1200 изстрела приблизително
Прикачени файлове:
_20200131_233641.JPG
_20200131_233641.JPG [ 1.74 MiB | Прегледано 6553 пъти ]

_________________
"Свободата, Санчо, е на върха на бойното копие!", Мигел де Сервантес, "Дон Кихот"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2020, 00:05       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Авг 2019, 09:58
Мнения: 87
Местоположение: София
Ами аз това, което четох е, че на gen5 това се случва винаги, колкото и да се маже е неизбежно. Аз в момента използвам балистол gunex за смазка и не е стреляно на сухо с него, ама резултатът е на лице...

Прикачени файлове:
20200131_235958.jpg
20200131_235958.jpg [ 1.2 MiB | Прегледано 6536 пъти ]

Прикачени файлове:
20200201_000050.jpg
20200201_000050.jpg [ 1007.49 KiB | Прегледано 6536 пъти ]
Прикачени файлове:
20200201_000128.jpg
20200201_000128.jpg [ 767.11 KiB | Прегледано 6536 пъти ]

_________________
Васил Богоев
СК Борис Дрангов


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Фев 2020, 10:16       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
delf написа:
Моите уважения господин Съдия, но само с мазане не става!Както казваха в една реклама- не става само с ядене, трябва и акъл....

Дреда го е показал и снимал като доказателство, че и с мазане само става, що се касае до елиминиране на въпросното жулене по горната част на цевта. За друго в случая не говорим!

Дреди, молба и от мене, снимай го отново или дай линк към този продукт на "Бардал". Аз наливам един за турбото, по спомени, при теб ставаше въпрос за продукт, който си сложил в новозакупената кола на жена ти, но и аз нямам спомени какъв точно беше, мерси!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Фев 2020, 20:58       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1082
Местоположение: Въъъййй....маняк!
ubboto написа:
Дреда го е показал и снимал като доказателство, че и с мазане само става, що се касае до елиминиране на въпросното жулене по горната част на цевта. За друго в случая не говорим!


Напротив.
Говорим точно за издръжливост на покритието. Дред е мазал цевта на 4та генерация с подходящ продукт , който е открил, че работи и ето го резултата....
Аз съм мазал от дъжд на вятър и то с каквото ми падне цевта на моята 3та генерация и е най малко на същото положение.

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Фев 2020, 21:55       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5470
Bardahl B2 се казва продуктът. Всяка година сменят картинката на опаковките, затова запомнете "В2", а не картинката, защото догодина ще е друга.

https://www.bardahl.bg/bg/product/a/4284

От гледна точка на обективността искам да отбележа още нещо: всичките ми оръжия са с големи допуски. Продуктът е гъст (с консистенция и цвят на пчелен мед) и при „стегнати” пистолети с цели релси бърка яко цикленето.
Веднъж намазах буталото на единичната си преса за релоуд - ефектът беше обратен: движението му се затрудни, но тук следва да се отбележи, че то се движи доста плътно в тялото на пресата.

DISCLAIMER: не получавам финансова облага от продажбата на продукти Bardahl. Просто споделям нещо, което открих случайно и което ми върши отлична работа вече шеста година. За възкресяване на умиращи двигатели има много по-добри продукти.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Мар 2020, 18:08       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Може и да е тъп въпроса, но нали ръкохватката на Glock Gen 3 е с размер на ръкохватката на серии Gen 4 и 5 със средната вложка? И важи за всички модификации... :roll:

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Мар 2020, 17:22       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 16 Яну 2007, 19:49
Мнения: 105
Нещо такова е.Измерих ръкохватките(непосредствено под спусковата скоба) на Глок 17 ген. 3 и Глок 34 ген. 5 със средната вложка.На Г17 е 14.5см.,на Г34 е 14.2см.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Мар 2020, 17:52       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
OMOH 78 написа:
Нещо такова е.Измерих ръкохватките(непосредствено под спусковата скоба) на Глок 17 ген. 3 и Глок 34 ген. 5 със средната вложка.На Г17 е 14.5см.,на Г34 е 14.2см.

Благодаря!

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2020, 23:32       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Авг 2019, 09:58
Мнения: 87
Местоположение: София
По време на почистване забелязах, че цевта има жълти ивици отвътре. Това нормално ли е? Предполагам е наслоена мед от FMJ куршумите и трябва да се изчисти?


Прикачени файлове:
20200622_003107.jpg
20200622_003107.jpg [ 1.12 MiB | Прегледано 5325 пъти ]

_________________
Васил Богоев
СК Борис Дрангов
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юни 2020, 06:12       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5470
Точно така изглежда цев, с която се стреля с помеднени куршуми.

Според скромното ми мнение за конкретния жълт цвят на снимката много допринася факта, че си снимал с LED светкавица на телефон. Тя прави така, че положението с наслоената мед да изглежда много по-тежко отколкото е в действителност.

Но оправия има: просто приложи комбинация от метод и средства за почистване на мед от цев.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юни 2020, 07:03       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5269
Местоположение: София
vbogoev написа:
трябва да се изчисти

Снимай след като използваш солвент. Ако може, снимай преди и след външната повърхност на цевта, че се чуват съчинения за новото покритие... Предполагам, че са именно съчинения, но ще е добре да има потвърждение.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юни 2020, 08:06       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 402
Да бяха само съчинения....
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юни 2020, 08:52       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5269
Местоположение: София
По-скоро ме интересуваше влиянието на амоняка и другите прелести, разтварящи цветни метали.
Но мерси за снимките. При gen.3 цевта и дъното на затвора не са се протриват така дори след 10К.
Иначе, за предната част на цевта е нормално. Може да се забави поцеса на ожулване, ако се протрива цевта отвън с парцалче с някаква средно гъста смзка. За съжаление, същият подход не може да се ползва за контакта на затвора с патронника, защото смазката може да омасли капсула и вместо бум да се чуе клик.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юни 2020, 13:08       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 30 Апр 2020, 22:52
Мнения: 365
При ген. 5 допуските между цевта и блока са по-малки затова покритието се протрива в местата на контакт. Всеки може да вземе шублер и да измери външния диаметър на цевта. Отвора за цевта в блока при дулото, както и дължината на външната правоъгълна част на цевта - тази над патронника и размерите на отвора в блока където ляга тази правоъгълна част от цевта. Ако не го мързи и има шублер и Глок ген. 5. Целта е по-голяма точност на оръжието. Което за пистолет със спусък 2.8 кила е чист маркетинг. Но пък на никой не пречи да си полира металните триещи части на спусъка. Да направи 4-5 хиляди сухи изстрела за да се отпуснат малко пружините. И да се възползва от по-малките толеранси на цевта спрямо блока, когато спусъка падне като тежест


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 284 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 19  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer