logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 16 Апр 2024, 17:30




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 284 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 19  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2017, 15:04       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
иначе съм съгласен...не може да изглежда сериозно един човек ако не притежава сфинкс, револвер или 1911 ...SVI в краен случай...с подходящите пури , или тютюн или пиячка...ако не пие алкохол...то любимото козе млеко на Витан също става..
п.п. в линка предишния пост се виждат и цените на г5
в щатите $550 у нас $1000...кофти, но тва е положението


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2017, 15:28       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
moderna написа:
Аз търся причина да НЕ си купя ген.5.
Като го хванеш и видиш как ти се събират дублетите... ще спреш да се питаш. :happy: Майтапът настрана... много добре са се справили този път на първо четене от "Глок". Виж, доколко качествен и безпроблемен ще се окаже Ген.5 като изработка и циклене - това вече времето трябва да си го покаже.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2017, 15:44       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 04 Дек 2011, 10:45
Мнения: 268
Местоположение: София
Има ли го на някое стрелбище?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2017, 16:04       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
е не се сдържах.... :DD

това е пускано... в буквален превод е:

Всичките зигове на неви силс се заменят се с Г19

https://www.youtube.com/watch?v=RwcnaQWE9uM&t=501s

Latest update: the G19 will be integrated over the next 2 years to replace the SIG's. The SIGs will be around another 2 years in some capacity as each Team goes through a work up and receives extensive training with the G19 vs the P226 prior to deploying with it.

Ако това със зиговете се преживява криво ляво от олд феновете...то замяната на иконата .45 пак с глок19 от морската пехота вече е лична трагедия за фенове като Кроноса примерно...
не за друго ама човека се чуди как мое милиони потребители да са толкова загубени...
айде цивилни заблудени...за носене носят...ама тия горе и стрелят...и стрелят не само по мишенки и на състезания-кър кър...беж 3 метра и пак кър кър...

Цитат:
As nice as the new .45s are, many MARSOC troops prefer to carry Glock 19s instead, sources said.


https://www.military.com/daily-news/201 ... oc-45.html

$85млн. за глоци на ФБР
http://money.cnn.com/2016/06/30/news/co ... index.html

След всичко това искам да попитам философски обаче...верно..защо ни е глок?

Като може с едно истинско, ръгяво, стоманено и фрезовано чезе ние да си гиламе разбира се ...и винаги омазнено с половин кило мазноч по дефолт, но в .45 та и на тегло да е ок...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2017, 17:22       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Poseidon написа:

ето сериозно четиво...
http://blog.1800gunsandammo.com/glock-gen-5-review/
Новогодишен подарък за ценителите с някои яки цитати:
"Въпреки че бил австрийски пистолета всъщност е американски понеже над 80% от органите го притежавали" хаха
ФБР и ааабсолютно всички специалци тюлени морски прасета и каквито се сетите официално отскоро изялко са с глок 19...

Прочетох.
Аз по принцип на американски писания за пистолети не вярвам. То няма пистолет, който да не са го хвалили поне една страница в някой форум и после десетки страници да обясняват с кои патрони работи и с кои пълнители не засича.
Американците от коли и пищови не разбират.
В Америка хубав пистолет е Европейски пистолет. Те даже Глок харесват. Айде да кажем Глок печели търговете защото производствената му цена е под 70 долара. Има за бакшиши има за почерпки и малко печалба за производителя. Корупцията не сме я измислили ние. Да не се надценяваме.
Американците са потресени от надеждността на Глок. И на CZ. И на оня Хърватския пистолет.
Зиг са големи тежки, меки и чупливи, скъпи и трудно завиват също като американска кола. Беретите са скъпи за производство. Е, ще ги сменят.
Това, че Глок са спечелили някой търг не трябва да бъде основен критерий за мен. То военни и други ходят с кубинки но аз нямам.
Високо ценя негативни оценки, които после аз да подлагам на съмнение.Всеки да мисли с главата си.
Какво ми направи впечатление американските писания, препоръчани от Poseidon.
На чисто новия Глок 5 му сменили спусъка и специалния спусък...... Ясно, че на Глок спусъка си е Глоков.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2017, 17:46       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Смислени аргумени вадиш...верно е...
...но не мое да си член на форума Дъгънмен и да не те натиска командосарията :DD
та - неви силс са шепа хора можещи ама капризни да си ебе мамата...
ще имат квото си поискат...зиг226 над 3 иляди долара цена и надежден е ... мани тия...
ама го изфърлят
а щом харесват глок 19 и М4 правена от Хеклер...значи замислям се и аз


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2017, 18:04       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1082
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Посейдоне, напълно си прав!
Лично за мен осъзнах че ми трябва сигурно все ядно и с евтина поддръжка оръжие.
5та генерация ще си взема някой ден 2ра ръка за 700 лева.
Пак казвам 1.5к за глок ще дам само ако е 34 и то не защото е кой знае какво по различен а имам чисто и просто сантимент.

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2017, 18:10       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
moderna написа:
Аз по принцип на американски писания за пистолети не вярвам. То няма пистолет, който да не са го хвалили поне една страница в някой форум и после десетки страници да обясняват с кои патрони работи и с кои пълнители не засича.
Американците от коли и пищови не разбират.

Тук съм псилютно съгласен с теб! Оръженосци много, класни стрелци - малко! В общи линии, и по форумите им 90% от нещата, които се пишат са пълни глупости. Но има едни 5-10%, дето ги чуват петлите... и от които наистина може да се научат нови и полезни неща. Номерът е в търсенето и филтрирането на правилната информация. Иначе за Ген. 5 споделям субективни впечатления, като лично на мен много ми хареса! Барни, постреляй... и сподели своите впечатления, градивни или опустошителни критики. Аз лично, с интерес чакам да ги прочета.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2017, 18:16       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
не знам, Деф понякога се дразня, че Г19/17 няма алтернатива ...като съвкупност...като цяло!
няма идеални неща обаче и меката китка му е кусура
как е могло Геле да стреля с Г5 и да не тества това не мога да разбера...това е което бих тествал аз...
няма да купя ген5...дори да ми пратят разрешително по пощата...
като мога тренирам с ген3 и няма да мога да му настигна възможностите в тоя живот...КАКТО 98% от стелците не... ами изобщо от хората на Земята...

Но но горе не се занасям изобщо...глок няма общо с оръжията за високо спортно майсторство още по малко такива за душевна наслада...

трябва да притежаваш колт питон в тъмносиня оксидация - с хубаво бренди и пура...
1911 с чирени от слонова кост...
това е минимума за да се чувстваш ок...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2017, 18:36       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Poseidon написа:
Но но горе не се занасям изобщо...глок няма общо с оръжията за високо спортно майсторство.

Хайде сега... Гейб Уайт, един американец много напред с материала... който също мисли новите пистолетни стандарти /дума, станала вече омразна тук/:
https://www.youtube.com/watch?v=QpYmJT9OA_U

Със стоков Ген.5, по топка за тенис от движение... :punch:
https://www.youtube.com/watch?v=A2HApzPTwOo

Дали някой оттук може да го повтори това с каквато и да било спортна бангия, хм?! От друга страна, покажи ми някой, който стреля базови упражнения за бързина и точност от скрито носене с 1911-ка, че аз нещо не намирам.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2017, 18:48       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Са...не ме въвличай в материя от която не отбирам...
като не разбирам слушам чета и се уча...
1.Витан ми е казвал, че глог не става за спорт...
2. в спортните секции съм чел, че Гранд Мастърите не стрелят с глог...а от SVI нагоре

добър стрелец ше покаже много с глога...верно е...еле па ако му се плати...и ше се състезава...са...не ядеме доматите с колците...
за спорт си требе спортен пистолет...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2017, 18:55       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Poseidon написа:
.Витан ми е казвал, че глог не става за спорт...

Глога върви с мента и валериана... като се пие за нерви и за кръвно. :DD

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2017, 19:20       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Poseidon написа:
добър стрелец ше покаже много с глога...верно е...еле па ако му се плати...и ше се състезава...са...не ядеме доматите с колците...
за спорт си требе спортен пистолет...

Освен това ние не знаем какво точно му е пипано на този Глок.

Poseidon написа:
...зиг226 над 3 иляди долара цена и надежден е ... мани тия...
ама го изфърлят
а щом харесват глок 19 и М4 правена от Хеклер...значи замислям се и аз

А горното си има съвсем логично обяснение.
С Хеклера ще работят, а Глока само ще го носят за зор заман. За носене Глок е супер. Надежден, не е капризен,лек, плосък, прост за експлоатация, достатъчно патрони и даже е евтин.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2017, 19:59       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3146
Poseidon написа:

.......................
трябва да притежаваш колт питон в тъмносиня оксидация - с хубаво бренди и пура...
1911 с чирени от слонова кост...
това е минимума за да се чувстваш ок...


Е па много са ти ниски критериите Посейдоне!

Освен изброеното от тебе, за да се чувстваш ОК требе да имаш на разположение неколко миски или плеймейтки, поне една яхта, барем една прилична вила на ривиерата в Испания, Италия или Франция (Гърция не се брои - съжалявам), поне един хеликоптер, може и еър джет, барем 30-40 човека персонална охрана ( сите бивши или настоящи специалци, държавни гавази и т.н.) и др. подобни благини... :D :D :D

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2017, 22:44       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
moderna написа:
С Хеклера ще работят, а Глока само ще го носят за зор заман.

И какво ще му работят с Хеклера... освен да чупят орехи с него?! И, да... качествено изработена бангия е... доста ореи ще има да натрошат с нея, преди да ти каталяса в ръцете. Но за стреляне определено не става.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 284 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 19  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer