logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 23:12




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 284 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Авг 2017, 21:14       Заглавие:  Glock Gen.5
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
Новият Glock 17 Gen.5 (и G19 Gen5) вече официално е на пазара.
Някой имал ли е допир до него да сподели впечатления.
Може би .38-мия ще може да каже нещо интересно...
https://youtu.be/5ypvDS18V5o

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Авг 2017, 21:56       Заглавие:  Re: Glock 17 и 19 Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Нищо ново... докато не му сложат предпазител, не виждам какво толкова им променят. Карантиите му същите...

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Авг 2017, 15:24       Заглавие:  Re: Glock 17 и 19 Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Има си разлики.....
Пин блока е с друга форма, ударника е променен,също начина на захващане на тригър бара с пружината в тригър хаусинга. ...
Интересно ще е да се усети разликата в различните поколения.
Лично аз не съм фен на 4та, дано 5та да е по добра.

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Авг 2017, 16:27       Заглавие:  Re: Glock 17 и 19 Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Има три големи разлики!

https://www.ammoland.com/2017/08/glock- ... z4qoEV1O00

1.Цевта е по-различна има промяна и в геометрията и в толерансите. Казват, че е значително по-точна. Дори и са дали цяло ново име на цевта. PDT_Armataz_01_22 Дано е истина де. А не маркетинг само.

2. Спусъка е по-различен има промяна във формата на пинблока. Има промяна и в целия тригър бар. Вероятно това води до съществена промяна в "дървения" спусък с който идват от завода Глок генерация 3 и 4-ри.

3. Покритието на блока е ново и видимо различно от това на генерация 3. И още по различно от сивкавото покритие на генерация 4.
Пише, че е тъмно черно, плътно. И е по-здраво и трайно от покритието на генерация 3 и 4.


Има и други разлики:

- Двустранна затворна задръжка.

- Магуел или нещо, като оформена фуния около дупката в ръкохватката, където се пъха пълнителя.

- Блока е заоблен в предната част при дулото на цевта, също като блока на Глок 30 И Глок 41.

- Ръкохватката няма релеф за пръстите на ръката отпред.

Ето статия и ревю: https://www.ammoland.com/2017/08/glock- ... z4qoEV1O00


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Авг 2017, 16:42       Заглавие:  Re: Glock 17 и 19 Gen.5
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Ное 2011, 14:41
Мнения: 942
Местоположение: ДелиорманА
Въпроса е кога ще го има и в България та да го пробваме? :DD

_________________
Светослав Ефтимов КДС"Аргус"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Авг 2017, 17:30       Заглавие:  Re: Glock 17 и 19 Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
axiles11 написа:
Въпроса е кога ще го има и в България та да го пробваме? :DD



Ммммдааааа, всичко друго е чесане на езици :tu:

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Авг 2017, 23:10       Заглавие:  Re: Glock 17 и 19 Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
axiles11 написа:
Въпроса е кога ще го има и в България та да го пробваме? :DD

Ако излезе октомври от завода до коледа ще е в България. :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Авг 2017, 11:35       Заглавие:  Re: Glock 17 и 19 Gen.5
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
Доколкото видях във Фейса, вече се хвалят с него.

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Авг 2017, 12:24       Заглавие:  Re: Glock 17 и 19 Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Подобренията - хубаво; но не трябваше да променят толкова външния му вид! Нещо между грозно и смешно е първото впечатление; което поне у мен оставя Ген. 5 на снимка. Конструкторите тук определено са минали границата на предобрянето... и аз такъв пищов определено не си бих взел. Освен ако наистина не е фрапиращо по-добър от Ген. 4... което, обаче... малко ме съмнява.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Авг 2017, 13:34       Заглавие:  Re: Glock 17 и 19 Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Заоблянето в предната част на блока при Глок 30 го прави по-красив от Глок 22 държал съм и двата и съм ги сравнявал. :armed:

Липсата на релефа за пръстите на ръкохватката е по-грозна гледка спор няма, прав си. Но пък блока е по-красив. :P Ама всеки казва, че без релефа за пръстите на дръжката хвата е по-удобен. И най-важното по-бързо се прави хвата при дръжка без релеф за пръстите.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Авг 2017, 16:29       Заглавие:  Re: Glock 17 и 19 Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
Като гледам май изглежда, че гроздето пак ше е кисело... :happy:

Аз пък си мисля, че ген5 има твърде много и то много съществени подобрения. Такъв скок дори между ген3 и 4 нямаше. Глокът просто става още по-добър. Най-много се кефя, че вече ги няма фингър груувс. :tu:

Е тука има малко добър сравнителен матрялът на отделните елементи http://www.recoilweb.com/inside-the-glo ... 29141.html

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Авг 2017, 17:04       Заглавие:  Re: Glock 17 и 19 Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Mr. Smith написа:
Аз пък си мисля, че ген5 има твърде много и то много съществени подобрения. Такъв скок дори между ген3 и 4 нямаше.
Чак пък много; и то съществени - наистина не знам. За мен поне; всичко зависи от това... дали и при Ген. 5 ще има "MIM technology" части или не. Ако Глок се върнат към качеството на производство от времето на старите тройки, примерно... ще го преглътнем някак си този недоклатен дизайн. Но ако продължат педалската си линия на пестене от всичко; отде може да се спести... включая дунапренчето по кутиите и металните вложки на пълнителите /не съм обръщал внимание как са на Ген. 5/ - не, мерси! Иначе... баш революцията си беше именно между Ген.3 и Ген.4.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Авг 2017, 20:55       Заглавие:  Re: Glock 17 и 19 Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
https://youtu.be/ZR0Ss3yVV5I


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Авг 2017, 21:05       Заглавие:  Re: Glock 17 и 19 Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
при автомобилите - когато един модел е успешен и се пазарува яко .. почти не го сменят
правят само малко визуален фейслифт .. козметично леко ... и прибират пачки

НО .. когато един модел не върви - много бързо пускат следващото поколение

иначе моделите са си разработени и стоят на прототипи и .. следят приходите
(това не е само при автомобилите, а и при много изделия)

явно и Ген 4 не е носел достатъчно $$$ .. и по финансови причини веднага пускат ново поколение
също така и доста фирми пуснаха конкуретни изделия и то не лоши .. на фона на многото чупени Ген.4

по важно е дали Ген 5 ще издържа 90-100к настрел

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Авг 2017, 22:44       Заглавие:  Re: Glock 17 и 19 Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
по важно е дали Ген 5 ще издържа 90-100к настрел
Ако е с МИМ карантии - сложна работа! За да ти издържи такъв настрел... Ген. 5 трябва да е коренно различен пищов от най-новите модели на Ген. 4. Все едно сега някой да ти направи кола... с качеството на тези, произвеждани в началото на 90-те. :-)

Ivo III написа:
явно и Ген 4 не е носел достатъчно $$$ .. и по финансови причини веднага пускат ново поколение
Твърде много шашави потребители се навъдиха... които не знаят аджеба какво всъщност искат. :DD Като MOS моделите, примерно. И... ако почнат да крякат за тактическа вувузела да има отгоре... Ген. 6 сигурно ще е с вувузела. Т. нар. "finger grooves" на мен си ми харесваха, примерно. И ми бяха удобни... и даваха на пищова bad ass изражение. Тази рама; наподобяваща на Ген. 2 ми седи дървено... а и в комбинация с този пилнат отпреде блок - направо е врао!

Ген. 5 ще е наистина game changer... ако от Глок са направили пищов с качеството на изработка на старите Ген. 3. Тоест... нещо наистина различно от най-новите модели на Ген. 4. А това ще си проличи... с този пищов като почне да се стреля масово и по-много.

И; най-добрият слоган на Ген. 5 за мен би бил следният: "Без МИМ карантии; с качеството на старите тройки." Щото... не е нормално на чисто нов пищов; ударникът ти да се счупи при изпускане на оръжието на земята!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 284 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 30 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer