logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 07:08




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 284 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 19  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Сеп 2017, 09:57       Заглавие:  Re: Glock 17 и 19 Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Rotkod написа:
Върти ми се в главата, че в едно от видеата споменаваха, за това че DLC било нанесено върху тенифера, което за мен беше абсурдно

А защо да е абсурдно?
Значи преди да оценяваме нещо трябва да се запознаем с него
ето на руски че по го фащам
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0 ... 0%B8%D0%B5

не може да се коментира ДЛЦто ако не се отдели поне половин час в четене и търсене на справки и уточняване на некои понятия

Цитат:
Различные формы DLC могут быть применены практический к любым материалам, которые совместимы с вакуумной средой


Практически на ВСЯКА материя може да бъде нанесен длц.. включая и тенифера...
какво става тука?
ами върху доказало се антикорозионно покритие танифер нанасят ДЛС демек въглерод моднат като диамант...
В зависимост от целите самото ДЛЦ може да е различно зависи какво се иска износоустойчивост антифркционни качества и так дале...

вътре в цевта ДЛЦ може да е различно от ДЛЦ върху тенифера на слайда отвън...
изобщо поле за приложение е безкрайно...матряла е евтин процеса също...е оборудването е скъпичко ама да не ги мислиме Глок за това...

и ок признаваме че е американски напредък от лаборатория в Станфорд
Цитат:
в октябре 2011, исследователи в университете Стэнфорда создали супертвердый алмаз, под влиянием ультравысокого давления, у которого, однако есть недостаток в кристаллической структуре


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Сеп 2017, 10:06       Заглавие:  Re: Glock 17 и 19 Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Юни 2007, 20:26
Мнения: 1710
Местоположение: deep water
5-то поколение на пистолетите Glock Gen. 5
http://vistrel.club/events/blog/schitaem-do-pyati-ili-glock-gen.5.html

_________________
Я счастлив по умолчанию. Пожалуйста, не лезьте в настройки!
Если я тебе не нравлюсь,-застрелись! Я не исправлюсь!
Специални благодарности на азбуката за любезно предоставените букви
HitCo
ETAR IPSC

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Сеп 2017, 10:37       Заглавие:  Re: Glock 17 и 19 Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Браво Хитко!
Но руските другари в статията пропускат ...Они вообще пропускает новое ДЛЦ покритие новаго Глога :-)

Но пък хвърлят светлина по цевъта...Глок връщат старите правоъгълни полета...но не шес, а осем броя ми се виждат и покрити с ДЛС ...от тука всеяден и с оловняци и по-добра групираност....

наистина аз не знам добър стрелец във форума с Глок ген4...все ги метат малко настрани ако стрелят по от далечко :roll:

Цитат:
Новые "глоки" снабжены стволом Glock Marksmanship Barrel, при его изготовлении компания отказалась от полигональных нарезов, вернувшись к более традиционной их форме.
По заявлениям ответственных лиц компании, это должно повысить кучность пистолета. Впрочем, владельцы Gen. 4 и так не жаловались на кучность на обычных дистанциях огня.
Однако не стоит считать подобное нововведение бесполезным; оно вполне отвечает нынешним трендам как спортивной, так и прикладной стрельбы.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Сеп 2017, 12:25       Заглавие:  Re: Glock 17 и 19 Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
.38 Super написа:
Rotkod написа:
DLC било нанесено върху тенифера, което за мен беше абсурдно
И на мене също ми се вижда абсурдно, че и аз не съм особено мерило за нещо, два различни технологически процеса да наслагват два твърди слоя един в-у друг....


Аме хем ти ми го показа това ДЛЦ ем не си го чел какво е...

"Два твърди"...мммда :DD само, че единя ако е на 21год колежанин, а другия на 89годишен дедо на 200грама Виагра...разлика си има... :roll:

Точно толкова е и разликата в твърдостта на тенифера и диаманта...

прочее диамант е най-твърдото вещество на земята...а в ДЛС процеса под вакуум е нанесен графит /моднат до диамант/ и става нещо като твърда емулсия /повърхностен микс/ с матряла на който е нанесен...

не пречи върху тенифер да набиеш ДЛС доколко схванах нещата...

би трябвало да се разбира така: Ген5 е ъпгрейднат с ДЛЦ Тенифер...якоооо!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2017, 00:08       Заглавие:  Re: Glock 17 и 19 Gen.5
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
Явно не съм се изразил коректно. Идеята ми беше ... защо не полагат DLC директно върху слайда ('щото DLC-то нали е моднат графит под високо налягане до диамант, та е много як), ами ще използват тенифер между тях?! От икономическа гледна точка ми изглежда нерентабилно. На тази плоскост бях стъпил.

NB. Всичко това с уговорката: Ако действително ще полагат DLC-то върху Тенифера.

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2017, 02:09       Заглавие:  Re: Glock 17 и 19 Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Ако не идваше тоя смотан ураган щях да отнеса един Г23 ген4... Днес са пристигнали, има и опция да подберат по-запазен...
https://www.aimsurplus.com/product.aspx?item=F1GLK23G4

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2017, 03:06       Заглавие:  Re: Glock 17 и 19 Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Rotkod написа:
Идеята ми беше ... защо не полагат DLC директно върху слайда ('щото DLC-то нали е моднат графит под високо налягане до диамант, та е много як), ами ще използват тенифер между тях?! От икономическа гледна точка ми изглежда нерентабилно. На тази плоскост бях стъпил.

NB. Всичко това с уговорката: Ако действително ще полагат DLC-то върху Тенифера.
Точно това имам предвид и аз. Според мене няма да има повече Тенифер а ще ги правят само с ДЛС.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2017, 09:39       Заглавие:  Re: Glock 17 и 19 Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ок разбирам...там е работата обаче, че ДЛС не се слави с чак такива антикорозионни свойства...или ако в ДЛС се наблегне на антикорозията ще закуца износоустойчивостта...

Цитат:
DLC покрытия часто используются для предотвращения износа из-за их хороших трибологических свойств. DLC очень устойчивы к абразивному износу и адгезии. Это делает его пригодным для использования в деталях имеющих сильный контакт давления, в случаях как качения, так и скольжения.


ето какво казват за нанасяне директно на черни метали, а глога е от черни метали тотално...
ако правилно разбирам нещата явно преди длс е добре да има друго покритие...и нещата заспиват.
вече практиката ще покаже какво е положението реално...ако се чупи или откъртва покритието...износва се интензивно...и т.н

Цитат:
Несмотря на благоприятные трибологические свойства DLC, его нужно использовать с осторожностью для черных металлов. Если DLC использовать в высоких температурах, то подложка может науглероживаться, что может привести к потере функции из-за изменения в твердости.
Этот феномен не допускает использование DLC покрытия на стальных деталях машин


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2017, 12:18       Заглавие:  Re: Glock 17 и 19 Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Я! DLC ив часовниците имало: http://strelki.info/viewtopic.php?f=72&t=35775

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2017, 19:03       Заглавие:  Re: Glock 17 и 19 Gen.5
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2017, 15:40
Мнения: 257
Hickok45 ревю на Gen 5:



 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2017, 12:51       Заглавие:  Re: Glock 17 и 19 Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Първи реални /а не маркетингови/ впечатления за този пищов от курс на американския инструктор Грег Елифриц:
Цитат:
I had my first Gen 5 Glock in class today. I didn't shoot it, but watched my student shoot it quite a bit. Let's just say it didn't like cheap Remington 115 grain ball ammo.

It kept having a very strange malfunction. The round would feed and fire, but then the empty would get stuck in the chamber. The slide would be stuck 1/2" out of battery and could not be racked. I witnessed four of those malfunctions (in a 150 round class) myself. The student said there were more.

I didn't get a chance to tear the gun down or properly diagnose what was causing the problem.

Rough chamber?

Out-of-spec rounds? (But they chambered fine)

Crappy extractor?

It happened so commonly that I had to teach the student the old trick of holding the slide in one hand and repeatedly striking the grip area with the web of the other hand to break the slide free.

Student said it was the first time he had shot the gun with the Remington ammo. He said it didn't have any problems when he shot it earlier with a different type of practice ammo.

"Двойни комини" на поразия, пък и тези "евтини" 115 гр. "ремингтъни"?! Аз още нося фишеци на същата марка, само че 147 грейнови - проблеми с тях никакви.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Сеп 2017, 16:41       Заглавие:  Re: Glock 17 и 19 Gen.5
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Мар 2009, 18:55
Мнения: 789
Paco написа:
И е по-здраво и трайно от покритието на генерация 3 и 4.
Абсолютно не! Ген3 е с легендарния Тенифер, късните Ген4 и сега Ген5, с някаква екологично чиста ху**я, дето се изтрива с наплюнчен палец.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Сеп 2017, 16:55       Заглавие:  Re: Glock 17 и 19 Gen.5
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Мар 2009, 18:55
Мнения: 789


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Сеп 2017, 02:11       Заглавие:  Re: Glock 17 и 19 Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Gungrave написа:
Абсолютно не! Ген3 е с легендарния Тенифер, късните Ген4 и сега Ген5, с някаква екологично чиста ху**я, дето се изтрива с наплюнчен палец.
Бе ДЛС не се трие с палец, ясно ти е, но общо взето и аз съм на същото мнение... :tu:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Сеп 2017, 15:01       Заглавие:  Re: Glock 17 и 19 Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
.


Последна промяна Paco на 24 Сеп 2017, 22:46, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 284 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 19  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer