logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 23:32




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 284 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2020, 12:23       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
ubboto написа:
дано наистина да е от покритието... без значение, че така да ти изглежда челото на затвора след 800 изстрела - вече е безобразие!

Изображение


п.п. Пацо, продължаваш ли да твърдиш, че новото Глок производство било по-качествено от старото?! :joke: Въпросът е риторичен - не държа да ми отговаряш. :-)

Ми извинявайте, ама тоя Перфекшън 'фана къра! Да еВа и Глока... А иначе 5-тицата имала 'нам си колко подобрения...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2020, 12:31       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Spurs написа:
Ми извинявайте, ама тоя Перфекшън 'фана къра! Да еВа и Глока... А иначе 5-тицата имала 'нам си колко подобрения...

Ми, всичко това го пишем/ ляляме... от едно две-три години насам. Споделих също, че няма вариант да си заменя/ сменя 17-ка Ген.4, производство 2014 г. с нов Ген.5 по ред причини... но все ще се намери някой като Пацо или Посейдона, който просто да се изкаже/ да вземе думата... ще рече: "Не е така, новото е по-качествено!" Ми, Enjoy New Glock Quality... тогава! :tu:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2020, 12:39       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Не е пукнатина, разбира се. Покритие е (боя).

Въпрос: и какво от това? :D Пистолета не може да стреля, или ръждясва от там? Тц, нищо подобно - "козметика" му се казва.. свиркайте си и не се втренчвайте в такива дреболии.))

p.s. Се едно да си купя чисто нов къртач Bosch, да го закарам на обекта и да искам след седмица да изглежда като току-що излязъл от магазина. Не става. Важното е да върши работа, а не какъв му е външният вид.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2020, 12:46       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Авг 2019, 09:58
Мнения: 87
Местоположение: София
Както и да го въртя си изглежда на олющено покритие, няма пукнатина... Така че явно си е нормално и това за ген 5.


Прикачени файлове:
20200623_134305.jpg
20200623_134305.jpg [ 1.63 MiB | Прегледано 5555 пъти ]
20200623_133926.jpg
20200623_133926.jpg [ 1.39 MiB | Прегледано 5555 пъти ]

_________________
Васил Богоев
СК Борис Дрангов
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2020, 12:52       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
TheWhiteMan написа:
Не е пукнатина, разбира се. Покритие е (боя).

Въпрос: и какво от това? :D Пистолета не може да стреля, или ръждясва от там? Тц, нищо подобно - "козметика" му се казва.. свиркайте си и не се втренчвайте в такива дреболии.))

p.s. Се едно да си купя чисто нов къртач Bosch, да го закарам на обекта и да искам след седмица да изглежда като току-що излязъл от магазина. Не става. Важното е да върши работа, а не какъв му е външният вид.

Ми да си купя тогава чисто нов Мерседес и след 800 километра да почне да му пада боята! ;) Нищо де, нали върви... PDT_Armataz_01_22
Ето заради това мислене почва да пада качеството на всичко! Щото потребителя прави компромиси и си затваря очите! А качеството трябва да е дори на по-високо ниво, с всяка нова серия, нали уж технологиите се развиват... Дори дефектите да не са видими с просто око, или да не са функционално значими, не трябва да ги има! Дразнещо е да набиеш едни пари за последна генерация пищов с 20-30 иновации и той да се лющи като ръждясала арматура! Ама иначе е "Перфекшън"... И тия с по-старите версии да те закачат! PDT_Armataz_01_22

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2020, 13:06       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
TheWhiteMan написа:
Пистолета не може да стреля, или ръждясва от там? Тц, нищо подобно - "козметика" му се казва.. свиркайте си и не се втренчвайте в такива дреболии.))

Де да беше само до козметиката - с мед да го намажеш! Чисто нов Ген.4 ново производство на едно стрелбище, пада от масата на земята... и чупи ударника/ иглата. Ха стреляй с такъв, де! :happy: На Ген.5 сигурно затова му е по-масивна иглата... понеже също е MIM, да не се троши като същата MIM на Ген.4.

Може да се пише/ споделя още много... но специално тук в този форум - това е напълно безсмислено. Първо написаното не се чете, и второ... в БГ всички са специалисти. :-)


п.п. Богоев, тенкЮ за снимката/ фийдбека... ако се засечем пак някой ден - ще донеса от моя елиминатор... и, забравяш за щракане на сухо/ без бутафорка... за останалото - не му се втелясвай чак толкова. Това е просто туул, концентрирай се върху стрелянето... специално при теб ще - стане! :armed:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2020, 13:09       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Нека изчакаме Богоев да се сдобие с Боретеч елиминатора и да почисти цевта...после нагара /освен покритие има там и нагар дето го видехте пукнато/ и нещата ще се видят...нормални са според мене
за сравнение ето Г19 сет, ген 3 най-доброто от старото дето се превъзнася тука на 10години 5000 изстрела - нормално падане на покритие ...а на 10 000 изстреля дето не падало го покажете да го видиме...така ще е и тоя ген 5 горе...

не пречи и да не се чисти медта, но се появяват раковини с времето точно от галванична корозия...снимахме с бороскоп с Бързила... на око блести цевта е идеална...подържана с балистол, но вътре с бороскоп се виждат раковини - не вярват умелците тук докато не видят...ами намерете бороскопе и вижте...

да, не пречат и раковините...стрелбата си е ок, но говорим тука за подръжка...тоест боретеч елиминатор след стрелба...и раковини няма да има...но и това трябва да се провери... :roll:

Изображение
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2020, 13:20       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Spurs написа:
Ето заради това мислене почва да пада качеството на всичко! Щото потребителя прави компромиси и си затваря очите! А качеството трябва да е дори на по-високо ниво, с всяка нова серия, нали уж технологиите се развиват...


Развиват - трънки! А още по-интересното е, че снимките с каталясалите Глоци на Делян ги развъртях прези всички познати американци в мрежата... някои от тях със собствени стрелбища/ компании за обучение... никой не е виждал нещо подобно там! :shock:

Та, или ние тук сме ебати каръците... или насам ни шиткат по-ниското качество отливки... зачетох се по-сериозно за MIM-а... трудна работа всичко да ти е първо качество там/ БЕЗ ШУПЛИ... и шуплите - за нашего брата.

Пък, блажени са верующите като Белото и Пацо... че всичкото Глок било първо качество. :happy: Да, и да е БИЛО някога така в миналото... си е останало там.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2020, 13:50       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
За мен отдавна оръжията са се превърнали в инструмент, който трябва безотказно да изпълнява основната си функция - да стреля. Пикая на външният вид - всичките ми пушки и пистолети са надрани от клонки в гората, но работят като шевна машина и нямат грам ръжда. Джипките ми по същият начин са надрани и очукани като войнишко канче отвън, но перфектно работят и са поддържани без компромис отвътре (двигатели, ск. кутии, масла и пр)..

Не можеш да ползваш един инструмент и да искаш да изглежда като на витрина. Или ползваш, или го държиш на витрината .. т.е. в касата в къщи. :D

Spurs написа:
Ми да си купя тогава чисто нов Мерседес и след 800 километра да почне да му пада боята! ;) Нищо де, нали върви...

Ако Мерседеса е G Class и го изкараш на реален оффроуд.. не след 800, а след 8 км ще е надран целия. Но ако не го правиш, следва логичният въпрос: "За какво ти е този Гелик, щом няма да му ползваш истинските възможности - да го караш по магистралата?? Или до някое лъскаво кафене? Пфу.."


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2020, 16:00       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 30 Апр 2020, 22:52
Мнения: 365
ubboto написа:
Spurs написа:
Ето заради това мислене почва да пада качеството на всичко! Щото потребителя прави компромиси и си затваря очите! А качеството трябва да е дори на по-високо ниво, с всяка нова серия, нали уж технологиите се развиват...


Развиват - трънки! А още по-интересното е, че снимките с каталясалите Глоци на Делян ги развъртях прези всички познати американци в мрежата... някои от тях със собствени стрелбища/ компании за обучение... никой не е виждал нещо подобно там! :shock:

Та, или ние тук сме ебати каръците... или насам ни шиткат по-ниското качество отливки... зачетох се по-сериозно за MIM-а... трудна работа всичко да ти е първо качество там/ БЕЗ ШУПЛИ... и шуплите - за нашего брата.

Пък, блажени са верующите като Белото и Пацо... че всичкото Глок било първо качество. :happy: Да, и да е БИЛО някога така в миналото... си е останало там.

Че покритието на ген. 5 е някаква боя, която пада то се вижда. Обаче как си обясняваш това, че снимките които си показал на твои приятели в САЩ имащи стрелбища. И те не са виждали такова нещо като това на Герена?

Само един жокер ще ти дам. Виждал ли си добре почистен револвер как изглежда след само един барабан патрони "magtech"??? Един барабан! Патрони от Герена, същите който СТОПИХА И НАЦЕПИХА цевта на два танка наречени Ruger GP 100. След един барабан нагара е като от стотици патрони!!! Едвам го изчистих.

Сипи коктейл молотов в резервоара на колата вместо гориво и ми се обади след това.... Същото е и с дефектните патроните и счупените пистолети. Да си чул на стрелбището на Металхим, където се стрелят оригинални патрони Фиочи. Да има счупени на парчета цеви на пистолети??? Или стопени и нацепени цеви на револвери???


Колко пъти ще коментираме едно и също, че причината за счупените пищови и РЕВОЛВЕРИ - Ruger GP 100 на Герена са дефектни патрони "magtech".

И сега казвам СТОМАНАТА НА ГЛОК ГЕНЕРАЦИЯ 4 Е ПО-ЗДРАВА.

Нека някой тук каже, че е счупил бричфейса на Глок генерация 4 от сухи изстрели. И то 50 хиляди или по-малко!

Защото Пламенти показа счупен Глок ген. 3 от около 50 хиляди сухи изстрела. Има и още един човек от форума. Ако иска нека каже и той как е счупил бричфейса на Глок ген. 3 от сухи изстрели. И то под 50 хиляди.

Ако сега трябва да си взимам Глок ще си взема генерация 5 заради по-малките толеранси между цевта и блока. И заради по-доброто устройство на спусъка. Ако трябва ще го дам за ново покритие от типа на титаниев нитрид.


Последна промяна Дони Браско на 23 Юни 2020, 16:25, променена общо 2 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2020, 16:13       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Дони Браско написа:
И сега казвам СТОМАНАТА НА ГЛОК ГЕНЕРАЦИЯ 4 Е ПО-ЗДРАВА.

Нека някой тук каже, че е счупил бричфейса на Глок генерация 4 от сухи изстрели. И то 50 хиляди и по-малко!!!


След 2017г. производството, и Ген.4 са пълен шит... от преките ми лични наблюдения на не едно оръжие... но с теб нямам нито нерви, нито желание да споря. :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2020, 16:20       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 30 Апр 2020, 22:52
Мнения: 365
Не знам за след 2017... Говоря за генерация 4 които хората имат в този форум. Не споря казвам факти. Искам да видя счупени пистолети и револвери на Металхим. Така както са счупени онези на Герена.

Искам и някой тук да каже. "Счупих бричфейса на Глок генерация 4 от 50 хиляди сухи изстрела."

А това че покритието на ген. 3 е по-здраво и по-лъскаво никой не го оспорва.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2020, 19:28       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 12 Фев 2014, 17:16
Мнения: 612
С цялото си уважение към вас искам да ми кажете , колко от вас имат пета генерация ?
Аз имам G-5 MOS SET . До момента имам повече от 800 изстрела и не виждам проблем ! Дори мога да кажа , че всичко си олегна и стана по-добре !
Имал съм , четвърта и трета генерация и съм готов да споря и да докажа , че на пета генерация покритието е по - добро !
Що се отнася до настрела има още "боб да ям" .
Скоро ще му сменя мерните прибори , ще му монтирам един бързомер и ЗА МЕН става перфектен !
А ако нямаше пета генерация има трета и нищо друго . живи и здрави !!!
Фокус и добра стрелба !


Прикачени файлове:
Г-5.jpg
Г-5.jpg [ 1.37 MiB | Прегледано 5424 пъти ]

_________________
"Всекиму ще се държи сметка за делата" Васил Левски
______________________________________________
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2020, 19:39       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Авг 2019, 09:58
Мнения: 87
Местоположение: София
icopico написа:
С цялото си уважение към вас искам да ми кажете , колко от вас имат пета генерация ?
Аз имам G-5 MOS SET . До момента имам повече от 800 изстрела и не виждам проблем ! Дори мога да кажа , че всичко си олегна и стана по-добре !
Имал съм , четвърта и трета генерация и съм готов да споря и да докажа , че на пета генерация покритието е по - добро !
Що се отнася до настрела има още "боб да ям" .
Скоро ще му сменя мерните прибори , ще му монтирам един бързомер и ЗА МЕН става перфектен !
А ако нямаше пета генерация има трета и нищо друго . живи и здрави !!!
Фокус и добра стрелба !


Добре де, моят е абсолютно същия, даже серийния номер е 2-3 цифри на долу. Като е на 800 качи някоя снимка от вътре да видим състоянието, външната страна на цевта, виж по-горе какви снимки съм направил, дай да сравним, щом са на еднакъв настрел...

_________________
Васил Богоев
СК Борис Дрангов


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2020, 19:45       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
Това наистина ще е много интересно да се види :armed:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 284 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer