logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 21:17




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 60 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Авг 2017, 06:58       Заглавие:  Sig Sauer SP2022 или Walther PPQ
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2017, 23:02
Мнения: 65
Здравейте колеги. Предстои ми закупуване на КНО. Спрял съм се на двата модела от заглавието на поста. Моля Ви за Вашите компетентни мнения. Благодаря на всички предварително.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Авг 2017, 09:38       Заглавие:  Re: Sig Sauer SP2022 или Walther PPQ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Дълги смислени писания по темата не очаквай, защото и за двата пистолета е писано много.

Аз лично от при този избор бих взел PPQ.

Съпоставяйки двете оръжия обаче е видно, че общото между тях е, че са немскоговорещи и пластмасови. От там насетне има само разлики. Това на мен ми говори, че вероятно не си много наясно какво точно търсиш, или пък че неглижираш важни аспекти от работата на оръжията.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Авг 2017, 10:57       Заглавие:  Re: Sig Sauer SP2022 или Walther PPQ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Колкото и да не искам да го казвам ........ вземи си глок


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Авг 2017, 10:58       Заглавие:  Re: Sig Sauer SP2022 или Walther PPQ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Специално този Зиг... не е правен за стреляне! За носене само - става. Надеждността му също е на ниво... моят служебният е на над 10 - 12К изстрела... и кльопа всичко, каквото му дадеш. Но ако ще правиш някакви стандартни упражнения за време и точност с него - само ще си скъсаш нервите! Въобще... най-неудачният вариант за мен ЗА ТЕЗИ ПАРИ! То затова с него са предимно... индианците с дебелите държавни поръчки. И... някой наистина отявлен фен на марката.

Тук на два пъти пропускам изстрел... щото стрелям с по-висок хват; и с дланта на лявата си ръка неволно натискам декокера. И после трябва да дърпам от "дабъл екшън":
https://www.facebook.com/chernaninja/vi ... =3&theater


За Валтера... Дред-а най-добре може да ти резюмира плюсовете и минусите в два реда.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Авг 2017, 11:20       Заглавие:  Re: Sig Sauer SP2022 или Walther PPQ
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
И на двата пистолета плюсовете са им имената. Останалото- минуси.
Може би ще споделиш във форума защо точно тези си избрал.
Възможно е ние, четящите нещо да пропускаме.
Ако непременно си решил да сгрешиш има още пластмасови недоразумения, ЧЗ , Щаер и още.
Най-малкото пластмасово зло-Глок.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Авг 2017, 12:54       Заглавие:  Re: Sig Sauer SP2022 или Walther PPQ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Много е важно в какви ситуации ще използва човек оръжието си. Дали му трябва за работа въпреки, че недомисления закон за МВР го забранява. И още по-тъпия закон за частната охранителна дейност също забранява работата с лично оръжие.

До колкото знам скоро ще има нов закон за МВР и нов закон за Частната охранителна дейност.

Дано в новият закон за МВР разрешат на полицаите да носят по време на работа и второ късо оръжие, което може да е личното. И те по тяхна преценка и отговорност да използват служебното си оръжие. Което най-често е Макаров. Или личното, което те са избрали според вида на работата си. Ако са екипи по задържане може да е оръжие в .357 Зиг или .45 АСР. Нека всеки сам да избере калибъра и вида на второто дублиращо късо оръжие. Това е най-умното и справедливо решение. Но има ли кой да го предложи? Освен Найден, който е личен приятел с министъра на МВР. Но май вече не пише тук.

Същото би трябвало да се отнася и за частните охранители. Ако някой стиснат КАПУТ си е въоръжил инкасото с АП в 7.65 мм. А охранителя си е купил Глок 21 в .45 АСР нека да може да носи и двата. Все пак той си рискува живота. А не КАПУТА собственик на охранителната фирма. Най-често бивш гнусен мазник от БКП-то без грам морал и емпатия.

Та много е важно за какво ще ползва човек оръжието. Дали за работа, и каква точно работа. Охранителна полиция, криминална, екип по задържане. Или частна охрана, дали ще е лична охрана в екип с 8 човека. Или ще е инкасо с още 2-ма колеги. Или ще е охрана на склад до летището.

Ако не е за работа, а само за лична охрана. Какъв живот води и колко е застрашен човек. Дали има повечко пари и могат да го оберат. Дали често носи по 8 - 9 хиляди лева оборот от бизнеса си и могат да го причакат някъде. Дали е човек от народа с доход от 1000 до 3000 лева месечно. Каращ нормална кола и носещ часовник за 300 лева. Тогава може да го нападне някой наркоман или пияница с нож или бухалка привечер. Но не и банда от Люлин или Перник да го отвлече посред бял ден. И не му е нужен Глок 21 с още два резервни пълнителя. Може да се пази спокойно и с един револвер в .38 спешъл с два инча цев. Но това не пречи да си носи, ако иска револвер в .44 магнум, ако го кефи. Или Глок 41.

Та колега дето питаш. Кажи полицай ли си, инкасо ли си, лична охрана ли си, бизнесмен ли си с джип за 100 000 лева и половин кило злато по теб. Или си като повечето нас с 50 лева в джоба и кола за 6000 лева. PDT_Armataz_01_22

Ако е последното си вземи каквото те кефи и ти е на сърце. :armed:

Кеф ти някой малък револвер в .38 спешъл дето тежи 500 грама зареден. Кеф ти Глок 21 или некой Ругер Аляскан в .44 магнум.

Ако си пич и новатор си вземи Страйк Уан в 9х19 от Металхим в София. Ето ти линк към магазина и пищова: https://metalhim.com/bg/e-magazin/handg ... t-matt-bg/

Аз не го видях на време и сега съжалявам, че не си купих такъв. Ще имаш уникален пищов, който никой от нас няма! Спусъка със сигурност може да се полира и да стане супер. На Глок от завода спусъка е дръво. :confused:

Взимай Страйк Уан в 9х19 или Рюгер Аляскан в .44 магнум. Бъди пич и различен. Не ги слушай с тоя Глок. Аз също имам Глок, но скоро ще имам и Страйк Уан и Рюгер Аляскан. :armed:


Последна промяна Paco на 27 Авг 2017, 13:12, променена общо 2 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Авг 2017, 13:07       Заглавие:  Re: Sig Sauer SP2022 или Walther PPQ
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2017, 23:02
Мнения: 65
Благодаря Ви колеги :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Авг 2017, 13:19       Заглавие:  Re: Sig Sauer SP2022 или Walther PPQ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Взимай този: https://metalhim.com/bg/e-magazin/handg ... t-matt-bg/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Авг 2017, 17:39       Заглавие:  Re: Sig Sauer SP2022 или Walther PPQ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Paco написа:
Много е важно в какви ситуации ще използва човек оръжието си. Дали му трябва за работа въпреки, че недомисления закон за МВР го забранява. И още по-тъпия закон за частната охранителна дейност също забранява работата с лично оръжие.

До колкото знам скоро ще има нов закон за МВР и нов закон за Частната охранителна дейност.

Дано в новият закон за МВР разрешат на полицаите да носят по време на работа и второ късо оръжие, което може да е личното. И те по тяхна преценка и отговорност да използват служебното си оръжие. Което най-често е Макаров. Или личното, което те са избрали според вида на работата си. Ако са екипи по задържане може да е оръжие в .357 Зиг или .45 АСР. Нека всеки сам да избере калибъра и вида на второто дублиращо късо оръжие. Това е най-умното и справедливо решение. Но има ли кой да го предложи? Освен Найден, който е личен приятел с министъра на МВР. Но май вече не пише тук.

Същото би трябвало да се отнася и за частните охранители. Ако някой стиснат КАПУТ си е въоръжил инкасото с АП в 7.65 мм. А охранителя си е купил Глок 21 в .45 АСР нека да може да носи и двата. Все пак той си рискува живота. А не КАПУТА собственик на охранителната фирма. Най-често бивш гнусен мазник от БКП-то без грам морал и емпатия.

Та много е важно за какво ще ползва човек оръжието. Дали за работа, и каква точно работа. Охранителна полиция, криминална, екип по задържане. Или частна охрана, дали ще е лична охрана в екип с 8 човека. Или ще е инкасо с още 2-ма колеги. Или ще е охрана на склад до летището.

Ако не е за работа, а само за лична охрана. Какъв живот води и колко е застрашен човек. Дали има повечко пари и могат да го оберат. Дали често носи по 8 - 9 хиляди лева оборот от бизнеса си и могат да го причакат някъде. Дали е човек от народа с доход от 1000 до 3000 лева месечно. Каращ нормална кола и носещ часовник за 300 лева. Тогава може да го нападне някой наркоман или пияница с нож или бухалка привечер. Но не и банда от Люлин или Перник да го отвлече посред бял ден. И не му е нужен Глок 21 с още два резервни пълнителя. Може да се пази спокойно и с един револвер в .38 спешъл с два инча цев. Но това не пречи да си носи, ако иска револвер в .44 магнум, ако го кефи. Или Глок 41.

Та колега дето питаш. Кажи полицай ли си, инкасо ли си, лична охрана ли си, бизнесмен ли си с джип за 100 000 лева и половин кило злато по теб. Или си като повечето нас с 50 лева в джоба и кола за 6000 лева. PDT_Armataz_01_22

Ако е последното си вземи каквото те кефи и ти е на сърце. :armed:

Кеф ти някой малък револвер в .38 спешъл дето тежи 500 грама зареден. Кеф ти Глок 21 или некой Ругер Аляскан в .44 магнум.

Ако си пич и новатор си вземи Страйк Уан в 9х19 от Металхим в София. Ето ти линк към магазина и пищова: https://metalhim.com/bg/e-magazin/handg ... t-matt-bg/

Аз не го видях на време и сега съжалявам, че не си купих такъв. Ще имаш уникален пищов, който никой от нас няма! Спусъка със сигурност може да се полира и да стане супер. На Глок от завода спусъка е дръво. :confused:

Взимай Страйк Уан в 9х19 или Рюгер Аляскан в .44 магнум. Бъди пич и различен. Не ги слушай с тоя Глок. Аз също имам Глок, но скоро ще имам и Страйк Уан и Рюгер Аляскан. :armed:


Пацо, включвам се в темата / [b]съжалявам и се извинявам, че се налага отклонение[/b] /, но като видях текста, който си написал и който аз болтнах в цитата, не можах да се сдържа.
когато си на дежурство, те. изпълняваш пранорегламентирана било патрулна, било патрулно-постова дейност / ако си в МВР / или обектова охрана /по ЗЧОД /, в интерес на служителя /охранителя е да използва служебно оръжие, собственост на държавата/ведомството или на юридическото лице, в което е в трудово правоотношение. В твой интерес, от чисто правна стра, е тая забрана за използване на лично късоцевно оръжие, при и по повод изпълнение на служебни задължения!
Тазизабрана не бива да отпада!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Авг 2017, 17:55       Заглавие:  Re: Sig Sauer SP2022 или Walther PPQ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Paco написа:
Много е важно в какви ситуации ще използва човек оръжието си. Дали му трябва за работа въпреки, че недомисления закон за МВР го забранява. И още по-тъпия закон за частната охранителна дейност също забранява работата с лично оръжие.

До колкото знам скоро ще има нов закон за МВР и нов закон за Частната охранителна дейност.

Дано в новият закон за МВР разрешат на полицаите да носят по време на работа и второ късо оръжие, което може да е личното. И те по тяхна преценка и отговорност да използват служебното си оръжие. Което най-често е Макаров. Или личното, което те са избрали според вида на работата си. Ако са екипи по задържане може да е оръжие в .357 Зиг или .45 АСР. Нека всеки сам да избере калибъра и вида на второто дублиращо късо оръжие. Това е най-умното и справедливо решение. Но има ли кой да го предложи? Освен Найден, който е личен приятел с министъра на МВР. Но май вече не пише тук.

Същото би трябвало да се отнася и за частните охранители. Ако някой стиснат КАПУТ си е въоръжил инкасото с АП в 7.65 мм. А охранителя си е купил Глок 21 в .45 АСР нека да може да носи и двата. Все пак той си рискува живота. А не КАПУТА собственик на охранителната фирма. Най-често бивш гнусен мазник от БКП-то без грам морал и емпатия.

Та много е важно за какво ще ползва човек оръжието. Дали за работа, и каква точно работа. Охранителна полиция, криминална, екип по задържане. Или частна охрана, дали ще е лична охрана в екип с 8 човека. Или ще е инкасо с още 2-ма колеги. Или ще е охрана на склад до летището.

Ако не е за работа, а само за лична охрана. Какъв живот води и колко е застрашен човек. Дали има повечко пари и могат да го оберат. Дали често носи по 8 - 9 хиляди лева оборот от бизнеса си и могат да го причакат някъде. Дали е човек от народа с доход от 1000 до 3000 лева месечно. Каращ нормална кола и носещ часовник за 300 лева. Тогава може да го нападне някой наркоман или пияница с нож или бухалка привечер. Но не и банда от Люлин или Перник да го отвлече посред бял ден. И не му е нужен Глок 21 с още два резервни пълнителя. Може да се пази спокойно и с един револвер в .38 спешъл с два инча цев. Но това не пречи да си носи, ако иска револвер в .44 магнум, ако го кефи. Или Глок 41.

Та колега дето питаш. Кажи полицай ли си, инкасо ли си, лична охрана ли си, бизнесмен ли си с джип за 100 000 лева и половин кило злато по теб. Или си като повечето нас с 50 лева в джоба и кола за 6000 лева. PDT_Armataz_01_22

Ако е последното си вземи каквото те кефи и ти е на сърце. :armed:

Кеф ти някой малък револвер в .38 спешъл дето тежи 500 грама зареден. Кеф ти Глок 21 или некой Ругер Аляскан в .44 магнум.

Ако си пич и новатор си вземи Страйк Уан в 9х19 от Металхим в София. Ето ти линк към магазина и пищова: https://metalhim.com/bg/e-magazin/handg ... t-matt-bg/

Аз не го видях на време и сега съжалявам, че не си купих такъв. Ще имаш уникален пищов, който никой от нас няма! Спусъка със сигурност може да се полира и да стане супер. На Глок от завода спусъка е дръво. :confused:

Взимай Страйк Уан в 9х19 или Рюгер Аляскан в .44 магнум. Бъди пич и различен. Не ги слушай с тоя Глок. Аз също имам Глок, но скоро ще имам и Страйк Уан и Рюгер Аляскан. :armed:



Ругер Аласкан-а, който си му дал за пример за първо КНО, въобще не е подходящ!
Ама въобще!
Първо цената на боеприпасите в .44 Магнум. Второ, достъпността до тия боеприпаси..

Съветът ми е общ и скромен: За първо КНО, да се купи нещо в калибър, задължително 9х19 / достатъчен за самоотбрана и достатъчно етвин и популярен по стрелбищата в България за поддържане на стрелковите умения редовно /..Оръжието, задължително да бъдезакупено ново и по-възможност от масово разпространените в България марки съвременни, многозарядни пистолети...
Естествено, от така написаното, в съзнанието на човек излиза Глок!
Надежден, много надежден, здрав, широко разпространен, с голямо разнообразие от части за подобрения / по желание / и с много евтини консумативи, които също се лесно намираеми..
затова, аз препоръчвам класически Глок 17 или Глок 19...
Пацо, какво е прави човека, когато реши да си купува резервни пълнители, ако преди това е избрал марка непопулярно и неразпространето в България оръжие?
Едно е да брои по 30 лева за резервен пълнител, друго е да броиш 100-140 лева за един брой резервен пълнител..
Ругер Аласкан в .44 Магнум е красив револвер, но ако се притежава за второ КНО, което да имаш като опция, ако ходиш по планини, по балкани и т.н или просто ако не исаш в дадена ситеяция да си с многозаряден пистолет. С такавоа оръжие, предвид цената на обеприпасите, сигурен съм ще се стреля немного, те. малко, недостатъчно..
От двата пистолети, предложени като опция, за не бих избрал нито един!
На Зиг Sauer SP2022, не ми харесва ергономията, поне на мен не ми е удобен.
Освен това револвер за първо лично КНО / което почти винаги се оказва и единствено, предвид рестрикциите в момента /,аз не препоръчвам револвер.
Револвер и пистолет акто опция за носене един от двата - да, може.

И не слушай тия препоръчки да бъдеш различен, което ще рече да си купиш някакво ек(зотично в България късоцевно нарезно оръжие. За какво ти е да си различен? Това е КНО, не е някакъв дрилинг или ловна/сопратна карабина, която със заводолство да демонсрираш пред ловната дружинка или в спортния клуб. КНО-то за самотбрана е за скрито носене..Там други фактори са важни, а не това да си различен или екзотичен..Особено, ако това ти е първото лично КНО! Вземи си многозаряден, широкоразспространен в България пистолет, за който има широко достъпни резевни части и консумативи, а не тръгвай веднага с екзотики..Ругер Аласкан моля Ви се....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Авг 2017, 19:07       Заглавие:  Re: Sig Sauer SP2022 или Walther PPQ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
+1

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Авг 2017, 20:05       Заглавие:  Re: Sig Sauer SP2022 или Walther PPQ
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Ное 2011, 14:41
Мнения: 942
Местоположение: ДелиорманА
Е ко аз да изкрещя че съм ...различен кат мъкна денонощно Ruger Alaskan 44magnum !Той човека го е решил и само пита дали да не е сгрешил с избора си!Моето скромно мнение е ..револвер в 357/38 за самоотбрана и пистолет в 9х19 за стрелба!Това 2022 е с много висока мерна линия и не ми е удобен за носене ,другия го оставям на Джеймс Бонд...

_________________
Светослав Ефтимов КДС"Аргус"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Авг 2017, 21:29       Заглавие:  Re: Sig Sauer SP2022 или Walther PPQ
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2017, 23:02
Мнения: 65
Общо взето съм се спрял на тези, защото исках да взема нещо различно от Глок, но като гледам май ще той ще е. Благодаря на всички за коментарите.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Авг 2017, 21:32       Заглавие:  Re: Sig Sauer SP2022 или Walther PPQ
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2017, 23:02
Мнения: 65
Иначе съм се спрял на Глок 19 ген3 сет. :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Авг 2017, 22:24       Заглавие:  Re: Sig Sauer SP2022 или Walther PPQ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
И за чий ти е този сет генерация 3-та ?! Като за тези пари ще си вземеш новият модел Глок 19 генерация 5, който до 2-3 месеца ще е в България.

Мислиш, че генерация 3 е по-добър от генерация 5 ли? Да ама не!

Освен това Глок генерация 4 има по-добра ръкохватка от генерация 3. Има и по-добро покритие ген.4.

Нищо, че пищят срещу покритието на Глок ген.4. Лично съм виждал не един Глок ген. 3 с паднало покритие. А още не съм видял ген.4 с паднало покритие. :happy: Па нека е сивкаво и матово.

На ген. 5 покритието на блока и цевта ще е черно кат въглен. Почакай малко де. PDT_Armataz_01_22


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 60 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 27 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer