logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 20 Апр 2024, 00:45




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 60 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Авг 2017, 22:34       Заглавие:  Re: Sig Sauer SP2022 или Walther PPQ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
aqvalung написа:
Общо взето съм се спрял на тези, защото исках да взема нещо различно от Глок...
Естествено, че Глок не е манна небесна! Ако искаш да е Зиг, постреляй с 226 или 229. 2022 просто не става! То и затова е два пъти по-евтин от 226-цата, примерно. А вече ако твърдо си се спрял на Глок - тогава пак ще говорим.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Авг 2017, 22:42       Заглавие:  Re: Sig Sauer SP2022 или Walther PPQ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
axiles11 написа:
Е ко аз да изкрещя че съм ...различен кат мъкна денонощно Ruger Alaskan 44magnum! Той човека го е решил и само пита дали да не е сгрешил с избора си! Моето скромно мнение е ..револвер в 357/38 за самоотбрана и пистолет в 9х19 за стрелба! Това 2022 е с много висока мерна линия и не ми е удобен за носене, другия го оставям на Джеймс Бонд...

+1 :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Авг 2017, 21:39       Заглавие:  Re: Sig Sauer SP2022 или Walther PPQ
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 08 Яну 2015, 21:16
Мнения: 64
Моето скромно мнение е ..револвер в 357/38 за самоотбрана...
+1 :armed:

_________________
"Много е трудно да се хване черна котка в тъмна стая. Особено когато котката я няма там." Конфуций


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Сеп 2017, 13:17       Заглавие:  Re: Sig Sauer SP2022 или Walther PPQ
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2017, 23:02
Мнения: 65
Ок. Благодаря за вниманието. Темата е за триене.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Сеп 2017, 18:57       Заглавие:  Re: Sig Sauer SP2022 или Walther PPQ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
Не се измъквай така по терлици, де! Кажи какво взе, похвали се!

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2017, 14:50       Заглавие:  Re: Sig Sauer SP2022 или Walther PPQ
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 17 Фев 2017, 20:48
Мнения: 10
moderna написа:
И на двата пистолета плюсовете са им имената. Останалото- минуси.
Може би ще споделиш във форума защо точно тези си избрал.
Възможно е ние, четящите нещо да пропускаме.
Ако непременно си решил да сгрешиш има още пластмасови недоразумения, ЧЗ , Щаер и още.
Най-малкото пластмасово зло-Глок.


Привет г-н Паунов,
Благодаря Ви за изчерпатения, обоснован и еродиран отговор. Лично аз не съм изненадан, въпреки че почти година не сме се виждали, Вие в мое присътвие не си позволявате такива "професионални" изказвания да правите. Вярвам, че и Вие като мен посещавате редовно международни оръжиейни изложения, говорили сте ли лично с представители както на PW Group (Carl Walther GMBH), така също и с Walther Arms, Inc., обсъждали сте надълбоко концепцията PPQ, заедно с нейните както технически, така и маркетингови и пазарни реализации, също така имате и поне 1000 изстрела с пистолет от серия PPQ, като освен спорт имате наблюдения и при използването на оръжието в ежедневна служебна обстановка...и смело подавате ръка с компетентно мнение. Забележка: *Съжалявам, че вкарвам объркване в дълбоките Ви познания за оръжията, но "Police Pistol Quick Defense" е концепция, а не просто модел пистолет и е добре да я обясните (ако можете) на един новак за да придобие представа какво купува.
За мен лично, така зададен въпроса, не става ясно между какво избира младежа, защото PPQ е серия от оръжия, ножове и аксесоари, а не конкретно оръжие. Но простете ми отклонението, искам да се обърна към Вас с молба да ни разясните кои точно минуси открихте в концепцията PPQ и как ги открихте (чрез наблюдение, опити, при употреба на сила в сложна обстановка). Благодаря Ви предварително!

Поздрави!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2017, 14:58       Заглавие:  Re: Sig Sauer SP2022 или Walther PPQ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Мисля че темата не е за триене, както и всяка, която обсъжда и сравнява които и да е две или повече неща.
Що да не остане, и утре ако някой има подобни колебания, просто да отвори и да прочете.

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2017, 22:05       Заглавие:  Re: Sig Sauer SP2022 или Walther PPQ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
Споко, няма причина да се трие.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2017, 22:18       Заглавие:  Re: Sig Sauer SP2022 или Walther PPQ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
mt1 написа:
"Police Pistol Quick Defense" е концепция, а не просто модел пистолет
Малко повече инфо за тази концепция може ли, щото аз лично за първи път я чувам?! :shock:


п.с. Доколкото разбирам, трябва да става въпрос за някакъв уникален спусък:
https://ontargetmagazine.com/tag/police ... e-trigger/

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2017, 22:24       Заглавие:  Re: Sig Sauer SP2022 или Walther PPQ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
mt1 написа:
PPQ е серия от оръжия, ножове и аксесоари, а не конкретно оръжие.
По принцип е така - има такива ножове. Но тук определено става ясно, че иде реч за пищов. А не за нож или лопатка на "Глок", ако ще правим подобни сравнения. А и като се каже Walther PPQ - аз поне се сещам за един такъв пищов, освен ако не визираш тези в различните калибри.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2017, 22:38       Заглавие:  Re: Sig Sauer SP2022 или Walther PPQ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
mt1 написа:
"Police Pistol Quick Defense" е концепция, а не просто модел пистолет
Малко повече инфо за тази концепция може ли, щото аз лично за първи път я чувам?! :shock: /


Eийй аман ...всичко наготово да ви се дава...вместо да питаш тука ...да беше внимавал на служебните лекции...
айде от мен да мине:



 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2017, 22:43       Заглавие:  Re: Sig Sauer SP2022 или Walther PPQ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Poseidon написа:
Eийй аман ...всичко наготово да ви се дава...вместо да питаш тука ...да беше внимавал на служебните лекции...айде от мен да мине:
Ами, освен една готина мацка без каквато и да било оръжейна култура... от видеото нещо не ми стана ясно каква аджеба е тази "Police Pistol Quick Defense" концепция, както и какво и различното и уникалното от останалите концепции.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2017, 22:49       Заглавие:  Re: Sig Sauer SP2022 или Walther PPQ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
за да стане готина мацката требва да свали 15 кила ... занасям се бре мен...леле не ме знаеш от вчера ... иначе куик дифенс концепцията води началото си от Глок прецижънс :DD


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Сеп 2017, 07:18       Заглавие:  Re: Sig Sauer SP2022 или Walther PPQ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Ето нещо и на български:
http://guns.bg/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8 ... 2&offset=0
Цитат:
PPQ е ново и доста различно оръжие, което е предназначено за служба в полицията и специалните части, самозащита, но и за спорт.
Названието PPQ идва от немското Polizeipistole Quick (Defense), което означава приблизително „полицейски пистолет за бърза защита”.
Ключовата дума в случая е именно бърз, защото новият Walther - PPQ е снабден с наистина уникална спусъкова система Quick Defense Trigger - QDT, в която ударникът е предварително полувзведен. Това позволява сигурно откриване на огън по всяко време. Усилието за натиск на спусъка остава еднакво, както за първия, така и за всеки следващ изстрел. Друга важна особеност на системата QDT е много късият работен ход на спусъка, което позволява следващият изстрел да е много бърз! Самото усилие за натиск на спусъка също е сравнително малко – 25N или около 2,270 кг. Към това трябва да се прибави и много късият ход на спусъка за пълен reset - 9 мм

Тук говорим за 2011 година...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Сеп 2017, 09:08       Заглавие:  Re: Sig Sauer SP2022 или Walther PPQ
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
mt1 написа:
moderna написа:
И на двата пистолета плюсовете са им имената. Останалото- минуси.
Може би ще споделиш във форума защо точно тези си избрал.
Възможно е ние, четящите нещо да пропускаме.
Ако непременно си решил да сгрешиш има още пластмасови недоразумения, ЧЗ , Щаер и още.
Най-малкото пластмасово зло-Глок.


Привет г-н Паунов,
..... молба да ни разясните кои точно минуси открихте в концепцията PPQ и как ги открихте (чрез наблюдение, опити, при употреба на сила в сложна обстановка). Благодаря Ви предварително!

Поздрави!

През моя над 40 год стаж на бръснене съм ползвал почти всички съоръжения и концепции излезли на пазара.- с едно, две, три, четири,пет и дори шест ножчета. Месингови, неръждаеми, пластмасови и т.н.
Всяко ново изделия обещава уникално гладко и безпроблемно бръснене. Всяко ново изделие обещава, че вече майсторлъка, старанието и опита остават в миналото и новата концепция ще свърши всичко вместо вас.
Почти всяка година излиза ново пластмасово чудо-с батерия,без батерия,с вибрация,с чупеща глава и още и още...
Но..МОЯ опит показва, че бръснача,четката от язовец и сапуна за бръснене не могат да бъдат надминати по гладкост, универсалност,дълговечнос и икономическа целесъобразност. След бръснача се нарежда самобръсначката с двуостро ножче и единственото пластмасово чудо,задържало се на пазара и BIC-чето.
Та затова препоръчах Глок. Доста време се задържа на пазара.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 60 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer