logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 01:55




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 60 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Сеп 2017, 21:35       Заглавие:  Re: Sig Sauer SP2022 или Walther PPQ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
ubboto написа:
Каква е разликата в това дали спускаш на сухо или с патрон?!
Когато спуснеш на сухо и си махнеш пръста от спусъка, последният се връща в крайно предно положение и УСМ е в режим чист DA. Ако след това издърпаш блока на ръка (спусъкът продължава да седи в крайно предно положение) - пистолетът (УСМ) влиза в режим анти стрес.
А след истински изстрел блокът толкова бързо отива назад, че спусъкът все още се намира някъде в хода си и не е в крайно предно положение. Тогава УСМ остава в SA.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Сеп 2017, 21:35       Заглавие:  Re: Sig Sauer SP2022 или Walther PPQ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Не мое да разбера що се дразиш, Дред?
Описанието ти на Валтер механиката е на много високо ниво и е полезно!

Обаче Валтер е христоматиен пример как инженерната мисъл се разминава драстично с потребностите на клиентите...

ама само си представи изпит в кое да е полицейско управление по света по къндишъните на Валтер спусъка и декокера...кога е ДА кога СА кога стрес екшън???

аз не мога да ги запомня...някой свестен полицай и да може...ще са единици...
още повече един служител - обветрен воин :-) как ше ги мисли тези неща...кога накъде ми е спусъка????

няма такива филми прост надежден пласмасов до в .40 най много...айде може и .45
с едно и също усилие на спусъка ВИНАГИ...предпазител не! НЕВЪР външен и така...

да разказвал си случай когато нервак ;) точно с Валтер П99 го е спасявал този антистрес спусък от беля...
но това е ебаси рядкостта...реша ли да пипам спусъка...РЕША ЛИ ГО...искам кило половина натиск и да думка!

да вляза в мисловен процес докато го натискам и от дългия ход да се замисля...еее заеби...да може да сработи някога някъде....

но Валтер бидейки технически гении демонстрират КАК не трябва да се предлага пищов на пазара...
да не говорим че и Валтер цевта е по добра от глоковата във всеки смисъл...лично тествахме...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Сеп 2017, 21:47       Заглавие:  Re: Sig Sauer SP2022 или Walther PPQ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
JDredd написа:
ubboto написа:
Каква е разликата в това дали спускаш на сухо или с патрон?!
Когато спуснеш на сухо и си махнеш пръста от спусъка, последният се връща в крайно предно положение и УСМ е в режим чист DA. Ако след това издърпаш блока на ръка (спусъкът продължава да седи в крайно предно положение) - пистолетът (УСМ) влиза в режим анти стрес.
А след истински изстрел блокът толкова бързо отива назад, че спусъкът все още се намира някъде в хода си и не е в крайно предно положение. Тогава УСМ остава в SA.
ТенкЮ за споделеното инфо! Сега, наистина не съм наясно как работят чарокляците на Валтера, затова и не мога да стопля какво точно искате да кажете с Ников. Но... тук грешката си е изцяло в моя телевизор! Иначе, поне вече знам какво представлява "антистрес" системата при Валтерите, както и при какви условия може да я имам налична. :tu:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Сеп 2017, 21:52       Заглавие:  Re: Sig Sauer SP2022 или Walther PPQ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Poseidon написа:
Не мое да разбера що се дразиш, Дред?
Описанието ти на Валтер механиката е на много високо ниво и е полезно!
Дразня се, защото загубих 2 часа да напиша това. Аз не творя в реално време: отварям текстов редактор, пиша, трия, пиша, променям, чета, пак променям, чистя тавтологии, двусмислия... Старая се да е максимално разбираемо... Все пак не ни четат химици, а хора с някакви познания по огнестрелни оръжия. И какво става после? - по-късно влиза някой, изцепва точно 2 изречения, при това къси, с които разказва играта на всичките ми обяснения, примери и прочие...
Ха представи си, че някой, който си има някаква идея от пистолети, чете тази тема - какво ще разбере той? Какво ще си помисли? И Ников, и Узунов има(ли) такива Валтери, ама пишат различни неща. И ко прайм ся?!

Инак за всичко останало в поста ти си абсолютно прав. Аз всичко това, макар и с други думи, съм го казвал многократно. Даже в резюмето на едно ревю за Валтер П99, което писах преди години, казах нещо такова: пистолет за тесен кръг потребители; не го купувайте, ако не сте напълно наясно, че искате именно това!

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Сеп 2017, 22:00       Заглавие:  Re: Sig Sauer SP2022 или Walther PPQ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
JDredd написа:
Дразня се, защото загубих 2 часа да напиша това.
Не си бе, споко! Аз, примерно... утре на отпочинала глава пак ще ти чета постовете; ще търся схеми на устройството на различните валтери... и отново ще се опитвам да осмислям написаното - все пак аз съм стрелял с едно PPQ само толкова, колкото ми трябваше да преценя, че това определено не е моят пищов. А споделеното от теб със сигурност е интересно и полезно и за други.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2017, 06:06       Заглавие:  Re: Sig Sauer SP2022 или Walther PPQ
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Апр 2014, 22:52
Мнения: 81
JDredd написа:
Nikov написа:
Като пуснеш ресета на П99 не влиза в анти стрес. Остава си като на глок - с къс ход.
Ами много ясно, че е така: анти стрес има само и единствено преди първия изстрел (след ръчното вкарване на патрон в патронника посредством издърпване и пускане на блока) - за какъв ресет въобще говориш тук?

Nikov написа:
Ако ползваш декокер и носиш в DA, антистрес положението на спусъка изобщо няма да го отразиш че съществува.
Е как да го отразиш, като анти стрес при това положение не съществува?! Декокерът вкарва пистолета в чист DA.

Ни най-малко не искам да звуча грубо или да се изказвам като абсолютен капацитет, обаче горчиво съжалих, задето си загубих времето да пиша за Валтер П99 :evil:


Извинявам, се. Наистина отговорих на Ubboto. Просто забравих да цъкна копче за цитата. Не оспорвам твоя пост. Недоразумение.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2017, 15:16       Заглавие:  Re: Sig Sauer SP2022 или Walther PPQ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Е, то и аз подпалих бързо :oops: Също моля за извинение :oops: Изясниха се нещата :tu:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Сеп 2017, 07:44       Заглавие:  Re: Sig Sauer SP2022 или Walther PPQ
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Апр 2014, 22:52
Мнения: 81
Да добавя и моите предположения за преминаването на спусъка от AS в SA. Трансфер бара има отщамповани два опипвача (не знам как да ги нарека другояче). Предния деактивира пинблока, задния в задно положение влиза в един дъговиден изрез в блока, като по този начин движението в крайно задно положение на спусъка кара целия трансфер бар да потъва надолу и да си взаимодейства със спускателните механизми в рамата. Цъкването се дължи според мен на това, че в предно положение, втория опипвач още не е влязъл в изреза и при обирането на хода се усеща точно това пропадане на опипвача в изреза. После си остава в SA, защото вече се движи само във въпросния изрез.
Ако намеря от ония камерки с оптично влакно, бих я наврял през отвора за пълнителя за да го видя със сигурност как работи всичко. Аз съм от типа майстор разтурко, дето трябва да види кое как работи. :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Сеп 2017, 08:53       Заглавие:  Re: Sig Sauer SP2022 или Walther PPQ
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Ако може и някое клипче, че така като чета все едно на китайски диалект го чета ;)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Сеп 2017, 12:42       Заглавие:  Re: Sig Sauer SP2022 или Walther PPQ
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Апр 2014, 22:52
Мнения: 81
Ако намеря камера, ще опитам и клип да направя.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Сеп 2017, 16:46       Заглавие:  Re: Sig Sauer SP2022 или Walther PPQ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Относно коментарите, че нямало Walther PPQ по стрелбищата, защото се чупели.

Колко фирми и колко често внасят Walther PPQ?! Май не са много внесените в България пистолети Walther PPQ. И след, като тези на стрелбището се счупят за 3 години. А няма нов внос. Напълно нормално е да няма Walther PPQ по стрелбищата.

Ако приемем, че атрактивен на вид пистолет в калибър 9х19. Прави минимум 50 изстрела средно на ден в стрелбището.

За една година Walther PPQ, който е на стрелбище. Прави минимум 50 х 365 или 18 250 изстрела само за една година!

А за три години Walther PPQ, който е на стрелбище ще направи минимум 54 750 изстрела!!!

След първата година и наравени 18 250 изстрела възвратната пружина на блока на пистолета ще е за смяна!

Ако отслабналата възвратна пружина НЕ СЕ СМЕНИ след 15 - 20 хиляди изстрела. Блока започва да удря много силно в рамата на пистолета! И после защо се чупели блоковете на новите пистолети Глок??? Ами чупят се, защото не им се сменят на 10 000 изстрела възвратните пружини!

А преди 10 години защо не се чупели Глок или Валтер?! Ами чупели са се и преди 10 години. Но ние не сме знаели за това!

Преди 10 години нямаше толкова активен обмен на информация. Преди 10 години нямаше масово използване на смартфони и таблети. Мобилният интернет през GSM мрежата преди 10 години беше изключително скъп и се ползваше от съвсем малко хора! Колко хора пишеха и четяха в оръжейни форуми преди 10 - 12 години? Със сигурност не бяха десетки хиляди, като днес.

Напълно нормално е да се счупи пистолета, ако след 20 000 изстрела не се смени възвратната му пружина!!!

100% съм сигурен, че заводските пружини и на Валтер и на Глок са много по-ниско качество. От DPM пружините. Едва ли заводските пружини на Валтер и Глок ще издържат повече от 10 - 15 хиляди изстрела! И след това пистолета започва да се разбива!



 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Сеп 2017, 18:17       Заглавие:  Re: Sig Sauer SP2022 или Walther PPQ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Nikov написа:
Трансфер бара има отщамповани два опипвача (не знам как да ги нарека другояче). Предния деактивира пинблока, задния в задно положение влиза в един дъговиден изрез в блока, като по този начин движението в крайно задно положение на спусъка кара целия трансфер бар да потъва надолу и да си взаимодейства със спускателните механизми в рамата.


Това може да е дисконектора - част от спусковата тяга,която се движи по фигурен изрез в блока и разединява УСМ-а в даден момент.........за да може да "ресетне" отново,когато блока тръгне напред.

Това са разсъждения,написани на база прочетеното.....не съм разглеждал Валтер П99 серията отвътре ....само съм стрелял :sad:

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2017, 16:49       Заглавие:  Re: Sig Sauer SP2022 или Walther PPQ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Paco написа:
Относно коментарите, че нямало Walther PPQ по стрелбищата, защото се чупели.

Колко фирми и колко често внасят Walther PPQ?! Май не са много внесените в България пистолети Walther PPQ. И след, като тези на стрелбището се счупят за 3 години. А няма нов внос. Напълно нормално е да няма Walther PPQ по стрелбищата.

Ако приемем, че атрактивен на вид пистолет в калибър 9х19. Прави минимум 50 изстрела средно на ден в стрелбището.

За една година Walther PPQ, който е на стрелбище. Прави минимум 50 х 365 или 18 250 изстрела само за една година!

А за три години Walther PPQ, който е на стрелбище ще направи минимум 54 750 изстрела!!!

След първата година и наравени 18 250 изстрела възвратната пружина на блока на пистолета ще е за смяна!

Ако отслабналата възвратна пружина НЕ СЕ СМЕНИ след 15 - 20 хиляди изстрела. Блока започва да удря много силно в рамата на пистолета! И после защо се чупели блоковете на новите пистолети Глок??? Ами чупят се, защото не им се сменят на 10 000 изстрела възвратните пружини!

А преди 10 години защо не се чупели Глок или Валтер?! Ами чупели са се и преди 10 години. Но ние не сме знаели за това!

Преди 10 години нямаше толкова активен обмен на информация. Преди 10 години нямаше масово използване на смартфони и таблети. Мобилният интернет през GSM мрежата преди 10 години беше изключително скъп и се ползваше от съвсем малко хора! Колко хора пишеха и четяха в оръжейни форуми преди 10 - 12 години? Със сигурност не бяха десетки хиляди, като днес.

Напълно нормално е да се счупи пистолета, ако след 20 000 изстрела не се смени възвратната му пружина!!!

100% съм сигурен, че заводските пружини и на Валтер и на Глок са много по-ниско качество. От DPM пружините. Едва ли заводските пружини на Валтер и Глок ще издържат повече от 10 - 15 хиляди изстрела! И след това пистолета започва да се разбива!


На Зиг Зауер, заводските, двойноплетени възвратни пружини издържат по-малко от 5 000 /ПЕТ ХИЛЯДИ/ изстрела настрел!
След което, мейчханиката на оръжието зпаочва да функционира ненадеждно..Не може да дотикне затворния блок нов патрон и съответно да заключи цевта!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2017, 17:44       Заглавие:  Re: Sig Sauer SP2022 или Walther PPQ
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Апр 2014, 22:52
Мнения: 81
Longbow написа:
Nikov написа:
Трансфер бара има отщамповани два опипвача (не знам как да ги нарека другояче). Предния деактивира пинблока, задния в задно положение влиза в един дъговиден изрез в блока, като по този начин движението в крайно задно положение на спусъка кара целия трансфер бар да потъва надолу и да си взаимодейства със спускателните механизми в рамата.


Това може да е дисконектора - част от спусковата тяга,която се движи по фигурен изрез в блока и разединява УСМ-а в даден момент.........за да може да "ресетне" отново,когато блока тръгне напред.

Това са разсъждения,написани на база прочетеното.....не съм разглеждал Валтер П99 серията отвътре ....само съм стрелял :sad:


Понеже Валтер го нямат отделно в схемата съм се объркал. При глоковете се казва дисконектор, да. Тук е част от цял спусков модул N24 в схемата.

http://www.carl-walther.com/fileadmin/uploads/media/partsdrawings/2630915_h_ET_P99_9x19_bis_Bj_2004.pdf


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2017, 20:30       Заглавие:  Re: Sig Sauer SP2022 или Walther PPQ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084



_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 60 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer