logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 14:12




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Авг 2017, 20:57       Заглавие:  Безпрецендентно наводнение в Хюстън - Къде ли е Витан
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
http://nypost.com/2017/08/27/thousands-flee-their-homes-as-catastrophic-floods-strike-houston/

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Авг 2017, 16:50       Заглавие:  Re: Безпрецендентно наводнение в Хюстън - Къде ли е Витан
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Плувам ,плувам ....

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Авг 2017, 04:02       Заглавие:  Re: Безпрецендентно наводнение в Хюстън - Къде ли е Витан
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Надявам се, че барута ти е все още сух и всичко останало.

А пропо, както много хора така и аз направих едно малко дарение в помощ на тези които са в беда.

Успешно въстановяване!

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Авг 2017, 17:05       Заглавие:  Re: Безпрецендентно наводнение в Хюстън - Къде ли е Витан
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Ако ще даряваш орьжие направо да ти дам моя адрес за получател. Само без пластмаси моля. По спомени ти имаше някакьв напудрен Зиг...него може PDT_Armataz_01_30 . Накратко с две думи : Торнадо ,ураган и тайфун се сьбраха в едно нещо с име Харви. Така...Харви удари сушата с 140мили в час и разбрица сума ти колиби.Оттам всеки очакваше това да бьде края....но не беше. Харви му хареса Тексас и реши да остане. И се завьртя в крьг който хваща хем водата ,хем сушата. И почна да се движи с 3 км/ч :surp: Демек си застана на едно място PDT_Armataz_01_30 И така 3 дни......пьрвият ден водата дойде до моята врата и аха да ми дойде на гости ....ама ми се размина. Всичко от пьрвият етаж отиде на втория , само едно от пианата в нас си остана сирак и го вдигнах на трупчета. През това време вали та се кине. Вторият сьщата работа ....аха да дойде вьтре водата и намаля дьждьт....На третия ден си викам : Ще отварям дупка в покрива . Това чудо се не издьржа вече. Обаче еле че спря....И в пика на радоста местният тв канал ни зарадва с приятната новина: Два от огромните водни резервоара който сьбират водата са с рекордни нива и трябва да се почне контролирано изпускане преди да се спукат или прелеят :shock: Ебаси... радоста ,че Харви си би камшика ни трая една минута. Оказа се ,че са в опастност десетки хиляди кьщи около тия резервоари. И се почна задьлжително изселване на хората от тези места....Полицай,военни,хеликоптери,крадци,хора по покривите........На Ван Гог палитрата му е бедна, няма да може да обхване всичко. Ужасьт ще продьлжи докато тези резервоари не се изпразнят. Ще трае около 3 седмици. Дотогава страх и молитви. За мен само страх .....нали сьм комунист та с молитвите сьм скаран.Имам снимки какво е било преди и какво е сега......хиляди хора останаха на улицата без нищо....изгубиха всичко.Все. Оказа се,че тия резервоари не се е налагало да се изпускат преди. Никой даже не се е и замислял за това.Просто Харви постави рекорд и то не какьв.Тези резервоари били много стари сьщо така. Идват ми наум някой вьпроси: Що този град не го евакуираха навреме? Що се набиват пари вьв демократични войни по всички петролни дьржави, а не се оправят тия резервоари,пьтища,трьби и електропроводи? Имам още вьпроси но ще спра дотук,че току виж Янко ще се засегне за неговата родина и няма да прати Зига PDT_Armataz_02

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Авг 2017, 18:18       Заглавие:  Re: Безпрецендентно наводнение в Хюстън - Къде ли е Витан
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Късмет ви желая и да ви е сух барута


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Авг 2017, 20:26       Заглавие:  Re: Безпрецендентно наводнение в Хюстън - Къде ли е Витан
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
cz85 написа:
За мен само страх .....нали сьм комунист....Що този град не го евакуираха навреме? Що се набиват пари вьв демократични войни по всички петролни дьржави, а не се оправят тия резервоари,пьтища,трьби и електропроводи


Не си сам, кмета на Чикаго ти е съпартиец, че и противник на притежателите на оръжие.

"You never let a serious crisis go to waste" - Rahm Еmanuel - Chicago.

И за какъв ЗИГ бленуваш бе comrade, или за вас правоверните е ОК?

Добре, че си се отървал - сега отиди да помагаш на другите. Покажи малко Тексаско дойстойнство.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Авг 2017, 21:18       Заглавие:  Re: Безпрецендентно наводнение в Хюстън - Къде ли е Витан
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Yank написа:
Добре, че си се отървал - сега отиди да помагаш на другите
Помагам на другите откакто сьм се родил. Не трябваше да чакам да дойде Харви за да изпратя по пощата едни посрани гащи и да разправям на неделната литургия какьв добьр патриот сьм :punch: И не сьм се отьрвал, има още около месец да се вардя от вода,бандити,крокодили,диви пасета, змий и т.н. И споко за зиго, нямаше да стрелям с него , той за стрелба не става , само за гьзария щях да го ползвам. Да се кича с него така да се каже. А ти ако си много ербап и защищаваш милиардите долари изсипани вьв демократични войни по нефтените дьржави ,вземи един леген и ела да удариш една рька . Ако легеньт е с две дрьжки викни и 38 мия на помощ.Ние имаме нужда от такива интилигентни и смели хора като вас в този критичен момент.
:tank: :tank: :tank: :tank: :tank: :tank: :tank: :tank: :tank: :tank: :tank: :tank: :tank: :tank: :tank: :tank: :tank: :tank: :tank: :tank:

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Авг 2017, 23:17       Заглавие:  Re: Безпрецендентно наводнение в Хюстън - Къде ли е Витан
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Успех Витане! :tu:
Сигурно не ти е до научно популярни въпроси, но ако намериш време, пусни снимките. И при тези наводнения, как са Ви канализацията, водопровода, ток, гас, кабелна и интернет? Комари навъдиха ли се? За крадците какво се прави - има ли гвардия/граждански патрули от съседи по квартали?
П.С. Това, за дивите прасета, сериозно ли е?

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Авг 2017, 23:42       Заглавие:  Re: Безпрецендентно наводнение в Хюстън - Къде ли е Витан
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Метни ми твоя фейс на лични и ще ти пратя каквото на мен ми пращат приятели: Гейтори,прасета,крадци -видео и снимки. https://www.washingtonpost.com/news/post-nation/wp/2017/08/29/harvey-takes-aim-at-louisiana-as-trump-plans-to-survey-stricken-texas/?utm_term=.f7080eee3872

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Авг 2017, 00:51       Заглавие:  Re: Безпрецендентно наводнение в Хюстън - Къде ли е Витан
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2809
Успех на теб и близките ти в борбата със стихията,дивеча и лошите хора!

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Авг 2017, 01:59       Заглавие:  Re: Безпрецендентно наводнение в Хюстън - Къде ли е Витан
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
cz85 написа:
Идват ми наум някой вьпроси: Що този град не го евакуираха навреме? Що се набиват пари вьв демократични войни по всички петролни дьржави, а не се оправят тия резервоари,пьтища,трьби и електропроводи? Имам още вьпроси но ще спра дотук,че току виж Янко ще се засегне за неговата родина и няма да прати Зига PDT

Ами нали затова гледаме да се оттървем от идиоти, подобно на любимеца на Гелето - Макейн. Да изтеглим всякакви войски извън САЩ и да си оправим страната. За съжаление от правителствени "дупки" не можем една крачка да направим. Явно кмета на Хюстън (демократ) не започна евакуацията, за да може да критикува Тръмп, че не му помага.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Авг 2017, 04:24       Заглавие:  Re: Безпрецендентно наводнение в Хюстън - Къде ли е Витан
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Borislav написа:
Явно кмета на Хюстън (демократ) не започна евакуацията, за да може да критикува Тръмп, че не му помага.
Витан, да не е по-назад чете УаПо... :DD
Флорида не и се разминават дъждовете и ураганите, даже повече я удрят но тоя изсипа доста дъжд в Хюстън, което е верно - верно е. Всичко което влезе в залива и не го натисне джетстрийма надолу към ФЛ удря Тексас или Луизиана, такова им е положението. Освен това окото на силните урагани винаги се движи над относително дълбока вода, ако погледнете сателитната карта на Залива ще видите как пред Хюстън има един ръкав дълбока вода, обикновенно над такива места се движи окото ако не го бута някоя по-силна структура.
Пред Западният бряг на Флорида има към 200 мили "плоча", плитка вода, дълбока 20-40-60м над която ураганите обикновенно губят силата си. Проблема е с нещо от порядъка на 3та степен, каквото удари Тексас, те се движат самостоятелно защото са много организирани структури и ако това го беше натиснал стрийма да удари Западният бряг на Флорида, от плитката вода щеше да вдигне яка вълна, щеше да залее поне 20мили в сушата... Добре, че се размина но то не е късно за тази година... В залива сериозните структури идват в края на Август до края на Септември, тогава джета се вдига нагоре и разрешава на ураганите да минават м-у Куба и Флорида, тогава влизат в Залива... Както и да е, всяко чудо за три дни, има застраховки, каквото не могат да оправят, ще построят наново, не е лесно или приятно но по-добре така от колкото под вода...
Тука преди редовно минаваха разни тропически депресии дето изсипваха огромни количества дъжд за една седмица и никой не плашеше никого, в началото на века се научиха да плашат за да се изкупуват разни неща - вода, батерии, застраховки, шперплат, залежали консерви, генератори, какво ли не... Сега за всяка малка пуря се вдига олелия до небето, аз съм престанал да ги гледам. На никого да не му идва до глават де, ама е повече шашкане и рядко нещо сериозно както при Витан... Но, щом вълшебният стрелец е на ред, няма какво да се плашиме :tu:
Ако нещо се сговни около мене - помагам на съседите или приятели, други не ме интересуват, всеки си има глава на рамената, като смята, че ще става страшно да вазира, който не може - значи така му е писано. Пари отдавна съм спрял да пращам щото нямам гаранция, че парите ми ще влезнат в някаква смислена употреба а няма да ги "усвои" някоя от известните организации.
А "демократичните" войни какво общо имат с тоя ураган не е ясно, всичко което кмета и губернатора са поискали от правителството са го получили на момента, който има да се сърди за нещо, да се сърди на тях, не на друг или на войните, не им е отказано нищо а за Витан аз не се притеснявам ни най-малко - той винаги ще плува на повърхноста, освен ако не се запаше с чезетата... :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2017, 22:03       Заглавие:  Re: Безпрецендентно наводнение в Хюстън - Къде ли е Витан
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Малко в кръга на шегата:
https://www.yahoo.com/news/don-apos-t-f ... 55621.html

Дано 38-ми е окей, щото кадрите от Флорида са страховити. Мамата си е.ало по Западния бряг.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Сеп 2017, 00:35       Заглавие:  Re: Безпрецендентно наводнение в Хюстън - Къде ли е Витан
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
ubboto написа:
Малко в кръга на шегата:
https://www.yahoo.com/news/don-apos-t-f ... 55621.html

Дано 38-ми е окей, щото кадрите от Флорида са страховити. Мамата си е.ало по Западния бряг.


Разбира се, че стискаме палци.

Все пак в тази природна стихия има и малко добри новини, тъй като синоптиците и медиите обичат мааааалко да драматизират нещата. Урагана е разжалван от тях до категория 2 (от 5,4,3,2) - това е максималната скорост на вятъра.

Лошото е, че вече се появиха масови грабежи (looting) та може да чуем за някоя и друга престрелка - народа там е добре въоръжен, а закона е на тяхна страна.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Сеп 2017, 00:46       Заглавие:  Re: Безпрецендентно наводнение в Хюстън - Къде ли е Витан
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Yank написа:
медиите обичат мааааалко да драматизират нещата.

не малко , а много...тия са вредни по цял свят...сега би трябвало да е най-голямата виелица във Флорида, а аз не видях нито един отвеян покрив...
и Витан и 38ия са ОК! Шопа не мое да го уплаши малко по-силен ветар или малко вода по улиците...
е...което е поразбутано ще го оправят застрахователите т.е. правителството...та да ги псувате пак на корем... :angry:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer