logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 01:44




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Авг 2023, 20:23       Заглавие:  Re: Семинар по приложна /дефанзивна стрелба
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Май 2008, 20:19
Мнения: 519
Местоположение: Pleven
Поредния семинар по Дефанзивна Стрелба.(теотия +практика)

Къде? : гр.Плевен /Витска Елия
Кога? : 23.09.2023г. 09:00ч.
(детайлите са дадени в обявата по долу)

За кого е подходящ този семинар?
-За всички който имат законно оръжие (пистолет).
-За полицаи, военни и бивши такива, състезатели по Динамична стрелба и т. н.

Кое ме провокира да започна провеждането именно на семинар с такава тема?

Аматьорщината сред някои "инструктори" които преподават тактики на начинаещи (дори нямащи лично КНО) по различни полигони в страната (добрите инструктори са обществена тайна ивсички ги знаем, не визирам тях), без преди това да са обучили тези начинаещи на ТЕХНИКА с оръжието. Дори не правят разлика между техника и тактика...

Второто е, негодността на показваните от тях техники реално да работят под стрес. Тоест тези техники не използват инстинктите които са вродени, а се опитват чрез повторения да насажда други.

Трето , че никъде, ама никъде не съм срещал в родната ни България някой който да говори или пише на тема :Какво се случва след стрелкови инцидент? Имам в предвид от прострелване на нападател, идване на полиция, задържане в РПУ и т. н. - в юридически и психологически аспект. Последващо развитие на психологически проблеми и недай си боже ПТС.
(.... лесно е да се запаше пищов и да се направим на "Рамбо" впечатлявайки начинаещи стрелци, но е важно нещата да се обясняват)

Заповядайте на семинара (местата са наистина :-) ограничени.)
Заявте своето място сега.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изпратено от моят M2101K9G с помощта на Tapatalk

_________________
Венцислав Б.Богданов
www.9mm.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Авг 2023, 23:06       Заглавие:  Re: Семинар по приложна /дефанзивна стрелба
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
9mm написа:

Трето , че никъде, ама никъде не съм срещал в родната ни България някой който да говори или пише на тема :Какво се случва след стрелкови инцидент? Имам в предвид от прострелване на нападател, идване на полиция, задържане в РПУ и т. н. - в юридически


Адмирирам това .... Трябва да се говори по темата и какво се случва след ,като употребим оръжие.

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Авг 2023, 23:14       Заглавие:  Re: Семинар по приложна /дефанзивна стрелба
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Това наистина никъде не съм срещал/виждал … а си требе


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Авг 2023, 20:32       Заглавие:  Re: Семинар по приложна /дефанзивна стрелба
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
9mm написа:
Трето , че никъде, ама никъде не съм срещал в родната ни България някой който да говори или пише на тема :Какво се случва след стрелкови инцидент? Имам в предвид от прострелване на нападател, идване на полиция, задържане в РПУ и т. н. - в юридически и психологически аспект.

За протокола, пробвах се да го правя това 2012 г. при Делян на "Герена" - сутринта лекция по право с акцент върху неизбежната отбрана, следобед Force-on-Force тактика с еърсофт, а за финале - техниките оттам с КНО.

Со кратце, гледаш всячески да не оставяш след себе си ТРУП (инак става в пъти по-сложно и скъпо за оправяне), задълже оказваш ПЪРВА ПОМОЩ по лицето/ лицата, по които си употребил ОО. След което си освобождаваш/ снабдяваш с четирицифрена сума за "оперативни" разходи.

За стреса, чисто субективно - спира да ти работи СЛУХЪТ под стрес. Виждаш как ти се движи блока, но не чуваш нищУ. Далеч съм от мисълта да генерализирам - просто споделям. Обяснение - също нямам.

Защо отдавна спрях да се занимавам с тези неща?! Като почнах да работя с повече и най-различни хора - всеки втори живее в някакъв негов си ужасен/ страшен ФИЛМ.

Вземи една от последните теми в Основния раздел - да ми даде някой да пробвам П-30. Казва му се: "Пич, не е позволено от закона това." (може някой наистина да не знае). И, пак връз тебе, публично: "Да се съберем, вие ще донесете, аз ще донеса"... местният КОС-аджия да дойде да ги снима за спомен само остава!

Или, иде си с ловното КНО на кръста, налентовано с "холоупойнти" на всичкото отгоре: Пак му се казва, вежлвио и учтиво: "Пич, нарушаваш яко закона така!" Нагъл, на стрелбището иде така, и продължава да наглее: "Е, к'во толкоз, административно нарушение." Бях пуснал и тема след случая - да не се повтаря това (ако някой не знае - да се научи)... изкараха ме едва ли не, че подклаждам омраза към определена група от хора.

И, понаучиш го някой такъв ОЛИГОФРЕН... и същият (понеже е 100% олигофрен) като се осере до ушите в реала... "Ми, инструкторът "Х" така ми каза да правя"... ти като си си разплатил всичко са ти останали някакви къси пари... и да те дърпат после за обяснения - хайде, няма нужда!

За масовата БГ аудитория единствено неангажиращо с нищУ ОРЪЖЕЙНО АНИМАТОРСТВО - и то пак не с всички!


п.п. Все пак, щом ти така си си преценил и решил - успех с начинанието/ курсовете ти, Венци! :tu: Респект! :armed:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Авг 2023, 05:13       Заглавие:  Re: Семинар по приложна /дефанзивна стрелба
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Май 2008, 20:19
Мнения: 519
Местоположение: Pleven
ubboto написа:
9mm написа:
Трето , че никъде, ама никъде не съм срещал в родната ни България някой който да говори или пише на тема :Какво се случва след стрелкови инцидент? Имам в предвид от прострелване на нападател, идване на полиция, задържане в РПУ и т. н. - в юридически и психологически аспект.

За протокола, пробвах се да го правя това 2012 г. при Делян на "Герена" - сутринта лекция по право с акцент върху неизбежната отбрана, следобед Force-on-Force тактика с еърсофт, а за финале - техниките оттам с КНО.

Со кратце, гледаш всячески да не оставяш след себе си ТРУП (инак става в пъти по-сложно и скъпо за оправяне), задълже оказваш ПЪРВА ПОМОЩ по лицето/ лицата, по които си употребил ОО. След което си освобождаваш/ снабдяваш с четирицифрена сума за "оперативни" разходи.

За стреса, чисто субективно - спира да ти работи СЛУХЪТ под стрес. Виждаш как ти се движи блока, но не чуваш нищУ. Далеч съм от мисълта да генерализирам - просто споделям. Обяснение - също нямам.

Защо отдавна спрях да се занимавам с тези неща?! Като почнах да работя с повече и най-различни хора - всеки втори живее в някакъв негов си ужасен/ страшен ФИЛМ.

Вземи една от последните теми в Основния раздел - да ми даде някой да пробвам П-30. Казва му се: "Пич, не е позволено от закона това." (може някой наистина да не знае). И, пак връз тебе, публично: "Да се съберем, вие ще донесете, аз ще донеса"... местният КОС-аджия да дойде да ги снима за спомен само остава!

Или, иде си с ловното КНО на кръста, налентовано с "холоупойнти" на всичкото отгоре: Пак му се казва, вежлвио и учтиво: "Пич, нарушаваш яко закона така!" Нагъл, на стрелбището иде така, и продължава да наглее: "Е, к'во толкоз, административно нарушение." Бях пуснал и тема след случая - да не се повтаря това (ако някой не знае - да се научи)... изкараха ме едва ли не, че подклаждам омраза към определена група от хора.

И, понаучиш го някой такъв ОЛИГОФРЕН... и същият (понеже е 100% олигофрен) като се осере до ушите в реала... "Ми, инструкторът "Х" така ми каза да правя"... ти като си си разплатил всичко са ти останали някакви къси пари... и да те дърпат после за обяснения - хайде, няма нужда!

За масовата БГ аудитория единствено неангажиращо с нищУ ОРЪЖЕЙНО АНИМАТОРСТВО - и то пак не с всички!


п.п. Все пак, щом ти така си си преценил и решил - успех с начинанието/ курсовете ти, Венци! :tu: Респект! :armed:
Благодаря за мнението, както винаги си прав. Само да уточня, че става въпрос за семинар, а не за курс. При семинара лектора (инструктора) излага свой опит и тези които може да не съвпадат с участниците в него и не е задължително точно да следват показаното. При курса обаче се държи точно да се изпълняват техниките и накрая на всеки такъв, не рядко завършва с тест (за да се прецени какво и как си усвоил) и сертификат.
Факт е, че всеки който е забол пищов на кръста вече е специалец (има и изключения) и какво ще му губиш ти времето и парите. Е те така се простреляха няколко мои колеги... Дълга тема,ама не пречи да се отвори нова такава по въпроса и всеки да ръси мозък там. Може и да излезе нещо полезно за някой когато лай..та ударят вентилатора.
Никой не желае трупове, но случи ли се, стъпките които трябва да се предприемат са не по-маловажни от това колко бързо го вадиш.

Изпратено от моят M2101K9G с помощта на Tapatalk

_________________
Венцислав Б.Богданов
www.9mm.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Авг 2023, 18:36       Заглавие:  Re: Семинар по приложна /дефанзивна стрелба
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 06 Яну 2023, 16:56
Мнения: 44
ubboto написа:
Вземи една от последните теми в Основния раздел - да ми даде някой да пробвам П-30. Казва му се: "Пич, не е позволено от закона това." (може някой наистина да не знае). И, пак връз тебе, публично: "Да се съберем, вие ще донесете, аз ще донеса"... местният КОС-аджия да дойде да ги снима за спомен само остава!

Или, иде си с ловното КНО на кръста, налентовано с "холоупойнти" на всичкото отгоре: Пак му се казва, вежлвио и учтиво: "Пич, нарушаваш яко закона така!" Нагъл, на стрелбището иде така, и продължава да наглее: "Е, к'во толкоз, административно нарушение." Бях пуснал и тема след случая - да не се повтаря това (ако някой не знае - да се научи)... изкараха ме едва ли не, че подклаждам омраза към определена група от хора.

И, понаучиш го някой такъв ОЛИГОФРЕН... и същият (понеже е 100% олигофрен)

Като за човек, който съветва нещата да се оправят с подкупи и връзки, доста лицемерно и арогантно призоваваш за спазване на някакъв закон! Когато законът е идиотски няма нужда да се спазва. Я да те питам, ти спазваш ли всички ограничения на скоростта по пътя? Когато за 50 метра ти се сменят пътни знаци за 60, 40, 20км/ч намаляш ли до 20?
Та нали тези хора, които с такова чувство на превъзходство "солиш" искат да отидат на стрлбище, под надзора на такива като теб? Разбирам да се наговаряха да се срещат някъде в гората, ама те търсят място където ще има контрол - стрелбищен комплекс, място където проектилите няма да хвърчат във всички посоки, където има коридори, инструктори и т.н.! Какъв ти е проблема? Правиш се на много напредничав и негодуваш против старите учебници на армията и прочие, но с толкова енергия и обиди защитаваш закон, който последно е променян по времето на динозаврите.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Авг 2023, 19:47       Заглавие:  Re: Семинар по приложна /дефанзивна стрелба
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
@Shivers: Дали първо да не се запознаеш лично с човека, преди да си правиш и особено преди да публикуваш подобни генерални изводи? :-) Признавам обаче, че това за подкупите съм го пропуснал..., освен ако не приемаш за такива споменатата "четирицифрена сума", която определено е именно оперативни и напълно законни разходи по защита на правата си. Ако има друго, не е зле да приложиш цитат или линк към мнението.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Авг 2023, 19:51       Заглавие:  Re: Семинар по приложна /дефанзивна стрелба
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
@9mm: Идеята с разглеждането на последствията е много добра. И на мен ми се въртеше идея за подобна тема във форума, с описание на съдебни дела, но ще чакам да натрупам поне минимума теория.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Авг 2023, 11:08       Заглавие:  Re: Семинар по приложна /дефанзивна стрелба
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Shivers написа:
Като за човек, който съветва нещата да се оправят с подкупи и връзки, доста лицемерно и арогантно призоваваш за спазване на някакъв закон! Когато законът е идиотски няма нужда да се спазва. Я да те питам, ти спазваш ли всички ограничения на скоростта по пътя? Когато за 50 метра ти се сменят пътни знаци за 60, 40, 20км/ч намаляш ли до 20?
Та нали тези хора, които с такова чувство на превъзходство "солиш" искат да отидат на стрлбище, под надзора на такива като теб? Разбирам да се наговаряха да се срещат някъде в гората, ама те търсят място където ще има контрол - стрелбищен комплекс, място където проектилите няма да хвърчат във всички посоки, където има коридори, инструктори и т.н.! Какъв ти е проблема? Правиш се на много напредничав и негодуваш против старите учебници на армията и прочие, но с толкова енергия и обиди защитаваш закон, който последно е променян по времето на динозаврите.

На коментарите на анонимни субекти по мой адрес - много отдавна не обръщам внимание. Нито си ми в къщата, нито завися по какъвто и да било друг начин от тебе, правото на изразяване на лично мнение пък ти е гарантирано от Конституцията - така че продължавай да дерзаеш, грам не ме бърка. :wink:

Кой доколко да спазва закона - също си е негов личен избор. И отговорност.

Моето негодувание в конкретния случай бе провикирано от това, че не е редно в оръжеен форум публично да се призвовава към действия, свързани с нарушаване на закона. Да, човекът може наистина да не знае. Но след като му се каже, че това нарушава закона, а той продължава да си натиска на своето ("да се съберем, вие ще донесете, аз ще донеса...") - това за мен е комбинация от наглост + избягала центровка. С такива (без оглед на това колко са платежоспособни) на момента си казваме "Довиждане".

Убеден съм, че всички останали колеги имат подобна ЦЕДКА.


п.п. Извинявам се на Венци за офтопика! Модераторите може да разчистят темата.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer