logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 17:29




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 173 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2017, 15:58       Заглавие:  Re: Отношение към оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Така е, могат да отнемат само законното! Незаконното никой не го знае ни къде е, ни в кого е...
Жалкото е, че бая народ със законно изтрещя, и за съжаление много от тях са бивши военни или полицаи. Моля да не се сърдят тук пишещите от двете професии - само респект за хората изрбрали тази хич не лека работа, и при тия условия и заплати... Но със сигурност понякога не се издържа и психически, особено ако седнеш от сутринта на чашка...
Според мен психотеста трябва да е всяка година - независимо от човека или работата му!
Като ГТП на автомобила, като не става, се спира от движение, респективно се отнема оръжие...
ПП. Сега гледам Новините по БТВ, тоя идиот е от Дупница, и е стрелял по прозорците, хората си били в къщи... Това не е лудост, това е безумие! Как няма после да реват всички против оръжията?!

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2017, 16:27       Заглавие:  Re: Отношение към оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
А пък напоследък все повече си мисля че инциденти просто с пуцане май са платени, в смисъл дават ти едни пари да направиш една глупост, ако си от връзкарите просто нищо. Последно помня дето едни стреляха надупчиха стъклото на едни хора a един от куршумите над леглото на детето и нищо делото прекратено онзи бил произвел неволно изстрел като показвал пистолета на приятел на улицата.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2017, 16:51       Заглавие:  Re: Отношение към оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
b5202s написа:
един от куршумите над леглото на детето и нищо делото прекратено онзи бил произвел неволно изстрел като показвал пистолета на приятел на улицата.

:shock: :shock: :shock:

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2017, 20:06       Заглавие:  Re: Отношение към оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
sitemap написа:
Поредната случка:

Мъж откри стрелба на улицата в София
http://dnes.dir.bg/news/strelba-mvr-26484676?nt=4

Цитат:
петима мъже седнали да пият от сутринта в заведение в квартала

.. но коммент
#тукаетака


Ебати, боклука! сега заради тоя катил, ще ни приберат пищовчетата на останалите законопослушни гражданя!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2017, 20:44       Заглавие:  Re: Отношение към оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Мислех че оня смуглия селянин където утрепа кръчмаря на селската забава в онова пазарджишко село е дъното, но забравям за Дупница...ех участ е това да си роден дупничанин...
по принцип истинския дупничанин е като запалено гюбре - тлее постоянно...ама преставете си го от 24 часа пие...и вече главата му избухва ...останалото ...останалото е късмет...ако няма жертви...
Последно чух преди година в с Пиперево на един купон фърлиха един пичага от компанията в басейн без вода...не нарочно...приятели...всички мислили че има вода в басейна...човека е сакат май и до днес...а беше здрав като скала...

такива свинщини не бива да се прееспонират...но яко зачестят ще стане много тегаво с разрешителните...
затова трябва някак си да имаме лоби...някое издание да обяснява истината...че притежанието на ОО е в полза на Обществото...а пазарджишкия селяк или дупнишкото гюбре...може да вилнее и с нож и брадва...


Последна промяна Poseidon на 18 Окт 2017, 20:47, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2017, 20:47       Заглавие:  Re: Отношение към оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Много вероятно. Макар че обикновените, законопослушни граждани дори и не помислят да стрелят баш в баровския квартал:
https://www.blitz.bg/kriminalni/goreshc ... 51632.html

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2017, 21:11       Заглавие:  Re: Отношение към оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Poseidon написа:
Мислех че оня смуглия селянин където утрепа кръчмаря на селската забава в онова пазарджишко село е дъното, но забравям за Дупница...ех участ е това да си роден дупничанин...
по принцип истинския дупничанин е като запалено гюбре - тлее постоянно...ама преставете си го от 24 часа пие...и вече главата му избухва ...останалото ...останалото е късмет...ако няма жертви...
Последно чух преди година в с Пиперево на един купон фърлиха един пичага от компанията в басейн без вода...не нарочно...приятели...всички мислили че има вода в басейна...човека е сакат май и до днес...а беше здрав като скала...

такива свинщини не бива да се прееспонират...но яко зачестят ще стане много тегаво с разрешителните...
затова трябва някак си да имаме лоби...някое издание да обяснява истината...че притежанието на ОО е в полза на Обществото...а пазарджишкия селяк или дупнишкото гюбре...може да вилнее и с нож и брадва...

Не е така! И аз съм от тоя край пък спазвам! Много стриктно спазвам! И не ми е проблем! НИТО ПИЯ, КОГАТО СЪМ С ОРЪЖИЕ В МЕН! НИТО ПИЯ, КОГАТО ЩЕ СЪМ ВОДАЧ НА МПС! ВСИЧКО Е ДО КУЛТУРА И МАНТАЛИТЕТ!ДО ВЪЗПИТАНИЕ! До семейна среда, ако щеш! За мен хора, които употребяват акохол докато носят оружие и още по-страшното, употребяват оръжие, след като са употребили алкохол, са ОТРЕПКИ! Или едното или другото! кьор кьотук пиян, ще ми запива от сутрина и послещ ще гъми с КНО??? Ми кУпи си пиратки бе ТУПАН или пиробатерии! Ма тогава и опасно да не си откъснеш ръцете или извадиш очите. Тоя дето е стрелял е отрепка за мен!
ОРЪЖИЕ-АЛКОХОЛ И МПС-АЛКОХОЛ НЕ СЕ СЪЧЕТАВАТ!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2017, 21:23       Заглавие:  Re: Отношение към оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18439
Poseidon написа:
такива свинщини не бива да се прееспонират...но яко зачестят ще стане много тегаво с разрешителните...
Допреди 15 години и с "калашници" се стреляше по кръчмите, ебаси. Иначе с пищовите - редовно. Е, имаше ранени - но това е нормално. Ама в наши дни да излезеш и да се разпукаш посред бял ден в квартал като "Лозенец" - требе наистина да си рядко тъпо копеле, като алкохолът тук не е оправдание, просто иде реч за уникален тъпанар! Такива винаги е имало и занапред ще има. На мен пък ми стана мъчно за Радо Шишарката - отива човека да пее... а вместо да забие "Тигре, тигре" - от кръчмата го карат в полицията да му вземат натривки. Що се касае до вземането на разрешителните... на обвинен в ОПГ, за скормната сума от 30 бона - си му оставиха законния пищов. Ама той не стреля по кръчмите и не прави глупости. Иначе, който няма пари... амчи, то кога не са го духали бедните.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2017, 01:15       Заглавие:  Re: Отношение към оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Като говорих за селянете нямах предвид хората от Пловдив или Бургас. А дивите простаци дето баба им пикае права оти не носи гащи. Само са поразкрачи права женицата да не си опръска галошите и леко повдигне полата. А деда им си мие ** напролет оти зимъска е студ. Такива "джентълмени" съм виждал в Мездра да се поздравяват по следния начин:

"Къде одиш бе п*****с? Да ти го набия у г******е!"

И другия отговаря с приятелска усмивка:

"Бех при женкя ти бе! Смут негоден!"

Това е съвсем сериозен поздрав между двама 50 годишни мъже, когато са трезвени. А когато са пияни се замерят с пепелници. Та на такива "интелектуалци" който даде пищов прави голяма грешка. Щото обхвата на летящия пепелник не е като обхвата на 9х19 мм.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2017, 07:14       Заглавие:  Re: Отношение към оръжието
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 06 Ное 2006, 10:15
Мнения: 399
Амчи за къф чеп ми е тоя пищов га не са вижда кат го нося и не мога да си пуцам с него кат ми трепне душата, пищофите не са за самзащита -ПИЩОФА Е СИМВОЛ НА СТАТУС !!! :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2017, 09:35       Заглавие:  Re: Отношение към оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
ubboto написа:
Ама в наши дни да излезеш и да се разпукаш посред бял ден в квартал като "Лозенец" - требе наистина да си рядко тъпо копеле, като алкохолът тук не е оправдание, просто иде реч за уникален тъпанар! Такива винаги е имало и занапред ще има. На мен пък ми стана мъчно за Радо Шишарката

Трябваше вместо бай Радо, да викнат Жоро Мамалев. Клуб НЛО имат много подходяща песен за рожден ден (гилзи до небето скачат...).
И да продължа с Лозенец - кварталът е презастроен до невъзможност да се живее. Ето какво представлява ул. "Цветна градина":
https://www.google.com/maps/@42.6771417,23.3203819,3a,75y,211.05h,65.72t/data=!3m6!1e1!3m4!1sVgbgGbgjM1fRPYzglcVnbg!2e0!7i13312!8i6656?hl=bg
Дори във въздуха да гръмнеш, празно няма.
Въпреки условията, кварталът държи средна цена от над €1400 за м^2. Вярно, повечето нови апартаменти са малки, но човек, който се е изръсил с над €100К за жилище, със сигурност ще намери поне още 20 за разправии. И от такъв няма да се отървеш с подхвърляне на няколко хиляди.
Би било странно, някой, с подобна биография, да не си дава сметка за това. Така че, най-вероятно, става дума наистина за инцидент. Алхол++, недоспиване, дим, мацки, силна музика, куп приятели който искат да поговорят с тебе наживо или по телефона... нищо чудно да е щракнал по навик, преди прибиране в кобура. Което ни върща на правилата за безопасност. Дали, вместо наредбата за курсовете (дето не е баш в унисон със закон и практика), не трябваше да се пропишат поне основните 4 правила? Може пък точно те да се запомнят по-лесно...

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2017, 12:16       Заглавие:  Re: Отношение към оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Absolut написа:
ubboto написа:
Ама в наши дни да излезеш и да се разпукаш посред бял ден в квартал като "Лозенец" - требе наистина да си рядко тъпо копеле, като алкохолът тук не е оправдание, просто иде реч за уникален тъпанар! Такива винаги е имало и занапред ще има. На мен пък ми стана мъчно за Радо Шишарката

Трябваше вместо бай Радо, да викнат Жоро Мамалев. Клуб НЛО имат много подходяща песен за рожден ден (гилзи до небето скачат...).
И да продължа с Лозенец - кварталът е презастроен до невъзможност да се живее. Ето какво представлява ул. "Цветна градина":
https://www.google.com/maps/@42.6771417,23.3203819,3a,75y,211.05h,65.72t/data=!3m6!1e1!3m4!1sVgbgGbgjM1fRPYzglcVnbg!2e0!7i13312!8i6656?hl=bg
Дори във въздуха да гръмнеш, празно няма.
Въпреки условията, кварталът държи средна цена от над €1400 за м^2. Вярно, повечето нови апартаменти са малки, но човек, който се е изръсил с над €100К за жилище, със сигурност ще намери поне още 20 за разправии. И от такъв няма да се отървеш с подхвърляне на няколко хиляди.
Би било странно, някой, с подобна биография, да не си дава сметка за това. Така че, най-вероятно, става дума наистина за инцидент. Алхол++, недоспиване, дим, мацки, силна музика, куп приятели който искат да поговорят с тебе наживо или по телефона... нищо чудно да е щракнал по навик, преди прибиране в кобура. Което ни върща на правилата за безопасност. Дали, вместо наредбата за курсовете (дето не е баш в унисон със закон и практика), не трябваше да се пропишат поне основните 4 правила? Може пък точно те да се запомнят по-лесно...


Заради такива свинье, като оня, стрелял в тесният, като г** квартал ,,Лозенец", страдат обикновените оръженосци! Това налива много вода в мелницата на хората, които искат да няма цивилно оръжие за самозащита..Изключително груба, хулиганска проява, с общоопасно средство, която ще има неблагоприятни последици за мнозина! Пак казвам, гнус ме е от такива! Като има да черпи за дете, хубаво, ама бий го дири с пищов на кръста и алкохол.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2017, 12:38       Заглавие:  Re: Отношение към оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Алкохолът тук е най-малкият проблем.
http://www.mignews.info/arestuvaha-sina ... -v-sofiya/
Няколко пъти пишеш вече за вредите от комбинирането на алкохол и кола/оръжие. И съм съгласен с тебе. Но не трябва да се акцентира върху него, като основна причина.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2017, 13:32       Заглавие:  Re: Отношение към оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Ами тия мамини синчета, няма ли най-накрая да ги опандизят, че да им ... нежните задници?! :evil:
Или пак ще си платят кинтите и ще си пуцат, когато си поискат наволя!
Много ще ми е интересно развитието на този казус, ама много...
Паце, не са селяндурите в Мездра, те са си селяни брато - тия са истинските Селяндури!!!
Нямам думи!

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2017, 15:42       Заглавие:  Re: Отношение към оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
"Синът на бившата екоминистърка Долорес Арсенова - Калоян, и синът на Злати Златев-Златистия - Йордан, са двамата задържани за стрелбата в София вчера.
Това съобщи специално за Дир.бг говорителят на главния прокурор Румяна Арнаудова.

30-годишният Йордан Златев, чийто баща бе един от босовете на ВИС-1 в Дупница, и връстникът му Калоян Арсенов празнували в заведение в столичния кв. "Лозенец" рождения ден на сина на Златистия заедно с още няколко мъже. Около 13.40 часа Йордан излязъл пред заведението и започнал безразборна стрелба с боен пистолет. По чудо няма пострадали и жертви, след като куршумите се забили в прозорците на апартамента на младо семейство.

Златев и Арсенов са задържани и отведени в столичното Четвърто РПУ. Оръжието е законнопритежавано от сина на Долорес Арсенова. То е иззето от разследващите.
"
И какво излезе, че оръжие ще имат винаги връзкарите, а останалите още малко. Като най-тъжното е че връзкарите няма да спрат да правят зулуми. :confused:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 173 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer